srpskinacionalisti.com

Курдистан, Каталониiа... - идемо даље!

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4300
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Курдистан, Каталониiа... - идемо даље!

Порука SMUK 11.10.2017. 0:17

За усташке злочине одговорне су усташе, за шиптарске злочине шиптари тј. балисти, за мађарске Мађари. Немој ти са њих да скидаш кривицу том причом да су Немци за све криви. И ми овде причамо о војвођанским Швабама, не о Трећем Рајху као држави. Дакле, да ли су војвођанске Швабе вршиле систематски геноцид над Србима у Војводини. То сам те питао, немој да се правиш ти блесав овде са пропагандом.

Комунисти су намерно за све кривили Немце, а скидали кривицу са Хрвата и Шиптара. Зато су и протерали Немце, а не Шиптаре. То је био део политике ,,братсва и јединства", због којег нам се све поновило 90-тих. Мућни малом том главом и размисли зашто нам се десило све што се десило. Па нису ти Немци за све криви,к а ,,браћа" Хрвати и Шиптари су са злочинима почели још пре рата и окупације, мало се информиши о србској историји. Први злочини су почели још пре окупације.
Нико не брани Швабе, али ти указујем на то да војвођанске Швабе и Шиптари нису исто- те локалне Швабе нису систематски истребљивали Србе, а Шиптари јесу. То је поента.

Nemci imaju odgovornost za svoje saveznike, a to su balisti i ustaše jer da nije bilo nacističke Nemačke iza njih ne bi bilo ni zločina nad Srbima. Velika Albanija i NDH su instalirani od strane nacističke Nemačke i fašističke Italije. Takođe a te banatske Švabe su poput Šiptara imale SS diviziju koja je ubijala Srbe.

Не, али су тиме дали простора да Хрватска и данас атакује на тај део наше територије?

A to nema mikakve veze sa onim što smo pričali, a to je da je srpski faktor ojačan sa 250.000 ljudi, a nesrpski oslabljen za isto toliko.

Питао се Тито, али кад су му Срби Крајине запретили да ће подићи нови устанак, Тито се ипак уплашио побуне, јер је знао колики потенцијал имају ти Срби из Крајине (на крају, да њих није било, партизански покрет би пропао). Тито је то знао, па су зато одустали од тога, али су на друге начине спроводили своју великохрватску политику.
Иначе, то не тврдим ја, то тврде сведочанства људи који су тада били ту, Ђилас, на пример, и слични.

Pa kad su toliku moć imali što ne napraviše Srbiju do Zagreba?

Опет, по не знам који пут, ти кажем да држава Србија нема интерес да подржава цепање Шпаније.

Nego šta nego ima, i ne samo Španije već svake EU i NATO zemlje jer su nam to neprijatelji.
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3045
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 11.10.2017. 6:43

Ретерирао Пунџ,вероватно му запретили из Мадрида..
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 832
Приступио: нов 2009
Место: Србско Царство

Порука Обилић 11.10.2017. 12:04

LIDER KATALONIJE PROGLASIO NEZAVISNOST, PA JE SUSPENDOVAO: Evo šta se sinoć desilo u Barseloni i koja je prva reakcija Madrida!
http://www.kurir.rs/planeta/2922325/lid ... ja-madrida

Прпа бато, а?! :lol: :lol: :lol:
Тако ти је то када се залаћеш ко мазга са сеператизмом и прекрајањем граница суверених земаља, није Шпанија ко ми па да мирно гледа цепање своје земље, Шпанија свим средствима брани свој суверенитет и целовитост своје земље. Знају добро и Каталонци да ће гледати шпанске тенкове усред Барселоне ако се одвоје од Шпаније, зато се на време искусно повлаче да не буде после, "нисмо знали да ће Мадрид силом реаговати на независност Каталоније".
Е па Каталонци сада сте изгледа сазнали како стоје ствари, зато и морате да се повучете на време да не би било после белаја. :D :badgrin:
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР - ФРАТРИЯ - ΘΥΡΑ 7
Најјаче братство у Европи
Сильнейшее братство в Европе
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe

Од Крушевца, Призрена, Цетиња, Дубровника, Книна, Невесиња,
са Авале, Ловћена и Шаре кличе србство "устани Лазаре"!

Догодине у Призрену и Книну!!!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5984
Приступио: мар 2006

Порука Коста 11.10.2017. 18:32

- мали, не сери. Биће Каталуња независна република, не звао се iа Драган Костић.

. а како се ти зовеш?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Обилић 11.10.2017. 22:27

Коле, не једи! Много си се бре прејео Коле, смањи мало, пући ћеш ко балон. :mrgreen:
Каталонија је Шпанија, никада независна република! [-X
Ја сам ти Коле дете Мадрида, лично Фернандо Торес, Ел Нињо. :wink:
Из Мадрида моји, знаш ти добро који... :bsmr: :rr:

Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5984
Приступио: мар 2006

Порука Коста 11.10.2017. 22:47

- а iел` идеш редовно на гроб Анте Павелића? И то ти iе у Мадриду, знаш...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Обилић 11.10.2017. 23:00

Опет ти Коле много једеш, наједеш се доста па не знаш онда шта причаш. :mrgreen:
Каталонци су за твоју информацију у овом последњем рату ратовали на страни усташа и шиптара, имали су целу своју дивизију Каталонску под командом усташког ХОС-а, док са друге стране Мадриђани су на нашој страни и увек ће тако бити за разлику од каталонских шиптара. Ено ти га Чанак радо виђен гост у Каталонији, можеш и ти са њим заједно. :mrgreen:

Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1318
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 12.10.2017. 3:57

SMUK ::[

Nemci imaju odgovornost za svoje saveznike, a to su balisti i ustaše jer da nije bilo nacističke Nemačke iza njih ne bi bilo ni zločina nad Srbima. Velika Albanija i NDH su instalirani od strane nacističke Nemačke i fašističke Italije. Takođe a te banatske Švabe su poput Šiptara imale SS diviziju koja je ubijala Srbe.

Можеш ти да причаш шта хоћеш, али те локалне Швабе у Војводини нису вршиле систематски геноцид над Србима, а Шиптари јесу. То је прва чињеница. Друга чињеница је да су и НДХ и балисти и остали у том делу били самостални, радили на своју руку, те је одговорност за злочине највећим делом на њима. И трећа чињеница је да су Немци, а нарочито Италијани, спречавали усташке злочине на просторима ткз. НДХ. Многе Србе, они су заштитили од усташког ножа. Не зато што нас много воле, већ великим делом из практичних разлога. Али, ипак је факт да су спашавали србске животе од усташа.
A to nema mikakve veze sa onim što smo pričali, a to je da je srpski faktor ojačan sa 250.000 ljudi, a nesrpski oslabljen za isto toliko.

Ми смо причали о томе да је Тито наводно ,,посрбио" Војводину. Е па није. Није само довољно да на некој територији имаш Србе, треба та територија и политички да се ,,посрби". Политички, Тито је стварао предуслове за одвајање Војводине од Србије. Исто као и са Косовом.
Pa kad su toliku moć imali što ne napraviše Srbiju do Zagreba?

Зато што су испали наивни, да не употребим неку тежу реч, па су поверовали да им статус ,,конституивног народа"" нешто вреди, а 90-тих се показало да не вреди ништа. Док статус аутономије итекако вреди. А лукави Тито је превеслао Србе- оно што вреди (аутономију) дао је Шиптарима, а оно што не вреди (статус ,,конститутивног народа") дао је Србима у Крајини. Срби су, нажалост, насели на то.
Nego šta nego ima, i ne samo Španije već svake EU i NATO zemlje jer su nam to neprijatelji.

Нема. Јер, до тог ,,хаоса" о коме ви дрндате није дошло и ево сад се и каталонски ,,председник" повлачи и одустаје од независности. А замисли да је Србија имала такве ,,мудраце" попут Косте и још пар њих и признала Каталонију. Па сама би себи пуцала у ноге. :wink:
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3045
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 12.10.2017. 6:40

Мени је занимљива остала изјава ''сепаратисте'' фудбалера Пикеа који је за независну Каталонију али би да игра за Шпанију,отприлике је то мање више то и како се Каталонци односе према свему томе они би само да узму паре али да остане све исто,али то тешко да ће моћи.Аналогно томе би било да је неки југословенски репрезентиатива из Хрватске изјавио да је за независну Хрватску али бу да игра за СРЈ ( Србија и Црна Гора). :)
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4300
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 12.10.2017. 14:19

Можеш ти да причаш шта хоћеш, али те локалне Швабе у Војводини нису вршиле систематски геноцид над Србима, а Шиптари јесу.

Jesu kako nisu! Ubijali su Srbe po Banatu, a imali su po zlu čuvenu SS diviziju Princ Eugen.

Друга чињеница је да су и НДХ и балисти и остали у том делу били самостални, радили на своју руку, те је одговорност за злочине највећим делом на њима. И трећа чињеница је да су Немци, а нарочито Италијани, спречавали усташке злочине на просторима ткз. НДХ. Многе Србе, они су заштитили од усташког ножа. Не зато што нас много воле, већ великим делом из практичних разлога. Али, ипак је факт да су спашавали србске животе од усташа.

Jeste prvo instaliraš NDH ona ubije milion Srba, a ti spaseš par i onda si OK momak.. To možda može da prođe na Stormfrontu, ovde ne.

Ми смо причали о томе да је Тито наводно ,,посрбио" Војводину. Е па није. Није само довољно да на некој територији имаш Србе, треба та територија и политички да се ,,посрби". Политички, Тито је стварао предуслове за одвајање Војводине од Србије. Исто као и са Косовом.

Ja o politici nisam govorio već o demografiji.

Јер, до тог ,,хаоса" о коме ви дрндате није дошло

Doćiće valjda jednog dana.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3150
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 12.10.2017. 14:37

Jesu kako nisu! Ubijali su Srbe po Banatu, a imali su po zlu čuvenu SS diviziju Princ Eugen.

Не бих да се мешам, али дефинитивно не можеш у исти кош да стављаш банатске Швабе и усташе.
Јесу они стрељали по Банату и били у СС, што их не оправдава за ратне злочине, али нису спроводили систематски геноцид над Србима као што су то радиле усташе.

Jeste prvo instaliraš NDH ona ubije milion Srba, a ti spaseš par i onda si OK momak

Да није било 27. марта, не би било ни НДХ, немој ни то да испушташ из вида.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1300
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 12.10.2017. 15:29

Зораде, можда не би било ни усташа да се није догодио онај атентат у скупштини. Мислим на убиство Стјепана Радића.

Слажем се да је 27. март 1941. велика грешка која нас је скупо коштала.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3150
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 12.10.2017. 15:34

Па сад, оно да нисмо правили Југославију, сада би ишли на море у српски Дубровник или Сплит.
А тај Радић је ионако био усташка претеча...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 12.10.2017. 15:50

SMUK ::[

.

Смуче, ево претекао ме је Зорад, али рећи ћу ти и ја: не можеш да поредиш те војвођанске Шабе са Хрватима и са Шиптарима. Јер, Швабе су убијале Србе само када су они кршили њихов поредак, значи кад је било побуна, немира, итд. Њихови злочини су онда били одмазда. А нису били систематски као код Хрвата и Шиптара. Нећу да браним швапске злочине, само ти кажем да су они били много мањег обима од усташких и шиптарских и они нису убијали Србе само зато што су Срби, док Хрвати јесу. Такође, тамо где су Немци владали, Срби уопште нису падали под удар њихових расних закона, док у НДХ јесу. Што ће рећи, боље је било бити Србин под Немцима у Војводини него под Хрватима у НДХ или под балистима на Косову. Под Немцима будеш миран и нико те не дира, а под Хрватима или Шиптарима- био миран или не, они те убију, јер су убијали Србе систематски, само зато што су Срби.

Тако да се у том смислу војвођанске Швабе и ови не могу поредити и илузорно их је поредити да би се оправдала комунистичка идиотска одлука да се протерају Швабе, а да Шиптарима и Хрватима не падне ни длака са главе.
Jeste prvo instaliraš NDH ona ubije milion Srba, a ti spaseš par i onda si OK momak.. To možda može da prođe na Stormfrontu, ovde ne.

Ево, и Зорад ти је на то већ скренуо пажњу, и ја ћу. Србима су Немцима нудили споразум и то најповољнији споразум који су некоме у том рату понудили. Прочитај одредбе тог споразума. Једна од тачака је била и ликвидација усташког покрета и пацификација Хрвата у Бановини. Да ли си то знао? Прочитај мемоаре Кнеза Павла. Па шта ти мислиш да је џабе што је Павелић са дружином пио вино кад је чуо да су пучисти оборили Кнеза Павла.
Ти пучисти су били авантуристи и страни плаћеници (енглески, пре свега) који су изманипулисали народ својом квази-патриотском причом, гурнули народ у страдање, а кад је избио рат они су онако ,,патриотски" побегли у Лондон. Толико о томе.

Тако да, мораш да видиш и узрок и последицу. Окупација и стварање НДХ је била последица одбијања пакта. То је најтрагичнија заблуда Срба била, поред југословенства. У ствари, није крив србски народ, већ пучисти који нису ни радили за србски, већ за туђински интерес.
И нико не тврди да су Немци ,,ок момци", побогу, само ти указујемо на неке чињенице које не одговарају тој твојој идеолошкој слици коју си поставио. И јесте чињеница да су Немци и Италијани штитили Србске животе од усташа и то није ,,пар Срба" како си ти рекао, већ је то заправо велики број Срба. И ђенерал Ратко Младић је међу њима.
Ja o politici nisam govorio već o demografiji.

А ја нисам одговарао само теби, него и Вранцу и Золики и осталима кји су то коментарисали, а ти си се само надовезао на то. Али, опет свеједно, не може се само узети један елемент у обзир и причати нешто, мораш оба елемента узерти у обзир па тек онда изнети закључке. :wink:
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 12.10.2017. 15:53

Српски родољуб ::Зораде, можда не би било ни усташа да се није догодио онај атентат у скупштини. Мислим на убиство Стјепана Радића.

Слажем се да је 27. март 1941. велика грешка која нас је скупо коштала.

Не слажем се са овим. Усташки покрет је настао из франковачког покрета и идеологија, која се опет надовезивала на Анте Старчевића. Тако да, усташки покрет би свакако постојао и да није било убиства Стјепана Радића. Иначе, то убиство (иако га не оправдавам) је био инстиктивна реакција једног Србна националисте на све већу неправду која се у Југославији чинила Србима и све веће уступање Хрватима на уштрб Срба и србских интереса.

А за 27. март се слажемо.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост