srpskinacionalisti.com

Arkan - heroj ili kriminalac?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Zora
Националиста
Националиста

Порука: 211
Приступио: јан 2005

Arkan - heroj ili kriminalac?

Порука Zora 14.3.2008. 18:00

:?:
"Ne verujemo u svrsishodnost ovog rata. Ne verujemo u one koji ga vode. Ne verujemo u one koji ga, svesno ili nesvesno, potpiruju. Ne verujemo u pobede koje vode u nove ratove". - apel Borislava Pekića i drugih članova SANU-a 18.novembra 1991
Аватар
Witch-king of Angmar
Војвода
Војвода

Порука: 2987
Приступио: апр 2004
Место: Минас Моргул

Re: Arkan - heroj ili kriminalac?

Порука Witch-king of Angmar 14.3.2008. 21:03

Рекао бих следеће о њему: чињеница је да је доста непријатеља растурио на ратишту и да је збринуо све породице својих погинулих и обогаљених бораца али је и био криминалац.

Но није он као појава специфичан за наше услове. Мајер Ленски и други јеврејски гангстери су током 30-тих у Америци разбијали митинге пронацистичких организација:

http://www.ajhs.org/publications/chapte ... mentID=260
Du siehst, mein Sohn, zum Raum wird hier die Zeit

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by frost.
ChemiR
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 102
Приступио: феб 2008

Порука ChemiR 14.3.2008. 21:20

јесте био криминалац, али у историју треба бити записан као херој!!!

Слика
Не родила ни њиво ни шљиво и све им се осушило живо, што садили ништа не родило, хеј душмани проклето вам било!
Аватар
Srbija
Националиста
Националиста

Порука: 201
Приступио: јун 2005
Место: Kod Radovana i Ratka na Kafi!!

Порука Srbija 16.3.2008. 2:28

Za mene su heroji svi koji su dali zivot i borili se za Srbiju i Srpski narod pa cak i on!
Republika Srpska! Oj Hrvati sisaj te mi ga.......!
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука: 4142
Место: Београд

Порука Santino 16.3.2008. 2:51

Ne znam sta da kazem o ovom coveku.
Hvala mu za gardu,i umesto odgovora na ovo pitanje rekao bih da kada neko spomene ime Arkan prva mi je misao SDG.
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,
да не буде турски више...

http://www.youtube.com/watch?v=Q6NrFa9Ur7U
Аватар
Srbija
Националиста
Националиста

Порука: 201
Место: Kod Radovana i Ratka na Kafi!!

Порука Srbija 17.3.2008. 2:23

Zasto se ostali Heroji nikako ne spomijnu od Otadzbinskog Rata kao sto su Milankovic Veljko, Pesa , Vlada Mauzer i ostali??
Republika Srpska! Oj Hrvati sisaj te mi ga.......!
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука: 5624
Место: Раванград

Порука РашовићЗ 17.3.2008. 12:25

Arkan se spominje jako davno po zapadnoj stampi kao kriminalac.....e kada se zaratilo covek je nasao sebe u tom mulju a sve to iskoristio Sloba koji ga je stitio jer je odradjivao ono sto niko nije smeo ni da pomisli, od smirivanja siptarskih zatvorenika u nasim zatvorima do unistavanja istih gde je bilo potrebno ali ne zato sto mu se htelo vec sto je odradjivao naredbu vrha vlasti.Na kraju krajeva u njegovo vreme u Beogradu se znao gazda a danas se udruzuju svakakvi likovi raznih profila .Za mnoge je bio i ostao heroj a za vlast kriminalac , za mene i jedno i drugo :?:
Аватар
sofer
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 123
Приступио: мар 2008

Порука sofer 18.3.2008. 19:41

Оно што је Аркан стекао за живота свога, не може ни један човек поштеним радом. Вила, кафићи, пекаре... и још своја приватна војска, тј. гарда, заиста је сувишно коментарисати. Једино му се дивим за све што је урадио за Српски народ!
И Петрова легендарна Гора сећаће се Тепића мајора, сећаће се Тепића Грмеч и Козара и складиште Беденик покрај Бјеловара...
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука: 5624
Место: Раванград

Порука РашовићЗ 18.3.2008. 20:03

Аватар
Србочетник
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 4

Порука Србочетник 18.3.2008. 21:07

Свако ко се борио за свој народ, заслужује поштовање.
"МОЈЕ ПЛЕМЕ СНОМ МРТВИЈЕМ СПАВА"
Аватар
ВОЈВОДА ОД КРАЈИНЕ
Војвода
Војвода

Порука: 1059
Приступио: јун 2007
Место: Крајина

Порука ВОЈВОДА ОД КРАЈИНЕ 19.3.2008. 11:54

Немогуће је у рату сакрити било шта!

У таквом екстремном окружењу као што је ратно,све излази на видјело,све људске слабости и склоности виде се као на длану.

Аркан није успио превазићи криминалну црту свог карактера која је била изражена много раније.

Као што је несумњиво да је Аркан имао доста патриотских побуда у свом ратном ангажману тако је несумњиво да је он за разлику од многих часних људи,свој ратни ангажман дебело наплатио.

Управо због правих хероја овог рата,коју су у рат ушли искључиво из патриотских побуда и који ништа материјално нису тражили нити добили од учешћа у одбрани српства,ми морамо између таквих и Аркана направити јасну дистинкцију.

Као што морамо направити дистинкцију између Аркана и оних који су дезертирали,који су оставили отаџбину на цједилу.
"Мој живот више није важан."
"Ја сам све што јесте, све што је било и све што ће бити."
"Зима долази."
гљивар
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 77

Порука гљивар 19.3.2008. 21:08

Šta imaju Krajišniki da kažu o njemu: http://www.krajinaforce.com/smf/index.php?topic=2296.0

Koliko je za srpski narod dobrog učinio još dvaput toliko je lošeg.
Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука: 4541
Приступио: јан 2008

Порука Ruzica 20.3.2008. 0:25

Цитираћу један допис који сам прочитала на сајту - Српска дијаспора... не знам колико је актуелан и да ли је уопште нешто рађено по питању снимања филма ( јер ништа о томе нисам чула...)... али је занимљив, па прочитајте:

U AMERICI SE PRIPREMAJU DVA FILMA O ŽELJKU RAŽNATOVIĆU
U Americi se pripremaju dva filma o Željku Ražnatoviću

KO ĆE IGRATI ARKANA

Američke producentske kuće «Mozgofilms» i «Anđelo» pripremaju filmove u Arkanu, u kojima bi glavne role trebalo da igraju legendarni britanski fudbaler Vini Džons, naš Miki Manojlović, a možda i holivudski glumac Šo Pen

Početkom septembra u SAD počinje snimanje filma „Prljavi rat“ u kojem će Željka Ražnatovića Arkana igrati Vini Džons, nekadašnji engleski fudbaler poznat po ulogama razbijača u filmovima „Dve čađave dvocevke“ i „Sneč“.
Producentska kompanija „Mozgofilms“ radi film koji govori o „grupi hrabrih dobrovoljaca predvođenih Eduardom Čikom Floresom, koji tokom 1991. godine brane jedno slavonsko selo od srpske okupacije“. Okupatori bi trebalo da budu Željko Ražnatović i njegovi Arkanovci, kako ih nazivaju Amerikanci. Holivudski producenti su prvo želeli da Arkana glumi hrvatski glumac Goran Višnjić, međutim, on je tu ponudu odbio. Vini Džons je ulogu Arkana prihvatio sa oduševljenjem.
Režiser filma „Prljavi rat“ je nepoznati mađarski reditelj Laslo Hege, a lik Eduarda Floresa igra nemački glumac Tomas Krečman. Arkan i Flores se nikada nisu sreli, ali to američkim producentima ne smeta da smisle priču u kojoj je Španac pozitivan, a Srbin negativan lik.
ĐOVANIJEVA IDEJA
Ideja o celuloidnoj životnoj priči Željka Ražnatovića stara je već pet godina. Odmah nakon ubistva Arkana u hotelu «Interkontinental» u Beogradu, 15. januara 2000. njegov prijatelj Đovani di Stefano, advokat iz Londona izjavio je da želi da snimi film o Željku Ražnatoviću:
- Istina o Arkanu je njegova najbolja odbrana. Planiram da snimim film o komandantu Srpske doborovoljačke garde, ako moji producenti naprave dobar finansijski plan i dobar scenario. Razmišljao sam da bi lik mladog Arkana mogao da igra beogradski glumac Sergej trifunović, a da bi lik Željka Ražnatovića u poznim godinama mogao da tumači slavni Miki Manojlović – rekao je tada Đovani di Stefano.
U međuvremenu ovaj stari prijatelj Željka Ražnatovića nije uspeo da okupi producentski tim i odustao je od snimanja filma o Arkanu. Ali je zato Đovani di Stefano dao saglasnost da se njegova ideja koristi u Americi. Saglasnost za snimanje filma o Arkanu, po Đovanijevoj ideji tražio je Vladimir Đorđević, američki šampion aikida i vlasnik producentske kuće «Anđela» iz Čikaga.
Ideja je rođena tokom snimanja filma «Dvoboj» o burnom životu pesnika i ambasadora Jovana Dučića, koji se upravo snima na terenima oko Čikaga, u Bosni i u Srbiji. Plan snimanja filma o Arkanu napravljen je u aprilu mesecu. Radni naslov filma je «Komandant Arkan».
- Želja mi je da napravimo biografsku priču o Željku Ražnatoviću kao velikom srpskom patrioti, ali i kao saradniku jugoslovenske tajne službe i čoveku broj jedan u jugoslovenskom i srpskom podzemlju. Nezaobilazni deo biografije Arkana vezan za ratove na prostorima bivše Jugoslavije, i moja ideja je da najširoj publici konačno predstavimo Ražnatovića u pravom svetlu. Svako ko je Arkana znao makar iz viđenja zna da je Ražnatović kao dobrovoljac išao na frontove, ne da bi pljačkao, jer je u to vreme važio za jednog od najuspešnijih biznismena na tim prostorima, već da bude sa svojim narodom kada mu je to bilo najpotrebnije. Naravno, mnogi su tada Arkana predstavljali kao ratnog profitera, a uz pomoć tako moćnih medija kao što je CNN, Srbi, pa i sam Željko Ražnatović, celom svetu su predstavljeni kao ubice i siledžije, iako za takve tvrdnje nije bilo nijednog dokaza - kaže Vladimir Đorđević.
Kako je reč o umetničkog viziji Arkanovog života, producent Vladimir Đorđević priznaje da će biografija Željka Ražnatovića biti modifikovana onoliko koliko to traži samo romansiranje i vizuelizacija celuloidnih slika, a i potreba da film bude aktuelan.
- Scenario filma «Komandant Arkan» je bio urađen po istoimenoj knjizi, ali je na moje insistiranje autor scenarija prihvatio sugestije da se preprave neki delovi. Akcenat događanja u filmu o Arkanu je stavljen na onaj deo Ražnatovićevog života, u kome se, po uzoru na filmove tipa “Kum” ili “Scareface”, glavni junaci predstavljaju i kao ljudi sa neograničenim vezama, sa neograničenom moći da vlada iz senke i upravlja svetskim događajima. Ja sam se lično družio sa Arkanom, koji je za mene, ali i za mnoge iz moje generacije, bio idol. Bio sam i član njegove humanitarne organizacije Fond “Treće dete”.
ARKAN JE ŽIV
Vladimir Đorđević nam otkriva da njegovo poznanstvo sa Željkom Ražnatovićem datira iz vremena kada su se mladi Beograđani okupljali na treninzima Kik-boks kluba “Delije”. Kao dobar poznavala Arkana sam Đorđević je ljut što su stereotipi o Željku Ražnatoviću kao kriminalcu i ubici stvoreni u studiju CNN-a, sa “reportažama” sa lica mesta.
- Pripreme za realizaciju filma «Komandant Arkan» su počele. Scenario se dorađuje i prevodi na enmgleski jezik. Režija će najverovatnije biti poverena našem iskusnom umetniku Gagi Antonijeviću, reditelju iz Holivuda. Dok bi glavnu ulogu nosio Miki Manojlović ili ako nam pregovori budu završeni sa uspehom Šo Pen, a možda i neka druga holivudska muška zvezda. Kako je scenarijom predviđenod a se u filmu pojavljuju i Tito, i Slobodan Milošević, i Stane Dolanc, planiramo da ulogu srpskog vožda ponudimo Robertu de Niru. Ima šanse da se u filmu pojavi i Bred Pit, što bi ovaj projekat učinilo svetskim delom – priznao nam je producent Vladimir Đorđević, šampion aikida koji su lane ušao u Svetsku kuću slavnih za borilačke veštine.
Đorđević je poslednjih nedelja neprestano u Holivudu i Kaliforniji, gde pregovara sa holivudskim glumcima i snimateljima, ali i finansijerima, koji na osnovu procene scenarija priče o Arkanu, treba da odluče da li će da učestvuju u ovom filmu.
Kako eksluzivno saznajemo, sasvim je sigurno da će se u filmu «Komandant Arkan» pojaviti i Željkova udovica Svetlana Ražnatović.
- U filmu o Arkanu ispričana je priča o Nataliji, majci četvoro Arkanove dece, koja danas živi u Los Anđelosu, ali i o Ceci, majci dvoje Željkove dece, koja živi u njihovoj porodičnoj kući Beogradu. Razmišljamo kako da posebno uradimo scenu "venčanja decenije" i čitav Arkanov brak sa folk megazvezdom Svetlanom Veličković. A to znači da nam treba glumica koja će nositi lik Cece. Može se dogoditi da Svetlana Ražnatović lično glumi samu sebe – otkrio nam je Vladimir Đorđević.
Film o Arkanu bi se snimao u Beogradu, u Budvi, u Frankfurtu, u Stokholmu, u Londonu, i u Bosni i Hrvatskoj, na terenima kuda se Željko Ražnatović kretao. Premijera filma «Komandant Arkan», kako je planirano, trebalo bi da bude sredinom 2007. godine, istovremeno u Čikagu i Beogradu. Bude li film prihvaćen dobro od publike, kritičara i javnosti njegov producent Vladimir Đorđević potajno razmiđlja o snimanju nastavka priče o Željku Ražnatoviću. I specijalno za naše čitaoce otkriva:
- Autor scenarija tvrdi da je Arkan živ i da se nalazi na jahti «Tigar», koja plovi do grčkih ostrva i luka, ali i zalazi u Sredozemno more, odakle Željko Ražnatović sa hidroavionom odlazi u London, Pariz i Čikago. Ta umetnička fikcija da je Arkan živ otvara nam mogućnost da napravimo i nastavak film «Arkan 2», u kome bismo prikazali nove životne avanture Željka Ražnatovića, njegovih sinova i njegovih Arkanovaca – priznao nam je Vladimir Đorđević, producent koji radi na snimanju filma «Komandant Arkan» u SAD.
Arkan.jpg
Arkan.jpg (12.19 КиБ) Прегледано 10125 пута
-Заклињем се са три прста са овога Светог Крста, живот дајем за спас српства!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10176
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 21.3.2008. 17:46

Најобичнији криминалац, који је једино наносио штету српској ствари.
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006

Порука агент провокатор 21.3.2008. 19:09

Слажем се са Вранцем, никада га нисам волео.

Мислим да је и Шешељ био са њим на ратној нози одувек, али је рекао једну паметну ствар. Да је Аркан остао број 1 српског подземља 5. октобра не би ни било, зато има основа у сумњи да су га убиле неке стране обвештајне службе. Без обзира на то, он је за мене негативац.
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију