srpskinacionalisti.com

Злочини над српским народом (линкови)

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
njemen
Војвода
Војвода

Порука: 1043
Приступио: мар 2003
Место: Београд

Re: Злочини над српским народом (линкови)

Порука njemen 23.2.2008. 14:55

Да ли неко зна где могу да нађем онај снимак када лорд Ешдаун (или то беше Вокер) показује албанским терористима како се користи оружје.
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880
Приступио: феб 2008

Порука Corleone 18.3.2008. 11:42

belly
Националиста
Националиста

Порука: 365
Приступио: мај 2007

Порука belly 12.4.2008. 13:53

zlocina na srpski naord nemojte da zaboravite da isto rromi i muslimani su nas narod ako gledamo dobro

ljotic i nedic i tito oni isto su pravili zlocinac na nas narod
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880

Порука Corleone 24.4.2008. 6:20

romi i muslimani nas narod ? ti mora da si iz sumadije
KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 154
Место: BRT

Порука KAPPA 16.5.2008. 15:28

Рат у БиХ: Убиства и трговина дечијим органима - осумњичени жели да сведочи

БАЊАЛУКА - Секретару Дечје амбасаде "Међаши" Душку Томићу јавила се једна особа и потврдила да је учествовала у убиству деветнаесторо деце чија су тела пронађена и ексхумирана 2004. године у Сијековцу код Босанског Брода, пише данашњи бањалучки "Фокус".

Лист наводи да је та особа, која се наводи под иницијалима Н.Ч., заправо Нијаз Чаушевић звани Медо, који је на почетку рата у БиХ био председник Кризног штаба МЗ Сијековац, где су и почињени најтежи злочини.

Према писању листа, Чаушевић се већ десет година крије на подручју Славонског Брода у Хрватској одакле је већ неколико пута контактирао припаднике Државне агенције за истраге и заштиту (СИПА) како би се договорио о укидању тужбе против њега за информације о злочину у Сијековцу, али до договора није дошло.

Адвокат Душко Томић рекао је да му је Чаушевић потврдио да су припадници ХОС-а, међу којима је био и он 1992. године, побили ромску децу која су у аутобусима, уз пратњу старијих особа, путовали ка западној Европи. "Нема дилеме да је почињен стравичан злочин у Сијековцу и коначно ће се сазнати ко је и зашто годинама крио истину о том злочину. У Сијековцу је пронађено и ексхумирано 19 дечјих лешева, која су била потпуно гола, измасакрирана и са повађеним органима. Основано се сумња да су убијена ромска деца и да у близини има лешева који нису још откривени", казао је Томић.

Према његовим речима, познаваоци и стручњаци из области судске медицине немају дилема да је реч о продаји органа, а овај случај је годинама заташкаван. "Тражићемо одговорност оних који су прикривали овај злочин, а у потрази за истином стићим ће нам помоћ из Србије и Хрватске јер сам добио уверења из кабинета председника Србије Бориса Тадића, и Хрватске Стјепана Месића да ће њих двојица помоћи да сви који су починили злочин, а налазе се у Србији и Хрватској, буду процесуирани", навео је Томић.

Томић је додао да се већина злочинаца из Сијековца, према његовим информацијама, крије у Хрватској.

rtv.co.yu

Страшно. Шта друго рећи? :shock:
KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука KAPPA 4.6.2008. 17:17

Ратно страдање породице Новаковић
Злочиначку ликвидацију мојих најближих 1992. године: супруге Милке, брата Ранка, снахе Обреније и полусестре Рајке извршили су Рамо Бешлија, Малик Мешетовић и Нусрет Млаторуга, који и данас слободно шетају, каже Никола Новаковић, избеглица из Брезе
Остала је само фотографија породице Новаковић

Вишеград – Прошло је 12 година од како је Никола Новаковић у избегличкој колони стигао у Вишеград, али и пуних 15 од његовог тамновања по казаматима Армије БиХ и злочиначке ликвидације његових најближих: супруге Милке, брата Ранка, снахе Обреније и полусестре Рајке.
Никола Новаковић је до избијању ратних сукоба у БиХ живео са супругом Милком у насељу Горња Бреза, у Брезанској општини.

– Ништа посебно није наговештавало зло, а онда изненада, 10. јула 1992. године у кућу упадоше униформисани полицајци Шабановић звани Брацо, и Дедић звани Цацо, који су ме спровели у полицијску станицу Бреза, где ме дочекао иследник Џевахид Сокић, присећа се Новаковић.
– Након смешне оптужбе да кријем радио-станицу и оружје, присутни полицајци су ме бесомучно тукли пуна два сата, а потом одвели у стари руднички магацин. Ту су ме наставили тући седморица, од којих сам препознао Еса Башића, Галиба Рамића и извесног Шабића, званог Тарзо, који је код мене завршио електро занат. Одатле су ме пребацили у другу просторију са 27 српских заробљеника, а убрзо потом у подрум „Електротерме”, где су услови били још тежи, јер није било воде и мокрог чвора, прича Новаковић.

Одатле га, заједно са Ненадом Јеврићем, 4. марта 1993. пребацују у Зеницу где је, у монтираном процесу, осуђен на 18 месеци затвора.

– Пошто сам био регистрован од стране Међународног црвеног крста, у КПД Зеница нисам физички малтретиран, мада је било свакодневних вербалних претњи, од чега је много тежа била глад због изузетно слабе хране. Али то није било ништа према сазнању о судбини моје породице, посредством Међународног црвеног крста, Обавестили су ме 17. јуна 1993. године да су 8. априла 1993. зверски ликвидирани моја супруга Милка, брат Ранко, наша полусестра Рајка и Ранкова супруга Обренија, присећа се Никола.

Још за време рата, по доласку из Зеничког затвора у Илијаш, у октобру 1993, почео је приватну истрагу о страдању породице.

– Према причању неколико сведока, наше комшије Халид и Решо Фрљак наредиле су им да се пре мрака окупе у старој братовој кући, да би иза пола ноћи упали и извршили стравичан покољ. Сазнао сам још тада да су праве убице мојих најближих Рамо Бешлија, Малик Мешетовић и Нусрет Маторуга. Наредног јутра, мада су то муслимански бојовници били строго забранили, моје најрођеније у братовој кући нашла је измасакриране комшиница Слободанка Пуљић, тврди Новаковић.

Сазнао је, вели, да су измасакрирана тела његових Новаковића пребацили у мртвачницу Дома здравља у Брези, након чега је уследила стравична медијска ратна пропаганда.
– На њихова измасакрирана тела навукли су униформе Армије БиХ, да би исте вечери на ратној ТВ Сарајево били приказани „ексклузивни” снимци уз пратећу причу „шта су четници урадили од невиних муслиманских цивила”, прича Новаковић.

По речима Николе Новаковића, ратне муслиманске власти у Брези су за ово зверско четвороструко убиство окривиле локалног криминалца, извесног Ковачевића, који је за то осуђен на две године затвора.

– Све информације до којих сам успео доћи до данас недвосмислено негирају да је то учинио Ковачевић. Према тврдњама неколико сведока, које из разумљивих разлога не помињем, праве убице и извршиоци овог ратног злочина су Рамо Бешлија, Малик Мешетовић и Нусрет Млаторуга. На жалост, ни ратна а ни послератна власт у Брези уопште их није теретила нити желе да покрену било какву истрагу о томе, иако сам у више наврата давао бројне изјаве, чак и хашким истражиоцима, па они мирно живе у Илијашу, уз велику дозу разочарења прича Новаковић.
Једино што је Никола Новаковић успео након ексхумације 2000. године коју је обавио др Жељко Каран, да Милку, Ранка, Обренију и Рајку сахрани на гробљу у Сокоцу, гдје им је подигао и споменике.

Никола Новаковић и данас живи у алтернативном смештају, у вишеградском насељу Бикавац, јер за њега, како каже, више повратка у Илијаш нема.

– Последњи пут тамо сам био 30. септембра 2004, када су ме јавно напала браћа Есо и Ремзо Башић и то у присуству двојице полицајаца, говорећи „да ће ме здробити где год ме нађу”, након чега сам таксијем успео да одем из Брезе. То су она иста двојица браће који су ме у логору „Бреза” пребијали и мучили, прича Новаковић, додајући да се и поред свега не предаје и да ће истрајати у тражењу правде за зверске злочине над својим најближима.

Славко Хелета

www.politika.co.yu

Na Drini grobnica

http://www.krajinaforce.com/smf/index.php?topic=6125.0

Dokumentarac o stradanju Srba u Podrinju

Evo i Youtube-Link:

Prvi dio:

http://www.youtube.com/watch?v=73yaib6Pikw

Drugi dio:

http://www.youtube.com/watch?v=dLXf2yC3 ... re=related

Treci dio:

http://www.youtube.com/watch?v=5jtXUZ3Z ... re=related

Cetvrti dio:

http://www.youtube.com/watch?v=bCQDP_z9 ... re=related

Peti dio:

http://www.youtube.com/watch?v=5bqPQa5B ... re=related

Sesti dio:

http://www.youtube.com/watch?v=2K2zIcEu ... re=related
Аватар
ISTINA12
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 134
Приступио: јун 2008

Порука ISTINA12 13.6.2008. 18:22

Ovo bi trebao svako da pogleda - od pocetka do kraja!

http://de.youtube.com/watch?v=WMFWUj2g6Oo

Ima vise delova.
Аватар
ЖИВЕЛА СРБИЈА
Војвода
Војвода

Порука: 1397

Порука ЖИВЕЛА СРБИЈА 20.6.2008. 12:33

Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 5.7.2008. 3:20

Jasenovac - The cruelest death camp of all times, part 1/6
http://www.youtube.com/watch?v=Rw6A034Yfxo
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука KAPPA 11.7.2008. 19:19

Исплакане сузе мајке Јелисавке
Октобра 1992. док су гробље обасипале гранате са муслиманско-хрватских положаја Јелисавка Тодоровић је сахранила супруга и два сина који су, за само десетак сати, у истом дану, погинули на брчанском ратишту
У породичном албуму недостају два сина и супруг (Фото С. Хелета)

Брчко – „Све што сам имала суза исплакала сам их. А и како не би када сам, за отаџбину и слободу српског народа, изгубила два сина и супруга. Анђелко је био шездесет и седмо, Ристо седамдесет друго, а супруг Живко, четрдесет и друго годиште. Сва тројица су оставили животе на бранику Републике Српске. Сва тројица су од срца мајке и супруге отргли по дeо душе... Данас кад им гледам слике, а ништа више од њих и немам, гушим се, али суза нема... Али живети се мора, уздише Јелисавка Тодоровић из брчанског предграђа Грбавица.

Анђелко, Ристо и Живко, скончали су животе за само десетак сати. И то на положају у Пљоштарима код Брчког, седмог октобарског дана 1992. године. Као припадници Прве брчанске бригаде. Прво гине Живко. Само мало касније гине и Ристо. Када је чуо да му отац рањен, а испоставило се касније да је већ био мртав, Анђелко је кренуо да га извуче... Упао је у окружење... Ни по коју цену није хтeо жив у руке непријатеља. Активирао је бомбу и убио се.

Анђелко, мој анђео, радио је пре рата у Аустрији. Када је код нас почео рат, ни тренутка није чекао. Одмах је кренуо пут родног краја. Дошао је да, заједно са својим комшијама и пријатељима, брани своје. Да брани дедовину од својих комшија муслимана и Хрвата. Увек ми је говорио – мајко и ако погинем, знам да гинем за своју земљу... Једино чега се, грдне моје ране, плашио, било је заробљавање. Никада му није ни пало на памет да жив дође у руке крвника, брише сузе Јелисавка.

Све зло Србима Брчког, донели су њихове, до пред рат комшије, а у рату непријатељи. Тако је то, уосталом, било и у Посавини.

– Веровали смо нашим комшијама Бог им не д’о. А они? Да нам не дођоше борци Шеснаесте крајишке бригаде из Бањалуке, ко зна да ли би ико од нас сељана и преживео. Да српских бораца није било, и на овим просторима би се поновила прича од пре педесетак година, када је усташко-муслиманска кама и овде пресуђивала Србима. И то свима одреда, наставља Јелисавка.

Три гроба Тодоровића ископана су у једном дану. И сва три заливена сузом мајке и супруге Јелисавке. Само она зна како је све то могла преживети. И издржати. И бити и опстати на ветрометини живота.

– Душмани нису дали ни да раке ископамо. Да их сахранимо на миру и како то ’оће Свевишњи. Сећам се, копамо раке, а гранате падају око нас. По гробљу. Једва смо их успели сахранити. И свећу запалити за покој њихове велике душе, каже на крају Јелисавка.

Два сина и супруга, Јелисавки нико и ничим не може надокнадити. Уз речи утехе бројних пријатеља, рођака и ратних другова, Јелисавки је остало и велико признање. На зиду, у трошној кући брчанског предграђа Грбавица, међу давно пожутелим сликама, посебно место заузима Орден Милоша Обилића који јој је, пре седам година, уручен указом тадашњег председника Републике Српске Драгана Чавића. Утеха мајци хероини су и син Бошко и супруга му Славица те посебно шеснаестогодишњи унук Стефан и три године старија унука Андријана који живе у Шведској. И који Јелисавку никада не заборављају. А и како би?

-----------------------------------------------------------

Живе у сећањима

– Уз Анђелка, Ристу и Живка, током дивљања хрватаско-муслиманске браће, животе су тих дана изгубили и Јован и Крсто Пудић и Ратко Томић те њихова деца Синиша, Радан, и Стојан. И још на десетине других чија имена данас живе у сећањима свих становника овог дела предратне брчанске општине у коме су се, крвљу вољених, исписивале најсветлије странице историје српског народа Републике Српске, каже Недељко Митровић, председник Републичке организације породица заробљених и погинулих бораца Р С.

Славиша Сабљић

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zlocini Oluje:

http://www.krajinaforce.com/filmovi/zlo ... je_rts.wmv
Аватар
Митар
Војвода
Војвода

Порука: 1386
Приступио: јан 2008
Место: Емиграција / КГ

Порука Митар 14.7.2008. 17:36

‘U Oluji ubijeno 25.000 civila’
Piše: Snježana Pavić

DEN HAAG - Samo granatiranjem u Oluji ubijeno je 10 do 25 tisuća civila, a točan broj nikada nećemo saznati. Vidio sam hrvatske policajce koji su išli od kuće do kuće ubijajući svakoga na koga naiđu - rekao je kanadski general Andrew Leslie u emisiji kanadskog
radije u srpnju 2003. godine. Zajedno s njim u emisiji je gostovao Alain Forand, tadašnji Leslijev zapovjednik u snagama UN-a u Kninu.

Leslie je već svjedočio u Haagu no obrana je tek sad pronašla snimku te emisije i pustila je u sudnici posljednjeg dana svjedočenja Foranda. Forand, Leslie i tadašnji glasnogovornik Alun Roberts već prvog dana Oluje lansirali su u svijet tvrdnje da je Knin prekomjerno
granatiran. Leslie je osam godina kasnije tvrdio da je u samom granatiranju poginulo 25.000 ljudi.

"Da je Milan Martić to rekao, onda biste ga smatrali lažljivcem, zar ne?", upitao ga je odvjetnik no suci su zabranili takvo pitanje. Forand i Leslie su već samo granatiranje smatrali zločinom, a na pitanje tko su onda odgovorni zločinci, odgovorili su - Tuđman, Šušak i Gotovina. Na sličan način je i prvotna UN-ova procjena od 32-40.000 Srba u Sektoru Jug porasla na 80.000.

Obrana generala Gotovine danas je u unakrsnom ispitivanju dokazivala kako su iz stožera UN-a u Kninu od prvog dana namjerno preuveličavali zločine kako bi se Oluja zaustavila i nastavili mirovni pregovori s krajinskim vodstvom.

Sam general Forand je u svojoj analizi operacije Oluja naveo kako je vjerovao da bi se UN ponovo angažirao između zaraćenih strana da je srpska vojska uspjela dobiti na vremenu. No ostao je zaprepašten time da se gotovo nisu uopće branili, nije bilo druge ili treće linije obrane, a Mile Mrkšić, koji im je uoči Oluje poslan iz Beograda, najjače jedinice je poslao na ratište u Bihać.

Bivši zapovjednik UN-a u Kninu nije znao da je Bihać bila jedna od četiri zaštićene zone UN-a u BiH.

Извор: http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/a ... ,122257.jl
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука: 5100
Приступио: апр 2004
Место: Ужице

Порука vninkovic 27.7.2008. 16:01

http://www.rs-icty.org/publikcije%20cir.htm
Par dobrih linkova i knjiga za preuzimanja o zlocinima nad Srbima.
Глава глави,плећка харамбаши,а фукара може и ребара!!
semberac
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 192
Приступио: мај 2008

Порука semberac 6.9.2008. 23:27

KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука KAPPA 12.10.2008. 14:33

Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука: 3237
Приступио: мар 2006
Место: Жртвеник за лажног десничара Мартовског зеца

Порука Милашин 13.10.2008. 15:18

Одличан документарац, врло добро одрађен, зна ли неко можда боље талијански овде?
:arrow:
'Зашто би ДБ радила против породице Милошевић?

"Зато што је то била издајничка државна безбедност која ради за стране интересе и која хоће да влада државом уместо оних који су изабрани да владају државом на изборима."

"Та државна безбедност је формирала све опозиционе партије, формирала руководства тих партија
, спроводила своју операцију довођења Ђинђића на власт. И шта сад ја треба да ћутим о томе, као да не знамо шта је био пројекат државне безбедности..."
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију