srpskinacionalisti.com

Источна Крајина

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1304
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Источна Крајина

Порука Српски родољуб 4.10.2017. 9:35

ДА ЛИ ЈЕ БИЛО МАКЕДОНАЦА КОЈИ СУ СЕБЕ СМАТРАЛИ СРБИМА ПРЕ ДРУГОГ СВЕТСКОГ РАТА? (Фото: Глигор Соколоски из периода када се потписивао као "Соколов", пре периода када се почео потписивати као "Соколовић".)

Наравно, било је, али веома мало. Од 80-тих година 19. века у Македонију продиру представници српске политичке и црквене пропаганде, тамо отправлени од стране српске државе која је за свој циљ зацртала излазак на Егејско море преко Македоније. Подкупом, плаћањем школовања, стипендијама и отварањем школа по Македонији, али, морамо истачи, и насиљем (посебно од уласка српских парамилитарних група од 1903. године), један део Македонаца, кои се до тада никада није сматрао Србима, почео се тако изјашњавати.

Но, треба да се истакне, да се и међу таквима то име није гоорило искрено. Посебно они кои су под притиском одреда Бабунског или Соколовића (Соколоског) пред њима говорили (из страха од истих) да су Срби, ипак, када би опасност прошла, они би говорили да су Македонци.

Међу оним Македонцима кои су прихватили српско име као своје национално било је највише оних кои су у Србији били школовани и, услед утицаја српске пропаганде тамо, прихватили то име.

Сликовит пример је и "српски" војвода Глигор Соколоски (у Србији су га преименовали у Соколовић). Најпре се борио у редовима ВМРО, и био, како су Срби тада говорили, "Бугарин", а после, када су му понудили већу плату и славу Срби, почео да говори да је Србин.

Фото: Глигор Соколоски из периода када се потписивао као "Соколов", пре периода када се почео потписивати као "Соколовић".
Приложени фајлови
FB_IMG_1507102470183.jpg
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 4.10.2017. 9:41

Колонизација у краљевини СХС.
Приложени фајлови
plan_na_srpskata_kolonizacija_vo_Makedonija.JPG
FB_IMG_1507101209826.jpg
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1242
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 6.10.2017. 16:04

Српски родољуб ::
Коста ::- Бугарине, не сери.

- Ненад Вукићевић iе и даље "газда" овог Форума. Њега питам, каква му iе "уређивачка политика".

- с тобом - и осталим бугарским говнима - не полемишем.

Ти као да си од јуче. Не знаш да је Ненад ван Србије?

А где је Ненад? И ко води форум сада?
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1323
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 8.10.2017. 14:17

Српски родољуб ::Србски ратниче, тачно сам знао да ћеш поставити оне слике Македонаца у српској ношњи. Е па, погледај годину и све ће ти бити јасно. То је период када је Македонија била под српском управом. Многи су били приморани да се тако облаче! И сам сам горе рекао каква је репресија владала.

СПЦ је насилно успостављена 1913. то је факт. Свештеници бугарске егзархије су протерани, како би се тамо довели свештеници Српске цркве.п

Родољубе, не могу да верујем колико ти верујеш у бугарашку пропаганду о ,,посрбљивању" Македоније. Човече, то је била престоница Мрњавчевића, то је историјски србска територија увек била. Мани ову пропаганду што постављаш и једне те исте текстове вртиш у круг, погледај историју. Ти овде брате величаш ВМРО чије су руке биле пуне србске крви. Ја стварно не могу да верујем шта ти причаш и шта покушаваш овде да нам увалиш као ,,историјску истину".

Што се тиче бугарске егзархије, опет те питам, ко је њих ту довео у Македонију? Османлије? Е а што се тиче Србске Цркве, само погледај чији су манастири и цркве по Македонији, па ћеш видети којој Цркви Македонија треба канонски да припада. Иначе, спор са МПЦ је канонске природе, то што они у ткз. МПЦ болују од етнофилетизма па не виде то, је већ друга ствар.

Надам се да разумеш поенту, брате?
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 8.10.2017. 17:34

Србски ратниче, ово није како кажеш бугарашка пропаганда. Ја волим и Македонце и Бугаре. Да ја ширим ту пропаганду, онда бих писао како Македонија припада Бугарској, не бих писао да Македонија треба да буде независна држава.

Ништа од ових текстова није измишљено. Македонци су своје национално осећање почели развијати крајем 19. века. Нарочито за време Илинденског устанка. То осећање је заокружено у краљевини СХС, а признато 1944.

Ти говориш сад о средњем веку. Истини за вољу, Македонија је била прво део Бугарског царства. Али, то опет не значи да су они Бугари или Срби. Нације настају тек касније. И Украјинци су тако у 19 веку формирали посебно осећање. Ни Руси то не негирају.

Не требаш ми говорити о злочинима. Ја то одлично знам. Као што видиш, нисмо ни ми били безгрешни у том периоду.

Ја мишљење о Македонцима и Бугарима никада нећу променити!
Приложени фајлови
received_760315297354007.jpeg
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 8.10.2017. 17:36

Делија са Севера ::
Српски родољуб ::
Коста ::- Бугарине, не сери.

- Ненад Вукићевић iе и даље "газда" овог Форума. Њега питам, каква му iе "уређивачка политика".

- с тобом - и осталим бугарским говнима - не полемишем.

Ти као да си од јуче. Не знаш да је Ненад ван Србије?

А где је Ненад? И ко води форум сада?

У Немачкој. Форум тренутно не води нико. Зато и влада права анархија.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1242
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 8.10.2017. 21:58

А што је у Немачкој, ако није тајна? Форум је у расулу одавно, али нисам знао да је Ненад отишао. Мислио сам да га мрзи или нема времена.
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 914
Приступио: јул 2015

Порука M-91 16.10.2017. 23:24

Србија нема алтернативу!
Слика
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 16.10.2017. 23:48

Приложени фајлови
FB_IMG_1508191384963.jpg
FB_IMG_1508192462214.jpg
FB_IMG_1508190599268.jpg
преузимање.jpg
преузимање.jpg (11.71 КиБ) Прегледано 387 пута
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 17.10.2017. 0:28

Македонија на Македонците!
Приложени фајлови
received_10210643197495454.jpeg
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 834
Приступио: нов 2009
Место: Србско Царство

Порука Обилић 17.10.2017. 10:06

Skandal: Makedonski navijači poželeli Srbiji novo NATO bombardovanje

Navijači Partizana i PAOK-a su u sredu u Solunu istakli transparent "Makedonija je Grčka, Kosovo je Srbija", a brzo je usledila reakcija navijača iz BJR Makedonije.

Navijači Pobede iz Prilepa poželeli su Grčkoj bankrot, a Srbiji novo NATO bombardovanje!

- Za naše južne susede samo bankrot, za naše severne susede samo NATO iz 99 - bio je transparent "majmuna", kako sebe nazivaju pristalice ovog klupa iz Prilepa.

Ovaj transparent privukao je mnogo komentara na Fejsbuku. Očekivano, srpski navijači su negodovali zbog ovog skandaloznog natpisa.

http://vesti-online.com/Sport/Fudbal/63 ... bardovanje

Е ови БЈРМ-овци из Прилепа стварно јесу прави мајмуни, не зову се џаба тако. :mrgreen: :-x
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР - ФРАТРИЯ - ΘΥΡΑ 7
Најјаче братство у Европи
Сильнейшее братство в Европе
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe

Од Крушевца, Призрена, Цетиња, Дубровника, Книна, Невесиња,
са Авале, Ловћена и Шаре кличе србство "устани Лазаре"!

Догодине у Призрену и Книну!!!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 17.10.2017. 10:24

Navijači Partizana i PAOK-a su u sredu u Solunu istakli transparent "Makedonija je Grčka, Kosovo je Srbija", a brzo je usledila reakcija navijača iz BJR Makedonije.

Не оправдавам понашање навијача из Прилепа, али, јасно је ко је први започео са провокацијама. Зашто наши имају толику потребу да се улизују грчким Циганима Грцима?! Немам речи.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3158
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 17.10.2017. 10:34

ПАОК и Партизан су братски клубови.

А не видим по чему је то Македонија више грчка него српска, тако да су и наши испали глупи.
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука M-91 17.10.2017. 18:26

Српски родољуб ::грчким Циганима Грцима

:lol: :roll:

Грчки народ доминантно припада медитеранском типу (који је таман због географских разлога, али припада белој европеидној раси). Додуше, нађе се и код њих покоји семитски монгрил, али то је изузетак а не правило (као и код нас).

Са друге стране, бјрм-овци имају јак турско-татарски азијатски ген ,као и арменоидни (шиптарски односно семитско-блискоисточни). Исто важи и за Бугаре, уосталом турска реч "булгамак" значи мешати, дакле бу(л)гар = мешанац. :wink:
Србија нема алтернативу!
Слика
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука M-91 17.10.2017. 18:28

Зорад ::Македонија више грчка него српска, тако да су и наши испали глупи.

Мисли се на истоимену географску област у Грчкој, са центром у Солуну. А ова титоистичка "република циганска" је заправо Повардарје и треба га поделити на српски део (северозапад и север), бугарски (исток) и грчки (остатак).
Србија нема алтернативу!
Слика
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију