srpskinacionalisti.com

Срећан дан ослобођења Вуковара

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Срећан дан ослобођења Вуковара

Порука Jovan-Vladimir 18.11.2013. 15:16

На данашњи дан (18. 11. 1991) су коначно разбијене фашистичке хорде ХДЗ-а - ЗНГ и ХОС. Слава свим јунацима отаџбине који су ослободили Вуковар од ове пошасти, нека вам је вечна слава и хвала.
TargetX
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 183
Приступио: сеп 2010

Re: Срећан дан ослобођења Вуковара

Порука TargetX 18.11.2013. 15:35

Срећан дан ослобођења!

Слава им!
Помози Господе,
да оборена у прах,из праха устане,
да се расута сабере ,да ослепела прогледа,
да убијена ,мучена и спаљена,
да заклана,згажена обешена и распета,
у знане и незнане гробове сахрањена,
и из свих гробова и мука васкрсла,
ЦЕЛА СРБИЈА СТАНЕ ПОД ЈЕДАН ВЕНАЦ!!!!
Аватар
0младинац
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 90
Приступио: јан 2012

Порука 0младинац 19.11.2013. 19:19

Шта вреди што су га они ослободили, када се те исте хорде ХДЗ-а, ЗНГ и ХОС-а данас шире по Вуковару, и законски "смањују људска права" - не дозвољавају употребу ћирилице.

ПС: Слава погинулим јунацима!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4666
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 18.11.2019. 17:19

Слика
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2304
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 18.11.2019. 19:44

Данас се навршава 28 година од вуковарске трагедије.
Време показује колико је битка за Вуковар била бесмислена и непотребна! Рат се није морао онако ужасно водити, противно свим правилима војне тактике и стратегије. Том битком се није постигло апсолутно ништа. Град је разрушен, огромни број људи је напустио своја огњишта, страдало је доста цивила... Вуковар је те 1991. постао Хирошима људског безумља!

Вуковар је у Југославији био градић са јаком индустријом. Фабрике "Борово" и "Вутекс" су били гиганти. Срби и Хрвати су нормално живели, радили, дружили се, није било тензија.

Данас је Вуковар само сенка некадашњег града. Обновљен је, али ране нису залечене. Присутна је мржња, нетрпељивост, деца су од малих ногу подељена. Иду у посебне школе, вртиће... Огромна је незапосленост. У граду перспективу не виде ни Срби ни Хрвати... Млади, образовани људи срећу траже негде другде.

Данас, после толико година човек не може не поставити питање коме је све ово било у интересу? Очигледно да је фанатицима са обе стране одговарао рат, како би остварили своје циљеве. Најтежу цену платио је обичан народ који није желео крвопролиће...

Много младих из Србије је насилно мобилисано, одведени су у рат против своје воље. Међу добровољцима је било доста оних који су поверовали лажима које су сервирали домаћи медији, као и оних који су у рат ишли из чисто профитерских разлога.

Милошевић и Туђман су по речима многих сведока тога времена били врло верни савезници, иако су се званично понашали као непријатељи...

Вреди послушати говор легендарног Жељка Малнара.

Нека је вечна слава свим жртвама! Да се никада не понови!

https://youtu.be/joV3oXj4h8M
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1204
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 19.11.2019. 10:00

Моја сућут Домољубе.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 19.11.2019. 15:29

На данашњи дан пре 28 година усташке снаге подржане од стране клерикалних елемената римокатоличке цркве поражене су у Вуковару. Пирова победа југословенске војске није спречила убрзану клерикализацију друштва на простору бивше државе. Римокатоличка црква изабрала је баш Вуковарску битку за званични национални мит;

"Она (Вуковарска битка) се разматра на темељу богате теологије жртве и особито мјеста Кристове жртве у кршћанском науку", наводи се у анализи извештавања Гласа концила (Матео Жанић, Католичка црква у Хрватској и култура сјећања на Вуковарску битку 2000 - 2016. Институт Иво Пилар, Вуковар 27.03.2019.)
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 19.11.2019. 15:30

Да се никада не понови!

Da se ponovi i to u Zagrebu!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4118
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 19.11.2019. 15:53

Јел да изгине пар хиљада момака, како би "ослободило" Загреб, па да га вратимо Хрватима, то да се понови?
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.11.2019. 16:35

Зорад ::Јел да изгине пар хиљада момака, како би "ослободило" Загреб, па да га вратимо Хрватима, то да се понови?

А пре тога да Загреб буде под протекторатом УН-а, и да се онда врати мирном реинтеграцијом. Док траје управа УН-а ми ћемо то славити као успех, као историјску победу!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.11.2019. 16:37

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 19.11.2019. 17:56

Зорад ::Јел да изгине пар хиљада момака, како би "ослободило" Загреб, па да га вратимо Хрватима, то да се понови?

Da se ponovi ubijanje ustaša i ostalog neonacističkog ološa pa da im ga vratimo zašto da ne? Da bude novi antifašistički Zagreb. Naravno posle ćemo zarobljenim ustašama dati amnestiju i sve ih pustiti iz zatvora kako to nalaže koštunićanstvo i dosmanlijski duh.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.11.2019. 18:12

Видели смо на сликама да се један "храбри" војник сликао поред тела убијене старице, а други је дизао три прста испред запаљене куће. Јел и та баба била како кажеш "нацистички олош", и они стрељани на Овчари?!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.11.2019. 18:23

"Propagandna izmišljotina koja je ostavila najdublji trag bila je ona o "40 zaklanih beba iz Vukovara". Ova laž je puštena u javnost tokom bitke za Vukovar. Dan uoči pokolja 264 hrvatskih zarobljenika i civila na Ovčari, srpski mediji su objavili da je u jednom podrumu nađeno 40 ubijene i „iskasapljene“ srpske dece. Udarni naslov Večernjih novosti, 21. novembra 1991, „Pokolj pre predaje”, doneo je svedočenje o navodnom masakru 41 deteta u obdaništu u vukovarskom predgrađu Borovo naselje, prema kom su članovi hrvatske nacionalne garde „sekli grkljane deci između pet i sedam godina i bacali ih u podrum”.

Dr Vesna Bosanac, direktorka vukovarske bolnice iz koje su hrvatski zarobljenici i civili odvedeni na pogubljenje, veruje da je vest o zaklanoj deci namerno puštena da bi izazvala gnev i podstakla Srbe na ubijanje Hrvata. Za leševe iza vukovarske bolnice je u prilogu na RTS-u rečeno da su oni bili „srpski ili uglavnom srpski“, dok je za preživele civile unutar bolnice rečeno da su „ustaše preobučene u civile“.

Iako niko nije video ubijenu srpski decu, mediji su nekoliko dana na naslovnim stranama donosili priče o strahotama koje su ustaše počinile nad srpskom nejači, sa bizarnim detaljima, raznim svedočenjima o strašnim zločinima i komentarima redakcije o neljudskosti druge strane.

Kada je vest o pokolju 40 srpskih beba u blizini Vukovara javno demantovana na RTB-u, nakon što su stručnjaci za sudsku medicinu iz Beograda utvrdili da je reč o izmišljotini, šteta je već bila nepopravljiva. U istom prilogu je nakon izvinjenja komentatora RTB, puštena priča dobrovoljaca koji odlaze na ratište „kad vide šta se radi srpskoj deci.“Dnevni list Politika koja je donosila velike naslove o zaklanoj deci preko čitave naslovne strane, demanti je objavila na trećoj strani, u dnu, na samo tri reda."
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 19.11.2019. 19:06

Јел и та баба била како кажеш "нацистички олош", и они стрељани на Овчари?!

Baba je kolateralna šteta, to je normalno u ratu. Ovi na Ovčari su ustaški nacistički zlikovci i pravda ih je stigla!

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 26 гостију