srpskinacionalisti.com

Турска крв у српским венама?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 15
Приступио: окт 2011

Re: Турска крв у српским венама?

Порука ДимитријеПБ 1.1.2013. 10:55

Коста ::Провокатор. Тераi га у куратс...

Провали ову реченицу:
Каже се још да је сличност данашњих Срба и Срба из средњег вијека као сличност Румуна и Француза (који су обоје романског поријекла).

Какве везе имаiу Гали и Дачани? Никакве. Осим што су и iедни и други `проговорили латински` (дакле - само iезик, и то само утицаi империiалног - латинског - на локалне iезике. При чему, у случаiу савременог румунског, много iе обимниiи лексички фонд преузет из словенских - српског, малоруског... - iезика, а романска iе само - наводно - граматика, и то врло условно, плус извесне романске речи...)

Дакле: неко ко апострофира Французе и Румуне (а зашто не онда и Португалце, Шваiцарце рето-романе и тако даље) као наводно сродне народе - или iе идиот или се прави.

За овога смрада би` рекао да се прави. У уводном посту се позива на `блог Б92`, што iе потребан и довољан услов да дечка сматрамо провокатором. Мисли да iе много паметан.

Ма не позивам нинашта, само кажем ђе сам прочитао то! Тако сам нашао да пише, нисам ја то рекао! И јесте глупо, на крају крајева. Питам опет, могу ли како да обришем тему коју сам направио?!
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 688
Приступио: феб 2012

Порука Стекс95ПФК 1.1.2013. 22:02

ДимитријеПБ ::Турци су били плави док се нису помијешали са Курдима.

Турци су били жутаре, а курди су иранофони арапи.
Истина је непроменљива и вечна.
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Порука Jovan-Vladimir 2.1.2013. 14:17

Далеки преци Курда (и Персијанаца) су били Међани са Балкана (из данашње поморавске Србије), који су се одселили у те пределе. Међу Курдима је једно од најпопуларнијих имена Горан, чак им се и једно племе зове Горани :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Gorani_language

Узгред буди речено, Курди су као и Турци генетски јако разнолики, ниједан маркер није нарочито доминантан:

J2 = 28.4%
R1b = 16.8%
I = 16.8%
R1a = 11.6%
J1 = 11.6%
E1b1b = 7.4%
G = 4.2%
T = 3.2%
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 580
Приступио: мај 2011
Место: Источно од Рајха

Порука Branke90 2.1.2013. 17:10

ДимитријеПБ ::Ма не позивам нинашта, само кажем ђе сам прочитао то! Тако сам нашао да пише, нисам ја то рекао! И јесте глупо, на крају крајева. Питам опет, могу ли како да обришем тему коју сам направио?!

Брате,текст који си прочитао је са једног хрватског сатиричног сајта(нешто слично нашем њуз нету),само што су господа из наше ПРАВДЕ била довољно глупа да тај текст пусте на нету чак двапут . . .

А тај сајт има вести типа:
http://facebookreporter.org/njuz-net-%D ... %BD%D0%B8/

:)

А што се тиче Турака,као што су и момци пре мене рекли они нису хомогена целина већ мешавина народа са Балкана и мале Азије(+ оригинално племе Османи),тако да је далеко већа вероватноћа да они имају српске крви него обрнуто . . .

Чак је једном и био текст о томе да чак 9000000 Турака води порекло из српских земаља . . . :|
Процес генералу Михаиловићу, претрес од 26. јуна 1946. године:

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?
Оптужени Михаиловић: Тројка је тројка.
Тужилац Минић: Значи три човека?

:-D
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Стекс95ПФК 2.1.2013. 19:19

Jovan-Vladimir ::Далеки преци Курда (и Персијанаца) су били Међани са Балкана (из данашње поморавске Србије), који су се одселили у те пределе. Међу Курдима је једно од најпопуларнијих имена Горан, чак им се и једно племе зове Горани :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Gorani_language

Узгред буди речено, Курди су као и Турци генетски јако разнолики, ниједан маркер није нарочито доминантан:

J2 = 28.4%
R1b = 16.8%
I = 16.8%
R1a = 11.6%
J1 = 11.6%
E1b1b = 7.4%
G = 4.2%
T = 3.2%

Овако су изгледали турци до 10.-11. века када су се измешали са свим и сваким. Ово важи и за гембеше:

Слика

Прави Уанг Ченг.
agamemnon
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 19
Приступио: сеп 2010

Порука agamemnon 4.1.2013. 11:42

ДимитријеПБ ::У последње време чујемо често од појединих усташа да смо турска копилад и да смо се током петовијековног ропства помешали са Турцима. То ме не би још бринуло, док нисам чуо за ДНК анализе ФА института из Загреба које потврђују да су данашњи Хрвати далеко сличнији средњовековним Србима него ми данашњи Срби! Каже се још да је сличност данашњих Срба и Срба из средњег вијека као сличност Румуна и Француза (који су обоје романског поријекла). То сам прочитао на блогу B92, а чуо сам да и многи други то потврђују на разним местима, чак и многи Срби. Да ли је то истина? Да ли у нама заиста има те нечисте, да не кажем погане турске крви? Да ли лажу ти људи, или можда греше? Не знам шта да мислим... :|

Јесте, узели су геном Срба из средњег века па су га упредили са данашњим геномом Хрваћанина - чисто трућање глупости. Друго, има делимично то нечег истинитог, а то је да је највећи део Хрвата уствари српског порекла и то чак и скорог. Многи Срби су се похрватили (политика Ватикана). тј. прешли у католичанство. Пошто их нису више могли звати Србима, сетили су се да их назову Хрватима.

У јеку је општа кампања против СРБА и то са Запада, на све могуће начине, нарочито Гебелсовим методама.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 4.1.2013. 17:44

agamemnon ::У јеку је општа кампања против СРБА и то са Запада, на све могуће начине, нарочито Гебелсовим методама.
А Срби-слепци то нит' примећују, нит' желе да виде.
Имају '„преча“ посла' - да гледају Пинк, Б92, турске серије, 'Великог' (и 'малог') брата, „елитне“ политичке коментаторе и свештенство који, док гледају како им народ 'оводе на клање' говоре: ништа се ви не брините; ми ћемо победити - постаћемо 'небески народ'.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука ДимитријеПБ 4.1.2013. 20:01

Branke90 ::
ДимитријеПБ ::Ма не позивам нинашта, само кажем ђе сам прочитао то! Тако сам нашао да пише, нисам ја то рекао! И јесте глупо, на крају крајева. Питам опет, могу ли како да обришем тему коју сам направио?!

Брате,текст који си прочитао је са једног хрватског сатиричног сајта(нешто слично нашем њуз нету),само што су господа из наше ПРАВДЕ била довољно глупа да тај текст пусте на нету чак двапут.
:)

А што се тиче Турака,као што су и момци пре мене рекли они нису хомогена целина већ мешавина народа са Балкана и мале Азије(+ оригинално племе Османи),тако да је далеко већа вероватноћа да они имају српске крви него обрнуто . . .

Чак је једном и био текст о томе да чак 9000000 Турака води порекло из српских земаља . . . :|

Све си праву, брате. Али морам признати да сам се био мало препао... :wink: Помислио сам: "шта ако је стварно тако".
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука ДимитријеПБ 4.1.2013. 23:51

Стекс95ПФК ::Прави Уанг Ченг.

Турци су још одраније изгубили свој прави изглед.
Погледај ове овде:
Слика
То су Курди...
Има једна прича о томе. Много пре него што су Турци упали на Балкан, у Малој Азији поробили су нека курдска племена. Турци су се много либерално понашали према свим својим заробљеницима у оно време. Нису хтели заробљенике да шаљу у ратове, него су они једини ишли. И тако једном кад су Турци отишли у рат за једно годину дана, Курди су остали сами кући са женама чији су мужеви (Турци) отишли у рат. И тако је дошло до мјешања. А кажем ти да су Турци до тад били плавокоси, као Германи и Словени.
Аватар
Краљевина_Србија
Националиста
Националиста

Порука: 384
Приступио: нов 2011
Место: Београд, Краљевина Србија

Порука Краљевина_Србија 6.1.2013. 15:44

ДимитријеПБ ::
SMUK ::
ДимитријеПБ ::У последње време чујемо често од појединих усташа да смо турска копилад и да смо се током петовијековног ропства помешали са Турцима. То ме не би још бринуло, док нисам чуо за ДНК анализе ФА института из Загреба које потврђују да су данашњи Хрвати далеко сличнији средњовековним Србима него ми данашњи Срби! Каже се још да је сличност данашњих Срба и Срба из средњег вијека као сличност Румуна и Француза (који су обоје романског поријекла). То сам прочитао на блогу B92, а чуо сам да и многи други то потврђују на разним местима, чак и многи Срби. Да ли је то истина? Да ли у нама заиста има те нечисте, да не кажем погане турске крви? Да ли лажу ти људи, или можда греше? Не знам шта да мислим... :|

Немој да подлежеш примитивној кампањи наших непријатеља!!!

На подручју српских земаља под Отоманском империјом власт је била базирана углавном на локалним потурицама (исламизованим Србима) тако да су заправо ти "Турци" били једини окупатор овде са којима се мешало српско становништво.Прави Турци су углавном живели у градовима и били изоловани од народа чији језик и културу нису познавали (реални Турци и данас имају своје заједнице на Косову и Македонији).Ако се неко зове Мехмед паша Соколовић то не значи да он има у себи турску крв! Такође такозвано "Првенство прве брачне ноћи" је класична подметачина и више плод маште него историјских чињеница.

Савремени истраживачи кад упоређују генетику српског и турског народа углавном се базирају на сличностима између Срба са Турцима који живе углавном у европском делу Турске и подручију Истамбула и шире где се налазе велике заједнице исламизованих Срба са простора Србије и Босне који су током историје тамо емигрирали и који се сада називају "Турцима".Заправо испада да у турским венама тече српска крв,а не супротно!

Па знаш како, пуно ми значи то што си рекао. То је врло важан податак, да је реч о исламизованим Србима, а не правим Турцима и да је првенство прве брачне ноћи измишљотина... Али... Ако је институт из Загреба узео крв садашњих Срба и крв Срба из средњег вијека (немам појма како су доспели до ње) и закључио да је разлика велика, чак су закључили да је су они сличнији њима него ми, онда... Не знам... Можда ипак то није истина што кажу.

Мислим да се овде свака прича на ову тему завршава :lol: :lol: :lol:
Од памтивека вуци кољу јагањце,
а никада ниједно јагње није заклало вука;
па ипак је у свету више јагањаца него вукова.

Владика Николај Велимировић
Павле Ђуришић
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 108
Приступио: нов 2010

Порука Павле Ђуришић 5.2.2013. 21:07

Мијењајте наслов теме у Српска крв у турским венама, то је реалније. :D Зна се да неколико милиона данашњих турака води поријекло до Срба. Турци своје ширење и хегемонију нису вршили путем крви него путем религије.
Наш глас је јачи: БОРБА14

www.borba14.org
Аватар
Гардиста
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 99
Приступио: дец 2011

Порука Гардиста 15.2.2013. 23:20

Сасвим је логично да Усташе и балије кривотворе туђу историју,пошто своју немају.
Срби су у доба окупације живели по селима а Турци по градовима.Мешања путем бракова наравно није било због вере и због мржње који је наш народ гајио према њима,а за време гушења буна када би се догађало да Турци силују Србкиње,те Србкиње би или биле потом убијене,или одведене у харем,или би убиле то дете.
"Право прве брачне ноћи"(Jus primae noctis) су примењивали феудалци у средњевековној Европи и нема везе са Турцима,то је чиста балијско-усташка ничим аргументована измишљотина да се то примењивало у Србији.Да су то Турци примењивали,вероватно би били почишћени из Србије много раније :wink:

А кажем ти да су Турци до тад били плавокоси, као Германи и Словени.

Изворни Турци су из Централне Азије и тамо и дан данас живе турски народи који говоре сличним језиком као Турци(Узбеци,Таџици,Киргизи,Туркмени...) и они су били косооки(поједини турски народи су и дан данас косооки).Касније мешањем са Арапима и Европљанима су постали ово што су данас.
Њихов језик није Индо-Европски,према томе нема говора да су били Бели.
‎"Слепима намигивати и глувима говорити – не помаже. Они који су злонамерни или они који су нерасудни, неће и не могу дa разумеју што им се доказује."
Димитрије Љотић
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 16.2.2013. 0:10

Гардиста ::Њихов језик није Индо-Европски, према томе нема говора да су били Бели
.
Ово су ти праави Индо-Европски представници; дошли из Индије - живе у Европи.
Оригинал 'Бела Раса'!
Бели - ко бели хлеб!
Кад мало загори...

cigo.jpg
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Гардиста
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 99
Приступио: дец 2011

Порука Гардиста 17.2.2013. 3:23

Трећи ::
Гардиста ::Њихов језик није Индо-Европски, према томе нема говора да су били Бели
.
Ово су ти праави Индо-Европски представници; дошли из Индије - живе у Европи.
Оригинал 'Бела Раса'!
Бели - ко бели хлеб!
Кад мало загори...

cigo.jpg

Штета што не постоји смајли који се крсти.
Човече,рекао сам БИЛИ,и наравно нисам рекао да су сви који данас говоре Индо-Европским језиком Бели,као ни то да постоје народи који су бели али не говоре Индо-Европским језиком.
Паштуни(Афганистан),Пакистанци,Индуси и Иранци говоре Индо-Европским језицима,али то не мења чињеницу да су они данас расно измешани,већ значи да су њихови преци били бели док се нису измешали.
Слична ситуација је код Финаца,Лапонаца и Мађара који не говоре Индо-Европским језицима а бели су.
‎"Слепима намигивати и глувима говорити – не помаже. Они који су злонамерни или они који су нерасудни, неће и не могу дa разумеју што им се доказује."
Димитрије Љотић
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Стекс95ПФК 17.2.2013. 23:24

Гардиста ::Паштуни(Афганистан),Пакистанци,Индуси и Иранци говоре Индо-Европским језицима,али то не мења чињеницу да су они данас расно измешани,већ значи да су њихови преци били бели док се нису измешали.

Да. Додај ту још и Јермене, Курде, шипчине и балијаће.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију