srpskinacionalisti.com

Тероризам 2.0

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3847
Приступио: апр 2006

Тероризам 2.0

Порука игорсима 2.10.2017. 11:59

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... egasu.html

То је то. Тероризам је еволуирао.
Човек набави добро оружије и направи добар план. Реши да жртвује свој живот јер ово више нема смисла. И...

Резултати су све бољи и бољи.
Сваки следећи терористички напад даје све боље и боље резултате. Они уче једни од других, освајају терен, све су сигурнији и убеђенији да ће то добро да одраде. Вероватно се и такмиче између себе јер више није фора да се посао само одради. Ако не одрадиш посао са много бројева, неће се ни чути за тебе. Нећеш посејати панику и страх. Провалили су шта успава. А успевају једноставне ствари. Камион који иде Кнез Михајловом за време корзоа, гази децу и истовремено пуца у оне које беже. Набавиш добро аутоматско оружије и одеш на 15 спрат зграде на Ушћу када се одржава Бир фест. Бомба у метроу испод Вука када је навећа гужва. Одеш на острво пуно клинаца на екскурзији и побијеш их све једног по једног.

При том, више су готово небитни разлози и прича која стоји иза чина. За нас то нема неку важност. А нема ни за њих. Чин стоји сам за себе.
Чин слободе. Јасан доказ да је човек кренуо својим путем, да не прихвата ово и овакво друштво.
Све више људи доживљава ово друштво као затвор, као оков, као робовласнички систем. Као матрикс.
Неки су решили да изађу из њега.

Који је одговор?
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 914
Приступио: јул 2015

Re: Тероризам 2.0

Порука M-91 2.10.2017. 16:16

игорсима ::Резултати су све бољи и бољи.
Сваки следећи терористички напад даје све боље и боље резултате. Они уче једни од других, освајају терен, све су сигурнији и убеђенији да ће то добро да одраде. Вероватно се и такмиче између себе јер више није фора да се посао само одради. Ако не одрадиш посао са много бројева, неће се ни чути за тебе. Нећеш посејати панику и страх. Провалили су шта успава. А успевају једноставне ствари. Камион који иде Кнез Михајловом за време корзоа, гази децу и истовремено пуца у оне које беже. Набавиш добро аутоматско оружије и одеш на 15 спрат зграде на Ушћу када се одржава Бир фест. Бомба у метроу испод Вука када је навећа гужва. Одеш на острво пуно клинаца на екскурзији и побијеш их све једног по једног.

Не би ме чудило, ионако је пицоуста педерчина "објавила рат" ИСИС-у, уместо да се уопште не изјашњава по том питању. Шта он има бре да бистри блискоисточну политику? Сумњам да га је Скот млатио по ушима да то уради.

Иначе, цела Европа је на удару, од Рејкјавика до Јекатеринбурга и од Хелсинкија до Атине. Србија ту није никакав изузетак. :wink:
Србија нема алтернативу!
Слика
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10182
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 3.10.2017. 5:16

Неки наш лудак можда хоће, али ИСИС неће сигурно напасти Београд. Какава би то вест била? Негде у 20. минуту западног дневника. Није наш живот толко вредан за медијску машинерију да би организовао ИСИС овде нешто. Они хоће промоцију, а то можеш да добијеш само у западним метрополама.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 275
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 10.10.2017. 0:41

Нисам баш најстручнији, али колико ми је познато, да би неко дело било окарактерисано као тероризам, треба да постоји нека политичка порука, захтев ... иза тога. Можда социјална, друштвена . . . Овај Педок није терориста него лудак. По тој твојој логици, и онај из Велике Иванче је терориста (а није). Брејвик, Меквеј, разноразне ИРА-е, ЕТА-е . . . јесу терористи јер имају политички део (Брејвик можда и најмање).

Када би ти био у праву, свако масовно убиство би било тероризам. Ако мени жена ноћас није дала, па ја изађем и избодем њих пет у метроу, ја нисам терориста него лудак.

Верујем да се сви сећате оног серијског убице из Вашингтона или негде, 13-15 мртвих, пуцао и на једно дете слеђа. . . Џон Ален Мухамед и онај клинац, помоћник, Ли Малво. Тип је, рекао бих али нисам сигуран, био муслиман, заливски ветеран. Ал' није терориста.

Тако да, управо веома јесте битна прича и разлози који стоје иза. Због тог одговора који те интересује.

Прво, мислим да за све те масовке нема јединственог и лаког одговора, те да се оне не могу 100% спречити.

Друго, по мени, терористи већ јесу победили- Њима није циљ да убијају него да застраше (а и да заваде), а у томе су успели до 101! Људи се плаше и своје сенке. О финансијама и да не говоримо, па Клинтон је оставио 14 хиљада милијарди плус у буџету, а после 11.9. и данас . . . јенкији су скоро толико у минусу.

И обичне лудаке и теориристе је могуће наћи (ономад је ФБИ упао некој жени која је куцала у гугл ''експрес лонац'' и не знам која беше друга реч, нешто безвезе; јер је неки софтвер то препознао као план за бомбу), свако мало читамо да је неко откривен . . . али то иде гураво.

Оно што је мени упало у очи је да овај Педок био милионер, дакле богат човек. Обично то буду неки ликови са маргине . . . можда су му курве досадиле, можда је постао импотентан, можда му се више није ишло у скупе ресторане и на голф . . . не знам. Неки момци се несрећно заљубе, па се замонаше и постану владике . . . а неки . . . Неке жене исто . . .
Змија се бије у главу.
Аватар
Част
Националиста
Националиста

Порука: 292
Приступио: мар 2015

Порука Част 14.10.2017. 22:26

Vranac ::Неки наш лудак можда хоће, али ИСИС неће сигурно напасти Београд. Какава би то вест била? Негде у 20. минуту западног дневника. Није наш живот толко вредан за медијску машинерију да би организовао ИСИС овде нешто. Они хоће промоцију, а то можеш да добијеш само у западним метрополама.

Што се тиче овога си потпуно у праву.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3847

Порука игорсима 15.10.2017. 11:14

imenijevazno ::Нисам баш најстручнији, али колико ми је познато, да би неко дело било окарактерисано као тероризам, треба да постоји нека политичка порука, захтев ... иза тога. Можда социјална, друштвена . . . Овај Педок није терориста него лудак. По тој твојој логици, и онај из Велике Иванче је терориста

Нисам ни ја стручњак, али колико ми је познато, да би неко био окаратерисан као лудак треба неки стручњак претходно да му постави дијагнозу. Само зато што ти не разумеш зашто је он то урадио не значи да је човек луд.
Човек из Велике Иванче је имао психичких проблема и испада од раније колико се сећам али у његовом случају не може да се говори о тероризму јер је убијао себи блиске људе. Дакле, или је био луд или је у питању "сређивање рачуна".

Ако ти одлучиш да извршиш масовни покољ, што масовнији то боље, потпуно насумично изабраних људи, извршиш припреме у циљу што веће успешности подухвата - онда је то тероризам. Не мораш да објашњаваш зашто си то урадио. Просто, то је терорисање људи. По дефиницији. Не мора да има неког даљег смисла. Ни њему ни нама. То просто може да буде стил, начин понашања: "Треба терорисати људе и ја ћу то да урадим. Зашто? Зато. Зини да ти кажем..."

А ти после колико год хоћеш проглашавај те људе за лудаке.
На основу чега? На основу једног његовог чина који не разумеш?

Када би ти био у праву, свако масовно убиство би било тероризам. Ако мени жена ноћас није дала, па ја изађем и избодем њих пет у метроу, ја нисам терориста него лудак.

Није свако масовно убиство тероризам и у потпуности се слажем да ће дефинисање те речи морати да претрпи одређене измене у складу са променама стања на терену.
Али, ако избодеш пет њих у метроу ти можда и ниси лудак, него си пуко. Црко ти осигурач. И сутрадан кад се сабереш пожелећеш можда да се убијеш од срамоте и кривице.

О финансијама и да не говоримо, па Клинтон је оставио 14 хиљада милијарди плус у буџету, а после 11.9. и данас . . . јенкији су скоро толико у минусу.

Јеси ли баш сигуран за тај Клинтонов плус у буџету?
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2023
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 28.10.2017. 11:06

Тероризам или проба за већи напад.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15431
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 11.11.2017. 0:38

Слобо, Жилко би да га мазнеш :D
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3158
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 11.11.2017. 15:17

ПКИИМБ
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 914
Приступио: јул 2015

Порука M-91 11.11.2017. 15:55

Зорад ::ПКИИМБ

Зораде, докле год одговараш вемавуку на провокације, дотле ће те он зајебавати. Игнориши га па ће престати већ једном.
Србија нема алтернативу!
Слика

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot] и 4 гостију