srpskinacionalisti.com

Нови сукоб на Блиском Истоку

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1945
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Нови сукоб на Блиском Истоку

Порука Српски родољуб 25.12.2017. 16:27

Ротшилди, Рокфелери, Сорош, Кисинџер, Џ.П. Морган, Бланкфајн и остала НСП багра можда званично има различите идеје, али циљ им је потпуно исти!

Бугари су се више пута показали нпр. кад су благосиљали ВМРО која је убијала Србе, а којој се ти из неких ненормалних разлога дивиш.

Рекао сам да подржавам њихову борбу против Турака. Уосталом, сама организација је имала више фракција. Питу Гули уопште није био Бугарин, па се борио у ВМРО 1903. Нема ниједне његове изјаве против Срба. Изабрао је ВМРО јер су имали јаку организацију у Крушеву.

Не само члан, био сам веома активан у тој странци и све то. Е сад, што се тога тиче, то је било само једном. То је била свакако грешка. То није требало радити. Али, јбг, нико није имун на грешке, па Шешељ је правио и митинг подршке Америци. Ако је нешто урадио Шешељ не мора да значи да је то добро одмах. :wink
:

СРС је и пре тога декларларативно била против израелске политике. Тако да је скуп подршке Палестинцима тада био логичан!

За Двери се слажем да су једина здрава десна опција. Тренутно. За њих ћу гласати.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 25.12.2017. 16:37

Да одговорим на ово питање. Шта да се ради... И многи десничари у Хрватској имају симпатија према Националном фронту, Национал-демократској партији Немачке. Иако су набројане партије блиске са нама.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1511
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 25.12.2017. 16:51

Српски родољуб ::Ротшилди, Рокфелери, Сорош, Кисинџер, Џ.П. Морган, Бланкфајн и остала НСП багра можда званично има различите идеје, али циљ им је потпуно исти!

Види, то што има неких Јевреја који су део НСП-а (а има их, то никад нисам спорио), не значи да треба да мрзиш или да кривиш цео јеврејски народ или државу Израел који су и сами, у великој мери, жртве поменутих. У тој елити НСП-а има и других народа, не само Јевреја. Ево Републиканац је поменуо англосаксонску елиту, имаш ту и доста Немаца. То је банкарска финансијска, политичка (и окултна) елита, они немају националност већ само гледају своје интересе и циљеве.
На пример, ти исти банкари и чланови тих елита су финансирали Адолфа Хитлера и његов долазак на власт, има пуно доказа да је Вол Стрит финансирао нацисте.

Стављати све Јевреје у исти кош је умоболно, па нису они роботи, човече, има и подела, фракција међу њима. Има доста Јевреја антиглобалиста и антимондијалиста. Мани се примитивног антисемитизма, користи мало мозак. :wink:

Рекао сам да подржавам њихову борбу против Турака. Уосталом, сама организација је имала више фракција. Питу Гули уопште није био Бугарин, па се борио у ВМРО 1903. Нема ниједне његове изјаве против Срба. Изабрао је ВМРО јер су имали јаку организацију у Крушеву.

ВМРО (бугарашки) је чинио злочине против Срба. То сам већ постављао на оној теми, докази су јасни. Твоје папагајско понављање то неће променити. :wink:
СРС је и пре тога декларларативно била против израелске политике. Тако да је скуп подршке Палестинцима тада био логичан!

То је била грешка, опет ти понављам. А друго, то је био само једа миноран и небитан део поитике СРС. То никада није било ни близу важно за СРС ни тада, а ни данас, па ваљда знам био сам у тзој странци. Ето, никад ни на једном састанку нисмо поменули Јевреје и Израел у негативном контексту, али зато Арапе јесмо. :wink:

За Двери се слажем да су једина здрава десна опција. Тренутно. За њих ћу гласати.

Ок, исправно. Него, како се у то уклапа са твојим хитлерољубљем, јер су Двери изразито антифашистичка и антинацистичка организација. Двери су више пута организовали трибине против фашизма где су говорили да су западњаци модерни фашисти и нацисти, а Срби и Руси ду антифашисти и нацисти. Ево погледај овај видео Двери: https://youtu.be/RJHUvUzfFK8

Има и њихов часопис један број посвећен борби против нацизма и фашизма. На једној од њихових трибина је говорио и јеврејски рабин Исак Асијел. Само ти указујем да схватоиш да бити десничар и србски националиста не значи бити на страни нациста и мрзети Јевреје. Напротив.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 25.12.2017. 17:16

Поновићу опет. Вмро се у једном периоду борио против Турака, и тај део историје поштујем. Није чинио злочине над Србима, већ над Србоманима у Македонији. Ни то наравно не одобравам. Заборављаш ли да су неке ВМРО комите касније приступиле четничком покрету. Било је чак и покушаја да се направи сарадња вмро комита и четника против Турака.

Да ли имаш доказа да је Питу Гули починио било какав злочин? Нема таквих доказа. Гули је био Влах, желео је да се његов крај ослободи од Турака. Један функционер покрета Краљевина Србија је пре извесног времена обишао његов гроб у Крушеву. Мислим да се зове Милош Маринковић. Издао је и књигу о Македонији.

Добро, и шта с тим. Слажемо се око битних ствари. Не морамо имати исто мишљење око свега. Ја се сећам да су Двери писале позитивно о Љотићу, у свом часопису, док још нису постали политичка странка. А као што си и сам признао, Љотић је био антисемита!

И сам владика Николај је негативно говорио о Јеврејима. Кривио их је за многа недела.

Какво мишљење имаш о Мусолинијевом фашизму? И да ли имаш негативно мишљење о Милану Стојадиновићу? Његова странка је била профашистичка.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 25.12.2017. 18:13

Српски родољуб ::Поновићу опет. Вмро се у једном периоду борио против Турака, и тај део историје поштујем. Није чинио злочине над Србима, већ над Србоманима у Македонији. Ни то наравно не одобравам. Заборављаш ли да су неке ВМРО комите касније приступиле четничком покрету. Било је чак и покушаја да се направи сарадња вмро комита и четника против Турака.

Да ли имаш доказа да је Питу Гули починио било какав злочин? Нема таквих доказа. Гули је био Влах, желео је да се његов крај ослободи од Турака. Један функционер покрета Краљевина Србија је пре извесног времена обишао његов гроб у Крушеву. Мислим да се зове Милош Маринковић. Издао је и књигу о Македонији.

Мислим да сам био јасан- ВМРО је чинила злочине против Срба. Ево извора:

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%BE%D1%99
http://srbin.info/2014/10/02/iz-catene- ... akedoniji/

Само молим те немој да ми цмиздриш како је то википедија. :wink:

Добро, и шта с тим. Слажемо се око битних ствари. Не морамо имати исто мишљење око свега. Ја се сећам да су Двери писале позитивно о Љотићу, у свом часопису, док још нису постали политичка странка. А као што си и сам признао, Љотић је био антисемита!

Рекох ти која је поента са антифашистичким карактером Двери.
Позитиван став о Љотићу није званичан став Двери. Двери се много разликују од Љотића. Двери су конзервативна хришћанска организација, Двери су србска организација (Љотић је био југословенски настројен), и Двери нису антисемите. Разлике су то ипак. :wink:
А да си доследан ти би подржавао Национални строј, а не Двери, но добро, опет кажем, добро је што подржаваш Двери.

И сам владика Николај је негативно говорио о Јеврејима. Кривио их је за многа недела.

Свети Владика Николај је говорио негативно о једном делу Јевреја- о Јеврејима антихришћанима. Са друге стране, он није мрзео јеврејски народ, напротив, хвалио је многе Јевреје, нарочито кад је писао о Стаеом Завету, старозаветним јеврејским пророцима. Да не помињем да много озбиљни људи тврде да оно поглавље ,,О Јеврејима" из ,Записа србском народу" је сумњиво и да можда то није написао Свети владика Николај.

Не заборави и то да је Свети владика Николај жестоко критиковао нацизам и да је подржао пуч 27. марта, да су га Немци ухапсили и држали у притвору у манастиру и да су га интернирали у логор Дахау.
Тако да је небулозно да се модерни антисемити позивају на Светог владику Николаја.

Какво мишљење имаш о Мусолинијевом фашизму?

Мусолинијев фашизам се много разликовао од нацизма. Поврх свега, италијански фасшисти нису били антисемите, чак неки организовани прогон у Италији над Јеврејима, колико је мени познато, није постојао. Бар не у мери какав је био у Хитлеровој Немачкој.
И да ли имаш негативно мишљење о Милану Стојадиновићу? Његова странка је била профашистичка.

Стојадиновићева улога је негативна, по мом мишљењу из разлога што је хтео да подјарми Православље Ватикану оним ткз ,,конкордатом". Тачно је да је Стојадиновћ хтео да сачува мир, тј. да спречи рат, али његова унутрашња политика је била катастрофална. На пример, он је Хрватима дозволио да лудују па су, највероватније, отровали Патријарха Варнаву. Све је то било за време Стојадиновића.

Да не помињем да се, након рата и геноцида над Србима у НДХ, он састајао са Павелићем и са њим склапао некакве споразуме:

Слика

Тако да...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 25.12.2017. 18:41

Знам за тај Кокошињски масакр. Али, колико ми је познато, Дамјан Груев је упутио извињење због тога.

Нећу рећи да је то википедија, али у чланку о ВМРО пише да је влада у Београду спроводила присилну Србизацију у Македонији, и да су такви поступци револтирали ВМРО, који је узвраћао терористичким активностима. Да ли се слажеш с тим? :-)

Гледаш ли ову серију "Сенке над Балканом"?
Радња је фикција, али могао си приметити да чланови вмро нису тако црно приказани. Напротив. Више су приказани као особе које су због својих идеја спремне да иду главом кроз зид.

Чуј, ја сам некада подржавао ДСС. Био сам чак једно време и активан члан. Ишао сам и на митинге ван Београда. Да ли си некада чуо да ДСС говори о Љотићу? Тако да то није много важно. Двери се залажу за поштовање традиционалних, породичних вредности, противе се уласку у нато, еу. Залажу се за савез са Русијом. Допада ми се и њихов економски програм. За разлику од радикала нуде нешто конкретно. Доказали су да су истинска опозиција режиму.

Владика Николај је у једном говору хвалио Хитлера. Истина, то је било пре почетка рата. Знам да је подржао протесте 27. марта. Али, одржавао је и касније добре одосе са Љотићем.

Није Стојадиновић преговарао са Павелићем зато што га воли. То је био интерес. По мени је споразум био ок. Барем би цела источна Босна припала нама. Сложићеш се да су и такве границе биле боље од наше велике заблуде југословенства.

У праву си да је Љотић био Југословен. Али, то је било пре Другог светског рата. Истини за вољу, многи су пре 1918. били опијени том идејом. Мислим на Србе. Врло брзо се показало да је то била наша велика илузија.
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 535
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 25.12.2017. 19:10

vemavuk ::Ма лаже бре, Хес их мазио и пазио ко мало воде на длану.

не знам да ли их је мазио и пазио, као ти друже пуковниче зорада, али је скоро цео рат провео у британском затвору.
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1833
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 25.12.2017. 19:26

Српски родољуб ::То уопште значи да нисмо под јудео-америчким окупацијом. Банке, медији, све је под њиховом контролом. Нема где се нису инфилтрирали.

Шта тебе то толико тангира? Једна Наташа Кандић нам је довољна. ;-)

Сами смо криви што смо толико непродуктивни да морамо да узимамо кредите које не можемо никад да вратимо. Заузврат морамо да будемо добри да нам не би повећали камату
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 25.12.2017. 19:35

Atreid ::
vemavuk ::Ма лаже бре, Хес их мазио и пазио ко мало воде на длану.

не знам да ли их је мазио и пазио, као ти друже пуковниче зорада, али је скоро цео рат провео у британском затвору.

То није тај Рудолф Хес, него овај Рудолф Хес:

Слика

Управник логора у Аушвицу, СС-овац, који је убијао све до краја рата, био сведок у Нирнбергу и обешен од стране Пољака. На њега сам ја мислио, а не на оног што је летео у Британију па седео тамо у затвору. Ево:
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1 ... 1%86%D0%B0)

Могао си мало да се информишеш, пре него што си одмах посумњао у наведено. :wink:
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 25.12.2017. 20:04

Јадан човек. Осудише га на правди Бога. Верујем да је сада у царству Небескоме.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 25.12.2017. 20:08

Српски родољуб ::Знам за тај Кокошињски масакр. Али, колико ми је познато, Дамјан Груев је упутио извињење због тога.

И шта са тим?

Гледаш ли ову серију "Сенке над Балканом"?
Радња је фикција, али могао си приметити да чланови вмро нису тако црно приказани. Напротив. Више су приказани као особе које су због својих идеја спремне да иду главом кроз зид.

Да, а белогардејски Руси су приказани као ,,нарко-дилери". Толико о тој серији. :wink:
Тако да то није много важно. Двери се залажу за поштовање традиционалних, породичних вредности, противе се уласку у нато, еу. Залажу се за савез са Русијом. Допада ми се и њихов економски програм. За разлику од радикала нуде нешто конкретно. Доказали су да су истинска опозиција режиму.

Да, али ДСС није правио трибине о томе, док су Двери правиле трибине о антифашизму и антинацизму и том приликом је говорио о јеврејски рабин. Што значи да је Дверима та тема битна.

Са осталим што си написао се слажем, зато и подржавам Двери.
Владика Николај је у једном говору хвалио Хитлера. Истина, то је било пре почетка рата. Знам да је подржао протесте 27. марта. Али, одржавао је и касније добре одосе са Љотићем.

Није га хвалио, него га је само поменуо у контексту своје приче. Тада се још није ни знало шта Хитлер ради. Када је сазнао шта ради, Свети владика Николај је подржавао немачку опозицију, нарочито пастора Нимелера који се борио против Хитлера.

Током рата, Свети владика је највише одржавао тајне везе са Дражом.
Није Стојадиновић преговарао са Павелићем зато што га воли. То је био интерес. По мени је споразум био ок. Барем би цела источна Босна припала нама. Сложићеш се да су и такве границе биле боље од наше велике заблуде југословенства.

Све је то у реду, али ппактирати са крвником србског народа...то не бива. И ко је њему гарантовао да ће усташе испоштовати тај споразум? Не иде, једноставно не иде.

У праву си да је Љотић био Југословен. Али, то је било пре Другог светског рата. Истини за вољу, многи су пре 1918. били опијени том идејом. Мислим на Србе. Врло брзо се показало да је то била наша велика илузија.

Само што је Љотић остао веран југословенству до краја свог живота. :wink:
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 25.12.2017. 20:10

Српски родољуб ::Јадан човек. Осудише га на правди Бога. Верујем да је сада у царству Небескоме.

Дефинитивно теби није лако. ,,Јадни човек" је сам признао како је убијао децу. Ако се није покајао (а ја то нер знам да ли јесте или није, по ономе што је јавно говорио, није) он је са сотоном у паклу. Као и свако ко убија децу која нису ништа крива.

Па без обзира дал је десничар, левичар или шта. За децоубицу нема милости, ни људске ни Божје. Па ти сад види.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1833
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 25.12.2017. 20:23

Српски родољуб ::Јадан човек. Осудише га на правди Бога. Верујем да је сада у царству Небескоме.

хитлеровац јеси ли убио кад кога ?
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 25.12.2017. 20:37

Уколико се Дамјан Груев као вођа организације извинио, то значи да није наредио покољ, већ да су то учинили појединци на своју руку.

Нека организују трибине какве желе. Не улазим у то. Далеко је више ствари око којих се слажемо. Уколико бих налазио замерке, онда ми ниједна опција не би одговарала.

Уколико је тај споразум био у нашем интересу, зашто да не. Да смо се тада разграничили са Хрватима, и претходно срушили Југославију вероватно не би дошло до рата 1991. Проблем је што ни четничка, а ни усташка организација нису хтеле да чују за споразум. Тако да је био осуђен на пропаст.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 25.12.2017. 20:43

Србски ратник ::

Дефинитивно теби није лако. ,,Јадни човек" је сам признао како је убијао децу. Ако се није покајао (а ја то нер знам да ли јесте или није, по ономе што је јавно говорио, није) он је са сотоном у паклу. Као и свако ко убија децу која нису ништа крива.

Па без обзира дал је десничар, левичар или шта. За децоубицу нема милости, ни људске ни Божје. Па ти сад види.

Признао јер је мислио да ће тако добити мању казну. ;-) Признала је и она наша стара роспија кривицу у Хагу, као и Милан Бабић. Хтели су да извуку дупе...

Добро си ме подсетио. Даћу човеку читуљу. Исто као што су браћа Македонци Рудолфу Хесу. ;-) Овај је осуђен на доживотни затвор!
Приложени фајлови
rudolf-hes.jpg
rudolf-hes.jpg (32.03 КиБ) Прегледано 425 пута
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију