srpskinacionalisti.com

Српски фудбалски тимови у европским такмичењима

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука: 8687
Приступио: окт 2004
Место: Земља која умире од стида јер све је више људских гњида

Re: Српски фудбалски тимови у европским такмичењима

Порука Златоусти 18.7.2008. 19:55

Партизан - Лион, утакмица и спектакл
Петак, 18. јул 2008. 13:57

Одавно један српски тим није на отварању сезоне угостио тако реномирано име, као што ће га у среду од 20 часова угостити Партизан.

Српски освајач "дупле круне" састаће се Лионом, седмоструким узастопним прваком Француске и стандардним учесником Лиге шампиона. Довољно је изговорити имена Жуниња Пернамбукана, Бенземе, Говуа, Тулалана, Калстрома, па да љубитељима фудбала "пође вода на уста"...

Званични програм на стадиону у Хумској улици почеће у 19.45 и обухватиће, између осталог, представљање нове екипе црно-белих. Клуб ће се спектаклом захвалити навијачима на подршци у претходној сезони и покушати да започне потпуно нови начин комуникације са Гробарима.

"У контакту смо са навијачима и наишли смо на разумевање. Партизан је у врху 'црне листе' у Европи, не смемо да дозволимо да нам се деси оно што нам се десило прошле сезоне кад смо административним путем елиминисани из УЕФА купа", нагласио је Дарко Грубор, в.д. генералног секретара црно-белих.

Лион ће се београдској публици представити у најјачем саставу.

"Добили смо списак играча који ће доћи. Сва позната имена су ту", наставио је Грубор.

Партизан је за организацију утакмице морао да издвоји значајна средстава.

"Уложили смо око 150 хиљада евра, очекујемо да ће нам се део вратити", закључио је Дарко Грубор.

Утакмица ће имати много пратећих догађаја, као што је квиз знања под називом "Дванаести играч", који ће бити одржан у полувремену.

"Награда за победника квиза је аутомобил марке 'волксваген поло", објаснио је Манолито Вујичић, члан управног одбора компаније "Порше СЦГ" једног од спонзора Партизана.

Улазнице по цени од 400 и 800 динара продаваће се на благајнама Партизановог стадиона од суботе у 10 часова и моћи ће да се купе сваког дана, до 18 сати.

Првих 15 хиљада улазница купцима ће донети и поклон од спонзора црно-белих, Мобилне телефоније Србије - ваучер у вредности од три хиљаде динара, које ће моћи да уновче у свим пословницама МТС.

Меч ће директно преносити Телевизија Пинк.
"Само јуначки одговор на агресију у Првом светском рату коштао је српски народ више од половине мушког рода. Гинули су, углавном, они најбољи, најмлађи, остајући без порода. Остајали су да се размножавају углавном они лошији. Сада беремо плодове те наопаке селекције."

Зато ако буде фрке "горе" ту сам зови ако треба!
Аватар
СрбинСкопље
Националиста
Националиста

Порука: 286
Приступио: апр 2008
Место: Скопље

Порука СрбинСкопље 24.7.2008. 18:25

Брате ништа од доласка у Скопљу :( :( Други пут
Работнички су испали какве глуперде
"НИКОМ НЕДАЈТЕ ДА ЛИЈЕ НАШУ КРВ, ЗАТО ШТО ЈЕ СРПСКА.МИРОМ НА РАТ ИДИТЕ И РАТОМ МИР ЧИНИТЕ. ЉУБАВЉУ НА РАТ ИДИТЕ АЛИ КРВЉУ КРВ СРБСКУ БРАНИТЕ!!!!!!!!!!!
ВЕЛИКИ ЖУПАН СРБСКИ СТЕФАН НЕМАЊА.

http://www.youtube.com/watch?v=EbjQeW8KRn0 ДИВНО кад ће код нас овако
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 28.7.2008. 18:04

Партизан на РТС-у

Радио-телевизија Србије обезбедила је пренос прве утакмице у квалификацијама за Лигу шампиона коју Партизан игра у Бакуу против Интера.

Црно-бели су у Азербејџан стигли јуче и већ су одрадили први тренинг. Тренер Јокановић на пут је повео 18 играча, мећу којима нема олимпијских репрезентативаца Тошића, Фејсе и Јовановића. Због теже повреде у Београду су остали Иван Стевановић, Камел Заим и Александар Лазевски.

Иако има проблема са леђима, Иван Обрадовић је издржао напоре на тренингу, а колико ће бити спреман за утакмицу, стручни штаб ће одлучити пред сам почетак сусрета. Меч почиње у 16 сати по нашем времену.

Је л` сигурно то у 16:00 по нашем времену? Мени се чини да је била друга прича?
"Само јуначки одговор на агресију у Првом светском рату коштао је српски народ више од половине мушког рода. Гинули су, углавном, они најбољи, најмлађи, остајући без порода. Остајали су да се размножавају углавном они лошији. Сада беремо плодове те наопаке селекције."

Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука: 2586
Приступио: феб 2008
Место: Београд

Порука CXABBHE 30.7.2008. 21:58

Капирам да је био митинг и сва фрка око тога, него морам мало да пецнем Златоустог. Што те нема да пренесеш извештај из Азербејџана? Ја сам одгледао последњих 20 минута и јбт били сте много гори него Звезда у доба Бајевића и Косана! :D
Срце хероја заувек живи не могу да га убију!

Спаси Србију и убиј се, Борисе!

Једна је Србија, курви је много!

It's better 2 die standin, than 2 live on ur knees
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 30.7.2008. 22:04

CXABBHE ::Капирам да је био митинг и сва фрка око тога, него морам мало да пецнем Златоустог. Што те нема да пренесеш извештај из Азербејџана? Ја сам одгледао последњих 20 минута и јбт били сте много гори него Звезда у доба Бајевића и Косана! :D
:D Као ви против оне Левадије. Брате, у фрци сам ових дана са временом и а и око свих ових ствари, то је једини разлог што сам и заборавио на ово.
Ма одраћемо их у Београду!

Мореира: То није био Партизан
Среда, 30. јул 2008. 14:53

Црно-бели ће у петак сазнати име потенцијалног противника у трећем колу квалификација за Лигу шампиона, али нико не размишља о жребу.

Како и да размишља кад се оно што је требало да буде рутински посао, претворило у тешку муку.

Изабраници Славише Јокановића су надиграни у Бакуу од првака Азербејџана у првом мечу другог кола квалификација и само голману Младену Божовићу могу да захвале што нису претрпели не само пораз, него и убедљив пораз.

Црно-бели оркестар је био потпуно раштимован.

"То није била слика правог Партизана", самокритичан је Алмани да Силва Мореира.

Партизанов плејмејкер је у другом полувремену играо знатно повученије у односу на своју основну улогу, али ни то није помогло да се запуши велика "рупа" између одбране и везног реда.

"Морамо да се погледамо у очи, сумирамо утиске и видимо где смо грешили. Само тако можемо да схватимо зашто смо поражени, јер је овај реми је раван поразу".

Лига шампиона је била сан у који су многи у Хумској 1 веровали. Утакмица против Интера их је приземљила.

"Јесмо квалитетнији од Интера, али није довољно да о томе разглабамо у медијима, већ то морамо да докажемо на терену", не губи наду Мореира.

Ламин Диара у другом полувремену није добио ниједну употребљиву лопту.

"Интер је био бољи. Не знам зашто, али у других 45 минута нам није преостало ништа осим да се бранимо. Били смо много лоши. У наредних недељу дана морамо, како знамо и умемо, да исправимо грешке", речи су сенегалског нападача.

Деби у званичним утакмицама у црно-белом дресу за Милоша Богуновића почео је као у најлепшем сну. У трећем минуту се уписао у стрелце.

Сан се касније претворио у кошмар.

"Партизан не сме да игра онако како је играо у Азербејџану. Игром никако не можемо да будемо задовољни, али у такмичарским, европским утакмицама реми на страни је увек повољан. У Београду ће Интер морати да нападне, јер мора да постигне гол да би се надао пролазу, па ће нам бити лакше", покушава Богуновић да извуче позитивне елементе.

Реванш између Партизана и Интера на програму је наредне среде (6. август) у 20,45.

Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 30.7.2008. 22:58

ЛШ: Партизан моли Фортуну
Среда, 30. јул 2008. 22:41

У петак ће се у Ниону, поред жреба за друго коло квалификација за УЕФА куп, обавити и жреб за треће коло квалификација за Лигу шампиона иако ће се тек следеће недеље одиграти реванши другог кола.

У шеширу, оном неповлашћеном, ће се наћи и победник двомеча Интер - Партизан (први меч у Бакуу завршен 1:1).

Носиоци на жребу, уједно и потенцијални ривали београдских црно-белих у последњој рунди пред такмичење по групама су: Ливерпул, Барселона, Арсенал, Шалке, Јувентус, Глазгов Ренџерс или Каунас (0:0), Олимпик Марсеј, Стеауа, Панатинаикос или Динамо Тбилиси (3:0), Гетеборг или Базел (1:1), Олимпијакос, Фенербахче или МТК Будимпешта (2:0), Шахтјор, Андерлехт или БАТЕ Борисов (1:2), Фиорентина и Спартак Москва.

У другом шеширу ће поред бољег из дуела између Партизана и Интера бити и: Атлетико Мадрид, Шериф или Спарта Праг (0:1), Дрогеда или Динамо Кијев (1:2), Левски, Славија Праг, Галатасарај, Гимараеш, Домжале или Динамо Загреб (0:3), Беитар или Висла (2:1), Стандард, Твенте, Тампере или Петржалка (1:3), Алборг или Модрича (5:0), Бран или Вентспилс (1:0) и Анортозис или Рапид Беч (3:0).

Црно-бели су усредсређени на предстојећи реванш са Интером, али је јасно да никако не би желели да у Хумској угосте Ливерпул, Барселону, Арсенал, Шалке, Јувентус или Фиорентину.

Утисак је да од потенцијалних противника не тако звучног имена за Партизан не би било добро ни да им жреб доведе Фенербахче, Шахтјор или Олимпијакос.

Избор пожељних ривала је сведен на минимум...

Утакмице трећег кола квалификација су на програму 12/13. и 26/27. августа, а 28. ће бити одређен састав група.

Директан пласман у групе Лиге шампиона обезбедили су Челси, Манчестер јунајтед, Лион, Интер, Реал Мадирд, Бајерн, ПСВ Ајндховен, Виљареал, Рома, Порто, Вердер, Спортинг Лисабон, Зенит, Бордо, Селтик и Клуж.

http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=104818

Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука CXABBHE 31.7.2008. 19:11

Екипа Војводине пласирала се у друго коло квалификација за Куп УЕФА, пошто је као гост одиграла нерешено 1:1 са представником Азербејџана, Олимпиком из Бакуа.

Новосађани су пре 14 дана славили резултатом 1:0, а стрелац тог поготка, Игор Ђурић, био је спасилац и у реваншу.

Олимпик је повео преко Романа Акалкатсија, који је у 50. минуту најавио још један бродолом српског фудбала у Азербејџану. Продужеци су били на видику, али је двадесеттрогодишњи дефанзивац четири минута пре краја затресао мрежу домаћина и осигурао наставак евро-одисеје "лала".

У даље такмичење пласирао се и чачански Борац, који је у Смедереву био бољи од молдавске Дачије - 3:1.

После 1:1 у Кишињеву, гости су дошли до предности на самом почетку реванш сусрета, да би фудбалери Борца у наставку заслужено дошли до преокрета. Посао им је олакшан када је Дачија у 60. минуту, при резултату 2:1, остала са десеторицом играча.

Жреб друге квалификационе рунде на програму је у петак у 13.30 часова у Ниону.

http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/tex ... est=104910

Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука CXABBHE 31.7.2008. 23:17

Србија ће имати три представника у другом колу квалификација за УЕФА куп - Црвену звезду која се у тој фази укључује у такмичење, као и Војводину и Борац, који су морали да стартују у првом колу, у коме су елиминисали Олимпик из Бакуа, односно Дачију из Кишињева.

Пред њима су две препреке до Лиге УЕФА.

Вицешампион Србије ће бити фаворит којег год ривала да му додели жреб у Ниону (петак, 13,30).

Ипак, кад би могли да бирају, сигурно је да би у Љутице Богдана 1 радо избегли пут у Сплит, чак и у Израел или Никозију, па иако по квалитету не би смели да имају проблема, вероватно им се не иде ни у Скадар, "на ноге Влазнији".

Црвено-бели ће се наћи у повлашћеном положају на жребу јужно-медитеранске зоне, па су им потенцијални противници: Хајдук, Славен (Хрватска), Макаби Нетања, Хапоел Кирјат Шмона (Израел), АПОЕЛ Никозија, Омонија Никозија (Кипар), Интерблок Љубљана (Словенија), Влазнија (Албанија), Зрињски и Широки Бријег (БиХ).

Клубови из исте земље не могу се састати у овој фази такмичења.

Војводина и Борац ће проћи кроз пакао, јер би на мегдан могли да иду реномираним екипама, као што су: Депортиво Ла Коруња, Бешикташ, Брага, АЕК, Хапоел Тел Авив, Наполи, Арис, док би им сигурно лакше било против тимова са истока Европе - Литекс, Локомотива Софија, Черноморе (Бугарска) и Васлуи (Румунија).

Мечеви су на програму 14. и 28. августа, а дан касније биће одређени парови првог кола УЕФА купа.

Сутра навијам за то да нам падну усташе!

http://www.youtube.com/watch?v=Y-E3FOw1C8c

Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 31.7.2008. 23:27

А ја бих волео Албанце :D
Добро је, ја сам већ помислио да ће и вама запасти неки Азербејџанци као нама и Војводини :D

Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука CXABBHE 31.7.2008. 23:43

Златоусти ::А ја бих волео Албанце :D
Добро је, ја сам већ помислио да ће и вама запасти неки Азербејџанци као нама и Војводини :D

Ма добро је само да смо Азербејџанце избегли, јер су они ипак постали непрелазна или тешко пролазна препрека за наше клубове и репрезентацију, а о Казахстанцима не смемо ни да помислимо.

Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 31.7.2008. 23:48

CXABBHE ::
Златоусти ::А ја бих волео Албанце :D

Ма добро је само да смо Азербејџанце избегли, јер су они ипак постали непрелазна или тешко пролазна препрека за наше клубове и репрезентацију, а о Казахстанцима не смемо ни да помислимо.
Па знаш ону бедну фразу за алиби:" Данас сви играју фудбал" :roll: Него чујем да сад исту фору користе и за кошарку, нашу репрезентацију је одрао Иран.

Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука CXABBHE 1.8.2008. 0:02

Златоусти ::Па знаш ону бедну фразу за алиби:" Данас сви играју фудбал" :roll: Него чујем да сад исту фору користе и за кошарку, нашу репрезентацију је одрао Иран.

Кренуло је од Новог Зеланда преко Кине и Нигерије, Израела и сада Ирана a не би било изненађење да у квалификацијама изгубимо од Мађара, Финаца или Бугара.

Што се фудбала тиче, чини ми се да ће ова сезона бити најгора за српске клубове у европским такмичењима, а не верујем да ће и репрезентација остварити неке боље резултате. Волео бих да грешим, можда је исувише рано за такву прогнозу, али ово што су до сада приказали Звезда и Партизан и имена играча који за њих наступају не уливају неку превелику наду.

Аватар
ВОЈВОДА ОД КРАЈИНЕ
Војвода
Војвода

Порука: 1059
Приступио: јун 2007
Место: Крајина

Порука ВОЈВОДА ОД КРАЈИНЕ 1.8.2008. 1:01

CXABBHE ::Што се фудбала тиче, чини ми се да ће ова сезона бити најгора за српске клубове у европским такмичењима,

Слажем се,па који то озбиљан тим мења комплетну прву поставу из прошле сезоне,ма како она била лоша?
Па то може на менаџеру али у правом фудбалу тешко.
Ево одоше из Звезде Ранђеловић,Баста,Туторић,Анђелковић,Трајковић,Миловановић,Кастиљо,Јестровић...
Доведоше 13 нових играча а ни једно појачање,немају шта да траже у купу уефа,нажалост.
У Партизану мало боља ситуација али ни од њих не очекујем пуно,појачања ни на видику,опет нажалост.
"Мој живот више није важан."
"Ја сам све што јесте, све што је било и све што ће бити."
"Зима долази."
Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука CXABBHE 1.8.2008. 12:43

Није страшно! Уколико прођу Интер из Бакуа, фудбалери Партизана у одлучујућем, трећем колу квалификација за Лигу шампиона састаће се са бољим из дуела Фенербахче - МТК Будимпешта.

У првим утакмицама другог кола квалификација, Интер и Партизан одиграли су нерешено у Азербејџану (1:1), док су Турци у Истанбулу стекли велику предност (2:0) пред реванш у Мађарској. Који ће се тимови срести у двомечу за пласман у Лигу шамоиона, биће познато после реванша 6. и 7. августа.

Гробари нисте лоше прошли, наравно под условом да не направите глупост против Азера. А сада чекамо извлачење за куп уефа и надам се да ће нам после 18 година запасти Хајдук

Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука CXABBHE 1.8.2008. 13:15

Куп уефа
прва уткмица 14 августа, реванш 28 августа
Локомотива Софија - Борац Чачак
Војводина - Хапоел Тел Авив
Aпоел (Кипар) - Звезда

Добро смо прошли на жребу, с обзиром да се реванш игра на Маракани, али са оваквим тимом који имамо и ових Кипрана се морамо плашити. Остаје велики жал што бар једне усташе нисмо извукли, ваљда ће бити прилике за то у неком следећем извлачењу.

И Војводина и Борац су извукли ривале против којих могу да се равноправно да се носе, тако да се може рећи да су српски клубови данас имали доста среће на жребу.

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 7 гостију