srpskinacionalisti.com

Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretica

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 580
Приступио: мај 2011
Место: Источно од Рајха

Re: Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretic

Порука Branke90 9.6.2014. 22:52

ДејанНационалистa ::
Branke90 ::
Сербо Макеридов ::Ти ако веруjеш да су се наши преци доселили из неких мочвара, твоjа ствар. Увек ме jе чудио комплекс ниже вредности код Срба, а и других Словена. Коjи jе други доказ, сем Порфирогенита, да смо се доселили? Нема га!

Прокопије из Цезареје можда . . . ?

Јел' то онај што је имао две верзије догађаја- једна јавна, друга тајна? :D :D :D

Па замери се ти цару у то време ако смеш . . . :D

Он ти је био нешто као Мирослав Лазански,ратни и војни известач . . . :D
Процес генералу Михаиловићу, претрес од 26. јуна 1946. године:

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?
Оптужени Михаиловић: Тројка је тројка.
Тужилац Минић: Значи три човека?

:-D
Аватар
Жрнов
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 35
Приступио: мај 2014

Порука Жрнов 10.6.2014. 3:10

Ја сам по овом питању најближи ставу који има Н.С.
Тешко ми је да поверујем, није ми логична, "званична" историја Срба пре 7. века, али сам врло опрезан и по било којој другој верзији, рачунајући и ову Деретићеву, јер нема доказа и све се своди на теорију.
Нажалост вероватно неће нико никад ни сазнати шта се све збивало и одакле смо (осим ако неко не измисли времеплов машину :D ).
Уз све, као и данас, није једноставно ни извући прави закључак чак и кад постоје докази (или да има временска машина).
Прво - као пример Косовски Бој. Доста је ту познато, а опет, потпуно су подељена мишљена ко је ту победио, отприлике су у праву и једни и други како год да тврде, а разлог је да се сви догађаји гледају кроз личну призму и субјективно је мишљење.
Друго - кроз време се мењало значај и осећај припадности народу, племену. Не знамо како је било пре Немањића (да узмемо да одатле отприлике може да се прати, колико толико прецизније, где смо, колико нас је и како се опходимо и осећамо према држави/народу, углавном је језик био пресудан. Касније се пуно променило, припадност нацији је у индустријско доба је било нешто друго, онда се још више замутило (негде се расцепкало негде се спојило) тако да данас, нажалост, сам бираш којој нацији припадаш, а ако имаш довољно истомишљеника можеш и да измислиш потпуно нову, тако на пример имаш гене српске, говориш српским језиком, и религије си српске али се национално определиш као на пример црногорац.
Јбга, мало сам скренуо са теме :? , али покушавам да објасним како је тешко и са неким подацима да се сагледа историја а кад њих нема све је теорија, значи мож' да буде а и не мора.
Деретићу свака част на труду, и МАШТИ :)
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1093
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 10.6.2014. 9:37

Жрнов ::Прво - као пример Косовски Бој. Доста је ту познато, а опет, потпуно су подељена мишљена ко је ту победио, отприлике су у праву и једни и други како год да тврде, а разлог је да се сви догађаји гледају кроз личну призму и субјективно је мишљење.

Моје мишљење је да су на Косову пољу победили Срби, али да је то била "Пирова" победа. А што се тиче тога да ли су Срби аутохтони народ на овим просторима, или су се доселили однекле (у шта врло мало верујем), питање је за неке друге. Реално гледано историја је наука која се најлакше може фалсификовати, чак је и Наполеон Бонапарта имао једну изјаву: "Историја је скуп будалаштина у које смо се договорили да верујемо". Паметном доста. :)
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 10.6.2014. 9:45

Историjу пишу победници. Док смо били под турском окупациjом, Ватикан jе заjедно са фанариотима фалсификовао и уништавао нашу историjу. Пошто смо збацили турски jарам, били смо сувише слаби, а наша елита jе школована на западу, па су нам преко те елите наметали све и свашта.
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 651
Приступио: мар 2014

Порука SrbijaIznadSvega 10.6.2014. 14:49

На Косову нико није победио,е сад ако гледамо "циљ" Србије у боју,онда је победила јер је спречила даљи продор Османлија,бар на одређено време.али по тадашњим правилима ратовања и једна и друга страна су остале без владара,а тад је до значило да је бој изгубљен.

Не могу сада да се сетим имена Византијског хроничара који је након битке исту описао,али он каже:

Српски оклопници су се сјурили директно ка месту где се вијорио Муратов стег,као водопад коњаника и оклопника.

Онда битка код Велбужда је стратегијски била слична као Косовска битка,дакле сва војска у панциру јуриша тамо где је владарев стег,ту је восјка била најгушћа.

Сад онај филм који је Шотра снимио није баш релевантан извор,али и ту се види да је војска била најгушћа око Лазара и да се у панциру пробија кроз бојиште.
https://www.youtube.com/watch?v=VR9u-F7U_rI

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 11.6.2014. 22:02

Погледаjте ово.
Приложени фајлови
clipimage001dt.jpg
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
gatorlale
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 633
Приступио: авг 2010

Порука gatorlale 12.6.2014. 19:57

Конкретно Деретићеве теорије су фантазмогорије и оне полазе од тога да је поприличан број античких држава био заправо из српског корпуса тј да су уствари српске државе,од Александра Македонског па до Персијског царства и то псеудоисторичари доказују преко речи које су исте у тим језицима а који су данас потпуно различити и ти људи на основу тога извлаче од запада и велшког (камријског језика) па преко нашег (дакле словенских) до фарски језика у Ирану где има неколико стотина истих или сличних речи да је то све заправо настало од српског језика.Наравно да има сличности јер сви ти језици потичу од заједничког пракорена који може да се назове и аријевски али вековима и миленијумима су се удаљавали па према томе српска држава коју ми знамо као такву јесте дефинитивно настала у раном средњем веку и развијала се до данашњих дана укључјући периоде под страном окупацијом која је трајала до 19.века. Не знам што је то толики проблем и какви су то комплекси да морамо да измишљамо неку историју стару неколико хиљада година кад имамо сасвим солидних 1.300 година што није мало,ево ако баш хоћемо можемо да се 'накачимо' на Винчу и да кажемо да смо ми уствари тај народ који непрекидно ту траје под разним управама и државама и ето стари смо преко 8.000 година и не знам све да Вашингтон, Ватикан и Лондон то признају не знам да ли ће нам то много помоћи..
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 12.6.2014. 20:59

gatorlale ::Конкретно Деретићеве теорије су фантазмогорије и оне полазе од тога да је поприличан број античких држава био заправо из српског корпуса тј да су уствари српске државе,од Александра Македонског па до Персијског царства и то псеудоисторичари доказују преко речи које су исте у тим језицима а који су данас потпуно различити и ти људи на основу тога извлаче од запада и велшког (камријског језика) па преко нашег (дакле словенских) до фарски језика у Ирану где има неколико стотина истих или сличних речи да је то све заправо настало од српског језика.Наравно да има сличности јер сви ти језици потичу од заједничког пракорена који може да се назове и аријевски али вековима и миленијумима су се удаљавали па према томе српска држава коју ми знамо као такву јесте дефинитивно настала у раном средњем веку и развијала се до данашњих дана укључјући периоде под страном окупацијом која је трајала до 19.века. Не знам што је то толики проблем и какви су то комплекси да морамо да измишљамо неку историју стару неколико хиљада година кад имамо сасвим солидних 1.300 година што није мало,ево ако баш хоћемо можемо да се 'накачимо' на Винчу и да кажемо да смо ми уствари тај народ који непрекидно ту траје под разним управама и државама и ето стари смо преко 8.000 година и не знам све да Вашингтон, Ватикан и Лондон то признају не знам да ли ће нам то много помоћи..

А шта ако је "званична" историја у ствари "псеудоисторија"? А "псеудоисторија" у ствари "права" историја? Мало компликовано звучи али мислим да јесте тако. Ево и примера. Шта ће бити за на пример 200-300 година, када наши потомци буду учили да су САД у Ираку, Сирији, Либији, Египту, Авганистану,... "бранили демократију" и "људска права"? Ако би се неко тада јавио и рекао на пример како је то лажна историја, можда би га назвали будалом. Незахвално је бавити се историјом, посебно оном која је временски даља, јер никада не знаш шта је црно а шта бело.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 14.6.2014. 13:25

Србиjа за време цара Душана, немачка карта.
Приложени фајлови
6sh0nd.jpg
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Branke90 16.6.2014. 18:23

Жрнов ::Друго - кроз време се мењало значај и осећај припадности народу, племену. Не знамо како је било пре Немањића (да узмемо да одатле отприлике може да се прати, колико толико прецизније, где смо, колико нас је и како се опходимо и осећамо према држави/народу, углавном је језик био пресудан. Касније се пуно променило, припадност нацији је у индустријско доба је било нешто друго, онда се још више замутило (негде се расцепкало негде се спојило) тако да данас, нажалост, сам бираш којој нацији припадаш, а ако имаш довољно истомишљеника можеш и да измислиш потпуно нову, тако на пример имаш гене српске, говориш српским језиком, и религије си српске али се национално определиш као на пример црногорац.

Текст са блога једног хрвата,можда би могао да ти разјасни сав расцеп и формирање тих нових нација . . .

U ovakvoj okolini, u kojoj se stanovništvo različitog podrijetla, katoličke vjere stapalo u hrvatski narod, jedine „crne ovce“ ostali su pravoslavni Srbi, zbog drugačijeg nacionalnog modela koji je njima vladao. Srbi, dakle, pripadaju pravoslavlju. U pravoslavlju nema toliko izraženog univerzalizma, već Crkva u pojedinom narodu u potpunosti pripada tome narodu, i zato postaje graditelj i čuvar identiteta. Srpska država je mogla propasti, i propala je, ali Srbin je u svojoj Crkvi i dalje slušao o srpskom imenu, sv. Savi, svetim srpskim vladarima itd. Tako je nastalo puno jače nacionalno ustrojstvo, čiji je glavni motor bila srpska Crkva. Tako da povijesni korijen nacionalnog konflikta između Hrvata i Srba možemo gledati kao na konflikt između dva modela stvaranja moderne nacije. Jer, iz hrvatske perspektive, srpsko „ostati Srbin“ unutar granica hrvatske države ostaje strano, nerazumljivo i sabotirajuće. A kada se uoči da je „krivac“ tome srpska Crkva, sva oštrica se okreće protiv nje-nije slučajno da je kroz povijest bilo toliko pokušaja i unijaćenja i pokatoličavanja Srba, kao i pokušaja stvaranja „Hrvatske pravoslavne Crkve“. Iz srpskog kuta gledanja, hrvatski model izgleda sulud-odreći se svoga podrijetla i nacije, i to sve zamijeniti imenom i nacionalnim identitetom jedne povijesno-pravne tvorevine hrvatskog kraljevstva? Zato je Srbin i bez svoje države mogao ostati Srbin, ali pod uvjetom da je sačuvao vjeru. Otpadajući od srpske Crkve u katoličanstvo ili islam, on je ostajao bez nacionalnog predznaka i lako se uklapao u druge nacije. Ovdje se treba čuvati bilo kakve srdžbe ili mržnje-jednostavno su današnje Hrvate i Srbe stvarala dva nacionalna modela, koji potječu iz različitih širih civilizacijskih shvaćanja.

http://kraljevina1.blogspot.com/2014/06 ... rvata.html

SrbijaIznadSvega ::Не могу сада да се сетим имена Византијског хроничара који је након битке исту описао,али он каже:
Српски оклопници су се сјурили директно ка месту где се вијорио Муратов стег,као водопад коњаника и оклопника.

Константин Философ . . . Није био Грк,него Бугарин . . .

gatorlale :: Не знам што је то толики проблем и какви су то комплекси да морамо да измишљамо неку историју стару неколико хиљада година кад имамо сасвим солидних 1.300 година што није мало,ево ако баш хоћемо можемо да се 'накачимо' на Винчу и да кажемо да смо ми уствари тај народ који непрекидно ту траје под разним управама и државама и ето стари смо преко 8.000 година и не знам све да Вашингтон, Ватикан и Лондон то признају не знам да ли ће нам то много помоћи..

Нема ту шта да се качимо . . . Чак и да је сеоба изведена како се данас учи и да су Словени заиста били потпуни дошљаци на Балкану,опет се неби могла десити нека велика промена у етничком саставу становништва(а да се десила сигурно би је византинци записали,не могу на десетине племена тек тако да нестану) . . .

Значи,ко је живео пре 8000 година на овом простору,живи ту и сад(наравно уз унутрашње миграције које су се дешавале) без обзира како се за све то време народ називао,ко је њим владао,ко се ту још населио и ко га је покушавао да асимилује . . .

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?

Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Branke90 17.6.2014. 17:08

О господе Боже . . . Због оваквих ствари се свако ко иоле озбиљније доведе у сумњу у званичну верзију српске историје сматра за потпуног идиота . . . :roll:

http://www.vestinet.rs/pogledi/sorabija ... lim-svetom

gatorlale
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 633
Приступио: авг 2010

Порука gatorlale 19.6.2014. 6:08

U ranom srednjem veku definitivno jeste došlo do velikih pomeranja stanovništva između ostalih i Slovena možemo samo da se sporimo da li je to počelo baš u sedmom veku ili ranije ono što sam ja shvatio je da je u tom veku postalo opasno po Romeje koji su držali tu teritoriju pa je zato baš uzet taj vek, a pseudoistoričari tvrde da nije bilo nikakvih bitaka na Balkanu,a ne da je dolazilo nego su bile žestoke bitke za teritorije. Elementarna logika i ono što je usledilo kao posledica toga je nastanak da tako kažem ove sadašnje slovenske Srbije. I to koliko vidim niko ne osporava ni Vatikan niti ko drugi jer je sve dokumentovano. Normalno da niko pametan ne priznaje neku fantazmogoričnu istoriju o Aleksandru Velikom kao Srbinu i sličnim stvarima.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 19.6.2014. 7:46

Настави да живиш у сновима, да смо били неко мало племе коjе jе живело у мочвари. И та кованица псеудоисторичари може да се односи само на масоне из САНУ.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 22.6.2014. 11:00

Сутра у Вечерњим Новостима, додатак о тајној српској историји. :)
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Branke90 23.6.2014. 22:24

ДејанНационалистa ::Сутра у Вечерњим Новостима, додатак о тајној српској историји. :)

Солидан додатак . . . Изнето је пар занимљивих чињеница али ништа претенциозно(толико да ни друга страна сумњам да може да буде нешто нарочито против) . . . :)

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију