srpskinacionalisti.com

Злочини над српским народом (линкови)

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
СРБИН ВЕРНИК
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 17
Приступио: нов 2009

Ниједне оптужнице за масакр 109 Срба

Порука СРБИН ВЕРНИК 19.12.2009. 20:22

БРАТУНАЦ - Славки Матић 14. децембра 1992. године војници Армије РБиХ, под командом Насера Орића, побили су у селу Бјеловац код Братунца цијелу породицу - двије кћерке и супруга.
-Моје кћерке Снежану и Гордану и супруга Радивоја измасакрирали су на кућном прагу. Правде нема и не вјерујем да ћу икада доживјети да злочинце стигне казна - каже она.
У цркви Светог пророка Илије у Бјеловцу јуче је служен парастос за 109 убијених српских цивила и војника из овог и сусједних братуначких села Лозничка Ријека и Сикирић.
Поводом обиљежавања 17. годишњице страдања мјештана ових села, од којих је њих 68 убијено 14. децембра 1992. године, свештенство братуначке и сребреничке цркве освештало је спомен-плочу која је постављена на зиду цркве.
Молећи се за душе невино страдалих Срба мјесни свештеник Миле Јовановић помолио се и за љубав и мир међу људима.
-Да нам Бог да мирна времена, а да никада не заборавимо оне који су положили животе за свој народ. Да се никада не понове тешка времена али, и ако дођу, да имамо снаге да очувамо честитост православља, које је уткано у сав српски народ - рекао је парох Јовановић захваливши Борачкој организацији и свима који су помогли да се подигне спомен-обиљежје мјештанима ових подрињских села.
Чланови породица, саборци и пријатељи погинулих посјетили су Војничко гробље у Братунцу, гдје су паљењем свијећа и полагањем цвијећа одали пошту настрадалим цивилима и војницима. Крсто Ранкић из Бјеловца каже да су јаке муслиманске снаге из Сребренице, под командом Насера Орића, упале у рану зору у три велика српска села, која се налазе на лијевој обали Дрине.
-Почињени су злочини над женама, дјецом и старцима, али, нажалост, још нико није одговарао за та, као и многа друга недјела над Србима. Ми, који смо преживјели, знамо шта се дешавало тог трагичног дана и вјерујемо да ће казна стићи злочинце кад-тад - рекао је Ранкић.

Пристрасни тужиоци

Радојки Филиповић убили су шест чланова породице. Огорчена је на Тужилаштво БиХ које још није процесуирало злочин над Србима у Бјеловцу и другим братуначким селима.
-Страни тужиоци у БиХ, којима је повјерена истрага о нашим жртвама, показали су да су пристрасни и у служби бошњачке политике у БиХ - каже Филиповићева.

Преузето са сајта: http://www.glassrpske.com
Аватар
Русалка
Војвода
Војвода

Порука: 1062
Приступио: мар 2008
Место: Чардак ни на небу ни на земљи.

Re: Ниједне оптужнице за масакр 109 Срба

Порука Русалка 20.12.2009. 0:14

Мислим да си џаба отварао тему када на форуму Национална историја постоји већ једна насловљена Злочини над српским народом, мада би могло и да се објави на теми Република Српска. Елем, треба још и споменути покољ 56 српских цивила у Јошаници, на данашњи дан 1992. године, за који, такође, још увек нико није одговарао.

Приликом напада побијене су читаве породице Вишњића - 17 чланова, Благојевића, Стевановића, Стојановића, Ивановића, Давидовића, Кулића, Мићевића, Шкипина, Иконића и друге у око 18 села и заселака.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=13801

Туга!!!
"Ако живи образа не маду,
ако живи за правду не знаду,
покојни ће гробове отворити
и на мртва уста говорити..."
mladja
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 59

Re: Злочини над српским народом (линкови)

Порука mladja 3.1.2010. 19:12

„Сарајево логор(и)за Србе“
аутори:Милан Кнежевић и Далибор Јосиповић

Филм садржи потресне приче преживјелих логораша, те видео-записе о страшним облицима мучењима Срба у Сарајеву у којем је било 126 логора и у којем је убијено 6.635 Срба.

http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=12586
или
http://www.youtube.com/watch?v=5p2Xd0Far9A
(први од осам дијелова)
mladja
Млади националиста
Млади националиста

Порука mladja 3.1.2010. 20:30

"Своју дјецу загртати земљом и сузама
и бити потомак и остати без предака
и бити предак и остати без потомака
ако је то живот онда је смрт радост."
Страхиња Живак

“Јаук“ је само наставак српске истине о протеклом рату или прича о жртви Страхињи Живаку, коме су у Коњицу убили оба сина и који је, како каже, остао предак без потомака и потомак без предака, и сам Живак је прошао муслиманске логоре у Сарајеву и до сада написао девет књига документарне прозе, јер живи да сведочи.
1.дио
http://www.youtube.com/watch?v=lSq5lk-3NVc
2.дио
http://www.youtube.com/watch?v=6TDHo-e3u1k
3.дио
http://www.youtube.com/watch?v=kf2zU-axFYs
4.дио
http://www.youtube.com/watch?v=0byM9BQsKhw

Списак књига Страхиње Живака
http://www.serb-victims.org/content/view/308/290/
Слика
Мученичко страдање српског народа не смијемо прећутати. На основу преживљене голготе у муслиманским казаматима, доживљене личне и породичне трагедије, као и колективног страданьа српског народа у цјелини, приредио сам шест књига.
Желим да, и на овај начин, наша, па и свјетска јавност сазна праву истину о геноцидном страдању Срба у грађанском рату у БиХ, као и ранију у XX вијеку. Све ово говорим из моралних и политичких разлога и принципа. Библија налаже да „Злочине прећутати је злочин", а наш Душко Радовић каже да „Свако има неког кога нема".
Ово је мој лични допринос свједочењу о истини да је српски народ жртва, а не геноцидан народ, како се то стално представља свјетској јавности медијском пропагандом, која је превазишла ону Гебелсову. Српски народ види, зна, памти, прашта, али историја то не смије.
Ова књига је мој дар мојим покојницима, који су страдали само зато што су Срби, што су вољели слободу, што су хтјели да имају своју државу и што су, ради тих идеја, изгинули у XX вијеку. Изгинули су моји најмилији: синови Слободан и Велимир, отац Ђорђе, стричеви Урош и Анђелко, дјед Тодор, ујак Симо и рођаци Тодор, Драган, Веселко, Здравко и Томо, Милош Делић и Бранко Жужа.
Неће нам бити лакше, али ћемо бити више људи, бићемо сложнији. Незаобилазан људски и национални интерес обавезује, како би и свијет дознао шта се дешавало Србима у муслиманским и хрватским логорима у Сарајеву, Кошицу, Тарчину...и Србима који су остали да живе на њиховим просторима, под њиховом „демократском" влашћу. Нека ова књига буде један од бројних споменика незаборава, који за наше погинуле дижемо у нашим срцима, у нашим мислима, у нашим књигама.
Аутор

Страхиња Живак након изласка из логора
(од 4:00 мин)
http://www.youtube.com/watch?v=DinOmSGMOm4
http://www.youtube.com/watch?v=Cv_uMdSdqsw
http://www.youtube.com/watch?v=YKCfQ-Q_Qp0
http://www.youtube.com/watch?v=fsqphEye7xk
mladja
Млади националиста
Млади националиста

Порука mladja 16.1.2010. 20:11

Слика
О дјечаку Слободану Стојановићу из Доње Каменице и његовој породици
viewtopic.php?p=225566#p225566
viewtopic.php?p=61392#p61392

Др Зоран Станковић, који је извршио обдукцију тијела Слободана Стојановића
(Вечерње новости, фебруар 2006)
- Pronašli smo ga u jednoj jami u obližnjim brdima. Sa telima još nekoliko ubijenih Srba. Bilo je u poodmakloj fazi raspadanja. Dečak je na sebi imao samo stari tamno-plavi radnički mantil. Sa etiketom «Primorje». Ispod - ništa. Identifikovali su ga otac Ilija i majka Desanka.
Na osnovu čega ste zaključili da je dečak bio mučen pre nego što je ubijen? Kako je umoren?
- U gornjoj vilici - što stoji i u našem obdukcionom nalazu - izbijeno mu je svih šest prednjih zuba. Otvor čmara bio je znatno proširen, prolazan - kako smo konstatovali - «za tri prsta». Imao je više sekotina u predelu glave i trbuha. Neke od njih su nanete, najverovatnije, posle smrti. Povrh svega, stomak mu je bio rasporen u obliku krsta. Ako se ne varam - bilo mu je odsečeno desno uvo. A na kraju - ispaljen metak u slepoočnicu. Iz neposredne blizine. U dve reči: monstruozno, svirepo ubistvo.
Otkud «krst»?
- To samo istraga može da utvrdi. Ali, možda je odgovor u tome što je, i po mojim saznanjima, izvršilac zločina, neposredni egzekutor, bila mesna Albanka Elfete Veseli koja se borila u formacijama Nasera Orića. Što je to, po svemu sudeći, bio njen zločin mržnje…

http://www.revija92.rs/code/navigate.php?Id=167
Majčino srce više nije moglo
Na večno počivalište - u humku pored sina Slobodana, otišla je i njegova neutešna majka Desa Stojanović, u selu Drinjači kod Zvornika. Desankin sin Slobodan je pod zemljom duže nego što je po njoj hodao. Ubili su ga na najsvirepiji način 1992. godine, kada je imao samo jedanaest godina. O njegovoj sudbini moglo bi se reći: dečak je izdahnuo 1992. godine, a ubijali su ga svih ovih 14 godina - i njega, i njegove roditelje.
.........
- Mom Slobodanu su ruke do lakata bile odsečene. Na stopalima nije imao ni jedan prst. Uši odsečene. Na grudima četvrtast otvor, načinjen nožem, a koža i meso oguljeni. Na lobanji trag metka od jedne do druge strane slepoočnice. Eh moja tugo, moj Slobodane! Čekam dan da vam se pridružim. Živim samo da tebi, moj jedini sine, moja srećo neprežaljena palim sveću, a sada i tvojoj majci Desi koja ti se pridružila - kroz lelek priča Ilija, dok mu niz izborano lice klize suze.

Љиљана Булатовић,»Генерал Младић»
General Mladic nas savetuje da nadjemo porodicu Stojanovic i da sa majkom porazgovaramo, da bismo stekli puniju sliku o stradanju srpskog naroda i za koga se on tako predano bori. Majka je, inace, ona jedna malena crna zena, koja tih dana nije dala konvoju Unprofora da prodje u Srebrenicu sa navodnim humanitarnim artiklima. Nije dala da prodju, dok joj sina ne vrate ili ne nadju...
.......
Tada, dok smo razgovarali sa njegovim roditeljima, oni su bili u ocajanju: nisu imali nikakvog traga o svom sinu jedincu. Zalud je sestra izgledala puteve iz iznajmljene sobice brata jedinca nije bivalo. Crne slutnje su pritiskale Stojanovice.
Zato je majka Desa izasla na drum da brani stranoj sili da pronosi pomoc onima koji su joj ili zarobili, ili, ne daj Boze... sina: "Ne mozete ovuda proci, dok mi sina ne vratite... Samo preko mene mrtve", jaukala je, uz jauke mnogih drugih majki i sestara slicnih sudbina. Nastao je medjunarodni problem. Stigao je General Mladic da intervenise.
Savila je Desa svu svoju muku u zagrljaj i prolila majcine suze pred Generalom. O tome nam tiho govori: "On je postao za mene brat i sve na svetu, jedini je on kome sam mogla poverovati da ce me razumeti i pomoci... Na njegovu rec da ce mi naci sina propustila sam gadove belosvetske da odtutnje u krvavu Srebrenicu". Jecala je Desa Stojanovic. Tragala je potom i sama, slusala da joj je sin mrtav i nije verovala. Slusala da su joj sina odveli u Tursku, da je u Tuzli i pitala dalje, molila svakoga da joj pomogne...
.....
Identifikaciju je izvrsio dr Zoran Stankovic i potom postao sa roditeljima prijatelj. "Marta 1993. godine presrela me je omanja zenica, sva u crnini ispred Vatrogasnog doma u Zvorniku. Tada smo vrsili identifikaciju zrtava iz Kamenice. Prepoznao sam da je to ona zena koja je branila Morionovim jedinicama da prodju u Srebrenicu. Pitala me je, sve krseci ruke, molecivim i prebolnim pokretima i suzama- jesam li medju telima mrtvih pronasao mozda telo njenog sina.

Рат вредности: Српска кожа, Вечерње новости 12.3.2006.
http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... 2006-03-12
A pre desetak dana Slobodanova majka je urgentno smeštena u zvorničku bolnicu. Život joj je bio u pitanju, pa su se i mnogi upućeni u njenu porodičnu tragediju odmah angažovali kako bi je prebacili na VMA.
Ali, nisu pomogle ni najjače veze. Nije primljena, jer Republika Srpska još nije izmirila dugove za lečenje njenih građana u vreme rata u Bosni...
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука: 8687
Приступио: окт 2004
Место: Земља која умире од стида јер све је више људских гњида

Порука Златоусти 16.1.2010. 22:26

Нека му је лака земља.
"Само јуначки одговор на агресију у Првом светском рату коштао је српски народ више од половине мушког рода. Гинули су, углавном, они најбољи, најмлађи, остајући без порода. Остајали су да се размножавају углавном они лошији. Сада беремо плодове те наопаке селекције."

Зато ако буде фрке "горе" ту сам зови ако треба!
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 2.2.2010. 1:54

ovo je na engleskom.
http://jtf.org/forum_english/index.php? ... ic=42139.0

Jewish Task Force,koji su veliki prijatelji Srba a ima i nas Srba chlanova.
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 1.3.2010. 4:16

http://www.jpost.com/Features/InThespot ... ?id=169378

Mass grave of history: Vatican's WWII identity crisis
BY JULIA GORIN
22/02/2010 22:47

Catholic Church, looking for a bulwark against communism, supported what became genocidal regime of Nazi satellite Croatia.
Аватар
Русалка
Војвода
Војвода

Порука: 1062
Место: Чардак ни на небу ни на земљи.

Порука Русалка 6.4.2010. 12:28

Интервју са Зорком Делић из Печата у којем сведочи о страшним искуствима и призорима из Јасеновца и Јастребарског. Пола њене породице је мучки побио бивши слуга којег су хранили и појили до почетка рата. Часне сестре су мучиле и злостављале децу по логорима. На крају, присилно покрштавање српске деце којима се, осим вере, мења и име у хрватско. Жена која је до смрти неговала мајку злочинца који јој је побио ко зна колико другова. Страшна исповест, колико год да их прочитам свака ме опет најежи.
Ево једног одломка:

Нож којим су клали био је врло дуг, узан као прст и са обе стране имао је оштрице. Часна сестра је држала детету главу, а кољач би зарио нож право у дететов гркљан, али тако да оштрица прође са друге стране кичме. Сваком закланом малишану вадили су очи и слагали у корпицу. На дар кардиналу, како сам доцније сазнала. Била сам последња у реду. Навикла сам на умирање, и више сам друговала са смрћу, а мало знала шта је живот. Када ми је часна сестра руком захватила главу и повукла је уназад, ја сам кољача мирно али нетремице гледала. Оним чистим, милим, невиним, детињим погледом. Био је потпуно изгубљен. Уместо да до краја зарије нож, одједном га је извадио.

Васкрснуће Зорке Делић

Још један занимљив текст који нема директне везе са описима злочина над Србима, али је уско повезан са том темом:
Диана већа од Шиндлера

За име Оскара Шиндлера, немачког индустријалца који је од смрти сачувао 1.200 Јевреја током Другог светског рата, чуо је цео свет. И Ирена Сендлер, спаситељка 2.500 јеврејских малишана из варшавског гета, две године заредом била је номинована за Нобелову награду за мир.Али, за Диану Будисављевић, рођену Аустријанку која је из крвавих усташких логора током НДХ избавила око 12.000 беспомоћне деце - углавном српске, са Кордуна, Козаре, из хрватских и босанских села - не зна готово нико.

Диана већа од Шиндлера

Верујем да је њен дневник јако занимљиво и корисно штиво, али како пише у чланку, у Београду постоји само један примерак. Захваљујући властима, које се мучки труде да затворе сваку иоле пристојну књижару у којој може да се нађе нешто осим петпарачких прича, тешко да моћи да се нађе ће овај Дневник, али и књиге сличне њему.
"Ако живи образа не маду,
ако живи за правду не знаду,
покојни ће гробове отворити
и на мртва уста говорити..."
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5786
Приступио: мај 2004

Порука Горан 12.4.2010. 12:41

Помен жртвама у Доњој Градини -Видео

http://rtrs.tv/av/player.php?id=6133&x=1
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
bresko
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 153
Приступио: мај 2009

БУГАРСКА ЗВЕРСТВА У ВРАЊУ И ОКОЛИНИ 1915-1918

Порука bresko 18.5.2010. 23:34

Јован Хаџи-Васиљевић

БУГАРСКА ЗВЕРСТВА У ВРАЊУ И ОКОЛИНИ 1915-1918

У погледу бугарских зверстава у Врању и околини, Сурдулица држи прво место. По томе је она је доведена у везу са удаљеним српским областима. У њој су Бугари убијали Србе из целога Српства. (То ће се видети из овога краткога помена знаних жртава у Сурдулици. А највише су Бугари побили у Сурдулици Срба из Врањскога, Топличкога, Кумановскога, Нишкога, Пиротскога и Приштинскога округа. (Dосит. I, 92–94; извештај William-a А.Drayton-aDосит. I, 191.) Сурдулица је постала права кланица српскога народа. Ово су место Бугари сами прозвали српском костурницом.И начинили су Бугари од овога најлепшега предела у целој Србији старих граница праву српску костурницу. Какви ту нису побивени први људи из народа: старци, инвалиди, ратни заробљеници, болесници, официри, свештеници, професори, адвокати, жене, девојке и малолетна деца. Дубока долина, Калифер, Занкова ливада, Влашка дол, Радичева њива, Романовачки паток, Дубрава, Јелашица, Корбевачка река, и др. места. (У Корбевачкој реци нађени су неки свештенички лешеви. (Извештај бугарског среског начелника од 16. фебруара 1916. г. № 199 – Dосит. I, 78.) Кад су породице побивених, после ослобођења, претраживале телесне остатке својих покојннка, и у црквеној ливади у Сурдулици нађена су два свештеничка леша. Осим тога, нађен је на истом месту један свештенички леш у одјејанијама и остаци каквога детета од 10-12 г. У тој групи лешева нађена је и објава за Димитрија Јовановића поднаредника 3. чете 3. батаљано I пука I позива. Држи се да је та објава сина Љубе Јовановића, адвоката нз Београда. Идентичност његову утврђивала је његова мајка Зорка. Како су Бугари ове жртве само припрећивали, то их је и киша почела брзо избациватн и откривати. Још док су Бугари били у Сурдулици, показале се многе лубање и други делови костура.) У непосредној и даљој околини Сурдулице она су засејана били, за првих шест месеци окупације, лешевима и костурима српским. (Album etc. с. 33 – 42.)

За главну кланицу српскога народа изабрали су Бугари Сурдулицу због тога што им је била територијално згодна између врањских и косовских предела и Софије, с којом су се Бугари изговарали. Туда су Бугари спроводили српске интернирце за Софију; ту су и убијали оне за којим им је, ма по чему, око запало.

Као у сваком центру, и у Сурдулици су Бугари образовали тајни одбор за убијање Срба. У Сурдулици су кантоновале 2. и 5. рота 42. пука. Доцније је дошла у Сурдулицу 10. рота и настао је страшан терор. Командант места био је резервни поручник Нестор Симеунов (родом из Трнова).Поред његау Извршном Одбору био је и Стојан Јуруков резервни потпоручник (старином, како је казивао једнима из Битоља, а другима из Костура, мада име његова братства потсећа на његово право порекло, који је својом руком заклао много невиних и ненаоружаних Срба, и чији су војници, после сваког клања Срба, прали нож од крви), па Др. Пејев лекар из Софије, Тодор Витанов,резервни поручник (родом из Трнске околине; у војсци је био наредник са овлашћењем да одређује ко ће од доведених Срба на који начин бити уморен), Минчев, поручник (имао је јак уплив међу Бугарима у Сурдулици и био, кажу, велики крволок који је у више махова јавно говорио, да би, да може, једним потезом сабље све Србе поморио),и Кирчов (још већи крвник српски, који је, не зна се по чему,у Извршном одборуимао два гласа).Због тога што је био извршни, и по важности Сурдулице за ове планове, сурдулички одбор био је најмеродавнији међу свим у Врањској области.

Као готово свуда, у Сурдулици у почетку су убијства извршивали војници последње одбране стараца. Неки од тих војника становали су у кући Алексе Пешића, онога што је ранио онога бугарског коњаника у Врању 3. октобра. С тим војницима становао је у тој кући и ордонанс команданта места, Тодор. Чим би први мрак настао, настајало је спремање војника: да поведу невине људе, који су тога дана спроведени у Сурдулицу, куда у околину и да их побију. А нису то увек ни крили бугарски војници.На против, у прво време су се и хвалили како су имали доб'р мрс, добро се наплатили: накупивши се новаца, сатова, одела и другог од побивених Срба – ако их дотле други, и раније, нису опљачкали. А ордонанс онај, Тодор, радовао се пред сваки свој полазак на убијање „на Србите".Скакао је овај звер увек и радовао се као дете, што ће добити пљачку. Као и Арнаути, и Бугари су скидали готово све жртве и продавали ствари. (Хаџи Алеџик, хоџа у Длугојници близу Сурдулице, купио је један врзкапут од једног бугарског војника, који је припадао једном од дан раније убивених Срба. Познала јежена погинулога овај врзкапут и хоџа јој га уступио без накнаде; на његовим леђима било је 16 рупа од куршума. По томе што су војници, који су вршили убиства, продавали сељацима и Циганима у Сурдулици фине горње кошуље и фино рубље, види се да су Бугари многе жртве и скидали.)

Убијстава је било толико, да је и оном воду стараца, што их је вршио, брзо додијала ова свакодневна крвава служба. Неки од оних што су становали код А. П. почели се отворено жалити његовој жени Санди: да већ после убијства не могу хлеб слатко јести, и да им те жртве излазе пред очи и вапај им њихов стално зуји у ушима. У овом смислу, жалили су се ти старци и другим својим „познаницима” у Сурдулици. А некакав војник Ајдутов казивао је све што се кад догодило у погледу мучења и убијања невиних ових жртава. Други војник, Лапча, такође је казивао све што је видео и што су Бугари чинили од ових Срба. Он је све свакога дана казивао Илији Станојковићу, а овај је препричавао својим поверљивим пријатељима, те се у Сурдулици све одмах знало. А ни члан одбора, Кирчов, није крио осуду наших људи које су побили. Старци су такође причали, да је Јуруков сам својом руком многе Србе побио. Лапча је отворено говорио о расположењу својих другова: ако их не смене, да ће побећи у гору. С овим војницима био је и некакав Маринко из села Клисуре. Овај је, просто, туговао после свакога убијања Срба. И он је све причао. Између осталога казивао је, да је за његова времена у Сурдулици, за прва три месеца окупације, само у околини, убивено око 2000 Срба разнога пола и узраста (И Сурдуличани држе, да је само у околини места побивено на 2000 душа.)

Старце су Бугари сменили, и на њихово место довели војнике, а кад су и војници почели негодовати, довели су четнике.

У почетку су и у Сурдулици убијали Бугари Србе из пушака, по том хладним оружјем, па онда кундацима и другим тешким оруђима.

http://www.forum.bg-nacionalisti.org/in ... =showPosts
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 11.6.2011. 14:15

http://moderntokyotimes.com/category/europe/balkans/

modern tokyo times dosta pishu istina o stradanju Srba, i to iz Tokija
Аватар
kroki57
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 793
Приступио: јун 2009

Порука kroki57 7.8.2011. 12:51

http://www.rtvbn.com/live/crna-knjiga/

БН телевизија,злочин над српским народом,први светски рат,други светски рат и овај последњи....
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2023
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 14.8.2011. 17:12

Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10182
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 18.10.2011. 6:34

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију