srpskinacionalisti.com

Четнички покрет

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука: 2122
Приступио: јан 2012
Место: Београд

Re: Четнички покрет

Порука Ружица 22.4.2015. 18:05

ЦРНА ЧЕТНИЧКА УНИФОРМА
(Цитат из књиге Четнички покрет кроз векове, председника Четничког покрета - Братислава Живковића)
13.jpg

Србски отпор и четничка акција која почиње 1903. године, што се тиче униформи је веома разноврсна. Четници су носили, могло би се рећи, шта год су имали. У почетку се није поклањала пажња униформи, јер се овакав вид борбе тек формирао. Неко је носио своје чакшире и јелек, неко србскиу војну униформу.
Четници су носили разноразне униформе, одела, или „народне ношње“, међу којима је преовладавала шиптарска ношња и кечићи. Зашто је то било потребно?
Па, ради лакшег кретања поред насеља у којима је шиптарско и бугарско становништво било већинско. Можемо слободно рећи да су још тада четници били испред свог времена и на време увидели предност камуфлажне униформе.
Како се с временом распламсавала борба и узимала све већег маха, полако се прелазило на ноћне акције и кретање искључиво ноћу. Више битака доносило је и више жртава па се полако почело пребацивати на црно четничко одело (црну униформу) како би кретање било олакшано ноћу и имало бољи психолошки ефекат у изненадним нападима на непријатеља.
По причањима старих четника преживелих после Првог светског рата црна униформа је била изабрана из још неколико разлога.
Поред тога што их је добро чувала ноћу, црно је било знак жалости, али жалости којом је сваки четник жалио себе, јер се није имало времена да неко жали некога тада... ко погине сахрањиван је одмах ту, у близини, ако се имало времена, и у већини случајева под лажним именом да се Арнаути или Бугари не би светили над њиховим породицама.
Четници су жалили сами себе за живота да остали не би губили време, јер при полагању четничке заклетве одмах је вршено и опело над живим четницима за случај да касније свештеник не буде у могућности, што се обично и дешавало. Зато је и барјак био црн.
Традиција црних четничких униформи настављена је и у Другом светском рату, највише Пећанчевих, скоро сви су је носили.
Код припадника војске Ђенерала Драже Михаиловића, највише се носила у Херцеговини, Крајини, али и неким јединицама као што је Горска Краљева Гарда Николе Калабића.
Појава маскирне униформе поклапа се са појавом модерног оружја и мобилнијег начина ратовања, када се појавила потреба да се војник што боље стопи са околином.
Укратко, значи развојем технологије ратовања, развијала се и униформа, чак и сваки детаљ на униформи...
Четници су у ратовима 90–их као извиђачи носили маскирну шару, зими бело маскирно одело, али најдрагоценије је ипак остало црно маскирно одело.
Зашто је тако?
Па, зато што је „Четничко ратовање“ дефинисано као активност искључиво мањих јединица које избегавају фронталну борбу и настоје да у што је могуће повољнијим условима непријатељу нанесу што је могуће веће губитке“ ( Упут за четничко ратовање, 1929.год)
Да закључимо:
Свака униформа коју четник обуче је униформа која ће му послужити да што боље обави задатак.
Свођење богате четничке традиције ратовања на фолклор са опанцима или застарелим униформама из Другог или Првог светског рата је из незнања, а могуће и злонамерно.
Упоређивање црне четничке униформе са неким, а нама непријатељским јединицама је чиста глупост, јер данас се у многим земљама света па и у србској војсци и полицији користи и црна униформа и фантомка.
Заклињем се са три прста са овога Светог Крста живот дајем за спас Србства!
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 22.4.2015. 18:36

ОТКРИВАМО ИСТИНУ О ЧЕТНИЦИМА: Равногорки било више од партизанки! (ФОТО)
1 Ravnogorka-Milka-Bakovic-Radosavljevic.jpg

Само у женском затвору у Забели комунисти су после рата држали преко 3.000 равногорки, док у њиховим редовима у целој земљи није било толико партизанки до краја 1943. године
Аутор бројних књига о четничком покрету Милослав Самарџић и Телеграф.рс настављају с откривањем праве истине и демантују историјско учење које су генерације Југословена училе након Другог светског рата. Овога пута износимо, пред премијеру серије Радоша Бајића – Равна гора, нову чињеницу која се можда неће допасти свима. Она гласи: равногорки је било више него партизанки.

У последње време поново се шири пропаганда о партизанкама, иако широј јавности ни данас није познато како је током Другог светског рата у ствари било много више равногорки. Само у женском затвору у Забели комунисти су после рата држали преко 3.000 равногорки, док у њиховим редовима у целој земљи није било толико партизанки до краја 1943. године. Велики број равногорки у разним крајевима може се видети и у фото-галерији приложеној уз овај чланак.

Цео текст и слике, линк:
http://www.telegraf.rs/vesti/873538-otk ... zanki-foto
(не обазирите се на коментаре, ипак је у питању - Телеграф!)
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 22.4.2015. 22:58

Врло добри коментари на ову глупост, обавезно их треба прочитати. А има и пар солидних штосева...
Жилко, пуши га!.
mali soso
Националиста
Националиста

Порука: 241
Приступио: мај 2011

Порука mali soso 22.4.2015. 23:28

А што нису ти силни и храбри четници ослободили Јасеновац?
Шта кажу Милослав и Радош?
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 23.4.2015. 14:01

Најсмешнија тврдња у овом Ружичином чланку ми је да се четникуше нису дрпале са брадоњама. Као партизанке све биле кураве а гибаничарке светице. А четници као врхунски примери сексуалних апстинената и моралне вертикале малтене ни за гузу нису хтели да уштину. Смешно, зар не? Не знам само како неко може да верује у такве глупости...
Жилко, пуши га!.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 25.4.2015. 5:08

24 фотографије које сведоче о дирљивом братству и јединству четника и усташа: http://www.telegraf.rs/vesti/1462474-ka ... ideti-foto
Жилко, пуши га!.
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 25.4.2015. 17:30

П.С.
АКО САМ ПОЗВАН ДА СЕ БРАНИМ
ЈАЋУ ЋУТАТИ,
АКО САМ ПОЗВАН ДА ГОВОРИМ ИСТИНУ
ЈА ЋУ ГОВОРИТИ
(Свети владика Николај Велимировић)
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6390
Приступио: мар 2006

Порука Коста 25.4.2015. 22:58

- Рушке, ти ли викаш "четници"? - еве ти ги четници:

- Вук Драшковић, наi-четник од сви савремени четници (заебо и Милослава Самарџића):

Драшковић: Србија да уклони „косовски балван“ са свог пута на Запад

http://www.pravda.rs/2015/04/25/draskov ... -na-zapad/

- Рушке, и ти и она твоiа приiатељица - глумица (Љиља Лашић?) сте четникуље? - ако, ако, лепо, лепо. Поздравите Вука и Дану...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 26.4.2015. 16:07

Коста ::- Рушке, ти ли викаш "четници"? - еве ти ги четници:

- Вук Драшковић, наi-четник од сви савремени четници (заебо и Милослава Самарџића):

Драшковић: Србија да уклони „косовски балван“ са свог пута на Запад

http://www.pravda.rs/2015/04/25/draskov ... -na-zapad/

- Рушке, и ти и она твоiа приiатељица - глумица (Љиља Лашић?) сте четникуље? - ако, ако, лепо, лепо. Поздравите Вука и Дану...

Коста, имаш доста година да би могао - зрело и савесно да размишљаш. Вук НИКАД НИЈЕ БИО ЧЕТНИК! Нажалост, појавио се по задатку у одређено време и "повео народ..." Како може да буде четник - човек подобан који је био генерални секретар Мике Шпиљка???
У време кад је Вук "четовао", Љиљана Лашић је, као и многи, приступила СПО-у, да би само коју годину касније, схватила да СПО и Вук - нису ни четници, ни националисти. Сад је то и показао и доказао. И, нажалост, повео је, у то време, много искрених и правих србских родољуба који су ратовали за србство, и многи и своје животе дали.... Предпостављам да знаш да су га многи и напустили...
Мени је било јасно ко је Драшковић - на самом почетку кад је седео на прозору Народног позоришта и ногама млатарао и викао: "Сви! Сви! Сви на бастиљу...!"
Закључак: Како је Вук Драшковић "убачен" међу четнике, тако и још горе и масовније су убачени и партизани у време кад им је био циљ - освајање власти без обзира на србске жртве.
У време Другог рата - биле су у оптицају две сасвим контрадикторне идеологије. Победила је она коју је подржао Запад из, њима, одређених циљева и разлога.
И, да би ме потпуно разумео, морам и ово да ти напишем: Ја сам србски националиста и четник. Мене боли што су се Срби поделили, што су их Западњаци искористили за своје циљеве, првенствено Енглеска.И, још више ме боли што се Срби ни дан данас нису опаметили и схватили - ко завађа Србе... коме је стало да их нема, ко удара на православље...
И, боли ме што још увек има, и увек ће, нажалост, бити оних Срба који и даље верују у марксистичку идеологију, лењинистичку, па и кинеску... јер су све те идеологије финансиране од Запада.
Доказ су ти све ратови.
И, на крају: мени ни један припадник мог србског народа данас - није непријатељ, иако има преко двеста партија, странака, удружења... већ сам само свесна чињенице да и даље иду србске поделе... а мало нас је!!! Докле? Док не нестанемо као народ...?
srpkinja.jpg
srpkinja.jpg (9.24 КиБ) Прегледано 2590 пута

И, још да додам за твоје обавештење: Нисам била никад члан СПО.а. На самом почетку када се појавила прва регистрована опозициона странка у Србији - Либерална странка из Ваљева, била сам њен представник за Београд. Напустила сам странку јер је председник тражио у једном тренутку да јавно подржим Анту Марковића. Одбила сам. Друга странка је Српска радикална странка. Била сам и први женски кандидат за савезног посланика те странке. "Закачила" сам се са Шешељом, опет због "ситнице": тражио је да подржимо социјалисте против опозиције на једном митингу... Није ми то било сасвим јасно, и исто вече кад сам послала три човека код њега с Програмом и Статутом странке - он је бурно реаговао како већ уме, и ја сам са више од 70 људи - напустила и СРС!
И да не ређам даље...чак сам с неким људима који су, у време о којем пишем, напустили СПО, СНО и СРС - основала нову странку; Србски отаџбински савез. Изабрали смо за председника Драгослава Бокана ( дошао је с ратишта и прихватио кандидатуру). Била сам генерални секретар, ишли на изборе...опет Ружа напустила странку уз коментар председника: "Она је луда жена...!" Зашто сам напустила: кад сам тражила, сећам се, да штампамо још чланских карата, председник ме је питао - шта ће нам..'?? Којој странци не треба чланство???
Последња СТРАНКА У КОЈОЈ САМ БИЛА И ТАКОЂЕ УЧЕСТВОВАЛА НА ИЗБОРИМА - је била странака Микија Вујовића, некад власника ТВ Палма. Међутим, после "плишане револуције" . нема ни Микија Вујовића, ни његове ТВ Палме...
Можеш да закључиш како хоћеш, али чињеница је да се ја нисам мењала, нити сам мењала моје ставове и мишљење - мењале су се, нажалост, странке, односно руководства странака.
Написала сам ти ово (за све имам и доказе) - само да би схватио ко је Ружа Павловић, да ме више не би "везивао" за Драшковића!!!
Једном сам ти обећала, сад понављам: на твоје коментаре упућене мени - нећу више одговарати.
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 26.4.2015. 18:33

На данашњи дан 1893. године рођен је у Ивањици ђенерал Драгољуб Дража Михаиловић.
26.04.15 - 1.jpg
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 26.4.2015. 18:33

16.07.14 - 1.jpg
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 26.4.2015. 18:36

Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 28.4.2015. 15:02

Овај филм морате видети – 28. април 2015. године, 20 часова, Други програм Радио Телевизије Србије
1Draza-v.jpg

Добро упамтите ове координате: уторак, 28. април 2015. године, 20 часова, Други програм Радио Телевизије Србије. Добро их упамтите јер је то термин првог емитовања једног објективног филма о Другом светском рату на државној телевизији у историји Србије: документарног филма “Генерал Михаиловић – Херој и казна“.
Упамтите их и зато што то није обичан филм ни када се гледа чисто естетски, ван идеологије и политике. То је најбољи филм овог жанра икад снимљен у Србији....

Цео текст:
http://www.magacin.org/2015/04/28/ovaj- ... je-srbije/
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 3.5.2015. 17:29

70 ГОДИНА ОД КОЧЕВСКОГ ПОКОЉА
Ове, 2015. године, навршава се тачно 70 година од крвавих пролећних дана 1945. године, када су белосветски бандити Јосипа Броза званог „Тито“ одевени и наоружани најсавременијим британским наоружањем, тог времена, под знаком крваве петокраке безбожног комунизма, извршили нечувен покољ над нешто више од 16.000 предатих и изданих ненаоружаних антикомунистичких бораца и цивила, међу којима и велики број свештеника, који су се повлачили према Словенији и Аустрији, пред надирућим партизанским бандама, које су на тенковима Црвене Армије крвника Џугашвилија освојили власт и завели комунистичку страховладу бољшевичког типа у поробљеној земљи.
Договором Черчил‒Стаљин и поделом Европе на интересне сфере запечаћена је судбина тадашње Краљевине Југославије која је предата под управу безбожних комуниста и њиховог робијашког коловође и самозваног маршала..
111.jpg
111.jpg (28.76 КиБ) Прегледано 2504 пута

Ђенерал Коста Мушицки
112.jpg
112.jpg (22.73 КиБ) Прегледано 2504 пута

Војвода Павле Ђуришић

Цео текст и слике:
http://antikomunista.blogspot.com/2015/04/70.html?m=1
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 8.5.2015. 15:40

МАРКОВДАН - Почео Трећи србски устанак
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију