srpskinacionalisti.com

Турска крв у српским венама?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 15
Приступио: окт 2011

Турска крв у српским венама?

Порука ДимитријеПБ 28.12.2012. 20:17

У последње време чујемо често од појединих усташа да смо турска копилад и да смо се током петовијековног ропства помешали са Турцима. То ме не би још бринуло, док нисам чуо за ДНК анализе ФА института из Загреба које потврђују да су данашњи Хрвати далеко сличнији средњовековним Србима него ми данашњи Срби! Каже се још да је сличност данашњих Срба и Срба из средњег вијека као сличност Румуна и Француза (који су обоје романског поријекла). То сам прочитао на блогу B92, а чуо сам да и многи други то потврђују на разним местима, чак и многи Срби. Да ли је то истина? Да ли у нама заиста има те нечисте, да не кажем погане турске крви? Да ли лажу ти људи, или можда греше? Не знам шта да мислим... :|
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 688
Приступио: феб 2012

Re: Турска крв у српским венама?

Порука Стекс95ПФК 29.12.2012. 0:32

Усташка лаж.
Они би и г**** појели само да оцрне Србе.
Њихово "цвеће" балије су се мешале са турцима!
Истина је непроменљива и вечна.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4552
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 29.12.2012. 18:48

ДимитријеПБ ::У последње време чујемо често од појединих усташа да смо турска копилад и да смо се током петовијековног ропства помешали са Турцима. То ме не би још бринуло, док нисам чуо за ДНК анализе ФА института из Загреба које потврђују да су данашњи Хрвати далеко сличнији средњовековним Србима него ми данашњи Срби! Каже се још да је сличност данашњих Срба и Срба из средњег вијека као сличност Румуна и Француза (који су обоје романског поријекла). То сам прочитао на блогу B92, а чуо сам да и многи други то потврђују на разним местима, чак и многи Срби. Да ли је то истина? Да ли у нама заиста има те нечисте, да не кажем погане турске крви? Да ли лажу ти људи, или можда греше? Не знам шта да мислим... :|

Немој да подлежеш примитивној кампањи наших непријатеља!!!

На подручју српских земаља под Отоманском империјом власт је била базирана углавном на локалним потурицама (исламизованим Србима) тако да су заправо ти "Турци" били једини окупатор овде са којима се мешало српско становништво.Прави Турци су углавном живели у градовима и били изоловани од народа чији језик и културу нису познавали (реални Турци и данас имају своје заједнице на Косову и Македонији).Ако се неко зове Мехмед паша Соколовић то не значи да он има у себи турску крв! Такође такозвано "Првенство прве брачне ноћи" је класична подметачина и више плод маште него историјских чињеница.

Савремени истраживачи кад упоређују генетику српског и турског народа углавном се базирају на сличностима између Срба са Турцима који живе углавном у европском делу Турске и подручију Истамбула и шире где се налазе велике заједнице исламизованих Срба са простора Србије и Босне који су током историје тамо емигрирали и који се сада називају "Турцима".Заправо испада да у турским венама тече српска крв,а не супротно!
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука ДимитријеПБ 29.12.2012. 20:33

SMUK ::
ДимитријеПБ ::У последње време чујемо често од појединих усташа да смо турска копилад и да смо се током петовијековног ропства помешали са Турцима. То ме не би још бринуло, док нисам чуо за ДНК анализе ФА института из Загреба које потврђују да су данашњи Хрвати далеко сличнији средњовековним Србима него ми данашњи Срби! Каже се још да је сличност данашњих Срба и Срба из средњег вијека као сличност Румуна и Француза (који су обоје романског поријекла). То сам прочитао на блогу B92, а чуо сам да и многи други то потврђују на разним местима, чак и многи Срби. Да ли је то истина? Да ли у нама заиста има те нечисте, да не кажем погане турске крви? Да ли лажу ти људи, или можда греше? Не знам шта да мислим... :|

Немој да подлежеш примитивној кампањи наших непријатеља!!!

На подручју српских земаља под Отоманском империјом власт је била базирана углавном на локалним потурицама (исламизованим Србима) тако да су заправо ти "Турци" били једини окупатор овде са којима се мешало српско становништво.Прави Турци су углавном живели у градовима и били изоловани од народа чији језик и културу нису познавали (реални Турци и данас имају своје заједнице на Косову и Македонији).Ако се неко зове Мехмед паша Соколовић то не значи да он има у себи турску крв! Такође такозвано "Првенство прве брачне ноћи" је класична подметачина и више плод маште него историјских чињеница.

Савремени истраживачи кад упоређују генетику српског и турског народа углавном се базирају на сличностима између Срба са Турцима који живе углавном у европском делу Турске и подручију Истамбула и шире где се налазе велике заједнице исламизованих Срба са простора Србије и Босне који су током историје тамо емигрирали и који се сада називају "Турцима".Заправо испада да у турским венама тече српска крв,а не супротно!

Па знаш како, пуно ми значи то што си рекао. То је врло важан податак, да је реч о исламизованим Србима, а не правим Турцима и да је првенство прве брачне ноћи измишљотина... Али... Ако је институт из Загреба узео крв садашњих Срба и крв Срба из средњег вијека (немам појма како су доспели до ње) и закључио да је разлика велика, чак су закључили да је су они сличнији њима него ми, онда... Не знам... Можда ипак то није истина што кажу.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4552
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 30.12.2012. 0:38

Ако је институт из Загреба узео крв садашњих Срба и крв Срба из средњег вијека (немам појма како су доспели до ње) и закључио да је разлика велика, чак су закључили да је су они сличнији њима него ми, онда...

Ja мислим да треба бити баш добро наиван па поверовати у такве глупости.

Не знам... Можда ипак то није истина што кажу.

Израз "Хрвати" су синоним за историјске лажи тако да њима не можемо веровати ништа!
Аватар
nenadkg
Националиста
Националиста

Порука: 327
Приступио: дец 2010
Место: Шумадија

Порука nenadkg 30.12.2012. 3:37

Јел раде модератори овде, пребаците ову умоболну тему у депонију
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука ДимитријеПБ 30.12.2012. 13:38

SMUK ::
Ja мислим да треба бити баш добро наиван па поверовати у такве глупости.

Па имаш право. Али да знаш да ипак има случајева у којима се то догађало, да су се Турци умешали у српске лозе. Ипак је то врло ретко. Кад видиш да се неко родио зрнокос и ако су му сви у фамилији рођени црнокоси, може се разговарати о томе.
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука ДимитријеПБ 30.12.2012. 13:43

nenadkg ::Јел раде модератори овде, пребаците ову умоболну тему у депонију

Немо да се љутиш! Само сам хтео да будем сигуран да није тако, јер сам, признајем, мало наиван. :wink:
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 30.12.2012. 14:14

А ја бих рекао да си провокатор.
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука ДимитријеПБ 30.12.2012. 16:41

ЈАРОМИР ::А ја бих рекао да си провокатор.

Добро, онда!!! Да ли могу некако да обришем тему коју сам направио?! Ако могу, реци ми, молим те!
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Порука Jovan-Vladimir 30.12.2012. 17:29

Турска крв не постоји. Историјски термин "Турци" се односи на сваку мешавину аријевских (протословенских, иранских) племена и Тунгуза. Зато су и Мађаре у средњем веку називали Турцима.

Турци у Малој Азији су псеудо-турци, створени као нација 1920-их година од стране Младотурака и Кемала-паше који сви потичу из криптојеврејске средине. Иначе би се Турска распала као држава на милијарду делова пошто су етнички најразноврснија средина, коју је на окупу држао само султан и шеријат.

Пре тога је Турчин био свако ко је био муслиман и лојални поданик Османлијског султана. Зато су и наши муслимани себе сматрали Турцима. Иначе мнопги турски султани су били црвене косе и зелених очију јер су им мајке биле Српкиње и Рускиње, а многи су одлично говорили српски језик, јер су главнину војске чинили Срби - јаничари. Многи славни везири, војсковође, јунаци Османлијског царства су такође били Срби. И тога не треба да се стидимо, барем колико се не стидимо што смо слугерисали Хабзбурзима.

Ако се ишта може рећи то је да (и данашњи) Турци имају српске крви а не обрнуто.
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука ДимитријеПБ 30.12.2012. 19:10

Турци су били плави док се нису помијешали са Курдима.
Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука ДимитријеПБ 30.12.2012. 22:53

Дефинитивно, српски народ је сачувао словенску нит током петовијековног ропства, остало су усташке лажи и покушаји да се понизи српски народ. Али, ипак са догађало и то да су Турци силовали српске жене у неким крајевима. Најбољи доказ да неко има турске, односно курдске крви јесте ако се он и сви његови преци рађају црнокоси, али опет, наравно да не мора да значи... Нити је то пуно важно, то само доказује да је Српство јаче и од гена. И немојте ме криво схватити, молим вас!
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1258
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 31.12.2012. 18:29

ДимитријеПБ ::Али... Ако је институт из Загреба узео крв садашњих Срба и крв Срба из средњег вијека (немам појма како су доспели до ње) и закључио да је разлика велика, чак су закључили да је су они сличнији њима него ми, онда... Не знам... Можда ипак то није истина што кажу.

Је л' ти нас овде зезаш. Како то они могу да узму крв Срба из средњег века. Да нису путовали кроз време :mrgreen:
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6313
Приступио: мар 2006

Порука Коста 31.12.2012. 21:39

Провокатор. Тераi га у куратс...

Провали ову реченицу:
Каже се још да је сличност данашњих Срба и Срба из средњег вијека као сличност Румуна и Француза (који су обоје романског поријекла).

Какве везе имаiу Гали и Дачани? Никакве. Осим што су и iедни и други `проговорили латински` (дакле - само iезик, и то само утицаi империiалног - латинског - на локалне iезике. При чему, у случаiу савременог румунског, много iе обимниiи лексички фонд преузет из словенских - српског, малоруског... - iезика, а романска iе само - наводно - граматика, и то врло условно, плус извесне романске речи...)

Дакле: неко ко апострофира Французе и Румуне (а зашто не онда и Португалце, Шваiцарце рето-романе и тако даље) као наводно сродне народе - или iе идиот или се прави.

За овога смрада би` рекао да се прави. У уводном посту се позива на `блог Б92`, што iе потребан и довољан услов да дечка сматрамо провокатором. Мисли да iе много паметан.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију