srpskinacionalisti.com

О пореклу шиптара

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 688
Приступио: феб 2012

Re: О пореклу шиптара

Порука Стекс95ПФК 28.2.2013. 23:35

Шиптарчине се служе ИЕ језиком, али то не мења чињеницу да су нам смртни непријатељи.
Р.Ѕ. Узмите у обзир и да је цигански ИЕ језик.
Истина је непроменљива и вечна.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 845
Приступио: феб 2010

Порука gromogon 1.3.2013. 17:36

Што се шиптара тиче они не могу бити тзв индоевропљани ( што је намерно смишљена лозинка да прикрије Словене као оне суштинске и референтне припаднике беле расе који повезују Евроазију).
Доказ за то је једноставан. Језик на којем се млеко каже qumësht (ћумшт) не може бити индоевропски тј аријевски. Реч за млеко је једна од најстаријих у сваком језику.
Углавном реч која означава млеко има три облика једно је оригинални облик који описује млеко као течност, и други су облици који опсиују ономатопеју или радње сисања, пијења и лаптања. Наравно све су нашег словенског порекла и називају их индоевропским!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1764
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 1.3.2013. 17:50

Па ви сте стварно велики стручњак за лингвистику, то је очигледно кад на основу једне речи ви закључујете да ли је неки народ индоевропски или не
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 1.3.2013. 18:16

Зар то није лакше, брже и непосредније него потезати историјске изворе.

Ево на пример узмимо једног византијског историчара Михаила Аталиота савременика догађаја о којима говори и који је у својој хроници из прве руке описао долазак шћиптара у Европу y 11 векy.

Што се тиче речи за млеко она говори о корену и пореклу народа више него друге јер је везана за мајку која доји, за порекло које је непорециво. Онај ко млеко назива ћумшт не може бити неког племенитог узвишеног порекла.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1764
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 1.3.2013. 19:15

gromogon ::Зар то није лакше, брже и непосредније него потезати историјске изворе.

Ево на пример узмимо једног византијског историчара Михаила Аталиота савременика догађаја о којима говори и који је у својој хроници из прве руке описао долазак шћиптара у Европу y 11 векy.

Pa ajde, citiraj da ga vidimo
Што се тиче речи за млеко она говори о корену и пореклу народа више него друге
Nije tačno, zna se koje reči se najsporije menjaju (imena za članove porodice, brojni sistem, tzv glagol "biti" po licima...), a u krajnjoj liniji, rečenica je starija i od reči i najsporije se menja sintaksa red reči u rečenici
Онај ко млеко назива ћумшт не може бити неког племенитог узвишеног порекла.

e ovo je već biser, ovo nema smisla ni da opovrgavam

Šiptarski jezik je indoevropski i to ne kažem ja to kažu svi lingvisti na ovom svetu, manite se mlaćenja prazne slame
Последњи пут изменио Đorđo Napolitano дана 1.3.2013. 19:27, измењено укупно 1 пут.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 1.3.2013. 21:17

Đorđo Napolitano ::Pa ajde, citiraj da ga vidimo

Зашто? Је л зато да се ти не би трудио да сам прочиташ? Да ли је лакше твојој шћиптарољубивој души када неко други прочита мрско штиво уместо тебе.
То је толико познато да нема разлога да то сам не прочиташ.
Упутићу те у извор:
''Scriptorum Historiae Byzantinae" Academiae Litterarum Regiae Borussicae;1853 Bohn.
Ту се налази хроника догађаја из 11 века написана од стране Михаила Аталиота. Он је био савременик и сведок догађаја којима је сам присуствовао. Он је описао искрцавање око 300 албанских породица са византијским трупама у луку Драч око 1043. године а које су претходно Арабљани довели из кавкаске Албаније на Сицилију и јужну Италију. Дакле шћиптаре је 1043 византијски генерал Георгиос Маниакос довео као топовско месо на Балкан у покушају да војним ударом преузме власт у Византији.

И ту и остадоше код нас наивних Срба да се множе од оне шаке јада и да нас истребљују и пљачкају до данас.
Đorđo Napolitano ::Nije tačno, zna se koje reči se najsporije menjaju (imena za članove porodice, brojni sistem, tzv glagol "biti" po licima...), a u krajnjoj liniji, rečenica je starija i od reči i najsporije se menja sintaksa red reči u rečenici

Глупости. Баш зато што се зна које се речи тичу најстаријег порекла зато се и зна да реч млеко јасно означава најстарије језичке односе. Не каже се тек тако да је нешто ''посисано са мајчиним млеком''. То се односи на оно што је најстарије у нечијем животу, и управо та реч описује порекло . Толико о речи млеко.
Đorđo Napolitano ::
e ovo je već biser, ovo nema smisla ni da opovrgavam

Бисер си ти!
Ћумшт си!
Нећеш ваљда рећи да је много отмено рећи ЋУМШТ. Видим ја да си ти шћиптаре посисао са ћумштом!
Đorđo Napolitano ::Šiptarski jezik je indoevropski i to ne kažem ja to kažu svi lingvisti na ovom svetu, manite se mlaćenja prazne slame

Ма који су то сви лингвисти света?
Они који су по вољи врха пирамиде? Oстали се не рачунају! Ма ајде.
Упоредна лингвистика би морала да буде део помоћних историјских наука али није то постала баш зато да се не би открила истина о пореклу народа која не одговара амбицијама глобалних вонабија са врха пирамиде.
Шћиптари нису бела раса они су дошли из кавкаске дивљине на нашу земљу и ту остали до данас.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 1.3.2013. 22:09

Đorđo Napolitano ::Слушај магарчино, ја сам одавно прочитао шта је написао Михаило Аталиот. И још чекам да окачиш цитат и линк где пишу те твоје небулозе, а то се неће десити зато што лажеш

Сам си то! Шта си бре прочитао? О чему лажем? Какав линк, какаве су то моје небулозе? Шта се неће десити, ма о чему ли то лупаш?
Читај мало стварну литературу уместо што сурфујеш по линковима!

Илирик је био неупоредиво дуже под Римљанима, и ближе је самом Риму од Дакије па ипак ми причамо словенски а они романски језик. Зашто?

Зато што је лакше било романизовати становништво које је удаљеније и које живи по рубовима од оног које је са свих страна окружено својим језиком и ближе проблему (римљанима) па и решењу. Наравно они који су били најближе проблему ( Етрусци, Расени) су и највише подлегли. Морам да напоменем да је латински језик као и грчки један од језика који су много тога позајмили од словенских староседелаца и на тај начин постали светски, и да има много доказа о томе..Сходно томе романски језик није било тешко обликовати код романизованих / поромањених Словена.
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 1.3.2013. 22:30

Аха! Па ти уствари мислиш да су ово небулозе и лажи:
http://translate.google.com/#sr/sq/mleko

овде ти је линк на Аталиота и његову хронику где се спомиње искрцавање шћиптара на Балкан у 11 веку са војском Манијакоса. Погледај 9 страну, 11 и 18 итд.
http://books.google.com/books?id=AHgKAAAAIAAJ&pg=PA8&dq=corpus+scriptores+historiae+byzantinae&hl=en#PPR3,M1
Аватар
каменорезац
Војвода
Војвода

Порука: 1963
Приступио: јан 2013

Порука каменорезац 3.3.2013. 9:01

gromogon ::
Шћиптари нису бела раса

Како Шћиптари нису бела раса, кад су бели као ћумфшт?

Ма, да се то Ана Хоџа, ориђинале Шћиптарка којој се ћале доселио из Албаније у област Пуља где је рођена (у Барију), није избелела као Мајкл Џексон мајка му стара?!

Слика

Све Црнци и Црнкиње, стварно да страва увати сваког са узвишеним и племенитим пореклом..

Ето нисам знао да је мој омиљени холивудски глумац Џим Белуши, одигро је сјајне роле у холивудским трилерима феноменалне Б-продукције деведесетих, заправо црни холивудски глумац попут Едија Марфија. Или је можда исте расе као Брус Ли?

Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 3.3.2013. 14:14

Нису бела раса. Та чињеница се види већ на први поглед. Без обзирана то што су мешани са словенским староседеоцима (тј нама) које су безобзирно асимиловали да би се опскрбили нашим генима они и даље изгледају црнпурасто, длакаво и ниско, највише личе на Дагестанце, Азербејџанце и Грузине, али су по физиономији још грубљи од њих, изгледом највише личе на Роме, Турке и Арабљане. Имају далеко највише крвне групе Б 90 % а најмање А.
Не заборави да су многи шћиптари који макар личе на белце српског порекла а што се види и по њиховим презименима. Краснићи, Тачи, Белуши итд су презимена нашег порекла.
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Порука Jovan-Vladimir 3.3.2013. 14:41

gromogon ::Нећеш ваљда рећи да је много отмено рећи ЋУМШТ.

Овако одокативно, мени то Ћумшт личи на реч Кумис. И ту Шћип показује јасну словенску фонетику иако се очигледно ради о турској позајмљеници - К у Ћ, као што Кирил постаје Ћирил јотовањем. Група ШТ на крају речи је исто словенска. Чак има и полугласник Ь који је настао од И.

Писано дакле старом ћирилицом ово Ћумшт би било Кюмьщ = Кумис.

gromogon ::Шћиптари нису бела раса они су дошли из кавкаске дивљине на нашу земљу и ту остали до данас.
Термин "бела раса" не значи ништа, нису сви људи светлије пути исте расе, нити се расе одређују бојом коже. Има албино Африканаца који су светлији од Руса, а има и црнпурастих Норвежана.

gromogon ::Ту се налази хроника догађаја из 11 века написана од стране Михаила Аталиота. Он је био савременик и сведок догађаја којима је сам присуствовао. Он је описао искрцавање око 300 албанских породица са византијским трупама у луку Драч око 1043. године а које су претходно Арабљани довели из кавкаске Албаније на Сицилију и јужну Италију. Дакле шћиптаре је 1043 византијски генерал Георгиос Маниакос довео као топовско месо на Балкан у покушају да војним ударом преузме власт у Византији.
Могуће, само мени се не чини да 300 породица чини народ.

Током средњег века Византија је вршила и масовна пресељавања Словенског становништва из Бугарске и Македоније и ту насељавала Јермене, колико је то утицало на етничку слику Балкана је дубиозно.

Да не претрпавам овај пост, показаћу ти то у фотографијама у следећем.
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука Jovan-Vladimir 3.3.2013. 14:47

Шиптари са севера:

Слика

Пољаци:

Слика
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука Jovan-Vladimir 3.3.2013. 14:58

Шиптари са југа:

Слика

Грци:

Слика

Армањи (Цинцари) из Македоније:

Слика
Аватар
каменорезац
Војвода
Војвода

Порука: 1963
Приступио: јан 2013

Порука каменорезац 3.3.2013. 15:28

gromogon ::Нису бела раса. Та чињеница се види већ на први поглед. Без обзирана то што су мешани са словенским староседеоцима (тј нама) које су безобзирно асимиловали да би се опскрбили нашим генима они и даље изгледају црнпурасто, длакаво и ниско, највише личе на Дагестанце, Азербејџанце и Грузине, али су по физиономији још грубљи од њих, изгледом највише личе на Роме, Турке и Арабљане. Имају далеко највише крвне групе Б 90 % а најмање А.
Не заборави да су многи шћиптари који макар личе на белце српског порекла а што се види и по њиховим презименима. Краснићи, Тачи, Белуши итд су презимена нашег порекла.

Балканска односно племена овог дела Азије кренула су се између себе мешати још у време византијске тираније, тако да је комична свака расправа о некој "чистоти", физиономијама ових или оних, и сл.
Лудачку тврдњу да Шиптари нису бела раса ( јер забога немају своју "секцију" на stormfront_у ), глупо је и коментарисати.

Слика
Сезона купања у братском Азербејџану

Најлепша прва дама света
Аватар
gromogon
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука gromogon 3.3.2013. 17:07

каменорезац ::Балканска односно племена овог дела Азије кренула су се између себе мешати још у време византијске тираније, тако да је комична свака расправа о некој "чистоти", физиономијама ових или оних, и сл.
Лудачку тврдњу да Шиптари нису бела раса ( јер забога немају своју "секцију" на stormfront_у ), глупо је и коментарисати.

То није уопште тврдња већ негација тврдње (лудачке) да шћиптари јесу бела раса као што тврдиш ти колега каменорезац. Ако ја ''лудачки'' негирам тврдњу да шћипи јесу бела раса, каква је онда ако не лудачка твоја тврдња да нема беле расе јер се расе мешају? Ти си противречан сам себи.
Што се тиче ''стормфронта'' некако је много уочљиво да су у оснивање и контролу истога прсте умешали удбашки титовчићи из ДБ-а тј масонски пипци унутар истог.
Не расправљам о чистоти расе већ о пореклу и наследству о континуитету кроз време, простор и шире.
Појам Расе потиче од нашег имена Раси, облик речи значи оно што је Прво и аутентично, а такође је облик у множини! Бела раса од нас потиче.

Мешање раса није само ствар генетике већ се и то што се сматра генетиком повинује неким суптилнијим и вишим законима којима наука не влада. Многи људи се још увек сећају телегоније али се данас она као феномен игнорише.
Постоје осим тога и веома старе породице које се репродукују и намерно дају потомке само унутар својих сродника. Оне репродукују најбоље особине својим потомцима за разлику од оних који би у том случају репродуковали и увећавали лоше особине.

Што се тиче Византије то је био наставак римске тираније која је после распада временом почела да природно подлеже све више доминацији аутохтоних вредности које су постепено избијале на површину. Док је постојала она је те вредности држала зазидане ближе свом корену. После пада Византије завереници су почупали и разчеречили све чега су се могли домоћи и окитили се туђим перјем које им не припада и отимањем искривили све вредности које нису биле њихове.Многе су и поред свега својатали.Све до данас се шема понавља.
Слика
Сезона купања у братском Азербејџану
Исто тако изгледају шћиптарке и то не могу да исправе ни сви заверенички манипулатори глобалних размера!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост