srpskinacionalisti.com

Курдистан, Каталониiа... - идемо даље!

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15416
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Re: Курдистан, Каталониiа... - идемо даље!

Порука vemavuk 5.11.2017. 1:02

ја не говорим оно што желим, говорим оно што је неминовно. У Европи ће се створити још доста малих државица.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
...K.U.G.A...
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 759
Приступио: дец 2011

Порука ...K.U.G.A... 5.11.2017. 5:58

Нико то не оспорава, али у нашем случају, проблем је то што ће они који навијају за каталонију данас, сутра навијати за војводину, санџак итд о КиМ да не говорим Слика јако је наивно и опасно мислити да се процеси који су покренути у европи неће осетити код нас Слика
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5982
Приступио: мар 2006

Порука Коста 5.11.2017. 12:49

- ало, соме глупи? Ево iа навиiам за Каталониiу, из све снаге.

- па?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2182
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 5.11.2017. 14:19

Па лако је Шпанцима да .ебу Каталонце кад имају Устав који ем што јасно каже да је Шпанија „недељива“, ем што прецизно прописује мере за .ебање непослушних региона.

Приде што барем пола Каталанаца жели да остане у Шпанији.

А шта смо ми имали? Устав из 1974 који је свим „народима“ дао право на отцепљење и који уопште није имао ништа слично шпанском члану 155 (који јасно и прецизно дефинише како .ебати непослушне). Приде што је у нас 99 посто Хрвата и Словенаца (и касније БХ муслимана) желело да се отцепи, нису у тих народа постојале „унионистичке“ партије као у Каталанаца...

Не правдам наравно несналажење савезних органа у периоду 1989-1991 али ситуација у Југославији тада не може се упоређивати са ситуацијом у Шпанији...

ПС. Шпанија иначе није (кон)федерација као што је била Југославија него унитарна „регионализована“ држава, где централна власт одлучује о томе која ће овлашћења имати регије (док су код нас практично републике одлучивале о томе која ће овлашћења имати савезна власт). И још једна битна разлика: у Шпанији регије немају право вета које су код нас имале републике. Не постоји тамо никакав колективни орган где се броје гласови па кад буде нерешено нико не зна шта да ради. Могућност да неки кретен попут Богића Богићевића блокира деловање државе равна је нули...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 5.11.2017. 15:20

- соме глупи? - устав iе само - папир!

- папир и ништа више. У устав веруiе Мртво Пувало Воiислав Коштуница, и - Ти?!

- да ниси његов копилан? (под условом да ниiе педер, а све ми се чини да iесте...)

- поука: не одлучуiе Устав, него Сила! На терену, и у свету. У Уставу СФРЈ iе писало да "нико нема право да потпше капитулациiу Југославиiе." Сећаш се, соме?
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2182
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 5.11.2017. 16:05

Коста :: устав iе само - папир!

Ма наравно, зато комунисти чим негде преузму власт прво што раде је донесу нови Устав (венецуеланске комуњаре то ево раде већ други пут у задњих 18 година, нису имали ту част да упознају тебе па зато)...

И ко је то потписао капитулацију Југославије, о чему ти трабуњаш?

Већ сам ти једном рекао да си глуп ко к****, не знам зашто ми не верујеш...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
...K.U.G.A...
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука ...K.U.G.A... 5.11.2017. 17:24

Па добро, сомино, кад си већ толико силан и курчевит уклони ово :lol:
Приложени фајлови
012bfgt79473y54_095gh4r65634724.jpg
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3045
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 5.11.2017. 17:25

Џабе причаш болидима,да су Каталонци озбиљни већ би Каталонија била заокружена као независна држава,након оног референдума би поставили граничне пунктове ка остатку Шпаније а на постојећим са Француском би скинули шпанске ознаке и поставили каталонске.Пуџдемон не би запалио у Белгију него би расписао прве изборе у независној Каталолонији..али џабе овим СФРЈ комунистима причаш којима су за распад СФРЈ,СССР итд крива нека шачица љотићеваца,не знам ко све не а у реалности та земља је била куртон пробушен која се распала на првом јачем ветру пошто су сви народи изузев Срба и Црногораца хтели да се распадне и 90-те кад се указала прва шанса одмах су поставили своје снаге на спољним и унутрашњим гранама и одвојили се а ми смо прошли као боси по трњу,а иначе постоје и тврде и јаке земље са комунистичком партијом које су опстале и након пада совјетског блока,нпр Вијетнам,Кина,Куба ,Северна Кореја..А Шпанија је тврда земља која би у неком екстремном развоју догађаја урадила ствар да војска преузме власт изађе из ЕУ и реши на ружан начин са каталонским сепаратистима уз хапшења, ликвидације и те ружне ствари..К
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
...K.U.G.A...
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука ...K.U.G.A... 5.11.2017. 17:42

Batistuta ::Џабе причаш болидима,да су Каталонци озбиљни већ би Каталонија била заокружена као независна држава,након оног референдума би поставили граничне пунктове ка остатку Шпаније а на постојећим са Француском би скинули шпанске ознаке и поставили каталонске.Пуџдемон не би запалио у Белгију него би расписао прве изборе у независној Каталолонији..али џабе овим СФРЈ комунистима причаш којима су за распад СФРЈ,СССР итд крива нека шачица љотићеваца,не знам ко све не а у реалности та земља је била куртон пробушен која се распала на првом јачем ветру пошто су сви народи изузев Срба и Црногораца хтели да се распадне и 90-те кад се указала прва шанса одмах су поставили своје снаге на спољним и унутрашњим гранама и одвојили се а ми смо прошли као боси по трњу,а иначе постоје и тврде и јаке земље са комунистичком партијом које су опстале и након пада совјетског блока,нпр Вијетнам,Кина,Куба ,Северна Кореја..А Шпанија је тврда земља која би у неком екстремном развоју догађаја урадила ствар да војска преузме власт изађе из ЕУ и реши на ружан начин са каталонским сепаратистима уз хапшења, ликвидације и те ружне ствари..К

Шпанија је урадила праву ствар, послала војску и полицију, сменила коловође и сепаратистичке бандите и ускоро ће све бити окончано на изборима =D> то што су минџован и његови олоши побегли у белгију не значи апсолутно ништа, сада су сви они иза решетака и ускоро ће бити изручени Шпанији 8) да су мало мање крали и отимали од народа а више се образовали, знали би како је прва каталонска влада прошла, па им не би пало напамет да праве свињарије, овако, ко их jeбе, шта су тражили, то су и добили 8)
Приложени фајлови
ql3458fgi85_jdfbi3712uw464_F0sC9onJZ4Q.jpg
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3045
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 5.11.2017. 18:38

Не говорим да ли је добро или не него да је Шпанија озбиљна и тврда држава и ја сам одмах рекао да плишани Каталонци неће ништа урадити и да је све то смешно јер је потребно направити озбиљну припрему а то је потпуно независтан систем од централне власти и онда је питање независности чисто питање времена а у Шпанији то никад није био случај они су имали јак ослонац у самој Каталонији а да не говорим на нивоу целе државе..Оно што се ради после референдума о независности је имплементација тога у пракси а то значи заокруживање граница и распиусивање првих избора у независној држави у кратком року,тога свега није било и испало је крајње смешно,,
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3574
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 5.11.2017. 18:38

Ма ко шта да уклања , виртуелни комунисти не постоје у реалном свету.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4296
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 5.11.2017. 19:16

Batistuta ::Не говорим да ли је добро или не него да је Шпанија озбиљна и тврда држава и ја сам одмах рекао да плишани Каталонци неће ништа урадити и да је све то смешно јер је потребно направити озбиљну припрему а то је потпуно независтан систем од централне власти и онда је питање независности чисто питање времена а у Шпанији то никад није био случај они су имали јак ослонац у самој Каталонији а да не говорим на нивоу целе државе..Оно што се ради после референдума о независности је имплементација тога у пракси а то значи заокруживање граница и распиусивање првих избора у независној држави у кратком року,тога свега није било и испало је крајње смешно,,

Kad bi SAD, EU, NATO, VATIKAN hteli da Katalonija postane država, onda od Španije ne bi ostalo ništa. Stvari su vrlo jednostavne.
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 5.11.2017. 21:08

- хехе, моi СМУК, ове љотићевске коштуњаре са Форума мисле да ће Шпаниiа опстати зато што има - добар устав?!

- какви кретени! Па свака се држава у свом уставу заклиње у своiу вечност, и да нико нема право да угрози териториiални интегритет и суверенитет, и тако даље, и томе слично.

- ови београдски квазиинтелектуалци ће до смрти решавати енигме типа: проклети Комунисти - Дрезденски конгрес - Устав `74-те - па опет: проклети Комунисти!

- зашто ли школуiемо овакве имбециле, да ми iе знати... - то треба овце да чува, од Републиканца и Батистуте до оног "дечка са специiалним потребама" - Ориџина, сасве iош неколицином љотићевских кретена из његовог круга...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1294
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 5.11.2017. 21:55

Коста, држи се ти твоје кобиле! Гледај да њу задовољиш, мани се Каталоније!

„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1314
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 7.11.2017. 19:11

Него занима ме како ови који једва чекају ,,распад Европе" (а неки изјавишер и да би волели да се ,,цео свет распадне" вау) реагују на ову Путинову изјаву у овом интервјуу:

Америка више није Хришћанска, Европљани морају да сачувају своју културу:Владимир Путин
https://www.youtube.com/watch?v=h4YfPbvL9Gk

Преведена 2 минута у којима Путин о томе говори:

Путин: Погледајте шта се дешава у свету? Индија наш сусед са леве стране има 1.2 милијарде становника, Кина има 1.5 милијарди становника. Сједињене Америчке државе примају све више имиграције и колико сам ја разумео белачко хришћанско становништво је већ мањина.

Овај момак поред: Наравно

Путин: Ви кажете наравно, али тај однос се скоро променио. Бели Хришћани су постали мањина, мање од 50% становника данас. Зашто говорим да је свет такав и да пролази кроз озбиљну драстичну промену? Не говорим да је добро или лоше, само да се глобалне промене дешавају. Рекли сте да је Русија огромна територија, она то јесте од западне до источне територије ако је погледамо видимо да је евроазијска географски. Али што се тиче културе и језичких група. Ово је непобитно европски културни простор, јер га насељава народ који носи европску културу.

Говорим о овоме, јер морамо да заштитимо своју културу. Да би остали значајан центар у свету, не говорим то у војном или неком другом смислу. Већ да не можемо да делимо све на етничке групе, не смемо да гледамо прошле конфликте нпр. рат између Русије и Француске 1812-1814 године, већ да гледамо будућност и пратимо заједнички пут. То је начин да сачувамо овај велики простор и носиоце европске културе као глобални центар када се разговара са Азијском страном, Америчком страном.

Ако се овако не деси, то ће означити поделу на удружене мале квази нације које ће временом изгубити свој значај у глобалном смислу. Очувати европску културу, не значи уништити је. Ако је очувамо, то ће бити наша велика предност. Такође је битно за развој човечанства јер говоримо о значајном глобалном центру културе и цивилизације.

Дакле, и Путин позива на европско јединство, ради очувања европске хришћанске културе. Није никаква тајна да су Руси финансијски помагали покретима попут НФ у Француској и АДФ у Немачкој.

Шта кажу форумски пролетери, јел су разочарани, јел Путко изневерио ,,класну борбу"?
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 6 гостију