srpskinacionalisti.com

Albanci hoce veliku Albaniju do Nisa???Sta mislite vi braco Srbi??

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1818
Приступио: мар 2012

Re: Albanci hoce veliku Albaniju do Nisa???Sta mislite vi br

Порука Đorđo Napolitano 11.6.2012. 21:23

Izabran novi predsednik Albanije Bujar Nišani.
Слика
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 688
Приступио: феб 2012

Порука Стекс95ПФК 25.7.2012. 21:17

Đorđo Napolitano ::Izabran novi predsednik Albanije Bujar Nišani.
Слика

Изабран је нови шимпанза.
Упс, извините шимпанзе, ипак сте интелигентнија бића.
Истина је непроменљива и вечна.
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука: 256
Приступио: мај 2012

Порука српска вила 27.8.2012. 21:32

Суштински, уопште нас не интересује шта хоће шиптари (мало слово им следи, за сада, а даће Бог, Једног Светлог Дана, ни једно слово неће имати), већ шта МИ ХОЋЕМО!

Али, када се каже да нас не интересује шта шиптари хоће то не значи да их игноришемо, да не треба да смо добро упознати не само са њиховим плановима и болесним жељама, већ и било кога другога ко нам спрема најгоре. Напротив! Треба се увек здушно трудити да се зло спречи на време, уз најмању цену. Али, у нашој историји било је пречесто граничних ситуација где политичка мудрост ( а некмоли глупост, као што је на несрећу случај данас) није спречила непријатеља да нам прети потпуном пропшашћу. Зато је битно - шта ми хоћемо.

Шта МИ ХОЋЕМО рекли су нам наши преци - својим Страдањима и Победама, а ништа мање поручили наши ПОТОМЦИ, они који ће тек доћи и ХОЋЕ да живе КАО СРБИ, а то значи СЛОБОДНИ! Ко то не мисли, неће тако или не може тако НИЈЕ НАШ, не може бити Србин или Српкиња.

Зато з а у в е к - ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ! МИ НЕ ГЛЕДАМО КОЈА НАС СИЛА НАПАДА, ВЕЋ КАКВУ СВЕТИЊУ БРАНИМО! И немамо шта да бринемо за своје приватне животе, ако је Отаџбина у питању и ако смо Срби. Тако је било, тако треба да остане. ЖИВЕЛА СРБИЈА!!!

Ко каже да је ово чиста метафизика - не лаже. Просто речено - питање смисла живота и немање страха пред смрћу. Међутим, за "утеху" или утеху (ако је она потребна, коме како одговара са наводницима или без) чињеница војне доктрине каже, на пример, да чета (војска у крајњем) у којој су ратници спремни да умру - преживљава (војска побеђује), а она која жели да преживи - редовно гине (ако је војска у питању онда губи).. Чисто искуство, статистике, чињенице. У исто време и парадокс. Дакле, метафизика и стање на блатњавом терену падају у - исту тачку.

Непријатељ побеђује не када је бројно јачи или оружјем, или када има моћне савезнике, не када се иживљава, мучи, злоупотребљава и убија људе, када отме земљу, него само ако успе да сломи Дух Народа. Дух Српског Народа је Христобразан. Никада не издати ХРИСТА је НАША НЕПОБЕДИВА СНАГА. Од ТОГА сваки Српски непријатељ стрепи ма колико да је бројан, наоружан, дрзак, луд и/или зао. То треба имати на уму.

Сила Бога не моли, али БОГ СИЛУ НЕ ВОЛИ. БОГ ЈЕ ВЕЧАН, а свака је сила за времена.

Зато се, уз све друго потребно, Господ и Отаџбина бране у Срцу, то је она прва, средња и последња линија одбране. Ту је кључ, без тога све оно друго није довољно. Непријатељ, ма колико моћан, управо је због те одбране у Срцу увек, до сада, губио оно готово добијено. То не престаје да га излуђује и разгорева му завист, а она увек ниче из немоћи, тако да основни порив непријатељ носи у себи клицу његове будуће пропасти. То никада не треба губити из вида. Правда јесте на страни неправедно нападнутог. У томе је наша Вера и Нада. Ми Певамо о томе. То је наша ХИМНА. Непријатељ то не разуме мада за то зна. Да може да разуме не би ни био непријатељ.

Наша Историја је Огледало Армагедона ПРЕ АРМАГЕДОНА. Заиста - Вера, Нада и изнад свега Љубав су чињенице Српске Историје и њене тајне. НЕПОБЕДИВЕ.
"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука: 256
Приступио: мај 2012

Порука српска вила 14.9.2012. 17:03

"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1644
Приступио: сеп 2004

Порука triatlon 14.10.2012. 8:27

Добри ::Ова не е план, али е реална опасност. Албанците са исти, като наши цигани - поне по 5 деца на семейство. Не правете сащите грешки како нас - сега све български села са цигански (90%). Нажалост свaка акция против ова "инвазия" чи биди препоаната како дискриминация от Западна Европа.

Да је било више памети код нас и Бугара могли смо почетком 20 века да Балкан заједнички средимо и поделимо територију закључно са европским делом Константинопоља. Али није било памети. А нема ни сад. Они су ушли у НАТО и ЕУ, гурамо се и ми, па су шансе за нови Балкански рат никакве.

Ако ништа радикално не предузмемо готови смо. Ако уђемо у ЕУ, шиптари за педесетак година стижу не до Ниша него до Саве и Дунава. То није све, има их доста и у Војводини...
У сваком случају, показало се да сто и више година нисмо имали власт способну да управља државом, немамо је сада, нити има шансе да је добијемо у скорој будућности.

Решења:

1. Разменити територију Србије са Кинезима; они да испразне и дају нам сличну површину на граници са Русијом. У уговору да напишемо да им дајемо приде и територије КосМета и северо-западне половине Албаније (повлачимо признање те државе због њеног стогодишњег тероризма).
Овде остављамо Шиптаре, Цигане и Европејце. Запослиће њих Кинези.

или
2. Наговорити Израел да размени територију и становништво са Албанијом; сличне су површине. КосМет може по пола; на нашу половину пресељавамо све Цигане из Србије и дајемо им независну државу.

или
3. Да наставимо да молимо Русе да приме српске националисте у Русију. Има нас око 3 милиона, већина квалификовано пољопривредно становништво, требаће им. Да пожелимо срећу онима који остану овде.
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3250
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 16.10.2012. 1:00

Слика
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2657
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 16.10.2012. 8:15

triatlon ::
Добри ::Ова не е план, али е реална опасност. Албанците са исти, като наши цигани - поне по 5 деца на семейство. Не правете сащите грешки како нас - сега све български села са цигански (90%). Нажалост свaка акция против ова "инвазия" чи биди препоаната како дискриминация от Западна Европа.

Да је било више памети код нас и Бугара могли смо почетком 20 века да Балкан заједнички средимо и поделимо територију закључно са европским делом Константинопоља. Али није било памети. А нема ни сад. Они су ушли у НАТО и ЕУ, гурамо се и ми, па су шансе за нови Балкански рат никакве.

Ако ништа радикално не предузмемо готови смо. Ако уђемо у ЕУ, шиптари за педесетак година стижу не до Ниша него до Саве и Дунава. То није све, има их доста и у Војводини...
У сваком случају, показало се да сто и више година нисмо имали власт способну да управља државом, немамо је сада, нити има шансе да је добијемо у скорој будућности.

Решења:

1. Разменити територију Србије са Кинезима; они да испразне и дају нам сличну површину на граници са Русијом. У уговору да напишемо да им дајемо приде и територије КосМета и северо-западне половине Албаније (повлачимо признање те државе због њеног стогодишњег тероризма).
Овде остављамо Шиптаре, Цигане и Европејце. Запослиће њих Кинези.

или
2. Наговорити Израел да размени територију и становништво са Албанијом; сличне су површине. КосМет може по пола; на нашу половину пресељавамо све Цигане из Србије и дајемо им независну државу.

или
3. Да наставимо да молимо Русе да приме српске националисте у Русију. Има нас око 3 милиона, већина квалификовано пољопривредно становништво, требаће им. Да пожелимо срећу онима који остану овде.

Нема шта да их молиш него крени сам то и ја размишљам ,што се свих балканских праволсавних народа тиче демографске кривуље су неумољиве и сурове.У Београду где имамо убедљиво највећи прилив становништва из свих крајева има 1.7 милиона становника..Како ствари стоје изгледа да се неће мењати следећи попис ћемо дочекати са испод 7 милиона становника.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1818
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 17.10.2012. 15:18

Štefan File: "Dati Albaniji status kandidata za EU"
http://www.tanjug.rs/novosti/62356/file ... didata.htm
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 688
Приступио: феб 2012

Порука Стекс95ПФК 17.10.2012. 16:06

Đorđo Napolitano ::Štefan File: "Dati Albaniji status kandidata za EU"
http://www.tanjug.rs/novosti/62356/file ... didata.htm

Нека уђу што се мене тиче. Свака тамница народа/империја зла која је у свом саставу или као савезнике имала курвате и шиптаре је пропала, па тако ће пропасти и ЕУ.
Истина је непроменљива и вечна.
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука: 2098
Приступио: јан 2012
Место: Београд

Порука Ружица 3.12.2012. 0:14

Велика Албанија: мит или реалност?

Albania_map.jpg
Albania_map.jpg (69.89 КиБ) Прегледано 2518 пута

Грчки министар иностраних послова Дмитрис Аврамопулос отказао је заказану посету Албанији пошто је њен премијер Сали Бериша врло одлучно осликао границе албанских територија. Бериша је изјавио да пре сто година независност су стекле све албанске територије од Превезе до Прешева, од Скопља до Подгорице. Проблем је у томе што се град Превеза данас налази у Грчкој. Па и други набројани градови налазе се ван граница Албаније. Прешево у Србији, Скопље је главни град Македоније, а Подгорица Црне Горе.
Тему наставља коментатор Петар Искендеров.
Данас многи балкански радикали, при томе не само у Албанији, заносе се управо оним етничким и политичким картама из доба Османске империје. Али наш саговорник Клеарт Дурај, директор одељења за међународне односе јавне радиотелевизије Албаније не гаји посебне илузије поводом Велике Албаније.
Не може се рећи да ова идеја уопште не постоји, али у политичким круговима и Албаније, и Косова, и Македоније, где као што знате живи становништво албанског порекла, она није широко подржана, зато што се политичке партије ових земаља па и албанске политичке партије схватају да њихов пут лежи у европској интеграцији и интеграцији у НАТО. Албанија, као што се зна, већ је у НАТО-у. Али у неким слојевима становништва и покретима лебди идеја обједињавања свих територија на којима живе Албанци. Мислим да се то објашњава углавном политичким амбицијама и како би се покретима дала политичка тежина. Многи у Албанији, на Косову и Метохији деле моју тачку гледишта да идеја Јединствене Албаније није основана.
Експерт радија Глас Русије, руководилац Центра за проучавање савремене балканске кризе Института за славистику РАН Јелена Гускова, коментаришући овај проблем, подвукла је:
Ми смо објавили 4 тома докумената Албански фактор у развоју кризе на територији бивше Југославије. Из тих докумената одлично се види да почев од 1878. године, Албанци су поставили за себе циљ да уједине све територије пред албанском већином, независно од тога у којој држави се налазе. Овај циљ они реализују, они су му се већ приближили, прогласивши независност Косова. Тако да треба очекивати почетак процеса обједињавања других територија, значи устанак Албанаца у Македонији, на југу Србије и слично.
Ипак уједињење Косова и Албаније је само део оног програма којег се придржавају присталице идеје Велике Албаније. У меморандуму Албанске академије наука, објављеном у Тирани 1998. године под називом Платформа за решавање националног албанског питања, овај појам је одређен као покрет за ослобађање албанских земаља од стране окупације и њихово уједињење у посебну националну државу.
Проглашење независности Косова 2008. године и његово признање од стране западних држава дало је идеји новог прекрајања балканских граница снажан импулс – истакао је у разговору за Глас Русије експерт Института за славистику РАН Александар Карасјов.
Одјек косовских догађаја још дуго неће утихнути. Мени се чини да већ може да се говори о формриању преседана у међународном праву. И он ће вршити утицај на развој ситуације у другим сличним конфликтима. Снажан стимуланс за раст сепаратизма било је решење једностраног изласка територије из састава државе-чланице УН без сагласности саме државе. Мада формално судска одлука о Косову је имала консултативни карактер, њени аргуметни могу да буду употребљени у другим конфликтима у региону.
За сада се Албанија држи усмерења ступања у ЕУ, и то поставља њеним лидерима озбиљне обавезе. Ипак на Балкану је више него довољно национал-радикала. И за њих идеје стогодишње давности нису историја, већ упутство за деловање.

Глас Русије
http://www.srbinaokup.info/portal/2011- ... i-realnost
Заклињем се са три прста са овога Светог Крста живот дајем за спас Србства!
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука: 2098
Приступио: јан 2012
Место: Београд

Порука Ружица 3.12.2012. 14:33

Албанци хоће... а заборављају ко су и одакле су...
Хоће уз помоћ Америке, ЕУ и НАТО!!!
Добила сам једну занимљиву поруку а односи се на порекло Скедербега!!!

Пре десетак дана десио се интересантан догађај у Албанији, у музеју Скендербега у Круји.
Један мој пријатељ рекао ми је да ће ићи послом у Албанију, и ја му кажем да обавезно посети музеј Скендербега и објасним му ко је био Скендербег.
И он оде у Албанију и посети музеј Скендербега. И кустос музеја им објашњава ко је био Скендербег, ово, оно, а овај мој пријатељ га пита (оно што сам га ја научио):
"А где су сахрањени Скендернегов рођени брат и отац?"
А овај прогута кнедлу па каже: "У српском манастиру Хиландар."
А овај опет пита: "А зашто тамо?"
А кустос каже: "Па знате, Скендербег и његова породица су били велики државници, па су имали добре односе са другим народима."
А ови људи у групи, било је ту и Швајцараца и Немаца и "Црногораца", слушају и чуде се шта прича кустос, па питају овог мог друга: "Како то да су они сахрањени у српском манастиру?"
А мој пријатељ им каже: "Па они су били Срби, православни монаси."

Ови људи су били шокирани, а мој пријатељ такође, јер није могао да верује да цела држава Албанија егзистира на фалсификованој историји, на лажи. Није то ништа ново
!
Заклињем се са три прста са овога Светог Крста живот дајем за спас Србства!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 4.12.2012. 0:16

Ни ја не могу да поверујем да пола света егзистира на више него очигледној лажи ових 'из сенке'; а ето - бива и то...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Dobrovoljni
Националиста
Националиста

Порука: 393
Приступио: јун 2011

Порука Dobrovoljni 6.12.2012. 23:39

Jedinstvena ,nacionalna, i patriotska misljena i rad se ne pisu po forumu,to je nas Srbski problem i mi sami to treba da resimo :roll: .Posto je internet jedna ogromna kanta smeca i svako nesto nadje za sebe,tako isto i ova tema je vec davno trebala da zavrsi na deponiji. :puke:
Ако се не углача ни драги камен не светли.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 6.12.2012. 23:48

Dobrovoljni ::Jedinstvena ,nacionalna, i patriotska misljena i rad se ne pisu po forumu,to je nas Srbski problem i mi sami to treba da resimo
Па шта чекате... Лимун??
Ако и даље будете тако „агилни“ и „сложни“, за коју деценију вас неће бити. Јеси ли ти свестан тога??!
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Dobrovoljni
Националиста
Националиста

Порука: 393
Приступио: јун 2011

Порука Dobrovoljni 6.12.2012. 23:57

Nas!
Ако се не углача ни драги камен не светли.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 13 гостију