srpskinacionalisti.com

Омиљена историјска личност

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2169
Приступио: феб 2014

Re: Омиљена историјска личност

Порука Republikanac 28.7.2016. 17:19

Па добро нацисто, бар се извини Зораду што си му мазнуо концепт. Немој да будеш баш толика пи*зда...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1233
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 28.7.2016. 18:04

Дај бре Републиканче, мани човека више, понашаш се као неко дете. Он те успешно провоцира са својим постером, а ти наседаш ко неко дете и стално му одговараш. Мани га више, спамујете само тему тако. Стварно се понашате ко деца, један провоцира а један реагује ко опаљен.

Е, што се тиче теме, мени је омиљена историјска личност Свети Сава. Зашто? Зато што је он отац србске нације, човек који је повезао србски народ, кроз његову народну Цркву, са Христом и који је створио духовне и моралне оквире србског националног идентитета.

Због тога је он отац србске нације и највећи Србин свих времена.
Последњи пут изменио Србски ратник дана 28.7.2016. 18:23, измењено укупно 1 пут.
,,Земан дошо, ваља војевати, за Крст Часни крвљу прољевати, свако своје да покаје старе..."

https://www.youtube.com/watch?v=YRhvD0HLlGE
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4238
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 28.7.2016. 18:17

Због тога је он отац србске нације и највећи Србин свих времена.

Сава Немања може бити отац српске аутокефалности или отац српске медицине, али нације тешко.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 28.7.2016. 18:23

Зашто тешко? Наравно да је он отац србске нације. То је историјска чињеница, а то сам ти већ објашњавао на оној теми о Шешељу. Србска нација формирана је много пре 19. века. Срби су били нација пре 19. века, јер су имали све елементе које једна нација треба да има.

Као што су и Израелци, рецимо, били нација много, много пре 19. века. :wink:
,,Земан дошо, ваља војевати, за Крст Часни крвљу прољевати, свако своје да покаје старе..."

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 28.7.2016. 18:28

Зашто тешко? Наравно да је он отац србске нације. То је историјска чињеница, а то сам ти већ објашњавао на оној теми о Шешељу. Србска нација формирана је много пре 19. века. Срби су били нација пре 19. века, јер су имали све елементе које једна нација треба да има.

Да, али нација нема оца! Нација настаје сама од себе кроз одређене еволутивне процесе једног народа кроз историју.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 28.7.2016. 18:39

Није тачно. Нација се окупља увек око једне идеје, државе или вође. Свети Сава је отац србске нације јер он творац идеје око које се србски народ касније окупљао вековима и на чијим темељима је заснована србска нација. Сава је творац аутокефалне србске Цркве која је, са крахом србске немањићке државе, постала једина пан-србска институција и у њој и око ње, а самим тим око личности Савине, се окупио србски народ.

Као што Израелци кажу ,,наш отац Аврм", ,,ми смо од свога оца Аврама", итд. Аврам је отац израелске нације, као што је Сава отац србске нације.

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 28.7.2016. 18:51

Није тачно. Нација се окупља увек око једне идеје, државе или вође. Свети Сава је отац србске нације јер он творац идеје око које се србски народ касније окупљао вековима и на чијим темељима је заснована србска нација. Сава је творац аутокефалне србске Цркве која је, са крахом србске немањићке државе, постала једина пан-србска институција и у њој и око ње, а самим тим око личности Савине, се окупио србски народ.

Ако ти сматраш припадност православној цркви за припадност српској нацији онда ти везе немаш о нацији. Нација се не окупља око вође већ око заједничког културног модела.

Као што Израелци кажу ,,наш отац Аврм", ,,ми смо од свога оца Аврама", итд. Аврам је отац израелске нације, као што је Сава отац србске нације.

Па зато што Авраам и јесте ОТАЦ израелске нације јер он први и од његових потомака је настала израелска нација. А Срби су постојали и пре Светог Саве. Дакле то није исто.

Иначе ја сматрам да је догађај који је преломан да Срби постану нација био Косовски Бој преко кога се цео српски народ хегемонизује већ 600 година. Дакле Косовски Завет је кључна референца српске нације.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 28.7.2016. 19:19

SMUK :: Ако ти сматраш припадност православној цркви за припадност српској нацији онда ти везе немаш о нацији. Нација се не окупља око вође већ око заједничког културног модела.

Не, ја не сматрам то. Ја сматрам да је припадност нацији везан за неку идеју, око које се нација окупља и хомогенизује. Та идеја може бити језик, крв тј. етничко порекло, или религијски фактор. Не смеш сметнути са ума колико религијски фактор има утицај на формирање разних нација. То сам ти већ објашњавао. Србску нацију формирала је једна религијска идеја, коју је представљао Свети Сава. Косовски Завет, који се само надоградио на Савину мисао, је религијска идеја. А та идеја везана је за Православље и Цркву. То је чињеница. Дакле, ова религијска идеја је највише утицала на формирање србске нације.

Наравно, то не значи да неко ко је Србин пореклом и тако се осећа мора да буде православац и члан СПЦ, нити припадништво србској нација значи обавезно и припадништво СПЦ. То није тачно. Али, историјска је чињеница да су управо Православни Срби до краја остали Срби и сачували србски идентитет и културу, док су се Срби католици и Срби муслимани (част изузецима) одродили и постали чланови других нација. Док су Срби Православци сачували и остали верни србској нацији. То је историјска чињенице и сведочи о вези Срба и Цркве, веома снажној вези. Још једна је ту ствар битна а то је један србски обичај који се зове Крсна Слава. Сви који су сачували тај обичај, они су сачували и свој идентитет и нацију.
SMUK :: Па зато што Авраам и јесте ОТАЦ израелске нације јер он први и од његових потомака је настала израелска нација. А Срби су постојали и пре Светог Саве. Дакле то није исто.

Аврам је отац израелске нације пре свега због идеје коју је он тада промовисао, идеје о једном Богу, чији су Израелци изабрани народ. Та идеја (опет, то је религијска идеја) чини основу израелске нације, изаелске државе и израелског постојања кроз историју. Та их је идеје увак повезивала и уједињавала. Е зато је Аврам отац израелске нације, а не зато што они генетски потичу од њега. Иначе, кад смо већ код тога, како коментаришеш ово:
https://cont.ws/post/195009
SMUK :: Иначе ја сматрам да је догађај који је преломан да Срби постану нација био Косовски Бој преко кога се цео српски народ хегемонизује већ 600 година. Дакле Косовски Завет је кључна референца српске нације.

Да, Косовски Завет. Али, управо је Косовски Завет та религијска идеја која извире из Савине религијска идеје, тј. надовезује се на њу. Оне су нераскидиво повезане у једну целину. У ствари, Косовски Завет је крвљу потврђен Савин Завет, јер се на Косову пољу бранила србска држава и Црква, чије је темеље ударио управо Сава.

Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 28.7.2016. 19:34

Србски ратник :: Он те успешно провоцира.

Немаш ти појма шта је то „успешно провоцирање“ (Зорадова техника коју копира нациста је далеко од тога)...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 28.7.2016. 19:37

Па шта онда наседаш, ако те не провоцира? Зашто га не игноришеш и то је то? Овако ми изгледа као да наседаш и скачеш ко опарен. Уопште, зашто га ти стално нападаш и овде, иако те није ништа конкретно нападао.

Не разумем стварно, само спамујете и уопропаштавате тему тако, то је поента.

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 28.7.2016. 19:39

Е зато је Аврам отац израелске нације, а не зато што они генетски потичу од њега.

Генетски потичу од њега јер од његових потомака је настало израелски народ. Зато је се он назива Отац тог народа.

Иначе, кад смо већ код тога, како коментаришеш ово:
https://cont.ws/post/195009

Немам коментар на глупости.

Да, Косовски Завет. Али, управо је Косовски Завет та религијска идеја која извире из Савине религијска идеје, тј. надовезује се на њу. Оне су нераскидиво повезане у једну целину. У ствари, Косовски Завет је крвљу потврђен Савин Завет, јер се на Косову пољу бранила србска држава и Црква, чије је темеље ударио управо Сава.

То нема везе са Савом већ је то један догађај у иторији српског народа у коме се он борио за слободу. Сава није ударио темеље ни цркви ни држави већ су оне постојале и пре њега. Дакле Срби су народ и једна величина већа од неких Немањића. Срби нису изданак Немањића већ обратно!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 28.7.2016. 19:56

SMUK :: Генетски потичу од њега јер од његових потомака је настало израелски народ. Зато је се он назива Отац тог народа.

Ама, није тачно. Аврам се назива оцен израелске нације, јер је у њу усадио идеју о Једном Богу и о томе да су Израиљци изабрани народ од стране тог Јединог Бога. На тој идеји почива израелска нација, која није била сачињена само од етничких Израиљаца, већ и прозелита који су примили израиљску религију. Зато Христос и каже фарисејима (који су, такође, генетски потомци Аврама) да нису деца Аврамова, јер не следе његов пут и његову идеју. :wink:

SMUK :: То нема везе са Савом већ је то један догађај у иторији српског народа у коме се он борио за слободу. Сава није ударио темеље ни цркви ни држави већ су оне постојале и пре њега. Дакле Срби су народ и једна величина већа од неких Немањића. Срби нису изданак Немањића већ обратно!

То је догађај када су Срби брамили своју веру, Цркву и државу. Бранили су и слободу, наравно, нико то не спори. Тако да је Косовски Завет нераскидиво везан за личност Светог Саве.

Свети Сава јесте ударио темеље Србској Аутокефалној Цркви. Ово је једноставна историјска чињеница коју знају чак и мала деца. :wink:

Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 28.7.2016. 19:56

Србски ратник ::Па шта онда наседаш

Не наседам ја него он...

Србски ратник :: Зашто га не игноришеш

Нацисте је опасно игнорисати, учио си историју па знаш то и сам...

Србски ратник :: и скачеш ко опарен.

Ха, ха, баш се види из мојих постова колико сам „опарен“. Треба ипак неко мало јачи од глупог скинса да ме „опари“...

Србски ратник :: зашто га ти стално нападаш

Зато што скинсе треба хебати...

Србски ратник :: само спамујете и уопропаштавате тему

Скинси упропаштавају форум па се нико не буни због тога...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 31.7.2016. 12:48

Republikanac :: Нацисте је опасно игнорисати, учио си историју па знаш то и сам...

Ма дај молим те, за кога овај М-91 може уопште да буде ,,опасан"? И за кога ти скинси, као једна крајње маргинална и небитна групација у Србији, могу бити опасни? Трошити на њих своју енергију је бесмислено губљење времена.

Иначе, ако ћемо тако да гледамо, и игнорисање комунизма је за нас Србе такође веома опасно, зар не? Па наравно да јесте, можда чак и опасније од нацизма, који суштински у Србији не постоји данас. Јер, комунизам је такође убијао Србе, и то можда и више него немачки окупатор. Подсећам те да се злочини немачког окупатора према Србима мање више знају, док се размере и величине комунистичких злочина над Србима још не знају, још нису откопане и пописане све жртве комунизма и комунистичког терора. Да не говорим о духовно и националном разбијању србског народа, менталном испирању мозга (претварање Срба у некакве ,,Југословене"), отимање територија, разбијање србског народа кроз стварање вештачких нација, цепање Србија на две покрајине, примање Шиптара на Косово, и сви остали елементи титокомунистичке антисрбске политике која се заснивала на коминтерновском програму да је ,,великосрбство" највеће зло на Балкану и да Србе као народ треба сузбити. Титокомунисти су то верно спроводили у дело. Да не помињем да су и сада на власти у Србији све сама деца титоизма, која су сада верни комесари ЕУ, као што су некад били комесари Тита и СКЈ. И настављају тамо где су титоисти стали.

Тако да, ако ћемо да гледамо историјски, игнорисање комунизма је такође веома опасно, и опасније је од игнорисања некаквог нацизма, који у Србији и међу Србима (осим код пар маргиналних група) и не постоји. Док, комунизам, нажалост, постоји у главама многих Срба (велики део Вучићевих гласача су убеђени титоисти, а такође и велики део Тадићевих гласача или гласача ДС-а) и зато је много опаснији од непостојећег ,,нацизма".
Republikanac :: Ха, ха, баш се види из мојих постова колико сам „опарен“. Треба ипак неко мало јачи од глупог скинса да ме „опари“...

Па јуриш га, псујеш и делујеш као да си изнервиран (мени је то тако изгледало). Извини ако сам погрешио.

Republikanac :: Скинси упропаштавају форум па се нико не буни због тога...

А комунисти га не упропаштавају? Замисли, дођу на сајт србских националиста и величају крвника и србоубицу Тита. И то је, по теби, ок?

Е видиш, мени на форуму не сметају ни једни а ни други, јер ја знам да су њихови аргументи смешни и неодрживи и лако је разбуцати те ,,аргументе".

Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 31.7.2016. 14:32

Не мораш ти мени држати предавања о комунизму јер ја нисам комуниста. То што имам позитиван став о партизанима као патриотском покрету и одређеним достигнућима СФРЈ нема везе са некаквим идеолошким симпатијама комунизма као идеологије...

Но и поред тога што нисам у идеолошком смислу комуниста (не знам ко то данас јесте) сматрам да се комунисти и нацисти не могу изједначавати и да су то глупости...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 7 гостију