srpskinacionalisti.com

Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretica

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Ројалиста
Војвода
Војвода

Порука: 2909
Приступио: феб 2006

Re: Zabranjena istorija Srba, Istrazivanje Dr.Jovana Deretica...

Порука Ројалиста 17.1.2009. 13:45

Слажем се с Илиром, овај уме да претерује, али појсотоје неке чињенице које су "тачне" у свој тој аутохтоној историји. (иначе историја је препуна лажи и неистина, њу су увек писали "победиоци")... неке ствари више никад неће доћи на своје место...
ILIR
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 706
Приступио: авг 2008

Порука ILIR 17.1.2009. 17:47

Ово је нека етрурска слика на којој се налази натпис у коме се наводно спомиње словенски бог Перун.
Слика
Слика
Читајући с лијева на десно свако може прочитати:"АЛА ЖЕР СИП НЕИ ПЕРУН"
Последњи пут изменио ILIR дана 17.1.2009. 17:50, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Bossena
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 140
Приступио: дец 2008

Порука Bossena 17.1.2009. 17:50

ILIR ::
Bossena ::Ljudi, e sad stvarno pretjeravate. Pa ne vjerujete valjda ozbiljno ovom sarlatanu?

Tek ovo sad vidje..

gledo sam ga na Youtubu prije nekoliko dana i umalo da nisam pao sa stolice od smjeha. Napravi od Sardinaca Srbe! Mislim da se njegova metoda svodi na to da svaki put kada u nekoj rijeci uoci slovo S odmah posumnja da su to bili nekakvi Srbi.

A i sam kaze da se njegovo piskaranje ne prizna ni na jednom univerzitetu na svijetu. Sto me opet i ne cudi. :D Tako da se na kraju krajeva sve svodi na "belosvetsku zaveru" vatikanskog obima koja svoje pipke pruza u svaki cosak svjetskih univerziteta, univerziteta koji eto nemaju drugog posla vec da stotinama godina sprecavaju da istina izadje na vidjelo, istina o Srbima kao antickom narodu. :D

Ne znam, stvarno..kako god hocete.

То је тачно! Он гдје год има "с" а поготово кад је уз њега још "р" или "б". Лик је у сваком случају отишао у крајност али то не значи да нема истине у његовим причама. И не значи да Нијемци који су писали ову званичну историју нису прретјеривали у супротном смјеру. Опет не треба ни то са словима потпуно одбацивати. У суштини он то није измислио него је преузео од неких старијих аутора, прије свега од Милоша С. Милојевића чије су књиге заиста забрањиване. Од њега је и преузео тврдњу да су Римљани Србе звали "Сарди". Нпр. Турци, који су нас јашили 500 година Србију зову "Сирбистан" а српски језик "сирпћа". Теби је то чудно јер испада да Сардинија носи име по Србима али не треба то узимати толико Буквално. Ти Срби и ови данашњи нису исто, исто као што ни Римљани и Румуни нису исто. По тој логици и Римско царство је претјерано. Зар је могуће да су Румуни владали скоро цјелом Европом и још дијелом Африке и Азије!? А он под Србима подразумјева све Словене (што опет није он измислио него чешки слависти) па није искључено да су некад живјели, ето нпр. на Сардинији јер су Словени ипак најбројнији аријевски народ.

Ne znam, stvarno, tesko mi je to gradivo. Da li on daje odgovor na pitanje zasto u anticko doba nije bilo slavenskog jezika na Balkanu, Sardiniji, itd.? Sta je sa Etruscanima, itd.? Ima tu jos milion pitanja.
ILIR
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука ILIR 17.1.2009. 17:57

Bossena ::Ne znam, stvarno, tesko mi je to gradivo. Da li on daje odgovor na pitanje zasto u anticko doba nije bilo slavenskog jezika na Balkanu, Sardiniji, itd.? Sta je sa Etruscanima, itd.? Ima tu jos milion pitanja.

За Етрурце тврде неки руски историчари да су говорили словенски. Поставио сам горе неку слику. Имаш још тога у вези њих. Радивоје Пешић је дешифровао натпси на словенском са неког камена из централне Србије, из римског доба. Такође сам чуо, али само чуо, да је извјесни Италијан открио словенски натпис на Криту. :shock: Наравно и ово и сеобе народа су само нагађања која вјероватно никад неће до краја бити оспорена или доказана.
Аватар
Bossena
Млади националиста
Млади националиста

Порука Bossena 17.1.2009. 18:07

ILIR ::
Bossena ::Ne znam, stvarno, tesko mi je to gradivo. Da li on daje odgovor na pitanje zasto u anticko doba nije bilo slavenskog jezika na Balkanu, Sardiniji, itd.? Sta je sa Etruscanima, itd.? Ima tu jos milion pitanja.

За Етрурце тврде неки руски историчари да су говорили словенски. Поставио сам горе неку слику. Имаш још тога у вези њих. Радивоје Пешић је дешифровао натпси на словенском са неког камена из централне Србије, из римског доба. Такође сам чуо, али само чуо, да је извјесни Италијан открио словенски натпис на Криту. :shock: Наравно и ово и сеобе народа су само нагађања која вјероватно никад неће до краја бити оспорена или доказана.

Sve je to nekako interesantno jer se krece na granici fikcije, ali posto je ne moguce takve stvari dokazati ne preostaje nam nista drugo no da se drzimo onoga sto se da dokazati, a to su seobe naroda pred sam kraj rimske epohe i dolazak Slavena na Balkansko poluostrvo u 7. vijeku, pa dolazak srpskih i hrvatskih slavenskih plemena u 8. i 9. vijeku. To nam je barem poznato, kolko tolko, iako se i u tom slucaju mnogo toga da preispitati i dovesti u pitanje.

Ali ono preokretanje slova mi se cini zesce laickim. Kakvom razloga su oni mogli imati da pisu naopacke? I: zasto Slaveni, ovi za koje znamo da su dosli na Balkan u srednjem vijeku, nisu znali pisati i citati?

I meni ono tvoje "Z" igleda vise kao cirilicno "F" :D Onda iz "zer" postaje "fer", tako da ispada da je Perun bio fer tip. :D
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1048
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 17.1.2009. 23:32

Bossena ::ali posto je ne moguce takve stvari dokazati ne preostaje nam nista drugo no da se drzimo onoga sto se da dokazati, a to su seobe naroda pred sam kraj rimske epohe i dolazak Slavena na Balkansko poluostrvo u 7. vijeku, pa dolazak srpskih i hrvatskih slavenskih plemena u 8. i 9. vijeku. To nam je barem poznato, kolko tolko, iako se i u tom slucaju mnogo toga da preispitati i dovesti u pitanje.

Е баш то није доказано, него измишљено, и нема ни једног јединог доказа: "Да смо ми дошли однекуд негде и то тотално неписмени и неспособни да сами себи саставимо писмо, него нам га саставили грци, а ми смо ретардирани. А да су Шиптари (шћипетари=брђани, сточари) уствари потомци Илира и староседеоци". За ово бар има неких назнака и доказа. Ти прочитај књиге др Јована Деретића па ћеш да видиш. Овај угледни историчар је баш о томе причао, али ти ниси уопште пажљиво одгледао све 3 емисије. Погледај ти то још једном, лепо, па онда кажи.
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
четник-срс
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 855
Приступио: сеп 2008

Порука четник-срс 17.1.2009. 23:47

Ово треба свако да чује,свака му част.
Највеће откриће за Загреб да је Сербиново :)
Аватар
Bossena
Млади националиста
Млади националиста

Порука Bossena 18.1.2009. 0:43

Боки_СРС ::
Bossena ::ali posto je ne moguce takve stvari dokazati ne preostaje nam nista drugo no da se drzimo onoga sto se da dokazati, a to su seobe naroda pred sam kraj rimske epohe i dolazak Slavena na Balkansko poluostrvo u 7. vijeku, pa dolazak srpskih i hrvatskih slavenskih plemena u 8. i 9. vijeku. To nam je barem poznato, kolko tolko, iako se i u tom slucaju mnogo toga da preispitati i dovesti u pitanje.

Е баш то није доказано, него измишљено, и нема ни једног јединог доказа: "Да смо ми дошли однекуд негде и то тотално неписмени и неспособни да сами себи саставимо писмо, него нам га саставили грци, а ми смо ретардирани. А да су Шиптари (шћипетари=брђани, сточари) уствари потомци Илира и староседеоци". За ово бар има неких назнака и доказа. Ти прочитај књиге др Јована Деретића па ћеш да видиш. Овај угледни историчар је баш о томе причао, али ти ниси уопште пажљиво одгледао све 3 емисије. Погледај ти то још једном, лепо, па онда кажи.

Pa cekaj, ako sam ja dobro skonto radi se o tome da su Slaveni bili tu, otisli, pa se opet vratili? Ili se varam?

Naravno da nisam pogledao sve jer sam neke stvari jednostavno morao preskociti, pogotovo ono kad se minutama zali na tretman koji je uzivao u bivjsoj Jugi i sirom svijeta.
ILIR
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука ILIR 18.1.2009. 1:20

Bossena ::
Боки_СРС ::

Pa cekaj, ako sam ja dobro skonto radi se o tome da su Slaveni bili tu, otisli, pa se opet vratili? Ili se varam
?

Naravno da nisam pogledao sve jer sam neke stvari jednostavno morao preskociti, pogotovo ono kad se minutama zali na tretman koji je uzivao u bivjsoj Jugi i sirom svijeta.

Не! Не тврде они да су се Словени одселили са Балкана па се вратили. То тврдити би било поприлично наивно, бар по мени. Они тврде да је Балкан прадомовина Словена, да су сви Словени потекли на Балкану и подунављу.
Аватар
Bossena
Млади националиста
Млади националиста

Порука Bossena 18.1.2009. 1:26

Не! Не тврде они да су се Словени одселили са Балкана па се вратили. То тврдити би било поприлично наивно, бар по мени. Они тврде да је Балкан прадомовина Словена, да су сви Словени потекли на Балкану и подунављу.

A da Ilira nije bilo? Pa sta su onda osvojili Rimljani? Ma kako god..ne razumijem se dovoljno u tu epohu da bi se sad zavlacio u dublju diskusiju. Ali ovo sto ovaj tip tvrdi mi se jednostavno cini totalno apsurdno. Pa zasto bi svi univerziteti na svijetu odbijali kategoricno njegove tvrdnje?
ILIR
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука ILIR 18.1.2009. 1:45

Bossena ::

A da Ilira nije bilo? Pa sta su onda osvojili Rimljani? Ma kako god..ne razumijem se dovoljno u tu epohu da bi se sad zavlacio u dublju diskusiju. Ali ovo sto ovaj tip tvrdi mi se jednostavno cini totalno apsurdno. Pa zasto bi svi univerziteti na svijetu odbijali kategoricno njegove tvrdnje?

Па за Илире тврде да су словенски народ. Вјероватно није признато јер претјерује. Признати су неки други аутори. Тако сам бар чуо. А и ко ће ти на западу прихавитити да су Словени најстарији народ европр. Куд су највећи сад су још и најстарији, па кад се окураже оде Европа у ПМ. Види шта раде Шиптари! Све је то јер мисле да су они Илири и да је све њихово од Вардара до Триглава. Најсмјешнија ствар од свега тога је ово с Етрурцима. Са свим могућим језицима су упорећивали њухове текстове, чак и с мађарским и централно-афричким а никад са Словенским???
Ројалиста
Војвода
Војвода

Порука: 2909
Приступио: феб 2006

Порука Ројалиста 18.1.2009. 14:27

- На основу међународне студије, из 2000. године, узорак из Србије показао је да се налазимо у генетском корену Европе. Наравно, било би неозбиљно да из тога закључимо да смо најстарији народ – каже др Драган Алавантић, председник научног већа и заменик директора лабораторије за молекуларну биологију у генетику Института у Винчи, и додаје:

- Међутим, манипулацијом подацима које смо у Винчи добили, Хрвати су утврдили да су они Илири. Из других истраживаља у Босни и Херцеговини закључили су да тамо живе од леденог доба!
Злоупотреба озбиљних података у дневно-политичке сврхе баца у очај праве научнике. Генетика не познаје нацију, већ популацију, која живи у одређеној области подељеној променљивим државним границама. Прави закључак досадашњих истраживања јесте велика вероватноћа да је Европа рођена у области српског Подунавља! Уз то, утврђена је велика генетска сличност овдашњег становништва с далеким Грузинима и Нордијцима, а чини се да имамо и фамилију у Ирској и јужној Енглеској.

- Пратећи шему миграција, можемо рећи да су људи настанили наше подручје врло рано у историји људског рода. Тешко је прихватити уобичајену тезу да је гро овдашњег становништва у VI веку дошао на празан простор. Логичнија је тврдња да је овај регион први насељен и да се одатле становништво ширило – објашњава мр Душан Кецкаревић, са катедре за молекуларну биологију Биолошког факултета у Београду.

Др Србољуб Живановић је, као професор колеџа Светог Бартоломеја у Лондону, учествовао у највећим истраживањима друге половине XX века и тврди да генетика само потврђује оно што је антрополозима већ познато:

- Становништво које живи овде је аутохтоно и задржало је антрополошке карактеристике својих предака. Ми дефинитивно нисмо дошљаци, овде смо били од искона и ширили се до Белгије, Британије, Скандинавије – кад смо сви били једна популација.
Професор Живановић каже да је послератна политика протерала или побила све југословенске антропологе који су се бавили овом темом, тако да свет о нама више зна него ми о себи!
Аватар
Михајло
Војвода
Војвода

Порука: 3357
Приступио: јан 2008

Порука Михајло 18.1.2009. 14:35

Да погађам: ако смо дошли на Балкан, доселили смо се са територија данашње Русије?
Снимци суђења у хашком трибуналу: video.greatserbia.org
Карлобаг—Огулин—Карловац—Вировитица
BorkoK
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 12

Порука BorkoK 18.1.2009. 18:11

Smatra se da je basen Dunava to jest takozvana vincanska kultura kolevka evropske civilizacije. I da su se narodi odavde sirili na ostale strane od britanskih ostrva pa do Indije. Nismo se doselili iz Rusije nego je bilo obrnuto, o tome na primer govori jedan od najstarijih da ih tako nazovem slovenskih pisanih dokumenata, takozvana "Velesova knjiga" (a navodno smo bili nepismeni i glupi i Grci nam osmislili pismo). Ta Velesova knjiga je pisana pre Cirila i Metodija i pisana je pismom koje je veoma bilo slicno vincanskom pismu, opet to vincansko pismo je bilo podudarno sa takozvanim etrurskim pismom koje je desofrovao gospodin Svetislav Bilbija, a uradio je to na taj nacin sto je jednostavno koristio srpsku cirilicu koja ima 20 slova skoro istih sa istim znacenjem. Poenta je samo da su Etrurci pisali sa desna u levo i ne znam sto je to ljudima cudno pa Arapi i danas pisu sa desna u levo. Verovatno vecina vas nezna da se za vreme Marije Terezije u Rusiju iselilo skoro 200 000 Srba, sa Kosova za vreme turske vladavine zbog siptarskog zuluma se odselilo oko
50 000 Srba i to direktno u danasnju Tursku, lepo zamolili sultana i on im dozvolio da se tamo nasele, a da ne pricamo sta se poturcenih Srba (Srba islamske vere) odselilo za Tursku kada je izvrsena aneksija Bosne od strane Austrougarske. I svi oni se vise ne zovu Srbi. Pa evo vam svez primer Crnogorci su bili Srbi iz Crne Gore za dve generacije oni vise nece znati od koga su potekli i vi se cudite kako to da su Srbi nestali ako su postojali nekad na nekim prostorima. Sto se tice naziva Iliri pa do 19 veka Austrougarska je imala kancelariju za ilirsko pitanje i Ilirima je smatrala sve narode koji su ziveli od danasnje granice Austrije i Hrvatske pa do mora. Ilir je samo strani naziv za Srbe, isto kao i Vendi, Vindi, Tracani itd. Kazu za Siptare da su oni Iliri, a kako onda oni u svom jeziku sve sto je vezano za more i moreplovstvo imaju pozajmljene reci iz slovenskog jezika, zar ne bi bilo logicno da oni kao jedan stari narod koji je bio vest u moreplovstvu kakav su bili Iliri, imaju svoje reci ili barem pozajmljene od Rimljana ili Grka, sta su cekali dolazak Slovena da ih nauci sta je more ne zovu oni sebe dzabe "Brdjani". Da vas pitam nesto, sta mislite sta bi rekao neki stranac kad bi ga na primer negde u Nemackoj zapitali:"Dobri covece sta ti mislis ko su Novosadjani, Sumadinci, Futozani ili Moravci?" Mislite da bi znao da su to Srbi? Ne bi znao 100%. E isto su tako postojali razni nazivi za Srbe u anticko vreme. Hajde necu vise da vas davim. Sad moze da se dodje do velikog broja raznih knjiga pa citajte, nije Deretic bas sve izmislio nesto je i procitao.

Trideset deveto predavanje:

http://rapidshare.com/files/182203367/1 ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/182227804/1 ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/182257533/1 ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/182567113/1 ... .part4.rar
http://rapidshare.com/files/182598587/1 ... .part5.rar
http://rapidshare.com/files/182619311/1 ... .part6.rar
http://rapidshare.com/files/182628444/1 ... .part7.rar

Cetrdeseto predavanje:

http://rapidshare.com/files/182719836/1 ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/182740712/1 ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/182909855/1 ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/182935845/1 ... .part4.rar
http://rapidshare.com/files/183372505/1 ... .part5.rar
http://rapidshare.com/files/183589113/1 ... .part6.rar
http://rapidshare.com/files/183595493/1 ... .part7.rar
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1048
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 18.1.2009. 18:51

Bossena ::A da Ilira nije bilo? Pa sta su onda osvojili Rimljani? Ma kako god..ne razumijem se dovoljno u tu epohu da bi se sad zavlacio u dublju diskusiju. Ali ovo sto ovaj tip tvrdi mi se jednostavno cini totalno apsurdno. Pa zasto bi svi univerziteti na svijetu odbijali kategoricno njegove tvrdnje?

Ти уопште ниси ни гледао 100%. Човек сво време причао о томе што ти сад питаш и све је логички чврсто и утемељено на ноторним историјским чињеницама и историјским изворима. Он тврди да смо уствари ми Илири и потомци Илира и да је то био само синоним за Србе (или како ти кажеш славене). А баш је доказивао и помоћу списа регрутованих у римске легионаре где се помиње да су Срби. Дакле још у то време. Теби се чини апсурдно, а ниси ни одгледао. Ја гарантујем да ил' ниси ни гледао ил' ниси хтео да чујеш шта човек говори. Универзитети су то послали на разматрање (тај процес може бити бесконачан). А наши универзитети и САНУ су директно под контролом тих западних сила које су ову садашњу фалсификовану историју и пласирале и који то и штите. Овај снимак је веома занимљив и има чак и тврдњи да су Руси уствари били Срби и да су стекли име по Рашкој (једној од Српских историјских држава) , и њеном главном граду Расу и тај део народа назвали Раси (на руском се пише: Росси) а ми их касније назвали Руси. Ајде, молим те, издвој пола сата и одгледај цело па коментариши, а не овако. :|
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 52 гостију