srpskinacionalisti.com

Пропусти током рата 1999

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1854
Приступио: мар 2012

Re: Пропусти током рата 1999

Порука Đorđo Napolitano 10.8.2012. 22:42

Koliko se sećam, u sporazumu koji nam je ponuđen u Rambujeu je pisalo da će se za 3 godine održati referendum na KiM, prema tome, to bi bila kapitulacija.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4116
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 11.8.2012. 8:57

Јесте, и да смо потписали Рамбује била би капитулација као што смо капитулирали у Куманову, али кључна ствар су те три године, купило би се још мало времена, Русија 2002 дефинитивно није била она Русија из 1999.
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука: 4142
Приступио: јун 2005
Место: Београд

Порука Santino 11.8.2012. 12:10

Па да али су вероватно те три године подразумевале присуство НАТО у Србији, или на Космету. Са друге стране, ко може да ти постави такав услов, да на својој територији распишеш референдум, тј. на само једном делу територије на којем живи већинско становништво друге националности које при том спроводи акте тероризма. Нити они имају право да поставе тај услов, а са друге стране нико из Србије нема право да то прихвати.

Кад се сабере и одузме, Срби са Космета су жртвовани зарад остатка Србије, а испоставља се да су много трагичнији потези били вучени након 2000. године ! Треба бити мало стрпљив, бар до почетка рата САД са Ираном, па сачекати прву прилику да албанци направе неки инцидент, а онда са восјком доћи до Косовске Митровице (за почетак), ту се инсталирати и после лагано... А сумњам да би смели да нас бомбардују као 1999. године, поготово ако будемо паметни да и Телеком, ЈАТ и Електропривреду продамо Русима, па би баћушке, ако не нас, морале да мрдну дупета да штите своје инвестиције.
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,
да не буде турски више...

http://www.youtube.com/watch?v=Q6NrFa9Ur7U
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 11.8.2012. 13:49

Обрни, окрени, слажемо се да би свакако најебали овако или онако. :(

Била је можда прилика да се интервенише марта 2004. али за то је потребно одлучно руководство и спремна војска, што ми нисмо имали и немамо.

А и то за предузећа си потпуно у праву. После рата Шешељ је стално као аргумент да се покрене приватизација наводио пример како су за цео рат гађане само поште у Ужицу и Приштини, с обзиром да је у Телекому било 49% италијанског и грчког капитала то нису уништавали, а логичније је било да пре гађају то него нпр. пропале фабрике металне индустрије по Раковици.
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука Santino 11.8.2012. 14:31

Па ја сам тако генерално, увек у праву :D Шалим се наравно.
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,

Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 11.8.2012. 15:11

Их, да смо ми били на власти 1991-99 била би Србија до Токија и од Токија до Милвокија... :D

Шалу на страну, не бих да сам у кожи нашег руководства 1999, шта год да одлучиш не ваља...
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Порука Sergian 12.8.2012. 9:04

То руководство је само себе довело до безизлазне ситуације водећи годинама погрешну политику према Космету и пркосећи Западу.

Тек после санкција Републици Српској је "балкански касапин" постао "фактор стабилности на Балкану", што значи да тај човек није имао појма о спољној политици.

У крајњој линији, могли су 1998. да се барем војно наоружају, уместо што је улагано у полицију ради одбране своје власти од опозиције.
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 12.8.2012. 10:58

Не знам како је то Милошевић пркосио Западу, тако што је заводио српско-српске санкције 1994, или што је давао Алији све што је тражио на преговорима у Дејтону? Шта је требало да ради, да их заведе још 1992, као што је наредио да се оно што је остало од ЈНА повуче из БиХ са свим наоружањем, па је Младић то спречио?

Што се тиче наоружавања, заборављају се детаљи да је држава већ била прилично финансијски исцрпљена санкцијама, а да је 1998. руска пијандура и западна марионета која се тада налазила на челу те државе забранила продају С-300 нашој земљи. То су описивали и Смиљанић и Димитријевић у својим књигама.
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука Santino 13.8.2012. 11:19

Зашто и да се не пркоси Западу, који у то време активно ради на разбијању земље, војно, политички и медијски подржава једну страну у сукобу и још додатно санкцијама кажњава другу. Поступање Запада је јасно говорило да са њима не може бити преговора, већ само испуњавања њихових услова, који су сви до једног били на штету српског народа. А колики су били гарант у својим добрим намерама видело се најбоље на примерима Сребренице и РСК, које су обе биле проглашене заштићеним зонама УН и на чијем простору је извршен геноцид над српским народом, а при том ништа нису учинили да наш народ тамо заштите.

Можда је држава и могла да купи наоружање, али не заборави да је била под санкцијама !!

У условима огромног притиска, неправедног и апсолутно неравноправног рата, неравноправне унутрашње политичке борбе , Милошевић дефинитивно није могао да уради више, а ни боље. Услед невиђене кампање народ је веровао да је Милошевић једини проблем да Србија живи у миру са светом, да нам тај "свет" жели добро, слободу и просперитет, десио се 5 октобар, а сада, 11 година после, свима је јасно да је то разарање земље настављено без обзира што је власт у Србији "проевропска" и демократска.
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,

Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 13.8.2012. 11:40

Santino ::а сада, 11 година после, свима је јасно да је то разарање земље настављено без обзира што је власт у Србији "проевропска" и демократска.

Камо лепе среће... :roll:
На жалост, многи ће и до смрти остати у уверењу да би 'проевропске и демократске снаге' испуниле сва своја обећања, само да није тих 'проклетих ретроградних националистичких снага' које 'проевропску и демократску власт коче „узбрдо“'. Никад они неће схватити да се та 'проевропска и демократска власт' (као и европски (бриселски) и амерички комесари) дајући сва та обећања заправо понашају ко бебе у пеленама - гледају нас у очи (ма ни да трепну!!), и - серу!
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука Santino 13.8.2012. 13:03

Баш мислим да сам у праву, само што сада другачије људи размишљају. Свима је јасно да Америка по "југословенском" рецепту сеје демократију по свету и обара режиме, али прихватају нашу данашњу ситуацију у смислу да то тако мора да буде, и да је добро по нас да их слушамо, да нас не би још нешто горе задесило. Социјално-политички положај народа је обесмишљен, народ не може да размишља ни о чему другоме без о отплати својих рачуна, кредита, и далека му је, па и непријатна, свака помисао на неку идеју чији је пут трновит, а крај неизвестан, па се из страха не усуђује да изгуби и оно мало што има.

Гарантујем ти да после ових 20 и више, и ко зна колико још, година пропадања, нико неће гласати за улазак у ЕУ или НАТО из неког веровања да ће бити боље, него у нади да нас коначно мимоиђе њихово малтретирање.
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,

Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 13.8.2012. 20:47

Мислим на период до 1992.године, после је већ било касно.
Стално су пркосили Западу, ти добровољни даваоци туђе крви а своју децу су слали на тај исти Запад ради школовања и сл.

Имао је шансу за симетричну федерацију, асиметричну, па онда конфедерацију али он је хтео да буде нови Тито...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 13.8.2012. 22:30

Шта је ко радио у тој врхушци СПС и ЈУЛ друга је ствар, за то су између осталог платили цену 2000. године на изборима.

А да је тада Милошевић прихватио то што причаш, ми би већ 1992. имали два милиона избеглица, а поред сада постојећих (силом наметнутих) и граничне прелазе код Батајнице и Панчева са независном Војводином. Милошевићева грешка је што у тој националној политици није био одлучнији и што није умео да доврши започето (без обзира на неповољне међународне околности).
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука Santino 13.8.2012. 23:38

Мислим да Сергиане грешиш. Милошевићева је окромна заслуга што је вратио КиМ и Војводину у окриље Србије, и чим је то урадио, почели су да се буне због тога хрвати, муслимани, шиштари и западњаци ( што је аутоматска индикација да нешто добро радиш за Србију, а то не кажем јер умем правилно да ценим Милошевићеву политику, већ по томе што су ти потези наведенима сметали ) и што је избоксовао резолуцију 1244, где је КиМ саставни део Србије, црно на бело.

Пред крај 1991. године успео је да најури "југословене" који су командовали ЈНА, али касно, Хрватска и БиХ су већ биле признате као државе па се војска морала повући. А ко је и како почео рат, лако је утврдити, те не треба причати приче да је Слоба хтео да буде нови Тито.

Генерално, сносимо последице пораза источног блока и историјске везаности за Русију, и тврдим да ниједан српски политичар не би умео да се боље снађе у том историјском расцепу. Ми смо у њиховим очима увек били, и бићемо убудуће, мали Руси, руско оружје на Блакану, и никад нећемо бити поштеђени ношења тог крста. И време је да одаберемо страну, јер у овакој ситуацији НАТО је свестан да и даље може да нас комада и уцењује, а Русија са правом може бити неповерљива због наше проевропске политике.

Право је питање које смо поставили Зорад и ја, а то је да ли смо нешто од овога хаоса могли да одложимо, а надам се да јесмо ипак нешто и да тензије у Рашкој, Војводини и јужној Србији неће добити размере сецесија ЈУ република, јер ћемо ( надам се опет ) имати добар ослонац у светским форумима, ако прихватимо шта нам нуди Русија.
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,

Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.8.2012. 20:24

Управо је Милошевић био највећи југословен међу комунистима, тај није хтео да се одрекне југословенског имена до последњег тренутка.
Није хтео ни Србску војску, уздао се у ЈНА.

Резолуцију 1244 је избоксовао након капитулације и стравичних људских и материјалних губитака Србије. Какав је то успех?..
Све то, и више од тога, је могао без рата да избоксује али није желео да се договори са Руговом (који је важио за умеренијег шиптара).
Требали су му посланички мандати са Косова јер су шиптари тада бојкотовали изборе.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију