srpskinacionalisti.com

Albanci hoce veliku Albaniju do Nisa???Sta mislite vi braco Srbi??

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 154
Приступио: феб 2008
Место: BRT

Re: Albanci hoce veliku Albaniju do Nisa???Sta mislite vi braco

Порука KAPPA 13.10.2008. 15:17

ALBANCI UZIMAJU SRPSKE PASOŠE!

Kosovske putne isprave važe u malom broju zemalja, pa Albanci sve češće dolaze u prištinsku upravu MUP-a u Niškoj Banji

Kosovski pasoš ničemu ne služi... Albanci prinuđeni da uzimaju dokumenta države Srbije

Albanci sa Kosova u inostranstvo putuju sa srpskim pasošima, bez obzira na to što je njihova samozvana republika počela sa izdavanjem svojih putnih isprava. Srpska dokumenta izdaju se u ispostavi MUP-a Srbije u okolini Prištine, ali kosovski Albanci po njih uglavnom dolaze u Nišku Banju, gde je dislocirana policijska uprava glavnog grada Kosova.

Propala očekivanja

Policijska uprava u Niškoj Banji bez odobrenja MUP-a Srbije nije mogla da nam otkrije podatke o broju izdatih pasoša kosovskim Albancima. Međutim, kako saznaje Press, posle izvesnog zatišja koje je usledilo posle proglašenja samostalnosti Kosova kolone Albanaca su opet pred policijskom upravom.

- Jedno vreme ih nije bilo, verovatno su očekivali da će to sa priznanjem Kosova ići brže. Međutim, kada su shvatili da to baš ne ide kako su planirali i da sa njihovim pasošem ne mogu u mnogo zemalja, ponovo su se vratili ovde - kaže za Press izvor iz kosovske policije.

Razlog jagme za srpskim dokumentima, naravno, nije u lojalnosti državi Srbiji, već činjenica da kosovski pasoš važi u malom broju država kao validna putna isprava. Albanci svakodnevno dolaze u Nišku Banju ne samo zbog pasoša, već i zbog ličnih karata, vozačkih i saobraćajnih dozvola. Podujevčanin sa kojim smo razgovarali kaže da je u Niš došao jer na Kosovu ne može da dobije srpski biometrijski pasoš.

- Policijska ispostava u Prištini ne izdaje biometrijske pasoše i lične karte, pa sam zato došao u Niš da podnesem zahtev za nova dokumenta. Bavim se trgovinom tekstilom i stalno putujem u Kinu, pa mi je pasoš neophodan. Ne verujem da će Kina ikada priznati Kosovo, pa šta mi onda vredi takav pasoš - priča čovek koji nije želeo da mu se pominje ime.

Kako kaže, Kosovo je počelo sa izdavanjem pasoša, ali interesovanje za dokumenta sa obeležjima nove države je malo.

- Šta će mi takav pasoš kada sa njim ne mogu nikuda? Ja moram da radim i pasoš mi treba. Naša država zna kako stvari stoje, pa nam je omogućila da imamo dva državljanstva, i albansko i srpsko. Mnogi Albanci rade po zemljama zapadne Evrope i ne mogu da čekaju da ove države uspostave diplomatske odnose sa Kosovom i počnu da priznaju naše pasoše. Zato tražimo pasoše od Srbije i dobijamo ih bez problema. Takođe, niko na Kosovu nam ne pravi probleme zato što uzimamo srpska dokumenta - kaže ovaj kosovski Albanac.

Njegov prijatelj iz Podujeva potegao je u Niš iz istog razloga. Posao ga stalno vodi preko granice, za šta mu je neophodan pasoš Srbije.

- Putujem stalno u Tursku i Dubai odakle donosim robu, i ne mogu da čekam da se prizna kosovski pasoš. Mi moramo da radimo svoj posao, a država neka radi svoj. Kada se sa našim pasošem bude moglo preko granice - uzećemo ga, a do tada koristićemo srpski - priča Podujevčanin.

D. KOCIĆ

Press

:roll:
Milan-Toplica
Националиста
Националиста

Порука: 237
Приступио: апр 2005
Место: Prokuplje Toplicki okrug Srbija

Порука Milan-Toplica 14.10.2008. 17:15

SVE VIŠE ALBANACA SA KOSOVA DOLAZI PO DOKUMENTA U NIŠKU BANJU

Kad treba, dobar im srpski pasoš
Albanci koji poslom putuju u zemlje zapadne Evrope kažu da jedino sa pasošem Srbije na granicama nemaju nikakvih problema

NIŠ - Pošto su shvatili da sa priznavanjem nezavisnosti Kosova i priznavanjem pasoša te samoproklamovane države u svetu ne ide baš kako su očekivali, sve veći broj Albanaca sa Kosova u poslednje vreme dolazi u Nišku banju, gde je smeštena Policijska uprava Prištine, i podnose zahteve za dobijanje srpskih pasoša i ličnih karata. Oni kažu da od srpske policijske uprave smeštene u okolini Prištine ne mogu dobiti biometrijske pasoše Srbije, pa je i to jedan od razloga zbog čega dolaze u Nišku banju.

Policijska uprava Prištine u Niškoj banji ne želi da bez odobrenja MUP-a Srbije saopšti broj Albanaca kojima je do sada izdala pasoše, ali ne krije podatak da je pred njenim šalterima u poslednje vreme sve više Albanaca sa Kosova.

Albanci koji dolaze u Nišku banju ne kriju da njihova „jagma“ za srpskim pasošima, ličnim kartama, vozačkim i saobraćajnim dozvolama nije lojalnost državi Srbiji, već pre svega činjenica da sa tim dokumentima lakše putuju po svetu. Jedan od njih, koji je samo kazao da dolazi iz Podujeva, rekao je ovih dana novinarima da se bavi trgovinom tekstilom i da zbog toga često putuje u Kinu.

- Ne verujem da će Kina ikada priznati Kosovo, a ja moram od nečega da živim i hranim svoju porodicu i zato mi je neophodan pasoš Srbije - kaže ovaj Podujevčanin.

NE PRIZNAJU SRPSKE PASOŠE SA KOSMETA

PRIŠTINA - Koha ditore, pozivajući se na neimenovanog zvaničnika EU, piše da zemlje članice EU koje su priznale Kosovo neće priznavati pasoše Srbije izdate na Kosovu. - Ako građanin Srbije dođe na našu granicu sa pasošem Srbije izdatim u Peći, Gnjilanu ili Mitrovici, biće vraćen, jer takav pasoš je za nas nevažeći - citira prištinski list izjavu neimenovanog zvaničnika EU.

Iz istog kosovskog grada došao je i Albanac kojem srpski pasoš omogućuje da bez problema putuje u Tursku i Dubai, gde nabavlja robu.

- Mi moramo da radimo naš posao, a država neka radi svoj - kaže on.

Albanci još ističu da je dobro što im vlasti na Kosovu ne prave probleme što uzimaju srpske pasoše kako bi lakše putovali po svetu, a naročito u evropske zemlje gde je inače veliki broj Albanaca, ili članova njihovih porodica, stalno ili povremeno radno angažovano. Ističu i da dokumenta u Policijskoj upravi Prištine u Niškoj banji dobijaju bez problema.

Dobro nam krenulo,kada Albanci dolaze tek tako u Nisu da uzmu pasose,onda ce isto tako dolaziti i da kupuju kuce i stanove po juznoj Srbiji.A onda ce i firme i sve zivo sto je na prodaju.
Tamo daleko,daleko od mora tamo je selo moje tamo je Toplica
Аватар
Станоје
Војвода
Војвода

Порука: 1823
Приступио: дец 2003
Место: СРСрбија

Порука Станоје 14.10.2008. 18:38

Milan-Toplica ::NE PRIZNAJU SRPSKE PASOŠE SA KOSMETA

PRIŠTINA - Koha ditore, pozivajući se na neimenovanog zvaničnika EU, piše da zemlje članice EU koje su priznale Kosovo neće priznavati pasoše Srbije izdate na Kosovu. - Ako građanin Srbije dođe na našu granicu sa pasošem Srbije izdatim u Peći, Gnjilanu ili Mitrovici, biće vraćen, jer takav pasoš je za nas nevažeći - citira prištinski list izjavu neimenovanog zvaničnika EU.

Па ко иде у те земље нека узме шиптарски пасош. Само, такве не треба пуштати назад у Србију. :evil:
Чува Бог радикалца свог!
Жив је Дража умро није док је Срба и Србије!
Ватикан главно Сатанино гнездо
Европска унија сатанистичка творевина
ИСТИНОМ ПРОТИВ ВАТИКАНСКЕ ЦЕНЗУРЕ - http://savest.org
Аватар
Kordunas
Војвода
Војвода

Порука: 1198
Приступио: нов 2003

Порука Kordunas 15.10.2008. 16:56

Koga su nislije izglasale za vlast? Zute?

Onda me tako boli k sto ce NIs biti Albanija... cak navijam da to bude sto pre.

p.s. kako me vise zabole sa Srbiju ... potpuno sam se razocarao...
KAPPA
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 154
Приступио: феб 2008
Место: BRT

Порука KAPPA 16.10.2008. 0:20

Брате Србине, немој тако!

Живјела Србија и сви Срби!
Аватар
гризли
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 33
Приступио: окт 2008

Порука гризли 16.10.2008. 13:27

Kordunas ::Koga su nislije izglasale za vlast? Zute?

Jeste da mi je ovo prvi post, no čitao sam izvesno vreme ovaj forum i primećujem veliki razdor čak i među dojučerašnjim uslovno rečeno - forumskim prijaterljima .
No bez obzira na to Kordunaš, moram da te pitam
da nisi šiptar kada ovako pišeš?
Ako ti se ne sviđa Srbija pali na Obalu slonovače!
...Стога се у рату до победе никада не долази на исти начин, већ је потребно стално прилагођавање.
СУН ЦУ
ILIR
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 706
Приступио: авг 2008

Порука ILIR 25.10.2008. 19:01

Milan-Toplica ::Postoji izuzetno opasan plan Šiptara, koji na prvi pogled možda zvuči nerazumno i bojim se da može da bude realizovan. Naime, po proglašenju nezavisnosti Kosmeta i usvajanju određenih zakona koji daju legitimitet državnosti i priznanja pojedinih država regiona, vlada Kosova će doneti odluku da podigne tužbu protiv Srbije (ne protiv Državne zajednice SCG), i zatraži ratnu odštetu u iznosu oko 100 milijardi dolara. Šiptarski lideri i planeri misle da Srbija neće moći da plati tu ratnu odštetu i, za uzvrat, predložiće dobijanje dela teritorije Srbije. Tražiće prostor juga Srbije, opštine Preševo, Bujanovac i Medveđu, prostor od Prokuplja do Niša, do sela Mramor i prirodne granice reke Nišava. Prema Vranju duž reke južna Morava, kao prirodne granice. Tražiće maksimum, da bi dobili minimum, koji se, pre svega, odnosi na prostor juga Srbije, zaključno sa opštinom Vranje. U njihovim planovima je jug Srbije, zajedno sa Kumanovom. To bi trebalo da čini prostor koji će predstavljati jednu veliku bescarinsku zonu, koju će koristiti mnogi zapadni činioci. Svi šiptarski biznismeni, počevši od onih u Velikom Trnovcu i dalje, intenzivno prave planove za poslovanje u toj bescarinskoj zoni.

Тако језиво а тако реално! Ништа није искључено у овом изопаченом, новом поретку па ни то. Ако заиста дође до нечег оваквог Србија би требала да војно обезбједи поменуте територије и да једноставно ико не може да уђе на њих а Шипци нек проглашују шта хоће.
ILIR
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 706
Приступио: авг 2008

Порука ILIR 25.10.2008. 19:06

гризли ::
Kordunas ::Koga su nislije izglasale za vlast? Zute?

Jeste da mi je ovo prvi post, no čitao sam izvesno vreme ovaj forum i primećujem veliki razdor čak i među dojučerašnjim uslovno rečeno - forumskim prijaterljima .
No bez obzira na to Kordunaš, moram da te pitam
da nisi šiptar kada ovako pišeš?
Ako ti se ne sviđa Srbija pali na Obalu slonovače!

Па и Србију је болио к***ц за нас "95. Што ми толико да се нервирамо ако Срби који су рођени у Србији гласају за идиоте попут Тадића.
cilm-ex
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 31
Приступио: окт 2008

Порука cilm-ex 27.10.2008. 13:10

одговор је једноставан!; питајмо се, зашто је Тадић и његови пајтоси још увек на власти????,........, онда не би било уопште проблема са шиптарима!, а ни осталих проблема!, ....
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10243
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 9.2.2009. 3:23

Ми се бунимо за Неманије, а ево видим да је и Декарт био Шиптар :lol: :

Слика
Аватар
Михајло
Војвода
Војвода

Порука: 3357
Приступио: јан 2008

Порука Михајло 9.2.2009. 4:23

Донекле интригантно у вези са овом марком је то што на њој стоји година 1996, а на сајту са кога ова слика потиче пише:
Notice the Folium of Descartes on the stamp issued by Albania in 1966. This stamp apparently features the misspelling of the Latin form of Descartes which should be "Cartesius."

А да је цела ствар урнебесна, вала јесте. Ех, да су то једини историјски фалсификати...
Снимци суђења у хашком трибуналу: video.greatserbia.org
Карлобаг—Огулин—Карловац—Вировитица
Аватар
DEDA-EU
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 749
Приступио: феб 2009

Порука DEDA-EU 10.2.2009. 0:39

Ovde neki pisu kao da je rat zavrsen a on nije jos ni poceo.Sta je vama ljudi. :shock:
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука: 2760
Приступио: авг 2007
Место: Београд

Порука Sandra 10.2.2009. 10:27

Ovde neki pisu kao da je rat zavrsen a on nije jos ni poceo.Sta je vama ljudi.

Наша највећа грешка је та што до задњег часа мислимо да се ,многе ствари неће десити а десе се.
Тако и ово Албанија до Ниша.
Најтрагичније је то што ми немамо Војску она је незнатна и уништена расформирана официри од четрдесет година у напону радне снаге су пензионисани а шиптари праве савремену војску а зашто ће им та војска :?: То би требало да нас брине.
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Није задовољство имати нешто ако то не поделиш с другим.
Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Milan-Toplica
Националиста
Националиста

Порука Milan-Toplica 30.3.2009. 9:20

Kuršumlija -- Zbog čestih upada albanskih ekstremista sa teritorije Kosova na područje kuršumlijske opštine nekoliko sela ostalo je bez stanovnika.

Oni su zbog nebezbednosti napustili svoje kuće. Istovremeno, učestali su i upadi šumo-kradica koji su opustošili šume uz administrativnu granicu. U lokalnoj samoupravi upozoravaju da i preostalim selima u Kopnenoj zoni bezbednosti preti opasanost da ostanu bez stanovnika.

Uz liniju razdvajanja opštine Kuršumlija sa Kosovom koja se proteže koja se proteže u dužini od sto kilometra, u prethodnih nekoliko godina česti su bili upadi Albanaca što je uzrokovalo da su žitelji pojedinih sela napustili svoje domove.

Veliki je broj napuštenih kuća u ovom delu Kuršumlije. Zamenik predsednika opštine Dejan Milošević kaže da su u preostalim planinskim selima uz administrativnu granicu sa Kosovom ostala malobrojna staračka domaćinstva.

“Na liniji razdvajanja sa Kosovom, mi imamo trenutno šest praznih sela, a imamo još dvadesetak sela gde je ostao vrlo mali broj stanovnika, i to je naročito starije stanovništvo, jer su mlađi otišli. Tim selima preti ista sudbina kao i ovim ostalim a to je da ostanu bez i jednog stanovnika”, reko je predsednik opštine Kuršumlija Dejan Milošević.

Zbog čestih upada kosovskih Albanaca iz opštine Podujevo, jedno od napuštenih sela je Tačevac, u kome više nema žitelja.

Poslednja se iselila porodica Aleksić, koja sada kako kaže Kosta Alekić, praktično živi u izbeglištvu, na samo nekoliko kilometara od rodne kuće u kojoj su proveli najveći deo života.

“Kada se naša vojska povukla mi smo se onda svi povukli otuda. Nismo smeli mi da ostanemo više gore…I počeli su posle i nas da napadaju, hteli su da nas sele, da nas ubijaju, da nas pale…”, kaže Aleksić.

Aleksići do rodnog sela odlaze samo da obiđu groblje, ali i tada, kako kažu, isključivo naoružani. Patrole vojske i policije često krstare ovim administrativnim pojasom, u kojem upravo zbog malog broja stanovnika, albanske šumokradice upadaju i seku šumu.

Šef šumske uprave Branislav Prolović kaže da ovakvi upadi često izazivaju održane incidente, jer se radio o dobro organizovanim i automatskim puškama naoružanim grupama.

Prema podacima preduzeća “Srbijašume” u Kuršumliji albanske šumokradice su u proteklih deset godina na desetine hiljada kubnih metara drvne građe na teritoriji opštine Kuršumlija.

Sa druge strane kako ističu u lokalnoj samoupravi u Kuršumliji, postoji opasnost da ako se nastavi dosadašnji trend iseljavanja stanovništva uskoro će čitav pojas uz liniju razdvajanja Kuršumlijske opštine sa Kosovom, ostati bez jednog stanovnika.
Milan-Toplica
Националиста
Националиста

Порука Milan-Toplica 30.3.2009. 10:28

BEOGRAD - Srbi sa Kosmeta sve više prodaju svoja imanja i kuće, i to po veoma visokim cenama, zbog isključenja struje koja traju i po nekoliko nedelja, teške materijalne situacije i ugrožene bezbednosti. Primera radi, u selu Rabovce kod Lipljana stvarni i fiktivni kupci za ar njive koja košta 200 do 300 evra nude od tri do pet hiljada evra.
U Čaglavici, udaljenoj od Prištine oko tri kilometra, njive se prodaju po ceni od pet do 20.000 evra po aru, a u samom selu plac košta od od 15.000 do 30.000 evra.
Neverovatno
- U Čaglavici, koja je bila čisto srpsko selo sa 300 kuća, prodato je 100 srpskih. U selu je nekada živelo 15 albanskih porodica, danas ih je 150 u centru, a na periferiji oko 200. Čak je i Agim Čeku u Čaglavici sazidao veliku kuću. Albanci sve to rade planski. Prošle godine Šiptari su kupili dva placa unutar sela i na njima napravili 55 kuća - kaže jedan meštanin Čaglavice koji insistira na anonimnosti i tvrdi da je nedavno jedan Šiptar po imenu Bajram iz Glogovca kupio zemlju i kuće u vrednosti od neverovatnih 45 miliona evra.
Ništa bolja situacija nije ni u drugim mestima širom naše južne pokrajine. Tako je u Rabovcu u protekla tri meseca prodato deset srpskih kuća. Najkritičnije je u Pasjanu, odakle se samo tokom prošle godine iselilo 120 porodica, koje nisu prodale svoja imanja.

DRAMATIČNO
Zvonimir Stević, državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju, priznaje da iseljavanje Srba sa Kosmeta poprima dramatične razmere.
- Taj proces je naročito izražen na području centralnog Kosmeta, Kosovskog pomoravlja i Metohije. Iz Štrpca se iselilo 50 mladih bračnih parova zbog nemogućnosti zaposlenja, ali odlaze i zbog bezbednosti. Jedno od rešenja vidimo u organizovanom povratku Srba na Kosmet - ukazuje Stević i najavljuje da će ovo ministarstvo ovih dana predstaviti strategiju održivog opstanka i povratka.

Slično je i na jugu Srbije. U Preševu Srbi čine svega osam odsto stanovništva. Suprotna tendencija je u Medveđi, odakle se Šiptari iseljavaju, dok će se oko Bujanovca, gde živi 60 odsto Albanaca, 30 odsto Srba i nešto malo Roma, narednih godina lomiti koplja oko etničke prevlasti.
Opustela sela
Srbi se sele i iz Kuršumlije, koja se nalazi na administrativnoj granici sa Kosmetom, gde često upadaju albanski ekstremisti sa kosovske opštine Podujevo. Česti su i upadi šumokradica.
Zoran Vučković, predsednik opštine Kuršumlija, kaže da je bezbednosni faktor jedan od uzroka iseljavanja.
- Ako se ovakav trend nastavi, cela naša opština će za 10-20 godina biti brisan prostor. U nekim selima na administrativnoj granici sa Kosovom živi svega dvoje staraca koji nemaju kud da odu, dok su četiri sela skroz prazna - kaže Vučković.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 14 гостију