srpskinacionalisti.com

Четнички покрет

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука: 2098
Приступио: јан 2012
Место: Београд

Четнички покрет

Порука Ружица 4.2.2013. 17:31

Заклињем се са три прста са овога Светог Крста живот дајем за спас Србства!
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Re: Четнички покрет

Порука Ружица 4.2.2013. 17:38

Рођендан Принца Наследника Петра

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

Рођендан Принца Наследника Петра

NJKVNaslednikPetar.jpg

Београд, 4. фебруар 2013.
– Његово Краљевско Височанство Принц Наследник Петар прославиће свој тридесет и трећи рођендан у уторак, 5. фебруара, у друштву најближих пријатеља.
Принц Петар тренутно вредно ради са Фондацијом Његовог Краљевског Височанства Престолонаследника Александра за образовање и културу на припремама стартап викенда, првог такве врсте у Србији, који је планиран за 22. март 2013. године. Њ.К.В. Принц Петар има богато међународно искуство у области графичког дизајна.

Краљевска породица се најтоплије захваљује свима који су упутили рођенданске честитке.

Односи с јавношћу
Краљевски Двор
Београд 110040, Србија
Тел: +381 11 306 4000
Факс: +381 11 306 4040
Е маил: pr@dvor.rs
Посетите: http://www.dvor.rs

Public Relations
The Royal Palace
Belgrade 11040,Serbia
Tel: +381 11 306 4000
Fax:+381 11 306 4040
Email: pr@dvor.rs
Please visit: http://www.royal.rs
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 7.2.2013. 13:32

Отворила сам нову тему: Четнички покрет...
Верујем да ће многе интересовати зашто и постоји ли разлика и која између Четничког покрета и Уједињеног Равногорског покрета јер сам код Равногораца слала прилоге и са сајта Четнички покрет од којих сам добила „опомену“ да су то два покрета која се по нечему разликују...По чему, питам уредника и председника Четничког покрета, господина Братислава Живковића..
.
Господине Живковићу, ти си четник. Твој војвода је Славко Алексић... да не би дужили разговор, поставићу линк:
http://cetnici.rs/clanci/vojvoda-slavko-aleksic/

Људи ће видети да је војвода Славко Алексић произведен у војводу лично од најстаријег србског војводе Ђујића, 1999.године. То је обичај у србском четништву, и војвода се постаје – борбом и из борбе... Можеш ли ми онда објаснити шта је с „војводама“ – који су добили то звање – а нису га добили од најстаријег војводе какав је обичај, нити од војводе Славка Алексића на којег је војвода Ђујић пренео овлашћење?

• Данас заиста непоштујући никакву историју или традицију, многи, мислећи да ће да задобију поштовање и по неко бесплатно пиће у кафани производе се у „војводе“ на најневероватније начине. У главном, битно је да је неко добар пријатељ са већ постојећим таквим „војводом“ у кафани или финансијски па да постане и он „војвода“. Појављују се чак и Пећанчеве „војводе“ у последње време. Данас имамо међу таквим „војводама“ и криминалце, кафанске певаче, пробисвете па и политичаре ...

Да ли то значи да Томислав Николић није четнички војвода, за Војислава Шешеља знамо да је војвода Ђујић повукао своју одлуку...

• За нас Томислав Николић није ни четовођа, а камо ли војвода.

Господине Живковићу, знате ли колико „војвода“ има у србским земљама – а да то уствари – нису?

• Доста сам некада губио време проучавајући феномен „војводства“ у Срба. Оно што могу да вам кажем да сам престао да бројим пре годину дана а тада је већ било, још мало па 50 „војвода“. Ко зна колико их сада има, размножавају се као зечеви. Е оно што је интересантно сада сваки мало утицајнији такав „војвода“ формира свој „војводски савет“ од оних „војвода“ које је он прогласио као таквима те се сви ту сада бодре по систему „војводо јуначе“, војводо над војводама“ ...

Негде сам прочитала да Бора Ђорђевић – Бора „Чорба“ – заиста велики Србин и родољуб - има две титуле војводе?!! Да ли је то тачно и од кога је добио?

• Најпознатији и једини дупли војвода је Бора Чорба, кога сви проглашавају војводом са своје стране мислећи такође да ће им то дати некакав легитимитет. Први га је прогласио „војводом“ Мирослав Челе Вучинић (Шешељев војвода) 2007. године и лични Борин пријатељ. После тога је Бору Чорби поново прогласио војводом „Војводски савет“ оних „војвода“ које је именовао војвода Мило Ракочевић али 40 дана после своје смрти (???). Е то је феномен, да и мртви војвода може да проглашава. Значи они му нису, на пример, потврдили раније добијено звање, већ су га и они прогласили војводом 2012. године. Мислим да ће Бора Чорба постати војвода на куб ускоро. За сада је Бора, да би показао колике су све ово глупости рекао: „Ја сам једини војвода на квадрат у Србији, две четничке организације су ме прогласиле за војводу. Ето, војвода на квадрат западноморавски.“

Господине Живковићу, знам да није много тога за јавност, али можеш ли ми нешто рећи о Четничком покрету... онолико колико можеш?

• Четнички покрет, са традицијом рада из 1903. године, смо обновили ина Косову и Метохији 2011. године на барикадама. На којима је чланство било активно присутно нешто више од три месеца. О тада па до данас имамо више успешних четничких акција изведених на простору целог Косова и Метохије, своје четничке поверенике у скоро свим енклавама, остатку Србије а и у Црној Гори делујемо веома активно.
Поред војног ангажовања радимо и хуманитарне акције, обележавамо важније датуме и српске историје и много тога што се не свиђа непријатељима српског народа и православља.
Ван Србије ускоро ћемо и озваничити, потписивањем споразума о сарадњи, заједничке платформе са Грцима, Бугарима, Пољацима и Русима.
Много тога радимо на различитим пољима и свакако да ће се плодови нашег рада видети ускоро. Не журимо нигде, полако стварамо мрежу и слободно могу рећи да као, да кажем, најмлађа организација смо за ово време урадили више него многи за сво време њиховог постојања.

Господине Живковићу, сигурно да ми не можеш рећи које су активности Четничког покрета биле, и које се планирају... али бар наговести, или конкретније: Шта раде четници данас?

• Оне које су биле, биле су не враћамо се на њих, а оне које ће бити чуће се. Много акција смо одрадили на корист угроженим Србима и не бих сада да их доведем у опасност, а ни нас хвалећи се, али не брините, ово је година јубилеја Четничког покрета и обећали смо целе године активности. Ето покушај рушења споменика у Прешеву је осујетио ДБ и тиме смо добили јасну потврду да се наши активисти прате и прислушкују. Но није битно ми смо свакако извршили медијски притисак и дало је резултата.
Ове године је у плану и издавање једне књиге о Четничком покрету и његовом историјату. Књижица ће бити веома интересантна и сакупиће на једном месту, да кажем одговоре, на многа питања.

На жалост у србском народу још увек постоји „уверење“ стицано деценијама комунистичком пропагандом, да су четници – издајници... односи се на Други светски рат(мада истина полако али сигурно излази на видело)... У ранијим ратовима, оне које интересује - могу да се увере да су четници били ратници у свим српсаким ратовима заједно с регуларном србском војском... твој коментар?

• Да интересантна је то појава у Српском народу, ми смо такви да најтеже од свих одбацујемо нешто што смо прихватили. То важи и за слику стварану о четницима ђенерала Драже од стране комунистичких зликоваца. Него ја бих вам испричао једну причу. У мом селу има један старији човек који је био четнички настројен од рођења, Младен. Њега је 80-тих година полиција стално тукла због тога што је носио шајкачу и кокарду и певао четничке песме, док је Вук Драшковић са кумом цупкао Козарачко коло. Дао Бог, Младен је био природно јак, као од стене одваљен те је могао да доста истрпи. Једном су га 82. године.толико тукли у полицијској станици да је сам командир полиције изашао и рекао да престану убиће. Он онако крвав устаје и каже: „И Христоса су тукли па је васкрсао, тако ће и четници.“

Шта значи бити ЧЕТНИК? Ко може бити четник и како се постаје четник?

• Четник је историја србског ратника коју свако у себи треба да носи. Незнање, необразованост и злоба су навећи непријатељи четништва. Многи су гледајући Булајићеве филмове прихватили то „четништво“, ја га зовем „штетништво“. Зашто?Зато што је лакше пијанчити, и бити будала, него узети књигу у шаке и читати шта су и како су се жртвовали наши узори, а ми их брукамо буквално пљујемо на њихову жртву. А најсмешније је да сви себе сматрају правим четницима, а нису спремни да одвоје једну кутију цигара за четничку акцију. Мука ми је од таквих.

Да ли се данашњи четници придржавају ЧЕТНИЧКОГ КОДЕКСА? Можеш ли укратко навести најосновније ставке Четничког кодекса?

• Па написао сам Доктрину Четничког покрета када смо обновили рад ове организације и то је за нас мало свето слово што би се рекло. Припадници равногорских организација колико знам немају ни правило службе ни остала војничка документа која ми имамо, тако да не знам чега се они придржавају.
Код нас, то је 5. члан Правила службе Четничког покрета
1. Четник је борац, јунак и на бојном пољу и ван њега, он је и домаћин, комшија, џентлмен, добри самарићанин.
2. Четник није појединац или име, већ кроз њега говоре Косовски јунаци, хајдуци и ускоци, ратници и страдалници за Крст Часни и Слободу Златну.
3. Четник не пристаје на компромисе, мита и лепе речи, већ је стамен као стена коју је немогуће померити и начинити другачијом него што јесте.
4. Четник не моли, четник захтева и све је подређено извршењу акције, а част и Вера Православна не допуштају да се злоупотреби ова ратничка моћ.
5. Четник никада не окреће леђа непријатељу. Лепше је погинути часно, него као кукавица са метком у леђима.
6. Четник не оставља никада браћу своју на бојном пољу, макар то значило и његову сигурну смрт.
7. Четник се смеје смрти. Смрт је само тренутак и ништа ту није страшно, оно што је заиста страшно је живети цео живот као кукавица.
8. Четник издају никада не прашта и не заборавља. Колико је опасан у борби, још је опаснији у освети.

Ако неко жели да се учлани у Четнички покрет, реци како то да уради?

• Има група и страница на Фејсбуку, имао и интернет сајт http://www.cetnici.rs на коме је постављен КОНТАКТ и слично. Само код нас је другачије. Ми немамо класичне одборе, и руководство. Више радимо као ћелије. И када се неко учлани добије он приступницу као картицу члана, али тек када се докаже добије војну четничку књижицу и постаје део екипе.

Господине Живковићу, ако није тајна – колико је твој „стаж“ у Четничком покрету?

• Ја сам се учланио још 1991. године у СЧП, али када је Шешељ залутао у коалицију са Милошевићем ту је био крај ... посла тога сам се учланио у Равногорски покрет и када сам завршио са професионалном војском преузео сам најодговорније функције у Покрету. Надзорни одбор, генерални секретар и у два мандата председник Равногорског покрета Србије. Значи од самог почетка 90-тих година сам само у тим водама. Друго ми никада није ништа значило као то.

Bratislav Živković.jpg
Братислав Живковић

bratislav-e1356186307119.jpg
Братислав Живковић и четници

За крај овог нашег разговора, молила бих те, да даш своје виђење ситуације у којој се данас налази србски народ: разједињен, окупиран, понижен... шта нам је чинити?

• Да ... али Бог је са нама. Ми Срби у суштини никада нисмо ни били сложни. Али после турског освајања нисмо били овако ни понижени, као задњих 20 година. Немамо политичаре, националну стратегију за наредних 50 година бар, немамо једном речју достојанство да будемо Срби. Преци нас се стиде!
За овако тешку ситуацију нема друге него да почнемо да радимо на себи, одмах. Без жртве нема победе. Ја не тражим да сада Срби гину, али нека свако на свом пољу деловања уради у току дана бар једну корисну ствар за Србију и ето нама победе, а нећемо ни знати када смо победили.

Најсрдачније ти се захваљујем на одговорима и надам се да смо заинтересованим објаснили неке ствари, а неке остаје да потврди историја, али не фалсификована!

Братски поздрав,
четнички:
Слобода или смрт!
Аватар
Новаков Грујица
Националиста
Националиста

Порука: 347
Приступио: мар 2012

Порука Новаков Грујица 9.2.2013. 21:11

Какве везе имају рођендан ЊКВ-овог сина са националном историјом?
Удри врага, не остав' му трага,
али губи обадва свијета!

Слика
"Дисциплина - мать Победы!" - Суворов
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1781

Порука Đorđo Napolitano 9.2.2013. 21:54

Tog sina njkva su svi videli naduvanog na egzitu ne dao bog da taj ikad išta bude u zemlji Srbiji
Последњи пут изменио Đorđo Napolitano дана 10.2.2013. 17:35, измењено укупно 1 пут.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 10.2.2013. 17:18

Новаков Грујица ::Какве везе имају рођендан ЊКВ-овог сина са националном историјом?

Не знам шта да ти одговорим...
Прво, тема је : Четнички покрет!!!
И друго, Карађорђевићи су део србске националне историје...
Аватар
Новаков Грујица
Националиста
Националиста

Порука: 347

Порука Новаков Грујица 10.2.2013. 20:23

Ружица ::
Новаков Грујица ::Какве везе имају рођендан ЊКВ-овог сина са националном историјом?

Не знам шта да ти одговорим...
Прво, тема је : Четнички покрет!!!
И друго, Карађорђевићи су део србске националне историје...

Тема Четнички покрет, а ниједне поруке о четничком покрету. Све неки глумци из нашег времена, шта ли су?

Ви држите да су Александрова деца део историје? Занимљиво. Посебно ме занима која је њихова веза са Четничком акцијом.
Удри врага, не остав' му трага,
али губи обадва свијета!

Слика
"Дисциплина - мать Победы!" - Суворов
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 10.2.2013. 21:25

Да, тема: Четнички покрет! Поставила сам за сад: 3 линка (ако си приметио) и два поста да не рачунам рођендан принца Петра Наследника!
Из једног од та три линка - могао си да сазнаш ко је војвода Славко Алексић... могао си да сазнаш ко је Братислав Живковић... да ли је то мало??? Имаш линк: Четнички покрет... могао си да прочиташ историјат Четничког покрета... 0д 1903 па до данас!
Врло ти је неозбиљна констатација: "све неки глумци"... ја не знам ни једног глумца да се борио на Косову!!!

Преокрећеш моје речи: написала сам Карађорђевићи су део националне историје и не само србске!!!
И Александар је Карађорђевић и његова деца су Карађорђевићи!!!
Ако ти то смета... ја немам речи.
Даље, ако не знаш како гласи четничка заклетва,ако не знаш како изгледа четничка застава и кокарда... шта ти ја ту могу?!!!

"За краља и отаџбину, слобода или смрт"!!!
Ето ти "везе"...

Међутим, с обзиром да ни Југославија, ни Србија дуго нису краљевине, данас углавном стоји:
"С вером у Бога, слобода или смрт"!!!!!!

srpska_zastava.jpg

Слика

l.jpg

Cetnicka-kokarda-_slika_O_3429052.jpg
кокарде
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5957
Приступио: мар 2006

Порука Коста 11.2.2013. 10:28

Рушке, опет се глупираш. Олабави мало, драга бакута, и иди на неке излете, на нека путовања, иди бави се активностима примереним стариiим женама...

Ови четници што си их овде поставила - коiе су то курве, ебо-те... Оваi врли четник Живковић наводно признаiе тог воiводу Алексића, а не признаiе воiводу Шешеља и воiводу Томчу Николића...?! - па иди обавести реченог Живковића да iе тог Алексића у воiводу произвео Шешељ. Стварно iе ђубре четничко таi Живковић, негира Шешеља Воiводу а признаiе његовог пулена Алексића?! Типично четничко курвање...

Друга ствар - драга Рушке, глупачо над глупачама - што стављаш слике тог идиота Живковића у црноi униформи, кад нам се Шешко куне у Хагу да никад и нигде четници нису носили црне униформе?! Значи, уiебала си Шешка, а човек се баш трудио. Да докаже да нема црних четника.

Трећа ствар, онаi принц-престолонаследник изгледа као кретен. Вероватно и iесте кретен.

Четврто, драга Рушке, глупачо матора, ич ми се не обраћаi на приватну пошту - немам iа шта да причам сас такве будале каква си ти. И она грамата што си iе тамо приложила - као: Захвалница од Воiске iугославиiе - потпис: командант Божидар Делић - па на шта оно личи?! Кад iе то делић био Командант Воiске iугославиiе?! Драга глупачо, ти у воiску ниси ишла па не знаш - ако се неко потпише као командант, обавезно се наведе чега iе командант. А не `командант Воiске`?! Та Воiска iе имала Начелника Генералштаба, а Делић то никад ниiе био. И када ти iе Делић уделио ту захвалницу? Децембра 2000-те? У време општег хаоса, пуча и преузимања свих нивоа власти од стране ДОС-а? Е свашта...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 11.2.2013. 12:43

http://cetnici.rs/clanci/cetnicka-uniforma/

cetnici-crna uniforma.jpg
четници - црна униформа

crna-uniforma-e1335635480726.jpg
четници - црна униформа

zene-cetnici.jpg
жене четници - црна униформа
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 11.2.2013. 12:53

Линк: http://cetnici.rs/clanci/vojvoda-slavko-aleksic/

Није поштено коментарисати "напамет" - а не погледати линк...!!!

ukaz-o-imenovanju-Slavka-za-Vojvodu1-919x1024.jpg
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 11.2.2013. 19:16

Извињавам се Уреднику, али с обзиром да Коста не зна ни шта је - приватна порука (приватност) и да ме и даље назива погрдним именима, а наш народ каже "с ким си -онаки си", даћу само део поруке коју сам му упутила покушавајући да га "уразумим"... међутим, нема сврхе, он наставља по старом.
Питам, може ли бар добити опомену - за вређање које упућује мени, за друге не знам јер не читам његове постове!

"Коста, већ дуже време размишљам да ли да ти напишем поруку или да те тотално игноришем...
И ако си атеиста, буди човек! Можеш ли бити бар пристојан у својим коментарима, без вређања?
Не знам, јер не пратим твоје коментаре на друге постове, и не интересују ме, али ме интересује зашто ти сметају моји и ја лично...кад немаш аргумената - идеш на моје године...и називаш ме свакојаким именима, углавном: "глупачо"...
Да ли си ти интелектуалац? Да ли си (не знам колико имаш година и не интересује ме) могао и стигао да научиш основе лепог понашања, посебно према дамама, или - "другарицама" и да схватиш да свако има право на своје мишљење и своје политичко и религиозно убеђење???
Ја никад никоме, па ни теби, нисам замерила, буквално, ништа! А ти си се окомио на мене... шта ти смета још осим што сам: србски националиста, четник и монархиста???Што сам књижевник, председик Удружења "Дијаспора" и што сам русофил...?

Ако те нешто интересује што се мене тиче - питај!

Видиш, ја нисам "црвена", али воли руски народ и Русију. Ја сам отворила тему: "Волим Русију"!!!
Ја за, најдаље, десетак дана путујем у Русију!И службено и приватно.
Не морам ништа теби да говорим, односно пишем, али да знаш: с обзиром да сам председник "Дијаспоре" - ступила сам у контакт с једним младим Русом (Козак) који има 26.година, живи у Челебињску... велики је србофил, учи србски и, с обзиром да му је мајка умрла кад је имао само 5 година...питао ме је да му будем "србска мама"... наравно да сам прихватила и идем код њега у посету месец дана, а пре тога ћу да завршим и неке послове...у Москви.
Колико је Ружа "глупача" како је називаш - могу да ти документујем многим стварима, али нећу. Послаћу ти само један документ: Захвалницу!!! Ја сам нешто и радила и радим за ову нашу Србију и србки народ.Можда сам зато: "глупача"?!!!

novo....jpg
Захвалница Војске Југославије

Он чак и овај званични докуменат који сам добила у Кошутњаку од генерала-мајора Божидара Делића (тада је био активан и није припадао ни једној странци!) - негира неким својим "образложењима"...
Коста од данас за мене - не постоји, а ако му буде омогућено да и даље вређа - ни на то се нећу обазирати!!!

П.С. Молим Уредника да не брише ову поруку!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5957
Приступио: мар 2006

Порука Коста 11.2.2013. 22:22

Ружица ::http://cetnici.rs/clanci/cetnicka-uniforma/

cetnici-crna uniforma.jpg

crna-uniforma-e1335635480726.jpg

zene-cetnici.jpg

Дакле, глупачо -

- са оне две-три сличке четника у црном - ти си доказала какав iе лажов Шешељ др Воiислав. Он бре у Хагу тврдио децидирано, користећи сав своi природни дар демагогиiе и сугестивног лагања у очи, да `никада и нигде четници нису носили црне униформе.` Никада и нигде.

Сад га ти овим илустрациiама денунцираш? Доказуiеш да лаже? ма знамо да лаже (и iа сам писао како iе ово о `никада и нигде` црним униформама слагао не трепнувши - али ти, бре, ваљда имаш неку обавезу спрам тог Шешеља, рече да си била на листи и тако то?!

Значи: да ниси глупа не би овако минирала свог Воiводу. Али како теби обiаснити...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 12.2.2013. 22:43

Документоваћу своје казивање: најпростијом математиком и видео клиповима али због оних који можда не знају (на србску жалост) - није било јединства ни у четничким организацијама, а нема их ни данас, и показаћу да је чича Дража био командант Југословенске војске у отаџбини, а да га је народ током Другог рата и његове борце, пре свих војнике прозвао - четницима.
Нико не тврди да су сви четници носили црне униформе, али су их и носили, као и војничка одела Краљевине Југославије, или сељаци .своју сељачку народну ношњу уз шајкачу и кокарду!

Пример: Пуковник Драгослав Рачић, командант Церског одреда, Церске бригаде, Церско-мајевичке групе корпуса и 4. групе јурушних корпуса.

76_310.jpg

Толико о томе да ли су четници носили црне униформе и црне шајкаче...

Управо су четници били одевени у црне униформе.
Када кажем четник, мислим на четника, а не на ЈВОУ.

Црне униформе су носили и руски Козаци и многи други одреди руске војске за време цара, носили су је и многи четници из ратова 1912 - 1918, скоро у свакој војсци данашњице имају јединице које носе црне униформе.
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 12.2.2013. 23:11

Војвода Коста Пећанац је после сваког именовања војводе, истом војводи давао управо црну униформу и црни четнички барјак, на коме је писало: "За слободу и част отаџбине".

Касније се дешавало да много и Пећанчеве војске носи црну униформу са незаобилазним црним шубарама. Касније се многи Пећанчеви четници, који су пришли Дражиној организацији, носили те исте униформе и друга четничка обележја.

Пример: Фотографије Николе Калабића као ЈВУО, у црној четничкој униформи, коју је задужио код војводе Косте Пећанца, мислим на Букуљи.

vojvoda_ kalabic.jpg
војвода Никола калабић

Па, војвода Момчило Ђујић

војвода Момчило Ђујић.jpg

1993 – Славка Алексића – је, тачно, Шешељ прогласио војводом као и остале, а Шешељу је укинута титула војводе од стране воводе Ђујућа – 1998 године.
1999. Славко Алексић – проглашен је јединим србским војводом од војвода Момчило Ђујића и то је крај... сад кад затреба, ако затреба – четничке војводе може, и има право да прогласи само војвода Славко Алексић. Војводе које је именовао Др Војислав Шешељ - нису војводе, јер и он сам више није војвода.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију