srpskinacionalisti.com

КОМУНИСТИЧКИ ЗЛОЧИНИ НАД СРПСКИМ НАРОДОМ.

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
mali soso
Националиста
Националиста

Порука: 233
Приступио: мај 2011

Re: КОМУНИСТИЧКИ ЗЛОЧИНИ НАД СРПСКИМ НАРОДОМ.

Порука mali soso 8.5.2013. 14:06

Branke90 :: ...
А што се тиче даљег текста,грешиш,ЈВуО је била легитимна до промене устројства државе(конститутивне скупштине 29.11.1945.),до тада не постоји ни један легалан папир о њеном распуштању(па ни краљева реч коју је касније повукао) . . .

Четник-легалиста. :)

А потписана капитулација 17. априла 1941?
Јел' си прочитао некад шта тамо пише?
Јеси, али то се не рачуна?

Не рачуна се ни "реч" из Лондона 1944. али се рачунају оне из 1941. и 1942. када је Михајловић промовисан у министра војног, генерала једног, другог, трећег ... ово, оно ... ?

Легалитет се црпи из онога што се теби свиђа, а оно што ти се не свиђа - то се не рачуна?
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 602
Приступио: мар 2012
Место: Србија

Порука Юрков 8.5.2013. 17:36

Како је УДБА мучила: 40 дана жив зазидан

Слика
Удба мучила Ранка све док није остао инвалид

Ранко Јоцић из пиротског села Петровац само је једна од бројних жртава безобзирне тортуре коју су користиле послератне власти.

Њега су као осамнаестогодишњег младића, 1949. године, припадници ондашње Удбе без икаквог разлога, суђења или пресуде, живог зазидали у оџак и тамо држали скоро 40 дана.

Након тога су га пендрецима толико тукли по стопалима да су лекари, да би преживео, касније морали да му ампутирају обе ноге. Иако је у међувремену рехабилитован, од државе никада није добио ни динар одштете. Ранко је дуже од 60 година тежак инвалид, а мучење и тортуру коју је преживео тешко да се могу видети у најстрашнијим хорор филмовима. Свега се и данас добро сећа, а грч на лицу довољно говори о томе да његове ране никада нису зарасле.

Страдао због свиње

- Не знам зашто су ме утамничили, али претпостављам да је повод био то што сам покушао да спречим једног удбаша да нам одведе свињу из дворишта – присећа се чика Ранко. – Ушао је у двориште и без икаквог објашњења одвео крмачу. Сустигао сам га на друму и зауставио, а он ми је запретио да ће ме појести мрак. Није ми било због крмаче, али барем да је као човек дошао у кућу, да каже: таква и таква ствар, и да објасни. То је био мој једини грех. Уследило је хапшење и тамничење са невиђеном тортуром. Најпре су ме по табанима бесомучно тукли пендрецима. Онесвешћивао сам се од болова, али су ме они поливали кофама са водом како бих се освестио. Батинали су ме толико да су ми се табани буквално расцветали и од тада не осећам ноге. Када ме нису тукли, везали би ми руке иза леђа и ноге и провукли огроман колац, па су ме тако остављали сатима да висим.

Доказано је да је био жртва комунистичког прогона

Пиротски Окружни суд рехабилитовао је чика Ранка као жртву прогона комунистичке власти политичких неистомишљеника. У решењу о рехабилитацији, које је потписао тадашњи судија Окружног суда у Пироту Бранислав Лукић, наводи се да је чика Ранко лишен слободе без права на судску заштиту и доношења икакве судске одлуке, да је више месеци малтретиран и да су му у пиротској болници ампутиране обе ноге, као директна последица батинања и мучења које је преживео, а чему је највише допринела брутална метода затварања у оџак где је провео 40 дана.

Ипак, најтеже муке су настале када су га у згради тадашње Удбе у Пироту затворили у оџак и оставили тамо дуже од 40 дана без капи воде.

- Леђима сам се упро у један зид оџака, ногама у други, и тако сам провео дане и дане не би ли признао нешто о чему појма нисам имао – прича Ранко. – Нису ми давали воду, понекад само чорбасту храну, да бих касније потпуно изгубио осећај за време и простор. У тренуцима потпуног безнађа и очаја, како бих преживео, пио сам сопствену мокраћу. Када су ме више мртвог него живог извукли из оџака, преклињао сам да ми кажу шта треба да признам. Рекао бих им било шта, само да ме пусте, али су они наставили са мучењем.

А од Крцуна протезе

Према његовим речима, када су видели да су му ноге потпуно поплавеле и да је од толиког батињана по табанима добио гангрену, одвели су га у болницу.

- Лечио ме је доктор Глишић – сећа се наш саговорник. – Био је добар човек и помагао ми колико је смео и могао, да би ми уз сузе рекао да ће морати да ми одсеку обе ноге да би остао жив. Касније су ме пребацили у београдски затвор, где сам, на ургенцију тада првог човека Удбе Слободана Пенезића Крцуна, који је покажњавао све у Пироту који су ме зверски мучили, добио протезе.

Након тога су га послали у Војводину, пронашли му чак и неки посао, али се потом, ипак, вратио у Пирот где је успео да се запосли и дочека пензију.

- Суд у Пироту ме је рехабилитовао, што ми је донело мир души, али ни динара нисам добио одштете за зверско мучење због којег сам већ шест деценија тежак инвалид – каже чика Ранко. – Због дугогодишњег ношења протеза кукови су ми ослабили и све се теже крећем, па ме, вероватно, чека и операција кукова за коју немам пара. Последњих десетак година писао сам свакоме кога бих се сетио, али не само да ме нико није позвао, већ ми нико није ни одговорио. О некаквој одштети више и не размишљам. Тешко сам болестан, имам проблема са срцем, шећером и скоро да више и не устајем из кревета. Једина жеља ми је да видим да правда, на овај или онај начин, ипак победи.

Аутор: Александар Ћирић
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Юрков 8.5.2013. 17:55

Слика
mali soso
Националиста
Националиста

Порука: 233

Порука mali soso 8.5.2013. 18:23

40 дана без воде?

Занимљиво.
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Юрков 8.5.2013. 20:47

mali soso ::40 дана без воде?

Занимљиво.

Да ли си ти слеп?

Нису ми давали воду, понекад само чорбасту храну

како бих преживео, пио сам сопствену мокраћу
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Юрков 10.5.2013. 15:12

Комунистички злочини на подручју Теслића
http://www.scribd.com/doc/62409100/%D0% ... 1%9B%D0%B0
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 580
Место: Источно од Рајха

Порука Branke90 10.5.2013. 21:26

грешка
Последњи пут изменио Branke90 дана 10.5.2013. 21:29, измењено укупно 1 пут.
Процес генералу Михаиловићу, претрес од 26. јуна 1946. године:

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?
Оптужени Михаиловић: Тројка је тројка.
Тужилац Минић: Значи три човека?

:-D
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 580
Место: Источно од Рајха

Порука Branke90 10.5.2013. 21:27

Дечко,видим да си малкице(али само малкице)посвађао са историјом . . . :)

mali soso ::
Branke90 :: ...
А што се тиче даљег текста,грешиш,ЈВуО је била легитимна до промене устројства државе(конститутивне скупштине 29.11.1945.),до тада не постоји ни један легалан папир о њеном распуштању(па ни краљева реч коју је касније повукао) . . .

Четник-легалиста. :)

А потписана капитулација 17. априла 1941?
Јел' си прочитао некад шта тамо пише?
Јеси, али то се не рачуна?

Која потписана капитулација?Ко је потписао?Јел тај што је потписао био овлашћен да је потпише?Јел потписани био пре тога ратни заробљеник?Јел капитулација призната од стране "савезника"?Јел по међународном праву?Много питања,шта мислиш који су одговори . . . :)

mali soso ::Не рачуна се ни "реч" из Лондона 1944. али се рачунају оне из 1941. и 1942. када је Михајловић промовисан у министра војног, генерала једног, другог, трећег ... ово, оно ... ?

А јел реч једног субјекта власти(па макар то био и краљ) јача од свега?

А јел то 1941. и 1942. било на реч или је (замисли,мајку му божју) постојала влада која доноси уредбе и акте? :)

А што се тиче речи.краљ ју је касније повукао тако да где год да се ухватите,лабави сте . . .

mali soso ::Легалитет се црпи из онога што се теби свиђа, а оно што ти се не свиђа - то се не рачуна?

Не него из међународног и домаћег предратног права ,из којег видим сијаш . . .

Како год окренеш,ви сте до 1945. били најблаже речено нелегална војна формација . . .

Баш ме интересује зашто титине бајкице за малу децу нису пролазиле у Нирнбергу . . . :)
Процес генералу Михаиловићу, претрес од 26. јуна 1946. године:

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?
Оптужени Михаиловић: Тројка је тројка.
Тужилац Минић: Значи три човека?

:-D
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Юрков 18.5.2013. 15:48

"Срби изузетно цене и воле Русе, те су и комунизам прихватили на крилима русофилских осећања. Била је то велика и кобна заблуда јер су многи Срби мислили да је комунизам слободни избор руског народа. Срби углавном нису знали да су комунизам увезли у Русију агенти плутократских снага Запада да би је уништили и поробили. Захваљујући овом рату српски народ се пробудио и освестио, те сада зна да је власт у Русији антируска." Драгош Калајић (у сусрету са Јуријем Власовим, 1994)
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 19.5.2013. 2:22

Юрков ::те сада зна да је власт у Русији антируска." Драгош Калајић (у сусрету са Јуријем Власовим, 1994)

Па тада је била... Иста као и све ове наше после 5. октобра 2000-те.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Юрков 20.5.2013. 15:59

Трећи ::
Юрков ::те сада зна да је власт у Русији антируска." Драгош Калајић (у сусрету са Јуријем Власовим, 1994)

Па тада је била... Иста као и све ове наше после 5. октобра 2000-те.

Хоћеш да кажеш да милошевићева власт није била антисрпска?
Сети се блокада на Дрини, сети се како су после капитулације 1999. говорили да је то наша победа. (слично као што и сада слобин наследник Дачић и његови камаради из СНС-а говоре да је признање Косова неки наш успех :doubt: )
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 20.5.2013. 23:00

Юрков ::Хоћеш да кажеш да милошевићева власт није била антисрпска?
Ма била је, како није!! Уопште није ваљала!
Али су зато после петог октобра 2000-те рушењем антисрпске власти и 'балканског касапина' Срби добили баш онакву власт какву су хтели и какву заслужију - 'по својој мери'. Ено је, траје све до данас. ИСТА власт (права „српска“), једино се декор (персонал) на челу државних институција периодично мења.

Него - да те питам нешто! Није ваљала она антисрпска власт... Одговара ли ти сад ова 'српска'? :-k
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Юрков 21.5.2013. 22:28

Трећи ::рушењем антисрпске власти и 'балканског касапина' Срби добили баш онакву власт какву су хтели и какву заслужију - 'по својој мери'.

Заборављаш да је "касапин" неко време био и "фактор мира и стабилности"..

Трећи ::Него - да те питам нешто! Није ваљала она антисрпска власт... Одговара ли ти сад ова 'српска'? :-k

Ја нисам ни рекао да било која власт од 2000. ваља, већ сам само приметио да ти штеточинску антисрпску власт СПС-а и ЈУЛ-а из деведесетих, по свему судећи сматраш српском.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 21.5.2013. 23:15

Юрков ::Заборављаш да је "касапин" неко време био и "фактор мира и стабилности"..
'Навлачили' га (кобајаги му подилазили)... А кад су схватили да неће бити као ови садашњи - послали бомбардере.

Ја нисам ни рекао да било која власт од 2000. ваља, већ сам само приметио да ти штеточинску антисрпску власт СПС-а и ЈУЛ-а из деведесетих, по свему судећи сматраш српском.
Пу-пу-пу!!! Језик прегриз'о!
Наравно да је антисрпска. И упште ми не би било жао да се данас ништа не чује о њима; осим понекад преко медија, колико је коме деценија остало до изласка из затвора. На жалост, Слоба (за већину тога ни крив ни дужан) у гробу, а ови и даље изигравају 'фактир мира и стабилности'. Е то ме једи! А ови што су их рушили - слизали се с њима. Ујединили се, зајахали Србију, па мамузају ли мамузају! А да зло буде веће, и од осталих се немаш било чему добром надати - и они само маштају како би се 'докопали седла', па да и они мало мамузају.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију