srpskinacionalisti.com

Шта се то крије иза Центра за историјски ревизионизам

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10234
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Re: Шта се то крије иза Центра за историјски ревизионизам

Порука Vranac 16.11.2012. 14:42

Предпостављам да спремате брошуру о Готовини и Маркачу као витезовима западне цивилизације. који су ослободили Хрватску од бизантских барбара.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 845
Приступио: феб 2010

Порука gromogon 1.3.2013. 14:49

Рекло би се да је одговор на питање из наслова теме врло једноставан јер је садржан у самом наслову. Шта ли се крије иза центра за историјски ревизионизам ако не историјски ревизионизам? Група морона која ради домаћи задатак ревизије историје. Ревизија наше историје није ништа ново она је процес који траје а сад је на реду да се избрише оно што се није стигло и што је преостало од новије историје. Ко наручује посао и ко су ти ликови за које домаћи морони раде? Група завереника и узурпатора са врха пирамиде, глобална отпад- олигархија, смрад без педигреа и порекла, потомци мајмуна. Група глобалних вонабија која мисли да може да себи преправи бедне корене и да цео свет насиљем, крађом и лажима преправи према свом смраду!
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 1.3.2013. 15:52

игорсима ::
Vranac ::За 27. март је највише од свих крив Кнез Павле за време кога су Британци премрежили све структуре у Југославији па се сетио у 5 до 12 да нас неће Енглези спасити од Немаца и потписао са Немачком пакт.

А за Тита и комунисте су такође криви Карађорђевићи и предратне елите, јер они су створили државу у којој су Срби били мањина. До 1945. смо ми правили комбинаторику власти, али после су се остали удружили против нас на челу са Хрватима.

Све тачно.
Али, који је други избор имао Кнез Павле? Шта је паметније могао да уради? Коме да се окрене? Русима који су постали комунисти? Немцима са којима смо ратовали? Кинезима? Коме??

Понајпре кнез Павле уопште није требао да буде то што је био јер није требао да фалсификује краљев тестамент али то је било неопходно да би се одрадио посао конкордата са ватиканом и ликвидација свих који сметају као нпр. патријарх Варнава. Уосталом карађорђевићи и јесу династијски фалсификат.
Карађорђевићи као нелегална марионетска династија доведена од стране масонских злочинаца убиством легалне династије, морали су да буду послушни глобланим вонабијима!
игорсима ::А то да су се Карађорђевићи, барем Александар, показали као мегаломани и што нису умели да ограде па да граде - то је опште место и главни узрок наше пропасти... лепо су им велике силе после рата нудиле пола Босне и Славоније и већи део Далмације. Ко је те кретене навукао да 1915г (пази које дилеје?!?!?) проглашавају да им је циљ Југославија и уједињење са Словенцима и Хрватима?!?
Волео бих да ми неко објасни - о чему су они тада тамо у Нишу размишљали?!?

Па навукао их је исти онај ко им је поклонио крвави престо отет од масакрираних Обреновића. Обреновићи су се били коначно окренули правој страни оној (аутентичној аристократији) која је и била покровитељ и њихове династије и устанка и са којом су били и у сродству а која је такође стајала и иза аутентичне Русије, зато су и убијени. Западни вонабији су се препали спреге праве библијске плаве крви са владарима Србије и Русије.
Западни вонабији су решили да путем својих агената униште праву аристократију и подметну своје кукавичје јаје.
Зато је права аристократија уложила своје ресурсе у комунизам и самоприкривање. Помоћу комунизма спречено je да се западни лажњаци домогну власништва над средствима и земљама припадајућим правом племству и народу.
Тада су вонабији кренули из све снаге да прде против комунизма.Када су подметнули свог рођака ротшилдово копиле адолфа да им одради један послић око отимања свега што им је било због комунизма за пљачку недоступно и додатно напуни џепове изгубили су рат и доживели велики пораз али џепове су ипак додатно напунили. Ипак њихови планови да завладају планетом и заведу свој поредак су кренули да се поново котрљају ка циљу тек после пада Берлинског зида. Али то није ни случајно због њих као што се они надају. И то је замка. Пад берлинског зида је само илузија.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3850
Приступио: апр 2006

Порука игорсима 1.3.2013. 16:23

gromogon ::
Vranac ::...

Изгледа као да немаш муда да напишеш шта имаш па упадаш са стране у туђи разговор и при том мењаш тему...
Ако већ имаш шта да ми одговориш, критикуј мој први став на овој теми а не део где расправљамо о детаљима.
А најбоље да скупиш... снаге па изложиш то што имаш без качења за туђе мисли. Твоја мисао и знање су очигледно толико ... дубоки и другачији да захтевају у најмању руку посебну тему.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 1.3.2013. 16:45

Изгледа као да немаш муда да напишеш шта имаш да кажеш, већ упадаш са стране у туђи разговор и при том мењаш тему...
А ако већ имаш шта да ми одговориш, критикуј мој први став на овој теми а не на део где расправљамо о детаљима.
А најбоље да скупиш... снаге па изложиш то што имаш без качења за туђе мисли. Твоја мисао и знање су очигледно толико ... дубоки и другачији да захтевају у најмању руку посебну тему.

Реч је о историјском ревизионизму: http://forum.srpskinacionalisti.com/viewtopic.php?f=6&t=26996&p=552897#p552889

gromogon ::Рекло би се да је одговор на питање из наслова теме врло једноставан јер је садржан у самом наслову. Шта ли се крије иза центра за историјски ревизионизам ако не историјски ревизионизам? Група морона која ради домаћи задатак ревизије историје. Ревизија наше историје није ништа ново она је процес који траје а сад је на реду да се избрише оно што се није стигло и што је преостало од новије историје. Ко наручује посао и ко су ти ликови за које домаћи морони раде? Група завереника и узурпатора са врха пирамиде, глобална отпад- олигархија, смрад без педигреа и порекла, потомци мајмуна. Група глобалних вонабија која мисли да може да себи преправи бедне корене и да цео свет насиљем, крађом и лажима преправи према свом смраду!

Хоћу само да кажем да постоји дуга и константна борба између аутентичних аутохтоних и оних других за које у урбаном жаргону постоји назив wannabees они који би хтели да буду нешто што нису. Они би хтели да буду племенитог порекла, али нису и зато могу само деструкцијом и пљачком да се лажно представљају. Они би хтели да буду владари света, али нису, они су само велики проблем овога света. Они су ти који врше ревизију наше историје и оснивају центре са таквим задатком. Дуги су и замршени њихови пипци али ипак се зна одакле допиру. Шта ти мислиш?
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 1.3.2013. 17:21

gromogon ::Хоћу само да кажем да постоји дуга и константна борба између аутентичних аутохтоних и оних других за које у урбаном жаргону постоји назив wannabees они који би хтели да буду нешто што нису. Они би хтели да буду племенитог порекла, али нису и зато могу само деструкцијом и пљачком да се лажно представљају. Они би хтели да буду владари света, али нису, они су само велики проблем овога света. Они су ти који врше ревизију наше историје и оснивају центре са таквим задатком. Дуги су и замршени њихови пипци али ипак се зна одакле допиру. Шта ти мислиш?

Мислим да то што причаш није довољно разумљиво и јасно.
Нит знам ко су ти аутентични аутохтони нити који су ти ванабис...
А поделе увек могу да се праве: рецимо постоје они који деле људе на аутохтоне и ванабисе и они који их не деле...
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 1.3.2013. 18:43

gromogon ::Хоћу само да кажем да постоји дуга и константна борба између аутентичних аутохтоних и оних других за које у урбаном жаргону постоји назив wannabees они који би хтели да буду нешто што нису. Они би хтели да буду племенитог порекла, али нису и зато могу само деструкцијом и пљачком да се лажно представљају. Они би хтели да буду владари света, али нису, они су само велики проблем овога света. Они су ти који врше ревизију наше историје и оснивају центре са таквим задатком. Дуги су и замршени њихови пипци али ипак се зна одакле допиру. Шта ти мислиш?

Мислим да то што причаш није довољно разумљиво и јасно.
Нит знам ко су ти аутентични аутохтони нити који су ти ванабис...
А поделе увек могу да се праве: рецимо постоје они који деле људе на аутохтоне и ванабисе и они који их не деле...

Тачно, увек постоје поделе. Само су некада и од нечега све морале да почну. Све на земљи има свој почетак. Треба само пратити трагове. Мислим да историјски ревизионизам има задатак да помете трагове да не бисмо могли да се сетимо: где, одакле и од када потичу све поделе, да се не бисмо сетило ко јесмо и ко нисмо.
''Аутохтони'' су изворни, самоникли, без претходника, прави, први, истинити. Ако је реч о култури, цивилизацији, знању, пореклу, онда су они који су аутохтони - први и самоникли и њихова самобитност је укорењена у појму нација. Зато глобални вонабиси по сваку цену желе да униште нације знајући да су оне поље где се налазе трагови аутентичности и аутохтоности oслонац и колевка свега што је племенито и добро. Учиниће све да униште нације уништавањем њихових држава. Такође глобална вонаби олигархија је своје савезнике у борби против нација нашла у разним мањинама. Мањине су незамењиве за глобалне зликовце у борби против глобалне већине против сваке већинске воље са циљем да би уништили нације и њихове државе.
Иста правила се односе и на питање племства тј племенитог елитног порекла које је некада било изједначено са појмом онога што данас називамо нацијом. Данас се под племством подразумева нека економска класа која полаже неко право на неко порекло али је антинационална тј наднационална. На почетку је било другачије.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 1.3.2013. 23:39

gromogon ::Тачно, увек постоје поделе. Само су некада и од нечега све морале да почну. Све на земљи има свој почетак. Треба само пратити трагове. Мислим да историјски ревизионизам има задатак да помете трагове да не бисмо могли да се сетимо: где, одакле и од када потичу све поделе, да се не бисмо сетило ко јесмо и ко нисмо.
''Аутохтони'' су изворни, самоникли, без претходника, прави, први, истинити. Ако је реч о култури, цивилизацији, знању, пореклу, онда су они који су аутохтони - први и самоникли и њихова самобитност је укорењена у појму нација. Зато глобални вонабиси по сваку цену желе да униште нације знајући да су оне поље где се налазе трагови аутентичности и аутохтоности oслонац и колевка свега што је племенито и добро. Учиниће све да униште нације уништавањем њихових држава. Такође глобална вонаби олигархија је своје савезнике у борби против нација нашла у разним мањинама. Мањине су незамењиве за глобалне зликовце у борби против глобалне већине против сваке већинске воље са циљем да би уништили нације и њихове државе.
Иста правила се односе и на питање племства тј племенитог елитног порекла које је некада било изједначено са појмом онога што данас називамо нацијом. Данас се под племством подразумева нека економска класа која полаже неко право на неко порекло али је антинационална тј наднационална. На почетку је било другачије.

Када сам ја почињао да износим своја мишљења и ставове, претходно сам много слушао и учио и - нисам ни мислио да нешто знам али једном се морало почети.
Међутим, оно што је занимљиво је да кад кренеш да износиш свој став и да га браниш, МОРАШ да верујеш да је истина оно што излази из твојих уста (тад није било форума већ си морао да устанеш и причаш пред људима). То је једини начин - верујеш да причаш паметно и да збориш истину иначе у супротном би се покрио ушима и чекао да те земља прогута.

Али, рећи ћу ти истину: без обзира што верујеш да причаш паметно и истинито - то што причаш су глупости.
Не кажем да сам био глуп. Не кажем ни да нисам имао добре идеје - али ако и јесу биле добре, нисам се изражавао тако да то има смисла.
Немој да се нервираш, немој да одустајеш али сам просто ово желео да ти кажем. Да не буде неспоразума.

И знам да ово не допире до тебе - није ни до мене допирало кад су ми мудри људи благо скретали пажњу:
1. Да сам непристојан
2. Да машим тему
3. Да се непрецизно изражавам
4. Да своје мисли не умем да изразим већ булазним без мере и смисла
5. Да моје идеје немају никакве везе са стварношћу већ да су оне савршене само у мом замишљеном свету
6. Да су моје идеје просто погрешне јер се заснивају на погрешним чињеницама или да су закључци страдали због погрешне примене логике...
7. Да не контролишем оно што кажем већ да пуштам да ме низ асоцијација одведе у п.м.
...

Толико си неискусан да не умеш ни да видиш шта ти све не ваља. Али, временом корак по корак, учиш...
Битно је да се држиш оног што ти је изворна идеја и да је разрађујеш, да се трудиш и да победиш у доказивању и расправи али и да нешто ново научиш од других - како се изражавају, шта је добро а шта не, које су слабе тачке твог става,...
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 2.3.2013. 0:22

игорсима ::Када сам ја почињао да износим своја мишљења и ставове, претходно сам много слушао и учио и - нисам ни мислио да нешто знам али једном се морало почети.
Међутим, оно што је занимљиво је да кад кренеш да износиш свој став и да га браниш, МОРАШ да верујеш да је истина оно што излази из твојих уста (тад није било форума већ си морао да устанеш и причаш пред људима). То је једини начин - верујеш да причаш паметно и да збориш истину иначе у супротном би се покрио ушима и чекао да те земља прогута.

Добро. Причаш о мени причајући о себи ствари и проблеме у које ја не треба да улазим. Tвоја тачка гледишта не мора бити скроз исправна чак и ако је делиш са другима..
игорсима ::Али, рећи ћу ти истину: без обзира што верујеш да причаш паметно и истинито - то што причаш су глупости.
Не кажем да сам био глуп. Не кажем ни да нисам имао добре идеје - али ако и јесу биле добре, нисам се изражавао тако да то има смисла.
Немој да се нервираш, немој да одустајеш али сам просто ово желео да ти кажем. Да не буде неспоразума.

Не нервирам се и не противречим ти само ми није јасно какве везе та твоја исповест има са мном? Размењујемо информације, можда и ратујемо у информационом рату али се свакако не ради о такмичењу у памети, зато опусти се другар. Ово су све информације, веома важне и небитно је у ком су облику ни да ли ти то разумеш, да ли ти допиреш до ичега..
игорсима ::И знам да ово не допире до тебе - није ни до мене допирало кад су ми мудри људи благо скретали пажњу:
1. Да сам непристојан
2. Да машим тему
3. Да се непрецизно изражавам
4. Да своје мисли не умем да изразим већ булазним без мере и смисла
5. Да моје идеје немају никакве везе са стварношћу већ да су оне савршене само у мом замишљеном свету
6. Да су моје идеје просто погрешне јер се заснивају на погрешним чињеницама или да су закључци страдали због погрешне примене логике...
7. Да не контролишем оно што кажем већ да пуштам да ме низ асоцијација одведе у п.м.

Немам ништа против тебе и добрих људи који су те тако лепо и успешно освестили, али ја нисам ти, нисам никада био ти, нити ћу то бити чак и ако смо рођена браћа. Немој да себе пројектујеш на мене. Нема потребе.
...
игорсима ::Толико си неискусан да не умеш ни да видиш шта ти све не ваља. Али, временом корак по корак, учиш...
Ти то не знаш само (на)гађаш. То све нису аргументи. То је обична дискредитација личности (а коју не познајеш) на основу контраргумената које не наводиш или их немаш.
игорсима ::Битно је да се држиш оног што ти је изворна идеја и да је разрађујеш, да се трудиш и да победиш у доказивању и расправи али и да нешто ново научиш од других - како се изражавају, шта је добро а шта не, које су слабе тачке твог става,...

О.к. Јасно је то. Али то важи за обе стране. Не волим да дајем готове идеје. Волим да саговорника инспиришем да сам размишља, да му дам трагове и асоцијације па нека сам нађе нешто или нека залута у идејама (свеједно), али не да му се све унапред сажваће.
Нека сазнања се могу наследити и директно од (породичних) извора али њима се не треба разбацивати. Полако, у малим порцијама и све у своје време.

А ти журиш са закључком о мени , (уместо о информацијама на које скрећем пажњу), кроз пројекцију себе.
Уосталом није свака информација увек за свакога.
]Онај ко зна о чему је реч и онај ко је упућен директно, тај то зна и без готове формулисане идеје, а таквих има. Због њих најпре треба изнети такве ствари.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 3.3.2013. 12:47

gromogon ::О.к. Јасно је то. Али то важи за обе стране. Не волим да дајем готове идеје. Волим да саговорника инспиришем да сам размишља, да му дам трагове и асоцијације па нека сам нађе нешто или нека залута у идејама (свеједно), али не да му се све унапред сажваће.
Нека сазнања се могу наследити и директно од (породичних) извора али њима се не треба разбацивати. Полако, у малим порцијама и све у своје време.

А ти журиш са закључком о мени , (уместо о информацијама на које скрећем пажњу), кроз пројекцију себе.
Уосталом није свака информација увек за свакога.
]Онај ко зна о чему је реч и онај ко је упућен директно, тај то зна и без готове формулисане идеје, а таквих има. Због њих најпре треба изнети такве ствари.

Мислим да си овим показао да барем делимично разумеш шта сам хтео да кажем. А и ја сам помало схватио са ким имамо посла...
У реду, ти си се определио за тај еклектични израз и наступ а можда и начин размишљања.
То што ја сматрам да ономе ко зна о чему је реч и ко је упућен директно не треба ни говорити ЈЕР ОН ВЕЋ ЗНА, то су неке моје небулозе на које се не треба освртати. Само напред...

Ја, рецимо, немам ништа против кад неко набацује идеје и мисли, провоцирајући реакцију. И сам се тиме служим. Али је незгодно кад то радиш ЗАТО што ни сам немаш став о том питању или зато што не смеш или не умеш тај став да изразиш, па онда у ствари својим деловањем само мутиш у муљу.
А заиста немам поштовања према онима који су чак од замућивања муља направили стил и начин размишљања.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 3.3.2013. 14:40

Ја стварно не знам шта је теби конкретно нејасно у мојим постовима јер ми ниси скренуо пажњу на било шта конкретно! То значи да си ти нејасан и да сам мораш разјасниш шта хоћеш питаш а не да ja тo погађам!
Још мање имаш појма с ким мислиш да имаш посла, јер и немаш другог посла осим да пискараш на форуму као и сви ми остали овде.
Тема је о ревизионизму у историји, и не знам шта је нејасно у томе да се напише ко стоји иза потребе да се трагови у историји замету?
Шта је нејасно у томе када се зна да то чине глобални завереници са врха пирамиде зла а ова наша домаћа масонска боранија која им служи је плаћена за то.
Проблем је само у томе што изнети ту истину много секира све оне који та нечасна дела раде или имају користи или су последица истих. Нормално да се истина не свиђа Карађорђевићима и њиховим другарима иако су и сами били жртве оних који су их довели на крвави отети престо који им не припада.
Проблем је што домаћи и спољни пирамидисти и њима сродни помагачи сви заједно вредно раде на отимању и уништавању архива, фалсификовању документације и ревизијом историје и где год мисле да могу да нађу податке и материјалне остатке који им засметају они ће да их траже и униште.Земљу ће да преврну наопачке само да би нашли оно чега се боје. ЗАТО се мора пазити да се сачува оно што не сме да им падне у канџе.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 3.3.2013. 15:29

gromogon ::Ја стварно не знам шта је теби конкретно нејасно у мојим постовима јер ми ниси скренуо пажњу на било шта конкретно! То значи да си ти нејасан и да сам мораш разјасниш шта хоћеш питаш а не да ja тo погађам!
Још мање имаш појма с ким мислиш да имаш посла, јер и немаш другог посла осим да пискараш на форуму као и сви ми остали овде.

1. Конкретно, ево ово ми је нејасно:
viewtopic.php?f=6&t=26996&start=30#p552901
игорсима ::Нит знам ко су ти аутентични аутохтони нити који су ти ванабис...

А за нас глупље, било би добро навести и неке примере...

2. С ким имам посла? Имам посла са неким ко пише на интернету. И то на српском... Мени довољно.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 3.3.2013. 15:38

Зашто то завереници чине?
То чини лажно западно европско племство названо црним састављено од завереника једне лажне вештачке нације направљене од преотетог и искривљеног туђег идентитета и на томе створене вештачке монотеистичке религије која је на свој измишљени вештачки језик превела библију.

Како је цела историја низ завера и ратова треба знати да је све што новија историја памти или бележи део борбе између праве и аутохтоне библијске аристократије (назива се бела) и њених неуморних прогонитеља - црног лажног фалш племства. Бела је она која стоји иза интереса народа уз божје законе, а црна стоји на врху вештачке пирамиде лажи и зла. Није чудо што се црна рука називала црном.

Временом ти најстарији завереници узимају учешћа у свим борбама између и унутар племена, народа, класа, култура, држава мењајући све изворне организоване облике људског живота и друштва у хаотичне, вештачке и лажне, а после пљачке Византије постају господари новца и банака и ускоро су овладали последицама свих борби и конструисањем европских народа. Постали су господари њихове колонијалне политике и владари њихове мржње и ратова против остатака и носиоца истине и изворних племенитих урођених и наслеђених вредности. Коначно опет наставком истих и надовезивањем нових манипулација креирају лажну а и измешану аристократију која данас изиграва западноевропску аристократију. Та лажна треба да стоји нпр. на челу европске уније и да уништи националне државе не само зато што мрзи све нације већ зато што се боји да се у корену нација не сачува она изворна и првобитна која у корену има најдужу, целовиту и непрекинуту нит са истином и историјски континуитет кроз време и простор... а што они немају.
Намеравају да униште нације тако што ће им одузети државе и имовину а националну припадност свести на ниво приватног. С друге сране измислиће све могуће и немогуће мањине од националних преко тзв. сексуалних и све ће нахушкати против нација и дати им инвазивну моћ и њихово тзв. мањинско ПРАВО и питање ће са нивоа приватног, за разлику од националног, подићи на ниво државног и обавезног. Онда ће (наметањем ситуација имиграције и азиланата) ''управљати'' миграцијама и мењањем структуре и састава стновништва као и мешањем раса добити безобличну аморфну масу бесловесног становништва без корена и сврхе.
Циљ је да се створи свет подељен на господаре оличене у тиранској глобалној олигархији на врху пирамиде који имају само права и робове састављене од свих осталих који имају само дужности.
Тако ће човечанство од једног сложеног организма где свака ћелија и сваки орган и цео организам има порекло, своју улогу и сврху постати један џиновски примитивни једноћелијски организам. То је зато што су томе ближи његови садашљи управљачи са врха пирамиде.
Последњи пут изменио gromogon дана 3.3.2013. 15:48, измењено укупно 1 пут.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 3.3.2013. 15:46

Не вреди. То што ти пишеш ја ништа не разумем. То јесте српски и има неког смисла, али џаба...
Тако сам и Хегела одјебо јер га нисам разумео...

Нека, причај ти то другима који те разумеју и који знају о чему се ту ради.
Аватар
dusanserb
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 57
Приступио: феб 2013
Место: Слободна Србија

Порука dusanserb 24.3.2013. 14:00

Јасно је ко стоји иза овог Центра када им је највећа преокупација ,,судбина војвођанских Шваба". И није случајно да потежу то питање јер постоје жеље Немаца да се врате у Војводину тј., да је опет окупирају. Зато прво треба измислити причу како се у Војводини наводно десио неки геноцид над Немцима. У ту сврху су и активности овог Центра који је наоводно патриотски Центар, али дубљим погледом се види да је деловање Цетра суштински антисрпско. Да не говорим о ирационалној германофили и русофобији коју пропагира овај центар. Наслов брошуре оног Донцева или брошура под називом ,,Ко је крив за први светски рат" о томе довољно говори. Иначе, одличан је овај текст са тврђаве јер открива праву суштину деловања ово Центра.
Живела нова народна социјалистичка Србија!!!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију