srpskinacionalisti.com

Српски кошаркашки тимови у европским такмичењима

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука: 2586
Приступио: феб 2008
Место: Београд

Re: Српски кошаркашки тимови у европским такмичењима

Порука CXABBHE 24.9.2008. 15:17

Евролига без система
Скупштина УЛЕБ одбацила је предлог Скупштине евролигаша за промену система такмичења и предложила нови концепт по угледу на фудбалску Лигу шампиона.

Скупштина Евролиге је 7. јула у Берлину предложила да у елитном европском такмичењу учествују клубови везани уговорима, односно најбоље екипе у државама гледано у последње три сезоне што се односило и на Србију. Главни заговорник такве идеје је Ђорди Бертомеу, извршни директор Евролиге.

Међутим, тај предлог је у понедељак увече у Паризу одбацила Скупштина УЛЕБ, која је, на челу са Едуардом Портелом, предложила други систем.

Према њему би у Евролиги учествовало 30 клубова, од чега 22 првака држава, док би се преосталих осам учесника добило после двокружних квалификација у којима би стартовало 24 тима (осам би директно ушло у друго коло).

Уколико се та идеја спроведе у дело, Партизан, као најуспешнији српски клуб минулих година, не би имао загарантовано учешће према броју поена освојених у претходе три сезоне, већ би директно у Евролигу ишао шампион Србије, као и прваци Хрватске и Словеније, док би у квалификације ишле најбоље екипе БиХ и победник Јадранске лиге.

Црно-бели би према берлинском предлогу конкурисали за "Б" лиценцу, коју би добило седам земаља, док би "А" лиценцу имало 16 држава.

До коначне одлуке сачекаће се још мало, најраније до наредне Скупштине УЛЕБ, која ће се одржати у октобру.

Ова вест оставља наду да би Звезда могла следеће сезоне ипак да игра евролигу, јесте да је одлука на штету Партизана, али мислим да ако се реализује овај систем то идеална прилика да српски клубови коначно напусте јадранску лигу и да оснујемо сопствену професионалну лигу из које ће шампион сваке године играти евролигу. Питање је само да ли у савезу и врховима наших савеза има жеље за то.
Срце хероја заувек живи не могу да га убију!

Спаси Србију и убиј се, Борисе!

Једна је Србија, курви је много!

It's better 2 die standin, than 2 live on ur knees
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука: 8687
Приступио: окт 2004
Место: Земља која умире од стида јер све је више људских гњида

Порука Златоусти 30.9.2008. 20:23

КК Партизан: Нови тим, исти циљ
Уторак, 30. септембар 2008. 20:10

Партизанова кошаркашка породица, како је у уторак рекао тренер Душко Вујошевић, окупила се на Калемегдану да под ведрим небом означи почетак новог циклуса, у којем ће црно-бели имати тежак задатак, да одговоре стандардима које су пролетос сами себи поставили освајањем три трофеја и пласманом међу осам најбољих у Европи.

По броју људи начичканих на трибини и зидинама око легендарног бетонског терена, по громогласној песми навијача и упаљеним бакљама, лако се могло закључити да су присталице Партизана спремне и жељне нових искушења.

Капитен и најстарији првотимац Петар Божић рекао им је да су исто тако спремни и играчи.

"Претходних година, као и ове, дошло је до малих измена. Неки играчи су отишли, неки нови су дошли. Али срце и карактер тима су исти. Жеља и глад за трофејима су још већи. Надам се да ћемо уз вас, уз нашу највернију подршку, остварити све своје циљеве у наредној сезони".

Микрофон је после њега преузео Вујошевић, "по вероисповести и националности Партизановац", како га је представио водитељ програма Милош Шарановић.

"Када се завршила претходна сезона, приредили смо славље и тада сам рекао 'овде смо сви своји, овде смо једна породица'. Партизан је стварно такав, тим, клуб, навијачи... Не постоји неки надсистем изнад њега. Односи су фамилијарни и можда је тајна нашег успеха управо у томе".

Прекидан скандирањем "узми Дуле осму титулу", он је публици поручио да су "вечерас представљени нови чланови наше породице".

"Као из сваке фамилије, када Партизанова деца дођу до одређеног нивоа, одлазе у свет. Али оду са великом репутацијом и једном битном референцом - да су из добре фамилије. Сигурно ћемо у овој сезони, уз вашу помоћ, дати максимум и направити добре успехе. Као што се у нашем народу каже на славама - дај боже и још многаја љета!"

Играчи су прозивани један по један и сви су добили громогласан аплауз. Тим Партизана у наредној сезони ће чинити 16 играча, од тога десеторица староседелаца и шесторица новајлија.

4. Владимир Лучић, крило
5. Миленко Тепић, бек
6. Богдан Ризнић, бек
7. Марко Ђурковић, крилни центар
8. Страхиња Милошевић, крилни центар
9. Дарко Балабан, центар
10. Александар Рашић, плејмејкер
11. Урош Трипковић, бек
12. Новица Величковић, крилни центар
13. Стефон Лазми, крилни центар
14. Вукашин Алексић, плејмејкер
15. Чедомир Витковац, крило
16. Жарко Ракочевић, крилни центар
20. Петар Божић, бек
24. Јан Весели, крилни центар
33. Славко Вранеш, центар

Лазми: Једва чекам да почне

Стефон Лазми, интернационалац из Габона са НЦАА и НБА искуством, изјавио је да се са атмосфером на Партизановим утакмицама упознао преко клипова на Yоутубе и да једва чека почетак сезоне.

"Много ми се свидело представљање, нарочито музика! Нисам изненађен овом буком и песмом навијача, о томе су ми причали пре него што сам дошао у Београд. Тренинзи које смо до сада имали су одлични, допадају ми се саиграчи и тренери, тако да очекујем да ћемо имати добре резултате", рекао је Лазми, са којим је желело да се фотографише убедљиво највише навијача.

Како изгледа нови тим Партизана на делу, гледаоци ће моћи да се увере у суботу од 20 часова, када у оквиру првог кола НЛБ лиге у Пиониру гостује словеначка Крка.
"Само јуначки одговор на агресију у Првом светском рату коштао је српски народ више од половине мушког рода. Гинули су, углавном, они најбољи, најмлађи, остајући без порода. Остајали су да се размножавају углавном они лошији. Сада беремо плодове те наопаке селекције."

Зато ако буде фрке "горе" ту сам зови ако треба!
Аватар
blagoje jovovic
Војвода
Војвода

Порука: 1120
Приступио: апр 2006
Место: Нови Београд

Порука blagoje jovovic 30.9.2008. 22:27

Ове године ће бити најтеже освојити титулу . Комшије се појачале , дошао Пешић и неколико врло добрих играча , што ће рећи да су бацили све карте на ову сезону ( посебно ако првак Србије буде ишао у Евролигу) . Међутим , Звезда је у дуговима од око 6 милона евра ,што значи да ћемо их ове године или васкрснути или сахранити . Зато се ја уздам у професора Вујошевића ,који је и ове сезоне највеће појачање.
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 1.10.2008. 17:28

blagoje jovovic ::Ове године ће бити најтеже освојити титулу .
Овакве приче су биле пред сваку сезону :D
Не мислим да се ЦЗ нешто много појачала, имала је и бољи тим. Али то ме мање занима.

ПАРТИЗАН ће дефинитивно морати да промени стил игре јер више немамо доминантног центра у нападу(за одбрану је Вранеш добар). Тим је углавном састављен од покретљивих и брзих играча који играју јаку одбрану(то је мало незгодно јер у Евролиги се сиромашним тимовима много лоше суди и мање толерише агресивност). Гледао сам снимак једне утакмице, Ракочевић који ће играти петицу (а углавном је био четворка у каријери) је у неким контрама преносио лопту скоро као плеј :D Мало ме брине што немамо неке добре тројкаше, барем се до сада нису показали.
Тешко је одржати овакву доминацију јер смо већ 7 година заредом прваци(прошле сезоне чак 3 трофеја плус одлична игра у Евролиги) али ко зна...Играчима се већ усладило то :D УЗМИ ДУЛЕ ОСМУ ТИТУЛУ!

Прва званична утакмица Партизана је у суботу против неке Крке :D Видећемо на шта ово све личи, баш ме занима какакв је овај странац.
Последњи пут изменио Златоусти дана 1.10.2008. 21:47, измењено укупно 1 пут.
"Само јуначки одговор на агресију у Првом светском рату коштао је српски народ више од половине мушког рода. Гинули су, углавном, они најбољи, најмлађи, остајући без порода. Остајали су да се размножавају углавном они лошији. Сада беремо плодове те наопаке селекције."

Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 1.10.2008. 21:01

Тепић: Евролига, изазов који смо заслужили
Среда, 1. октобар 2008. 20:05

Бек Партизана и репрезентације Миленко Тепић заслужио је играма у претходне две сезоне поштовање стручњака и навијача широм Европе.

Евролига га је пред почетак новог циклуса промовисала у једног од блогера на свом званичном сајту...

"Овог лета сам провео 82 дана са репрезентацијом Србије. На крају ми је селектор Душан Ивковић рекао да је изузетно задовољан мојим доприносом. Било ми је веома драго због тога. Пуно сам радио претходних сезона, а искуство стечено играњем у Евролиги итекако ми је помогло да достигнем овај ниво".

"Као и увек, Евролига је изазов, који смо заслужили освајањем српског првенства и купа и Јадранске лиге. Нема елитнијег такмичења, у којем ми играчи можемо да остваримо дечачке снове и пружимо навијачима задовољство за које живе".

Тепић је констатовао да се за Партизан ова сезона практично ни по чему не разликује од претходних.

"Памтићу минулу сезону по фантастичној атмосфери у тиму и енергији која нас је гурала до мајсторице за пласман на Фајнал фор. Нико нам није предвиђао такав резултат, а исто је и ове године, с обзиром на то да смо остали без неколико лидера тог тима, Пековића, Кецмана и Паласија. Неће бити лако заменити их, али верујем у мотивацију коју ће Евролига дати новим играчима".

Црно-бели су сврстани у изузетно тешку групу, са прваком Европе, московским ЦСКА, Реал Мадридом, Ефес Пилсеном, Армани Џинсом из Милана и Паниониосом.

"Посао нам неће бити лак, нарочито ако знамо да је промењен систем такмичења. Али ако се добро припремимо и створимо праву хемију унутар екипе, моћи ћемо да играмо са највећим европским именима, па и да их победимо".

Млади бек није желео да заврши први блог, пре него што је одао признање и захвалност публици која долази на трибине хале Пионир.

"Наши навијачи су прича за себе, дивна прича. Сваки играч који је одиграо макар једну евролигашку утакмицу у Пиониру зна о чему причам. Од жеље да им узвратимо за енергију коју нам дају, играмо као у трансу. Морам и овим путем да им се захвалим за подршку коју нам пружају и када иде и када не иде".

Партизан ће се у првом колу Д групе, заказаном за 23. октобар, састати са Ефесом у Истанбулу. До тада ће екипа имати прилику да се уигра кроз четири рунде регионалне НЛБ лиге.

Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 2.10.2008. 16:26

Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука: 2586
Приступио: феб 2008

Порука CXABBHE 4.10.2008. 17:09

Ево одгледах прво полувреме звезда-фмп и оно што је Звезда показала не личи ни на шта. (На крају срећно победисмо) Доведени су добри играчи, добрих индивидуалних квалитета, али потребно је време да би профукционисали као тим. Лично мислим да ће бити епилог као код Шакоте, а од Пешића очекујем да збрише за пар месеци. Песимиста сам, али надам се да грешим. Могу да се штампају и штампају државне паре али оне неће донети резултата ако не дође до промене система, овакво довођење по 12 нових играча сваке сезоне свакако није добар систем. Наравно остаје и енигма о дугу од 7 милиона евра. Куд се оне денуо и откуд паре за ове играче јер овај тим уопште није јефтин чак је скоро у рангу са оним Шакотиним тимом иначе најскупљим тимом у српској кошарци.

Што се Партизана тиче, мислим да су слабији ове сезоне и то пре свега због тога што после дужег времена немају доминацију под кошем на којима се заснивала њихова игра свих ових година. Но имају систем који траје 7 година, Вујошевића који сигурно најбоље познаје свој тим, тако да су и даље главни фаворити за титулу али овај пут не због неког свог претераног квалитета (као прошле године) већ због тога што остали тимови им даље нису ни принети у већини сегемената кошаркашке игре.

Но сезона је дуга и доста се ствари може променити у априлу-мају када крену борбе за трофеје и надам се борба за титулу која ће водити у евролигу.
Срце хероја заувек живи не могу да га убију!

Спаси Србију и убиј се, Борисе!

Једна је Србија, курви је много!

It's better 2 die standin, than 2 live on ur knees
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006

Порука агент провокатор 4.10.2008. 21:10

Уопште не бих изједначавао оно што се сада дешава у Звезди са ситуацијом од пре. Она претходна управа је немилице трошила паре на играче и тренере, али без икаквог реда и концепта. Ова још недовршена управа је услед објективних околности касно почела да ради, па је самим тим касно доведен тренер и касно састављен тим. Међутим, у овом кратком року, урађено је више него за претходних 7 година. Именован је изузетно способан спортски директор, доведен је фантастичан тренер (уз дужно поштовање Шакота му није ни до колена), а тим, иако састављен на брзину, је јако добро селектиран (што се и видело данас) и представља велики потенцијал. Купљено је неколико искусних, а врло квалитетних играча, и доведени су практично сви српски таленти који су у датом тренутку били слободни. Уз све то формиран је и Б тим. Једини проблем је крајња неуиграност тима (која је данас била толико очигледна), али знајући да Пешић кошарци приступа системски, а не стихијски, нема сумње да ће екипа у догледно време деловати знатно озбиљније. Мени се чини да ће ово бити напокон Звездина година, да ли ћемо освојити титулу мање је важно, битно је да клуб стане на ноге и да Звезда крене да игра добру кошарку, титуле ће после саме доћи.

Партизан је и даље главни фаворит, али имам неки осећај да се ближи крај њиховој апсолутној доминацији.
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 6.10.2008. 15:20

Утакмицу против Крке је Вујошевић почео са Ласмеом на позицији центра! Висок је 203 али јако скочан, надскочио је противничког много вишег центра за почетну лопту :D Није се ту снашао па је пребачен на четворку. Тек треба да се уигра, мислим да ће бити нешто од њега.
Утакмицу смо држали све време под контролом иако смо губили доста у почетку. Као што сам и споменуо у претходној поруци, стил игре је доста промењен. Мада Ракочевић сасвим солидно игра центра у нападу а и у одбрани је лупао блокаде. Вранеш изгубљен у простору :D Рашић доста промашује отворене шутеве за три поена. Ови клинци Весели и Лучић опасно закуцавају за време загревања, биће нешто и од њих.

Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука агент провокатор 7.10.2008. 12:41

Златоусти ::Утакмицу против Крке је Вујошевић почео са Ласмеом на позицији центра! Висок је 203 али јако скочан, надскочио је противничког много вишег центра за почетну лопту :D

Једва два метра, тако бар тврди Тегелтија.
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 7.10.2008. 14:08

агент провокатор ::Уопште не бих изједначавао оно што се сада дешава у Звезди са ситуацијом од пре. Она претходна управа је немилице трошила паре на играче и тренере, али без икаквог реда и концепта. Ова још недовршена управа је услед објективних околности касно почела да ради, па је самим тим касно доведен тренер и касно састављен тим. Међутим, у овом кратком року, урађено је више него за претходних 7 година. Именован је изузетно способан спортски директор, доведен је фантастичан тренер (уз дужно поштовање Шакота му није ни до колена), а тим, иако састављен на брзину, је јако добро селектиран (што се и видело данас) и представља велики потенцијал. Купљено је неколико искусних, а врло квалитетних играча, и доведени су практично сви српски таленти који су у датом тренутку били слободни. Уз све то формиран је и Б тим. Једини проблем је крајња неуиграност тима (која је данас била толико очигледна), али знајући да Пешић кошарци приступа системски, а не стихијски, нема сумње да ће екипа у догледно време деловати знатно озбиљније. Мени се чини да ће ово бити напокон Звездина година, да ли ћемо освојити титулу мање је важно, битно је да клуб стане на ноге и да Звезда крене да игра добру кошарку, титуле ће после саме доћи.

Партизан је и даље главни фаворит, али имам неки осећај да се ближи крај њиховој апсолутној доминацији.

Изгледа да смо добили једно право појачање у Пешићу, ову утакмицу са ФМП-ом су преокренуле његове ротације Штимац-Кикан, а кључни играч је био Кешељ, то је послије Пешића највећи напредак код Звезде! Кикан је добар у нападу, али и даље је невидљив у одбрани, и само чудо је зауставило оног Самарџиског да се не натрпа кошева до краја, чини ми се да је ушао у цајтнот са личним фауловима!
Американци су доста солидни, чак и добри, али проблем остаје на позицији плеја, и бек шутера какав је Ковач, просто је невјероватно колико човјек може да промаши обруч из вањског шута??Ја не знам како се ово зове у кошарци, сигурна фула, или тако нешто? Ево мрзи ме да тражим статистику шутева за три? Али то се мора или унаприједити или мијењати али на дужи рок, да би се игдје приближили партизанији, мора се доста још урадити, а фали још повратак Тадије, или да се врати поновљени Александров, читав и здрав!
До тада, ништа, не постављати максималне циљеве, јер онда дођу и максимална разочарења, овако нек се гура сезона и ходу нек се рјешавају неке позиције, а ако се успут нешто и ухвати биће сасвим добро, па макар и Куп, наша утјешна награда! :wink:
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 7.10.2008. 17:13

Вечерас ПАРТИЗАН игра као домаћин против Хелиоса у 20:00.

Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 7.10.2008. 22:16

Кошаркаши Партизана су после Крке рутински савладали још једног словеначког представника на старту НЛБ лиге - 81:65 (20:12, 22:13, 18:21, 21:19) против Хелиоса, пред око 1.000 гледалаца у хали Пионир.

Партизан је поново почео меч са Лазмијем на центру који је поново надскочио противничког центра :D Одиграо је одлично данас, и одбрану а и напад, имао добре улазе и погодио неколико тројки у низу.У тим моментима се толико напржио због подршке полупразне хале да је већ показао срце и почео да се удара песницом у грб на дресу :D Могу само да замислим како ће да полуди када крене Евролига и оно фанатично навијање.А већ је добио и надимак од Мише Тумбаса, Родман. Сморио је, целу утакмицу га је прозивао.
Одлична игра целог тима, полако све долази на своје место. Одбрана на завидном нивоу и брзи напади. Биће нешто од овог тима, само да се још уиграју.

Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука агент провокатор 8.10.2008. 14:42

Звезда одвалила Крку у Новом Месту 56:83. Да не подсећам да су они у прошлом колу играли у Пиониру, и да их је Партизан после доста муке и -16 добио.
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 8.10.2008. 15:43

агент провокатор ::Да не подсећам да су они у прошлом колу играли у Пиониру, и да их је Партизан после доста муке и -16 добио.
Веруј ми да није било уопште мучење, гледао сам. Победа није долазила у питање. Само тотална неуиграност због репрезентативаца који су добили одмор и касније се придружили тренинзима (кључних играча). Већ после неколико дана смо разбуцали ове друге Словенце.

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост