srpskinacionalisti.com

ИЗЈАВА Г. ХИТЛЕРА ДОПИСНИКУ „ВРЕМЕНА“ - Милош Црњански

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Pobuna
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 63
Приступио: сеп 2012

Re: ИЗЈАВА Г. ХИТЛЕРА ДОПИСНИКУ „ВРЕМЕНА“ - Милош Црњански

Порука Pobuna 22.3.2013. 15:38

@Jovan Vladimir

Можемо да разговарамо и о сарадњи коју су комунисти имали са Немцима токо рата и посебно о њиховом братству са усташким покретом пре и за време рата.

А Дража је исто јако дискутабилна личност у српској историји.Његова идеја о организовању југословенске војске за тотални герилски рат против окупатора је добра и могла је бити успешна да се то остварило,борба би несумњиво била дуга и тешка али ефикасна и оставила би много простора за разне видове и борбе и примирија у политичке сврхе када за то се створи потреба.Онда би могли да говоримо о њему као вођи трећег српског устанка.
Али овако како је било у историји улога му је крајње дискутабилна и да не кажем да је био јако наиван човек.
Ја му лично замерам много ствари.Али разумем људе који га поштују због отпора окупатору само ја не мислим да је то тако требало радити и мислим да је то било крајње опасно по опстанак српског народа јер је окупатор био немилосрдан.
Павле Ђуришић
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 108
Приступио: нов 2010

Порука Павле Ђуришић 25.3.2013. 23:44

Pobuna ::@Павле Ђуришић

Овде није реч о идеји националсоцијализма, него о пријему новинара у тврђави Нирнберг. Кад си већ поменуо све могуће теме, од идеологије националсоцијализма, преко историје и културе, па све до Бугара, усташа, Јасеновца, итд. да ти одговорим на твоје опаске.

Овде је управо реч о томе да покушаваш да шириш Хитлеризам на форуму а не национал социјализам.Да је тако ти би отворио неку тему о социјалној правди или нешто слично а не о пријему неког новинара код "господина" Хитлера.Што је сасвим безначајно за српску историју.

Зашто користиш неке изразе, кад ни сам не знаш шта они значе. Шта ти је ''хитлеризам'' уопште? Хитлер спада у ред највећих националсоцијалиста, ако не и највећег и баш се због тога име Адолфа Хитлера, у толикој мери везује за националсоцијализам, да је целокупан национал-социјалистички покрет, те се и сама та идеја, назива, ''хитлеризам''. Прави идеалиста, без обзира на то, који идеал заступао, увек се веже за идеју, оно што га вуче, у овом случају националсоцијализам. И није то неки тамо новинар, него МИЛОШ ЦРЊАНСКИ. Требам ли ти објашњавати, шта име Милоша Црњанског представља у србској књижевности?

То нам је он нудио,као што је имао потписан споразум о ненапдању са СССР па их је ипак напао.Не мора да значи да би се то и испоштовало што је било на папиру.Појавиле би се нове околности које би захтевале нова решења.Ако мислиш да Мађари и Бугари не би тражили понешто за себе онда си јако наиван.Па у самом споразуму ти пише да би дошло до политичке реорганизације Европе а ово о територијалном суверенитету се односи само на време трајања рата као и сам Тројни пакт и не односи се на време после рата.

''Стаљинове стварне намере су откривене у записницима Совјетског Врховног Заповедништва, који су такође у моме поседу. Стаљин тврди да је његова намера ући у рат када се Хитлер и Западне силе међусобно сукобе. Стаљин је имао велики интерес за куповањем времена, те пуштањем других да се боре први. Прочитао сам његове војне планове, и видео како су остварени. До 1941. године, Стаљинових десет хиљада тенкова је нарасло на 17 999, а следеће године имао би их 32 000; десет пута више него немачка. Ваздушне снаге би биле такође десет напрема један у корист Стаљина.
Након што је врло „слаб“ Стаљин потписао мировни уговор са Хитлером, издао је наредбу да се изгради 96 аеродрома на западној совјетској граници. Следеће их је године планирано 180. Његова стратегија је била следећа: '' Што се више западне силе међусобно боре, то ће бити слабије. Што дуже чекам, то ћу бити јачи.'' Управо је под тим сумњивим околностима започео Други светски рат. Рат који је понуђен Совјетима на сребрном пладњу. Свестан Стаљинових припрема, Хитлер је знао да ће се морати суочити са комунизмом пре или касније. А за борбу против комунизма морао се ослонити на потпуно лојалне људе, људе који ће се борити за идеологију против друге идеологије. Хитлерова политика је увек била супротстављање идеологији класног сукоба идеологијом класне сарадње.'' (генерал Леон Дегреле)

Зашто да вас не зовем нацисти?Па нам блогу који си поставио се налазе текстови Гебелса на пример.Човека који је побио своју децу.Уосталом како ви беше оно називате све друге националисте који се не слажу са вашом идејом?

Националисти смо зато што нацију видимо као једини начин да сјединимо све силе нације, како бисмо очували и унапредили своје постојање и услове под којима живимо. Националисти смо зато што, као Срби, ми волимо Србију. Због тога што волимо Србију, желимо да је очувамо и да се боримо против оних који би је уништили. Социјалисти смо јер у социјализму видимо унију свих грађана, једину шансу да одржимо своје расно наслеђе и да поново стекнемо политичку слободу и обновимо своју србску државу. Увек ћемо се борити против антинационалистичког социјализма и антисоцијалистичког национализма!

Богами слави.

Ево и ти си сам овим сликама четника(а то су прави четници) које си поставио са Немцима покушао да наивним младим националистима представиш то као да су они волели да сарађују са окупатором.А то је уствари захтевала ситуација на терену јер се радило о биолошком опстанку српског народа а тада је све дозвољено.Нису они сарађивали са Немцима јер су били НС.Молим те не мешај бабе и жабе.
Друго Адолф Хитлер је неодвојив део национал социјализма о је фактички његов творац у оној форми у којој га ви приповедате.Зато пусти те приче
А Адолф Хитлер и његови сарадници су по командној одгвоорности криви за смрт преко 1,5 милиона Срба.Шта год да је он био нема ту места Србима да имају било какво позитивно мишљење о њему па све и да је сам Бог.

Ја сам рекао да су они сарађивали, јер су имали заједничког непријатеља, а то је комунизам. Крив је 27. март и они који су га водили, никако Хитлер, или националсоцијализам.
Наш глас је јачи: БОРБА14

www.borba14.org
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 26.3.2013. 1:46

Павле Ђуришић ::Крив је 27. март и они који су га водили, никако Хитлер, или националсоцијализам.

Фасцинантно!! Ово је типични сепуку-аргумент!
Опстао је толике деценије, и са подједнаким успехом се користи све до данашњих дана.

Ево рецимо, исти такав „аргумент“ (стерам к**ац у њега!) који ми пара уши већ више од једне деценије:
„За то што је Србија бомбардована '99-те, криви су Срби који су одбили прихватити благодети демократије; никако НАТО и демократија који су те благодети нудили!“
Зар не звучи фасцинантно??! Право 'самоубиство из заседе'. До јаја...

Па у чему је разлика између оних што бране Хитлера и националсоцијализам, и ових што бране НАТО и демократију??!!

Једноставно - разлике нема - ИСТА ГОВНА.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Павле Ђуришић
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 108
Приступио: нов 2010

Порука Павле Ђуришић 26.3.2013. 2:51

Разлика је што демократија не може излечити демократију. Свако ко верује да систем који је директно довео Србију у данашње стање може и да је излечи, пати од болести једнаке менталном поремећају. Данашња демократија заступа ништа мање него потпуну антитезу националсоцијализму. Само трансформација целог система може спасити Србију од пропасти и поново је начинити великом, а име те промене је националсоцијализам. Огромна је разлика између Хитлера и NATO-а. Хитлер није хтео, и о томе ти Црњански и пише (прочитај), док је NATO хтео рат.

КО ЈЕ ЖЕЛЕО РАТ...?

Слика

"Тврдња да се немачки народ са одушевљењем припрема за рат је погрешно схватање смисла немачке револуције. Ми, челници националсоцијалистичког Покрета смо скоро сви без изузетка били на фронту. Радо бих хтео да видим који се то ветеран са фронта радо поново спрема за рат... Па зар ви мислите да ми нашу омладину, која нам је будућност и на којој све лежи, само зато подижемо да би пала на неком ратном бојишту?"

Адолф Хитлер
Из интервјуа за Daily Mail
1933.

"Смешна је тврдња да Немачка жели да завлада светом. Британска империја обухвата 40 милиона квадратних километара, Совјетски савез 90 милиона квадратних километара. Ко дакле жели да завлада светом прилично је јасно..."

Адолф Хитлер
Из разговора са британским амбасадором Невилом
25. август 1939.

"Не желим рат! Треба нам 15-20 година мирне изградње и рада да бисмо осигурали оно што смо створили. Пристаћу на сваки компромис којим се избегава рат и који није неспојив са чашћу и достојанством немачког народа."

Адолф Хитлер,
Говор у Рајхстагу
27. август 1939.

"Да Немачка није желела никакав рат јасно је када се упореди наша снага коју смо развили у току рата са оном коју смо имали на почетку рата. Историја ће нам веровати када кажемо: „Боље бисмо се припремили за рат да смо га уопште желели! Наша је намера била да остваримо наше услове за нормалан живот, на исти начин као што то чини Енглеска, која под собом држи петину земаљске кугле, или Америка и Русија које господаре свака по једним континентом. Једина разлика између наше политике и политике ових земаља састојала се у томе да смо ми захтевали само комад земље као што су Данциг и коридор који су нам на силу Бога били одузети, док су ове силе увек разишљале увек о освајању континента..."

Јоаким фон Рибентроп,
Завршна реч у Нирнбергу
IMT XXII стр. 426

"Хитлер и немачки народ нису желели рат. На различите Хитлерове мировне молбе нисмо желели да одговоримо. Али сад морамо констатовати да је он био у праву. Уместо једне немачке сарадње коју нам је он понудио, сада стоји огромна империјалистичка совјетска моћ. Срамим се што сада морам да гледам како циљеви за које смо ми Хитлера оптуживали бивају под другим именом остваривани."

Sir Hartley Shawcross
(британски главни тужилац у Нирнбергу),
Stalins Schachzüge gegen Deutschland
Graz, 1963.

Србски поредак
Наш глас је јачи: БОРБА14

www.borba14.org
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1572
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 26.3.2013. 11:45

Добар је тај србски националсоцијализам, још бољи је хришћански национал-синдикализам а најбоља је сталешка теократија (теодулија).
Неће Србију спасити, само по себи, промена актуелног политичко-друштвеног система већ нас спашава Бог ако то заслужимо својим делима.
Другим речима, потребно је преумљење, истински живот у Христу, потребни су прави (добри и поштени) људи да би успоставили тај нови систем.
Ако нема људи - узалуд тај нови систем.
Шта вреди ако победе неки екуменисти (издајници Христа), пушачи, блудници, итд. па све да су и по 100 пута идеолошки изграђени као националсоцијалисти (или националсиндикалисти)?..
Шта то вреди?..Ништа.
Морамо се искрено обратити ка Христу и делима и исповедањем вере.
Тако ће и бити ускоро, након последње фазе србског страдања.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Pobuna
Млади националиста
Млади националиста

Порука Pobuna 26.3.2013. 14:43

Ma covece ti siris ovde ideju i branis coveka koji je kriv za smrt preko 1,5 miliona Srba.O kakvom ti nacionalizmu pricas?
Sam si rekao da je on za tebe najveci NS ikada postojao i ti kao NS onda imas samo postovanje prema njemu.Pa sta ako se Staljin pripremao za rat?Ne najbolje da ce da veruje da ce Hitler da ispostuje dogovor i da dopusti postojanje komunistickog Sovejtskog saveza.Jel treba da ti postujem anti ruske citate Hitlerove iz Moje Borbe?
Oces citat iz Moje borbe gde Hitler naziva Srbe rasnim smecem?
Ti verujes kao u tu bajku da bi sve bilo savrseno da nije bilo 27.marta sto je jako naivno sa tvoje strane.Pa lepo ti pise u Trojnom paktu da bi doslo da politicke reorganizacije Evrope.Ne najbolje da bi neutralna Jugoslavija jos dobila i izlaz na Egejsko more.Svasta.
Ti ovde opravdas Hitlera i naciste kao da nisu ubijali Srbe.Jer je 27 mart kriv za bombardovanje porodilista,bolnica i sklonista u aprilskom ratu?

Treba da te bude sramota.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 26.3.2013. 16:52

Човек ти је лепо рекао да националсоцијализам није Хитлеров. То је исто као кад би неко пребацио одговорност вама који верујете у демократију за милионе побијених и уништених живота од стране Америке и НАТО који се куну у демократију.
Овде је пре свега реч о унутрашњем уређењу државе, тако сам бар схватио.
Или, оптуживати сваког монархисту да је луд или издајник зато што је велики жупан Стеван Немања дочекао Барбаросу са највећим почастима, или Високог Стевана који бејаше турски вазал, Милоша Обреновића, итд.итд.
Последњи пут изменио Раде Дерикоња дана 26.3.2013. 17:06, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 26.3.2013. 16:56

Pobuna ::Ma covece ti siris ovde ideju i branis coveka koji je kriv za smrt preko 1,5 miliona Srba.O kakvom ti nacionalizmu pricas?
Sam si rekao da je on za tebe najveci NS ikada postojao i ti kao NS onda imas samo postovanje prema njemu.Pa sta ako se Staljin pripremao za rat?Ne najbolje da ce da veruje da ce Hitler da ispostuje dogovor i da dopusti postojanje komunistickog Sovejtskog saveza.Jel treba da ti postujem anti ruske citate Hitlerove iz Moje Borbe?
Oces citat iz Moje borbe gde Hitler naziva Srbe rasnim smecem?
Ti verujes kao u tu bajku da bi sve bilo savrseno da nije bilo 27.marta sto je jako naivno sa tvoje strane.Pa lepo ti pise u Trojnom paktu da bi doslo da politicke reorganizacije Evrope.Ne najbolje da bi neutralna Jugoslavija jos dobila i izlaz na Egejsko more.Svasta.
Ti ovde opravdas Hitlera i naciste kao da nisu ubijali Srbe.Jer je 27 mart kriv za bombardovanje porodilista,bolnica i sklonista u aprilskom ratu?

Treba da te bude sramota.
Не пише тако у одредбама Тројног пакта, то си сада измислио. Југославија је тада потписала практичну неутралност.
Све и да ти поверујем да би Хитлер погазио тај договор и чак да би без 27.марта било лоше по нас - опет нема нико право да због свог маловерја, малодушности, фатализма, параноје и детерминизма гура цео народ у катастрофу, и то у тренутку док постоји потписани међудржавни документ (који има своју правну тежину), и то све зарад туђих (енглеских) интереса.
То је тек издаја на квадрат.
Pobuna
Млади националиста
Млади националиста

Порука Pobuna 26.3.2013. 20:27

Kao prvo ja nista nisam izmislio,niti imam potrebe da izmisljam,onako kako sam napisao stoji u Trojnom paktu.
Nacional Socijalizam jeste Hitlerov i srpska nacisticka udruzenja ga pripovedaju onako kako ga je Hitler stvorio.Adolf Hitler je tvorac nacional socijalizma.Koji su to medjudrzavni sporazumi imali svoju pravnu tezinu za vreme drugog svetskog rata :D
Mudri ljudi toga vremena su znali da je rat neizbezan.I Austro-Ugarska je govorila da nece rat sa Srbijom pa su se mudri ljudi onoga vremena pripremali inteizvno svaki dan za rat koji je dosao.

U ime ideje nacional socijalizma koju vi ovde pokusavate da predstavite samo kroz njen nacionalni i socijalni deo,namerno izostavljajuci sizofrene geneticke ideje i anti semitski koncept i ostale stvari je ubijeno 1,5 MILIONA Srba.
Nemci su cinili genocid na srpskim narodom i treba da vas bude sramota sto tako fanaticno branite Hitlera koji je btw bio ****** bogatog Jevrejina.

A to poredjenje mene sa demokratama mozete da okacite macku o rep jer se to odnosi na vas a ne na mene.Vi podrzavate i slavite ideju onih koji su nas u drugom svetskom ratu mrcvarili i ubijali a danasnje demokrate slave one koji su nas ubijali i u drugom svetskom ratu i u poslednjim ratovima.
Obe grupacije pravdaju svoje zablude time da samo njihova ideja je Bogom dana i moze da spasi svet,

Najbolje da cete sutra vi da dodjete na vlast i da nekoga koje Srbin i preci su mu vekovima Srbi proglasite za nesto drugo jer vas ne svidja njegov rasni izgled i slicne nebuloze.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 26.3.2013. 21:22

Pobuna ::Kao prvo ja nista nisam izmislio,niti imam potrebe da izmisljam,onako kako sam napisao stoji u Trojnom paktu.
Ако ниси измислио онда лепо то цитирај па да видимо.

Nacional Socijalizam jeste Hitlerov i srpska nacisticka udruzenja ga pripovedaju onako kako ga je Hitler stvorio
Ништа од тога није тачно. Нити је Хитлер измислио неку "топлу воду" нити сва србска нацистичка удружења проповедају Хитлеров облик националсоцијализма.

Adolf Hitler je tvorac nacional socijalizma.Koji su to medjudrzavni sporazumi imali svoju pravnu tezinu za vreme drugog svetskog rata :D
Он је творац тог свог облика националсоцијализма а овде ти неки Срби лепо објашњавају да постоје и други облици (који избацују неке паганске елементе из идеологије и сл.)
Сваки међудржавни уговор има тежину. Хитлер је то поштовао, видимо на примеру Бугарске и Румуније које чак су се обавезале на војну помоћ Немачкој док Југославија се тим потписом није обавезала.
Све док постоји нада да се спасе држава и нација од пропасти, да се сачувају национални интереси и мир - треба веровати а не унапред бити малодушан и ради туђих интереса гурати цео народ у катастрофу несагледивих размера.

Mudri ljudi toga vremena su znali da je rat neizbezan.
Само лудаци жељни србске крви су тако говорили. Народ је насео на јеврејско-енглеске бајке.

I Austro-Ugarska je govorila da nece rat sa Srbijom pa su se mudri ljudi onoga vremena pripremali inteizvno svaki dan za rat koji je dosao.
Јудеомасонерија је извела свог слугу Г.Принципа да одради посао за њих и то је био повод за рат. Узроци су мало дубљи али и тај рат је могао бити избегнут уз сачување свих наших интереса. (А нема већег интереса него сачувати нацију од биолошког нестанка).

U ime ideje nacional socijalizma koju vi ovde pokusavate da predstavite samo kroz njen nacionalni i socijalni deo,namerno izostavljajuci sizofrene geneticke ideje i anti semitski koncept i ostale stvari je ubijeno 1,5 MILIONA Srba.
А што тебе мучи јеврејско питање?..Јел си ти неки јеврејин?..Јудејци талмудисти су осуђени црквеним канонима Православне Цркве, они су под проклетством већ вековима. То су највећи непријатељи Хришћанства и човечанства уопште. Нико овде не оправдава злочине над обичним народом (деца, жене, итд.) нити подржава негативни расизам А.Хитлера.
И није тачно да је 1,5 милион Срба убијено због тога, највише Срба је страдало од усташа а усташе немају везе са НС идејом.

Nemci su cinili genocid na srpskim narodom i treba da vas bude sramota sto tako fanaticno branite Hitlera koji je btw bio ****** bogatog Jevrejina.
Немци нису чинили геноцид над Србима, истине ради. Чинили су усташе геноцид али то се очекивало од њих. Наш је проблем што "тројански коњ" јудеомасонерије - Дража Михаиловић није помогао прекодринским четницима у борби са усташама.
Прекодрински четници (поготово Ђујић) су имали иззврсну сарадњу и са Немцима и са Италијанима.
Да је Хитлер чинио геноцид над Србима - он не би наоружавао многе србске четнике а чак су се и Дражини равногорци "гребали" за муницију од Немаца, нарочито од Битке на Неретви.
Прави непријатељи србског народа, који су нас највише и сатрли, су управо тзв. "ослободиоци", тј. комунисти.

Што се тиче тога да "буде срамота": па, треба да се сраме они који су нас гурнули у ту катастрофу зарад туђих (енглеских и јеврејских) интереса, они треба да сраме што им је мало србске крви било и хоће још, а треба да се сраме и они затуцани који након 70 година од тога свега и даље подржавају ту сулуду политику уништења србског народа!..

A to poredjenje mene sa demokratama mozete da okacite macku o rep jer se to odnosi na vas a ne na mene.Vi podrzavate slavite ii
    deju onih koji su nas u drugom svetskom ratu mrcvarili i ubijali a danasnje demokrate slave one koji su nas ubijali i u drugom svetskom ratu i u poslednjim ratovima.
    Obe grupacije pravdaju svoje zablude time da samo njihova ideja je Bogom dana i moze da spasi svet,
    Нисам приметио да овде ико слави идеју Хитлера. Само о историји говоримо објективно и непристрасно. Идеја србског националсоцијализма је добра, а моје мишљење је да постоје и боље идеје попут хришћанског националсиндикализма односно сталешке теократије.
    Добро, ако ти ниси демократа - онда си вероватно комуниста а то је онда још горе.
    Онда славиш идеје оних који су побили на десетине милиона православних хришћана, Руса највише.

Najbolje da cete sutra vi da dodjete na vlast i da nekoga koje Srbin i preci su mu vekovima Srbi proglasite za nesto drugo jer vas ne svidja njegov rasni izgled i slicne nebuloze.
    То нећу сигурно радити јер нисам негативни расиста, већ то написах.
    Pobuna
    Млади националиста
    Млади националиста

Порука Pobuna 26.3.2013. 22:48

Ако ниси измислио онда лепо то цитирај па да видимо.

• Интерес Краљевине Југославије за слободан излаз на Егејско море ће се узети у обзир приликом политичке реорганизације Европе након рата.

Ништа од тога није тачно. Нити је Хитлер измислио неку "топлу воду" нити сва србска нацистичка удружења проповедају Хитлеров облик националсоцијализма.

Адолф Хитлер је отац национал социјализма.Пре њега једино је Кодреану користио тај назив за свој хришћански национал социјалистички савез.Али НС какав се пропагира српској омладини преко покрета типа Крв и Част и Национални Строј је управо тај Хитлеров национал социјализам.

Он је творац тог свог облика националсоцијализма а овде ти неки Срби лепо објашњавају да постоје и други облици (који избацују неке паганске елементе из идеологије и сл.)

Тај облик национал социјализма је владао у Немачкој за време другог светског рата.Овде говоримо о том периоду.
    Сваки међудржавни уговор има тежину. Хитлер је то поштовао, видимо на примеру Бугарске и Румуније које чак су се обавезале на војну помоћ Немачкој док Југославија се тим потписом није обавезала.
    Све док постоји нада да се спасе држава и нација од пропасти, да се сачувају национални интереси и мир - треба веровати а не унапред бити малодушан и ради туђих интереса гурати цео народ у катастрофу несагледивих размера.

То како је Хитлер поштовао међудржавне споразуме можемо да видимо из споразума са Пољском о не непадању и из споразума са СССР о ненападању.Хитлер је више буда говорио о ревизијама мировних споразума из прошлости.

Само лудаци жељни србске крви су тако говорили. Народ је насео на јеврејско-енглеске бајке.

Опет нетачно.Хитлер је погазио споразум о ненападању са Пољском и на основу тога није уливао пуно поверења да ће поштовати и споразум са Југославијом.Хитлер хтео не хтео би морао да поклекне пред захтевима својих савезника.Тражили би и Мађари и Бугари за себе нешто од Југославије и као Хитлерови војни савезници би то и добили а за узврат Југославији би вероватно био одборен излаз на Егејско море на које немамо никакво право.

Јудеомасонерија је извела свог слугу Г.Принципа да одради посао за њих и то је био повод за рат. Узроци су мало дубљи али и тај рат је могао бити избегнут уз сачување свих наших интереса. (А нема већег интереса него сачувати нацију од биолошког нестанка
    ).

Гаврило Принцип је био српски патриота и није био никакав слуга никакве јудео масонерије.Србија је добро знала да ће Аустро Угарска напасти и припремала се за тај рат,тако су исто мудри људи пред други светски рат знали да су Хитлерова обећања обична будалаштина.

А што тебе мучи јеврејско питање?..Јел си ти неки јеврејин?..Јудејци талмудисти су осуђени црквеним канонима Православне Цркве, они су под проклетством већ вековима. То су највећи непријатељи Хришћанства и човечанства уопште. Нико овде не оправдава злочине над обичним народом (деца, жене, итд.) нити подржава негативни расизам А.Хитлера.
    И није тачно да је 1,5 милион Срба убијено због тога, највише Срба је страдало од усташа а усташе немају везе са НС идејом.

А јеси ли ти неки Јеврејин?То да је цео јеврејски народ неприљатељ човечанства је обична паранодина будалештина.Ви мислите да Јевреје покреће неко расно питање и да су они у расном рату са белцима што је глупост.Те богате Јевреје покреће само бизнис и новац а покреће и многе белце.Ти мислиш да се данас политика води због неког расног рата и да се зато покрећу ратови и слично а данас се политика води чисто због профита и ничега више.Баш се обичан народ у Израелу нешто пита о светској политици.

Немци нису чинили геноцид над Србима, истине ради. Чинили су усташе геноцид али то се очекивало од њих. Наш је проблем што "тројански коњ" јудеомасонерије - Дража Михаиловић није помогао прекодринским четницима у борби са усташама.
    Прекодрински четници (поготово Ђујић) су имали иззврсну сарадњу и са Немцима и са Италијанима.
    Да је Хитлер чинио геноцид над Србима - он не би наоружавао многе србске четнике а чак су се и Дражини равногорци "гребали" за муницију од Немаца, нарочито од Битке на Неретви.
    Прави непријатељи србског народа, који су нас највише и сатрли, су управо тзв. "ослободиоци", тј. комунисти.

Геноцид над Србима за време рата су чинили управо Немци,Комунисти и њихови савезници Усташе,Балије и Шиптари..
    Одговори ти мени шта су радили Немци док су Усташе чиниле геноцид на Србима?Зашто их нису зауставили и затворили усташке логоре за Србе?
    ..

Нисам приметио да овде ико слави идеју Хитлера. Само о историји говоримо објективно и непристрасно. Идеја србског националсоцијализма је добра, а моје мишљење је да постоје и боље идеје попут хришћанског националсиндикализма односно сталешке теократије.
    Добро, ако ти ниси демократа - онда си вероватно комуниста а то је онда још горе.
    Онда славиш идеје оних који су побили на десетине милиона православних хришћана, Руса највише.

Као што можеш да приметиш ја не славим идеје које су одговорне за смрт Срба.Ни комунистичку и нацистичку ни западно демократску.
    Аватар
    Раде Дерикоња
    Војвода
    Војвода

Порука Раде Дерикоња 26.3.2013. 23:38

Pobuna ::• Интерес Краљевине Југославије за слободан излаз на Егејско море ће се узети у обзир приликом политичке реорганизације Европе након рата.
    Да, али ти си првобитно написао да Југославија не може остати неутрална изласком на Егеј јер ће морати политички да се реорганизује Европа.
    То није тачно јер је Југославија већ потписала протокол о приступању Тројном пакту у коме је остала фактички неутрална.
    Тиме је спасен народ од катастрофе а сасвим друго је проширење територија након рата.

Адолф Хитлер је отац национал социјализма.Пре њега једино је Кодреану користио тај назив за свој хришћански национал социјалистички савез.Али НС какав се пропагира српској омладини преко покрета типа Крв и Част и Национални Строј је управо тај Хитлеров национал социјализам.
    Ето, сад си лепо признао да је и пре Хитлера било националсоцијализма. Шта је то било тешко да се призна?.. :)
    Што се тиче србских НС организација: очигледно да ниси довољно упућен јер ове наведене организације нису једине у Србији, ту постоји Пројекат Борба14, Србска Акција, и још неки који немају везе са паганским хитлеровским НС.

Тај облик национал социјализма је владао у Немачкој за време другог светског рата.Овде говоримо о том периоду.
    Говоримо о историји, наравно. Али, ти упорно мешаш нацистичке злочине са садашњим србским НС организацијама.
    Нацисти нису једини чинили злочине, нити су изазвали Други светски рат а ми ти овде бранимо историјске (а не хилеровске идеолошке) истине.

То како је Хитлер поштовао међудржавне споразуме можемо да видимо из споразума са Пољском о не непадању и из споразума са СССР о ненападању.Хитлер је више буда говорио о ревизијама мировних споразума из прошлости.
    Пољску није напала само Немачка већ и Совјетија (СССР).
    А што се тиче споразума Рибентроп-Молотов: па управо су Совјети први прекршили тај споразум 1940.године тако што су напали Бесарабију (у Румунији) и извршили пуч у Летонији. Бољшевици су прекршили тај споразум.

Опет нетачно.Хитлер је погазио споразум о ненападању са Пољском и на основу тога није уливао пуно поверења да ће поштовати и споразум са Југославијом.Хитлер хтео не хтео би морао да поклекне пред захтевима својих савезника.
    Глупости и класичан фатализам, хипотезе, параноје, итд. Рекох за Пољаке да их није само Хитлер напао већ и Совјетија која је претходно прекршила споразуме са Хитлером.
    Тражили би и Мађари и Бугари за себе нешто од Југославије и као Хитлерови војни савезници би то и добили а за узврат Југославији би вероватно био одборен излаз на Егејско море на које немамо никакво право.
    Опет болесне хипотезе, претпоставке, детерминизам..
    "Шта би, кад би, они би вероватно", итд. :lol:
    Нико нема право да оправдава проливање крви милиона Срба само због својих параноично-фаталистичких поступака и мишљења. Такви не треба да буду у Кућном савету а камоли у врху Државе.

Гаврило Принцип је био српски патриота и није био никакав слуга никакве јудео масонерије.Србија је добро знала да ће Аустро Угарска напасти и припремала се за тај рат,тако су исто мудри људи пред други светски рат знали да су Хитлерова обећања обична будалаштина.
    Гаврило јесте био у служби јудејаца, то је факат. А о "мудрим главама" сам већ коментарисао.

А јеси ли ти неки Јеврејин?То да је цео јеврејски народ неприљатељ човечанства је обична паранодина будалештина.Ви мислите да Јевреје покреће неко расно питање и да су они у расном рату са белцима што је глупост.Те богате Јевреје покреће само бизнис и новац а покреће и многе белце.Ти мислиш да се данас политика води због неког расног рата и да се зато покрећу ратови и слично а данас се политика води чисто због профита и ничега више.Баш се обичан народ у Израелу нешто пита о светској политици.
    Уопште ништа од тога не исповедам што ми сада подмећеш.
    Други светски рат није избио због расних разлика већ због новца, због профита.
    Наиме, Хитлер је подигао Немачку из пепела, враћао кредите и покушао да своју земљу изолује од лихварско-економске политике међународног јеврејства и они му то нису опростили, и зато су Немачкој уведене трговинске санкције 1933.године.
    Такође, уопште нисам поменуо цео јеврејски народ као непријатеље човечанства већ талмудисте.

Геноцид над Србима за време рата су чинили управо Немци,Комунисти и њихови савезници Усташе,Балије и Шиптари..
    Одговори ти мени шта су радили Немци док су Усташе чиниле геноцид на Србима?Зашто их нису зауставили и затворили усташке логоре за Србе?
    Зашто ми Срби нисмо били сложни па зауставили тај геноцид над Србима?..Партизани су могли али нису хтели.
    Равногорци су слушали Дражу а он енглеске бајке.
    Прекодрински четници нису имали довољно снаге да то спрече.
    Усташе су искористиле моменат окупације да би се обрачунале са србским народом.
    Највише злочина је чињено 1944.године када је Немачка губила на свим фронтовима.
    Па, Немци нису могли (нити хтели а и зашто би, гледај из њиховог угла) да спрече братоубилачки рат у Србији: између партизана и равногораца, равногораца и недићева (и љотићеваца), итд. А камоли да спречавају то у Хрватској где имају верне послушнике.
    Нису спречавали они ни Србе да туку по Хрватима, али кажем ти: нисмо преко Дрине имали толико снаге јер је Дража саботирао да помогне са својих 40-50 хиљада војника из Србије, слушајући енглеске бајке.
    Тај рат нас је вратио 100 година уназад, човече. Зашто смо ушли у тај рат, то је право питање?..

Као што можеш да приметиш ја не славим идеје које су одговорне за смрт Срба.Ни комунистичку и нацистичку ни западно демократску.
    Ни ја не славим ниједну од тих идеја, само објективно посматрам историјске догађаје. Трудим се.
    А идеолошки сам опредељен као теократа (монархиста) мада волим и још неке сличне идеје.
    Pobuna
    Млади националиста
    Млади националиста

Порука Pobuna 27.3.2013. 14:27

Ја сам написао да би после евентуалне победе нацистичке Немачке њихови војни савезници Мађари и Бугари тражили нешто за себе од Југославије.Мађари Војводину а Бугари Вардарску долину.Управо би то тражили под околностима политичке реорганизације Европе.Нико озбиљан не верује да би Хитлер дао неутралној Југославији још и излаз на Егејско море а своје савезнике не би наградио.

Постојао је у 19.веку и у Чешкој национал социјализам али само као националистичко социјална опција без идеја о прављењу генетичких супер људи и истребљењу појединих народа.Није тачно да Борба 14 не слави Хитлера и Гебелса.Борба 14 је настала из покрета Крв и Част.

Ми овде говоримо о нацистичкојх окупацији Југославије и злочинима које су чинили Немци и њихови савезници над српским народом а ти причаш како су Немци били добри и волели Србе а то није историјски тачно јер постоје слике и документа о масовним стрељањима Срба и српске деце које су чинили Немци у име идеје немачког национал социјализма.

Сам си рекао да је Немачка напала Пољску.Тиме је прекршила споразум о ненапдању не видим какве везе има то што је и Совјетија напала Пољску.Они колико ја знам нису имали такав споразум.
    Не разумем твој аргумент.Како то Немци нису прекршили споразум зато што је и СССР напао Пољску?Уосталом прво су Немци напали па онда Совјети.

Ја немам никакве параноје дечко него се служим здравим разумом и логиком.А овде једино ти оправдаваш проливање српске крви оправдавајући Немце и њихову идеологију кроја је проливала српску крв и која је чинила геноцид над Србима са својим савезницима.
    Твоја логика је ко нас је** нису они криви што су нас убијали криви смо ми јер јаде као да се поставимо у њихове коже па ко нас је**.Па ајде да се поставимо у коже атлантиста па да оправдавамо њихове злочине и да говоримо да смо ми криви јер се и они боре за своју идеју.

Немци су могли да зауставе геноцид Усташа над Србима да су хтели и то само говори колико су они уствари сматрали Србе Аријевцима.Већ сам на претходној страни на овој теми поставио цитат из дневника Гелза фон Хорстенауа о томе шта је Хитлер највећи национал социјалиста мислио о убијању Срба у ткз. НДХ.
    Аватар
    Раде Дерикоња
    Војвода
    Војвода

Порука Раде Дерикоња 27.3.2013. 16:31

Pobuna ::Ја сам написао да би после евентуалне победе нацистичке Немачке њихови војни савезници Мађари и Бугари тражили нешто за себе од Југославије.Мађари Војводину а Бугари Вардарску долину.Управо би то тражили под околностима политичке реорганизације Европе.Нико озбиљан не верује да би Хитлер дао неутралној Југославији још и излаз на Егејско море а своје савезнике не би наградио.
    Опет твоје претпоставке. "Да би, они би, кад би", итд. Све те претпоставке нису вредне гурања милиона људи у катастрофу и проливања србске крви. То су само претпоставке а потписани међудржавни документ је реалност.

Постојао је у 19.веку и у Чешкој национал социјализам али само као националистичко социјална опција без идеја о прављењу генетичких супер људи и истребљењу појединих народа.Није тачно да Борба 14 не слави Хитлера и Гебелса.Борба 14 је настала из покрета Крв и Част.
    Значи, ипак смо дошли до тога да националсоцијализам није само Хитлеров и да постоје и други облици те идеологије?..Лепо.
    А пројекат Борба 14 се одвојила од КиЧ баш због тих паганских ставова које је Хитлер имао.

Ми овде говоримо о нацистичкојх окупацији Југославије и злочинима које су чинили Немци и њихови савезници над српским народом а ти причаш како су Немци били добри и волели Србе а то није историјски тачно јер постоје слике и документа о масовним стрељањима Срба и српске деце које су чинили Немци у име идеје немачког национал социјализма.
    Ти упорно замењујеш тезе. Злочине сваке врсте осуђујем, поготово извршене над србским народом.
    Али, овде је поента у томе да је борбом против нацистичког окупатора аутоматски јачан комунистички револуционарни блок а то је много веће зло.
    А притом Немци су стрељали масовно цивиле само у случају одмазди за убијеног или рањеног немачког војника, и то "само" у првих неколико месеци окупације.
    Шта је твоја идеја у тој ситуацији?..Јел ово: убијати нацисте, убијати фашисте, убијати комунисте, убијати усташе, итд? Није могло тако и зато су неке србске вође то правилно схватиле (попут Недића, Љотића, Ђујића, Дреновића, Керовића, Пећанца, чак и Ђуришића). Јел су ове србске вође биле глупе и оправдавале су немачке злочине, можда??

Сам си рекао да је Немачка напала Пољску.Тиме је прекршила споразум о ненапдању не видим какве везе има то што је и Совјетија напала Пољску.Они колико ја знам нису имали такав споразум.
    Не разумем твој аргумент.Како то Немци нису прекршили споразум зато што је и СССР напао Пољску?Уосталом прво су Немци напали па онда Совјети.
    У Пољској су вршени страшни злочини над Немцима. Данциг, Бломберг, коридор и после Глајвиц су били иницијална каписла за напад. Пољска је сама хтела рат и тако су јавно наступали.

Ја немам никакве параноје дечко него се служим здравим разумом и логиком.А овде једино ти оправдаваш проливање српске крви [b]оправдавајући Немце[/b] и њихову идеологију кроја је проливала српску крв и која је чинила геноцид над Србима са својим савезницима.
    Твоја логика је ко нас је** нису они криви што су нас убијали криви смо ми јер јаде као да се поставимо у њихове коже па ко нас је**.Па ајде да се поставимо у коже атлантиста па да оправдавамо њихове злочине и да говоримо да смо ми криви јер се и они боре за своју идеју.
    Поређење са атлантистима не пије воду јер нам атлантисти отимају територију, војску су нам разбили, економију и културу нам сатиру а Хитлер то није тражио од нас 25.марта. Имали смо тоталну неутралност и сачуван мир и народ од пропасти.
    И сад се поставља питање: ко уствари покушава да оправда проливање србске крви?..Ти или ја.
    Ти који овим начином сматраш оправданим демонстрације од 27.марта које су и довеле до агресије на Југославију, док на другој теми кажеш да би спречио тај пуч и сачувао неутралност?!..Каква конфузија у расуђивању...
    И опет понављам питање: да ли је Ђујић оправдавао злочине над србским народом тиме што није хтео да се бори против окупатора већ само против комуниста и усташа?..

Немци су могли да зауставе геноцид Усташа над Србима да су хтели и то само говори колико су они уствари сматрали Србе Аријевцима.Већ сам на претходној страни на овој теми поставио цитат из дневника Гелза фон Хорстенауа о томе шта је Хитлер највећи национал социјалиста мислио о убијању Срба у ткз. НДХ.
    Хитлер је сматрао Хрвате изметом људског рода, имаш ли те изјаве?
    Уосталом, изјаве нису важне већ пракса. Немци су могли и Србе да спрече да пуцају по усташама, па опет нису већ су чак и наоружавали неке наше четничке формације.
    А наш је проблем што енглески слуга Дража М. ниије помогао прекодринској браћи и онда не би ни било усташког погрома.
    Pobuna
    Млади националиста
    Млади националиста

Порука Pobuna 27.3.2013. 19:50

Опет твоје претпоставке. "Да би, они би, кад би", итд. Све те претпоставке нису вредне гурања милиона људи у катастрофу и проливања србске крви. То су само претпоставке а потписани међудржавни документ је реалност.

У политици се увек претпоставља који је следећи корак противника.Већ сам ти написао зашто Хитлер није уливао поверење и зашто народ са искуством од првог светског рата није веровао Немцима.

Значи, ипак смо дошли до тога да националсоцијализам није само Хитлеров и да постоје и други облици те идеологије?..Лепо.
    А пројекат Борба 14 се одвојила од КиЧ баш због тих паганских ставова које је Хитлер имао.

Родоверни елементи ми ни најмање не сметају.Поента приче није да српски национал социјалисти пропагирају Кодреануов хришћански национал социјализам(сем Србске акције) већ Хитлеров национал социјализам што се може видети на блогу Борбе 14 где се налазе редом текстови познатих немачких национал социјалиста од Гебелса и неких других до модерних НС попут Колина Џордана и сличних њему.

Ти упорно замењујеш тезе. Злочине сваке врсте осуђујем, поготово извршене над србским народом.
    Али, овде је поента у томе да је борбом против нацистичког окупатора аутоматски јачан комунистички револуционарни блок а то је много веће зло.
    А притом Немци су стрељали масовно цивиле само у случају одмазди за убијеног или рањеног немачког војника, и то "само" у првих неколико месеци окупације.
    Шта је твоја идеја у тој ситуацији?..Јел ово: убијати нацисте, убијати фашисте, убијати комунисте, убијати усташе, итд? Није могло тако и зато су неке србске вође то правилно схватиле (попут Недића, Љотића, Ђујића, Дреновића, Керовића, Пећанца, чак и Ђуришића). Јел су ове србске вође биле глупе и оправдавале су немачке злочине, можда??

Да су Недић и Врховна Команда послушали Дражу и организовали војску и народ онако како је он предлагао не само да би борба против окупатора била ефикасна него би Србија могла да буде и ослобођена.
    Онда не би јачао комунистички блок уосталом за јачање комунистичког блока су криви и сами Немци јер су у договору са Коминтерном пре 22 јуна доводили прекаљене комунистичке борце из шпанског грађанског рата у Југославију како би распиривали што више грађански рат у Југославији.Људи које си побројао су то прихватили јер је ситуација тако захтевала да би спасили народ о биолошког нестанка а опасност за биолошки опстанак Срба су били Немци.

Поређење са атлантистима не пије воду јер нам атлантисти отимају територију, војску су нам разбили, економију и културу нам сатиру а Хитлер то није тражио од нас 25.марта. Имали смо тоталну неутралност и сачуван мир и народ од пропасти.
    И сад се поставља питање: ко уствари покушава да оправда проливање србске крви?..Ти или ја.
    Ти који овим начином сматраш оправданим демонстрације од 27.марта које су и довеле до агресије на Југославију, док на другој теми кажеш да би спречио тај пуч и сачувао неутралност?!..Каква конфузија у расуђивању...
    И опет понављам питање: да ли је Ђујић оправдавао злочине над србским народом тиме што није хтео да се бори против окупатора већ само против комуниста и усташа?..

Атлантисти данас спроводе немачки план за Југославију.Шта смо то ми имали после окупације?Пола су нам земље отели,растурили војску,одводили народ на клање у логоре и стрељали по Србији.Ти верујеш да би Југославија Тројним пактом остала у једном комаду и још добила теритројално проширење ја у то не приче не верујем.Верујем да би после била раскомадана и да је Хитлер као добар стратег само хтео тиме да се обезбеди.Неутралност је требала да буде сачувана докле код се то могло и у повољном тренутку предузети акцију против Немаца.

Хитлер је сматрао Хрвате изметом људског рода, имаш ли те изјаве?
    Уосталом, изјаве нису важне већ пракса. Немци су могли и Србе да спрече да пуцају по усташама, па опет нису већ су чак и наоружавали неке наше четничке формације.
    А наш је проблем што енглески слуга Дража М. ниије помогао прекодринској браћи и онда не би ни било усташког погрома.

Хитлер је сматрао и Србе и Хрвате расним смећем и тако је написао у својој књизи.Нећеш ми сигурно наћи цитат где подржава убијање Хрвата док је убијање Срба подржавао.
    ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 7 гостију