srpskinacionalisti.com

Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretica

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Re: Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretic

Порука Сербо Макеридов 1.6.2014. 21:40

Бодинова Србиjа.
Приложени фајлови
Srbija-u-doba-kralja-Bodina.jpg
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2722
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 2.6.2014. 7:41

N.S. ::Наведи ти неки антички извор (грчки, римски или било који други) у коме се спомиње тај Сербо Макаридов. Не под свим тим другим именима, него баш "Сербо Макеридов". Дакле који антички писац, у коме делу итд спомиње "Серба Макаридова". Иначе, Асур јесте антички назив, али града- То је био град у Асирији, њихова првобитна престоница. Серапис је египатски бог (брадат, иначе) који је слављен поготово у доба династије Птоломејевића (основао је војсковођа Александра Македноског, Птоломеј) итд.

Zola :: ал' врхунац је да су Ванземаљци са сазвежђа Сиријус Б дошли на Балкан пре не знам колико хиљада година и ту се укрстили са Балканцима тј Србима. :lol:

Сиријус Б је звезда (не сазвежђе). Што је занимљиво, то о Сиријусу и ванземљацима је део веровања црначког племена Догона из Малија, што су открили неки француски научници пре Другог светског рата, а о чему је писао Роберт Темпл, па је после постало неизоставан део разноразних теорија завере.

Ја сам навео Сиријус Б као пример за Лучића који је то навео у некој емисији као он има такве поуздане информације а о томе данас постоји цео серијал на ТВ-у,Древни Ванземаљци који заступа у делу тог серијала ту теорију како су овде дошли ванземаљци са Сиријуса Б..

Неђеш да нађеш нигде сем у Деретићевој глави ни Серба Макаридова ни Алекаснда Карановића ни Хераклиће (тако је дословно рекао). :) Код свих тих 'правих историчара' има таквих апсурда да је то невероватно,онај што је разоткривао Лучића на јутјубу је лепо рекао може да дође неки Рус у Србију и види име једног места које се зове Рустик е и одмах закључујуемо да смо ми Руси.Тако они раде,значи серб,сорб,сарб по аутоматизму мора бити српског порекла.

А ја кад сам први пут прочитао да је руски академик мислио сам стварно да је нешто урадио јер је руска академија озбиљна ствар не даје тек тако звања,кад оно ћорак кад сам погледао у званичкој државној установи то нека приватна установа из Петербурга.. Тежак лажов и преварант.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 2.6.2014. 7:59

По теби истину говоре само ови комунисти и масони из САНУ. Они нису мрднули из своjих канцелариjа, нису посетили ниjедно археолошко налазиште... Само седе, преписуjу jедни од других и узимаjу паре.
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 580
Приступио: мај 2011
Место: Источно од Рајха

Порука Branke90 2.6.2014. 15:49

Сербо Макеридов ::По теби истину говоре само ови комунисти и масони из САНУ. Они нису мрднули из своjих канцелариjа, нису посетили ниjедно археолошко налазиште... Само седе, преписуjу jедни од других и узимаjу паре.

Колико се он ослања на археологију?Питам без зезања,имам неке његове књиге у пдф али никад да нађем времена да прочитам . . .
А и нисам још увек сигуран да ли је то губљење времена или не . . .
Процес генералу Михаиловићу, претрес од 26. јуна 1946. године:

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?
Оптужени Михаиловић: Тројка је тројка.
Тужилац Минић: Значи три човека?

:-D
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 778
Приступио: феб 2014

Порука sorabikus 2.6.2014. 16:09

Branke90 ::
Сербо Макеридов ::По теби истину говоре само ови комунисти и масони из САНУ. Они нису мрднули из своjих канцелариjа, нису посетили ниjедно археолошко налазиште... Само седе, преписуjу jедни од других и узимаjу паре.

Колико се он ослања на археологију?Питам без зезања,имам неке његове књиге у пдф али никад да нађем времена да прочитам . . .
А и нисам још увек сигуран да ли је то губљење времена или не . . .

Evo da ti kao prijatelj uštedim trud i muku, pošto si mlađi te ne sećaš, nađi neki klip na YouTube emisija koje u prvoj polovini 90-ih vodila izvesna "Milja Vujanović-Regulus" pa će ti sve biti jasno, videćeš u trenu kakve su to poremećene gluposti, dostojne jedino trajne hospitalizacije u klinici zatvorenog tipa za duševne bolesti !
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука sorabikus 2.6.2014. 16:21

Nešto kao što je Milan Tarot radio, samo što je to bila sprdačina a ova kuja je bila planski dovedena na tv u udarnom terminu odmah posle dnevnika na 3k, gde je "pričala priče" u dlaku iste pout ovih koje danas plasira deretić.
Priče kojima je bio cilj lobotomizacija naroda u režiji tadašnje vlasti naravno...
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 2.6.2014. 17:05

Лепа пропаганда... за ментално ретардиране.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 2.6.2014. 17:16

Brаnkе90: Прочитаj обавезно. Док сам гледао снимке, мислио сам какво лудило, шта прича оваj. Али сам сео прочитао и уверио се да прича истину. Све jе документовано, позива се на броjне изворе.
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука sorabikus 2.6.2014. 18:08

Сербо Макеридов ::Лепа пропаганда... за ментално ретардиране.

Uživaš u moći koju ti daje anonomnost jel da ?
Kako si slep, glup i naivan...

Ali dobro, to jedno s drugim ide !
Bar neko vreme...
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Порука N.S. 2.6.2014. 18:27

Сербо Макеридов ::Навео jе као изворе Диодора и Еузебиjа Памфила. Они кажу да jе Нино син Белов освоjио Индиjу и велики део тада познатог света.

Диодор са Сицилије? Преведно је код нас његово дело о Александру Македонском и државама које су његови генерали и њихови потомци водили, али нема Серба ни Нина Белова.

Zola ::Неђеш да нађеш нигде сем у Деретићевој глави ни Серба Макаридова ни Алекаснда Карановића ни Хераклиће (тако је дословно рекао). :)

То ипак није тачно. Ако узмеш Плутархову биографију (а Плутарх је озбиљан и цењен писац, прави ауторитет) већ на самом почетку, о пореклу Александра он пише да је по очевој линији Хераклид из лозе Каранове, тако некако. Дакле, потомак је неког Карана (иначе релативно често презиме и данас код Срба и Хрвата), а Деретић је то преобратио у Карановић (што није сасвим неоправдано, тако се у историографији нпр.потомци Александровог војсковође Птоломеја који су владали Египтом називају Птоломејевићи, та читава лоза грчко-македонских "фараона"). Али Серба Макеридова нема код Плутарха такођа, ни неког Нина.

Иначе, чињеница је да историју пишу победници и да се истпорија одувек фалсификовала (и дан данас се то чини упркос општој писмености, интернету, новинама, телевизији, а о старим временима да не причамо). Кад се томе дода и да је много тога уништавано, што стандардно кад се победи у рату, до пожара нпр. Александријске библиотеке која је горела више пута... тако да је вероватно оно што ми учимо као историју само патрљак истине. Али зато треба ипак бити опрезан и не фантазирати. То што деретић није школовани историчар не мора само по себи да значи да га треба апсолутно у свему одбацити, али да итекако слободно тумачи прошлос -то стоји и тиме озбиљнијим научницима који траже истину о прошлости задаје проблем, јер се одмах сврставају и они у "деретиће".

Што се тиче Миље Вујановић, "сорабикус", по обичају, лупета. Нема никаквих њених емисија са Трећег канала на јутјубу, има само једна једина емисија, кад је гостовала код (такође паметне и лепе жене) Марине Рајевић-Савић, супруге фудбалера Дулета Савића. Миља је била веома образована особа, завршила је три факултета... била је слободумна, иако не одрекавши се хришћанства макар формално, није одбацивала ни словеснко паганство. Неке идеје о школству су јој мало радикалне, не подржавам све то... али не морају се људи о свему слагати. Баш ми је жао што нисам гледао те њене емисије, сигурно су биле веома занимљиве. Иначе, била је права мачка, у младости веома згодна жена, једна од хероина југословенског "црног таласа" с краја шездсетих... неки кажу и "вештица", бавила се астрологијом и сл. Веома занимљива особа, камо среће да је више данас таквих у јавном животу, ал не којеккаве НВО-еврофилске лудаче.
Није све пропало кад пропало све је - Рајко Петров Ного
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука sorabikus 2.6.2014. 18:41

Jesi li ti uošte gledao njene emisije na nekadašnjem "3k" posle dnevnika ?
Ako jesi onda je svaki komentar izlišan, a čini mi se "da nisi od juče"...

Moguće je da ih nema na "YouTube", ali to sigurno negde postoji u nekoj arhivi, verovatno i na net-u, da se ljudi sećaju tih ludih vremena i ludih ljudi.

http://vukajlija.com/milja-vujanovic-regulus/33983
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука sorabikus 2.6.2014. 18:52

Evo ti, dase podsetiš malo, pa mi posle pričaj o njenim "dobrim delima" i "širini obrazovanja"...
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/OkultizamMagija/Lat_OkultizamMagija01.htm
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 2.6.2014. 19:02

То што ти нешто не разумеш и не прихваташ не значи да то не постоjи. У окултизму нема ништа лоше ако се не користи у деструктивне сврхе.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2722
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 2.6.2014. 19:28

N.S. ::
Сербо Макеридов ::Навео jе као изворе Диодора и Еузебиjа Памфила. Они кажу да jе Нино син Белов освоjио Индиjу и велики део тада познатог света.

Диодор са Сицилије? Преведно је код нас његово дело о Александру Македонском и државама које су његови генерали и њихови потомци водили, али нема Серба ни Нина Белова.

Zola ::Неђеш да нађеш нигде сем у Деретићевој глави ни Серба Макаридова ни Алекаснда Карановића ни Хераклиће (тако је дословно рекао). :)

То ипак није тачно. Ако узмеш Плутархову биографију (а Плутарх је озбиљан и цењен писац, прави ауторитет) већ на самом почетку, о пореклу Александра он пише да је по очевој линији Хераклид из лозе Каранове, тако некако. Дакле, потомак је неког Карана (иначе релативно често презиме и данас код Срба и Хрвата), а Деретић је то преобратио у Карановић (што није сасвим неоправдано, тако се у историографији нпр.потомци Александровог војсковође Птоломеја који су владали Египтом називају Птоломејевићи, та читава лоза грчко-македонских "фараона"). Али Серба Макеридова нема код Плутарха такођа, ни неког Нина.

Иначе, чињеница је да историју пишу победници и да се истпорија одувек фалсификовала (и дан данас се то чини упркос општој писмености, интернету, новинама, телевизији, а о старим временима да не причамо). Кад се томе дода и да је много тога уништавано, што стандардно кад се победи у рату, до пожара нпр. Александријске библиотеке која је горела више пута... тако да је вероватно оно што ми учимо као историју само патрљак истине. Али зато треба ипак бити опрезан и не фантазирати. То што деретић није школовани историчар не мора само по себи да значи да га треба апсолутно у свему одбацити, али да итекако слободно тумачи прошлос -то стоји и тиме озбиљнијим научницима који траже истину о прошлости задаје проблем, јер се одмах сврставају и они у "деретиће".

Што се тиче Миље Вујановић, "сорабикус", по обичају, лупета. Нема никаквих њених емисија са Трећег канала на јутјубу, има само једна једина емисија, кад је гостовала код (такође паметне и лепе жене) Марине Рајевић-Савић, супруге фудбалера Дулета Савића. Миља је била веома образована особа, завршила је три факултета... била је слободумна, иако не одрекавши се хришћанства макар формално, није одбацивала ни словеснко паганство. Неке идеје о школству су јој мало радикалне, не подржавам све то... али не морају се људи о свему слагати. Баш ми је жао што нисам гледао те њене емисије, сигурно су биле веома занимљиве. Иначе, била је права мачка, у младости веома згодна жена, једна од хероина југословенског "црног таласа" с краја шездсетих... неки кажу и "вештица", бавила се астрологијом и сл. Веома занимљива особа, камо среће да је више данас таквих у јавном животу, ал не којеккаве НВО-еврофилске лудаче.

Знам и ја за то,корак даље је тешка манипулација и ствар без икаквик доказа а то је да на снову тог КАРАН изводиш закључак да је он уствари Александар Карановић тј Србин,у српским земљама и даље постоји чак и чист облик КАРАН,али то исто можеш да нађеш слично томе и у англосаксоксонској варијанти Керен и у другим нацијама и сад може да се појави неки њихов Деретић који може по тој логици да тврди да је Александар уствари Енглез..Како ради Деретић може све да се повеже са Србима као што сам навео оно са Лучићем што сам чуо у некој емисији где је извео да су и самураји Срби и да то значи заправо ''сам у рај''..
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 2.6.2014. 19:37

Постоjи у Jапану народ Аину, коjи себе назива Сербис. Авганистанци Србе и Русе називаjу Сорави. Иранско племе Кашкаjи има сличан jезик и обичаjе као Срби, носе шаjкачу и опанке. Они кажу: ,, Ми смо исти народ, само сте ви то заборавили.
Последњи пут изменио Сербо Макеридов дана 2.6.2014. 20:04, измењено укупно 1 пут.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију