srpskinacionalisti.com

Убиство руског амбасадора у Турској

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1300
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Re: Убиство руског амбасадора у Турској

Порука Србски ратник 15.1.2017. 13:55

Republikanac :: Хм… Само не знам само како онда да објасним све оне цркве и манастире које код нас преживеше пет векова турског вакта.

Е пријатељу, да си ти жив и здрав, Турци тј. Османлије су итекако рушили цркве и манастире и продавали их, претварали у коњушнице, многе су преуређивали и у џамије. Па највећи православни храм, Аја Софија, претворен је у џамију. И у Србији су то радили, рушили су цркве, продавали их, преуређивали. Чак је и Мехме-паша Соколовић, кога су прогласили ,,великим добротвором" Србске Цркве и србског народа, рушио, продавао и преуређивао цркве и манастире. Србска Црква и србски народ су имали веома тежак положај под Османлијама и свако ко тврди супротно показује велико незнање о страдањима рођеног народа.
Е, а то што Османлије нису порушиле или продале баш све цркве и манастире, и то што су Срби градили нове и обновили касније многе старе цркве и манастире, није никакав доказ наводне османлијске или исламске ,,толеранције" према Србима хришћанима.

Препоручио бих ти да прочиташ ,,Омаров пакт" (то је документ који је други халифа Омар наметнуо покореним хришћанима и Јеврејима и који је јасно дефинисао њихов положај у исламској држави) и видећеш да су муслимани хришћане и Јевреје свели на најнижи могући ниво, на ниво покореног робља које свако може да терорише, убија, малтретира. По том пакту, хришћани и Јевреји практично губе сва права (једино имају право да остану хришћани, али им није уопште загарантован живот, пошто је муслиман могао да убије хришћанина и никоме да не одговара за то). Халифа Омар је један од првих следбеника ,,посланика Мухамеда", и он је за Ислам оно што су јеванђелисти, Апостоли и први следбеници Христови за Хришћанство. Дакле, изворно да изворније не може бити. На крају крајева, ако се неко буни против тога, нек погледа шта је радио сам Мухамед, и све ће му бити јасно.

Е а Османлије су доследно примењивале све то.
Republikanac ::Или чињеницу да и дан-данас у Ирану (који је као што знаш по свом уставном уређењу “исламска република”) постоје хришћанске цркве...

Иран је шитска република, и колико ја знам у њему није успостављен потпун шеријат. Али, ок, јесте ти си у праву, тамо нису срушене цркве, али то уопште није доказ да у Ирану имају толерантан став према хришћанима. На једном другом форуму сам причао са људима који су били у Ирану и тамо живели. И кажу како је положај хришћана у Ирану веома лош. И наводили су ми разне примере и међу њима пример једне протестантске, чини ми се, заједнице, чији су сви чланови похапшени јер су у својим кућама читали Библију и проповедали Хришћанство. А о положају хришћана у Ирану можеш нешто прочитати овде:

ИРАН
У Ирану живи око 300.000 хришћана, углавном Асираца и Јермена. Иако према иранском уставу имају заштићен статус, хришћани су често изложени дискриминацији и прогону. Честа су хапшења хришћана и спаљивања Јеванђеља (илустрације ради, марта 2011. године је спаљен велики број примерака Јеванђеља на персијском језику). Ширење хришћанства се у овој земљи сматра претњом, а за прелазак из ислама у хришћанство следи смртна казна. Према појединим подацима, од 1979. године до данас убијено је осам хришћана.

http://www.prijateljboziji.com/_polozaj ... stoku/3952

Дакле, положај хришћана је веома лош у Ирану. Иначе, ја сам негде чак прочитао да и у Саудијској Арабији чак постоји неколико хришћанских цркава, али шта то вреди када су хришћани у тим државама максимално обесправљени и кад су им укинута скоро сва људска и верска права?

Иначе, на Блиском Истоку је у време Мухамеда и појаве Ислама, постојала велика хришћанска заједница, једна од највећих на свету, а данас је та заједница, након свих година постојања и деловања Ислама на том простору, сведена на гетое, а у неким земљама је потпуно уништена. Толико о томе.
Republikanac ::Ко ли они прими сефардске Јевреје након што их је “цивилизована” католичка Шпанија истерала као псе? Ах да, Турска Империја којом су чини ми се владали муслимани...

То је био један историјски изузетак, један тренутак који ништа практично не значи. Сада ћу ти ја навести хронологију исламског убијања, терорисања и истребљивања Јевреја од Мухамеда па до данас:

1. Истребљивање Јевреја је први започео сам ,,посланик Мухамед", који је истребио чак три јеврејска племена у Медини, која су одбила да му се покоре. Мухамед их је у потпуности истребио и може се са сигурношћу рећи да је то урадио на начин који би смо ми данас назвали ,нацистичким методом". Можда је то некима прејака реч али то јесте тако. Тада је Мухамед научио своје следбенике да су Јевреји (,,Јехуде" у арапско-исламској терминологији) зло које треба убијати, терорисати и уништавати.
2. Масовна убиства јеврејског народа почела су у Мароку још у VIII веку, где је Идрис I збрисао целе заједнице.
3. Један век касније, багдадски халиф Ал Мутавакил одредио је жуту значку за Јевреје, која ће из разликовати од других. Да, пријатељу, жуте значке за Јевреје није измислио Хитлер, него муслимани.
4. Синагоге су рушене широм Месопотамије у периоду од 854-859.
5. У Триполитанији, Јевреји су сматрани имовином својих арапских господара, који су их тестаментом остављали у наследство. У XII веку египатски Јевреји су били жртве крвавих нереда.
6. На другој страни муслиманског царства, 30. децембра 1066, Јосифа Ханагида, јеврејског везира Гранаде, разапела је на крст арапска руља која је потом сравнила са земљом јеврејски кварт и искасапила 5 000 људи. То се дешавало у Багдаду, на врхунцу исламског ,,златног доба" - и у Шпанији, на врхунцу другога.
7. Године 1465. арапска руља у Фесу искасапила је на хиљаде Јевреја, оставивши у животу њих само 11. Овај покољ покренуо је талас сличних погрома у Мароку.
8. Нова рунда се догодила у Северној Африци у XII веку, када су Алмохади насилно преобраћали или десетковали своје јеврејске поданике; у Либији 1875, где је Али Бурзи паша побио на стотине Јевреја; у Алжиру, где су Јевреји масакрирани 1805, 1815. и 1830.
9. Укази којима се наређује рушење синагога доношени су у Египту и Сирији (1014, 1293-94, 1301-02) и у Јемену (1676.).
10. Јевреји су присиљавани на преобраћење у Ислам или на смрт у Јемену (1165. и 1678.), Мароку (1275, 1465. и 1790-92) и у Багдаду (1133. и 1344.).
11. Положај Јевреја у арапско-исламском свету пао је у деветнаестом веку. Широм северне Африке били су присиљавани да живе у гетима.
12. У Ираку је чишћење почело 1941. године, када је у погрому у Багдаду убијено 180 Јевреја.
13. Ко се не сећа чувеног муфтије хаџ Мухамеда Амина ал Хусеинија, јерусалимског муфтије и председника Врховног муслиманског савета Палестине. Тај муфтија је сарађивао са Хитлером, позивао на ,,џихад" против Јевреја и Велике Британије и имало је то заиста одзива. Арапи су тада, после позива овог муфтије, вршили погроме над Јеврејима.
14. И након Другог светског рата, у Ираку, Либији, Египту, Сирији и Јемену вршени су погроми над Јеврејима, који су покренули масовни егзодус Јевреја из арапских земаља.
15. Данас, исламске земље предњаче у антијеврејској мржњу. У Саудијској Арабији је забрањено бити Јеврејин, децу од малена уче да мрзе Јевреје, да су Јевреји зло. Саудијски принц је тврдио да су ,,Протоколи сионских мудараца" засновани на стварним документима, тврдио је да заиста постоји ,,јеврејска завера" и да је Мосад највеће зло на планети. Иран је држава чији су званичници не само велики противници Јевреја, већ они отворено негирају холокауст, обећавају да ће се обрачунати са Јеврејима, да ће сравнити Израел, итд. Хамас, џихадистички покрет, такође јавно објављује публикације у којима тврди да су Јевреји (не држава Израел, већ Јевреји као народ) зло, да желе да ,,завладају светом", итд. У многим арапским државама се може купити Хитлерова ,,Моја борба", преведена на арапски језик.

И тако даље, мислим да је ово довољно да оспори твоје тврдње. Све што сам сада овде навео су чињенице, историјске чињенице која су поткпрепљене изворима. И нико ме не може убедити да сви злочини, погроми и истрњбљивања Јевреја која су се дешавало у арапско-исламском свету немају везе са Исламом као религијом. Итекако имају. Треба само отворити Куран и видети шта он каже о Јеврејима. Навешћу ти шта он каже и навешћу ти референце, суре и ајете Курана, тако да се можеш уверити и сам, ако мени не верујеш. Ево, редом:

1. Јевреји су бунтовни, на себе навлаче гнев, а њихова праведна награда биће срамне муке (Куран, 2: 88-90),
2. Сваки пут кад се заветују, неко од њих одбаци завет (Куран, 2: 100),
3. Вероломни су и лажљиви, (Куран, 5:13),
4. Алах их је понизио и сатерао страх у њихова срца, наредио да неки буду побијени а неки заробљени, а да муслимани наследе њихове земље и њихове куће (Куран, 33: 26-27),
5. Јевреји су кукавице који нападачима окрећу леђа (Куран, 3: 111)
6. До судњег дана проклет су сој (Куран, 7: 167),
7. Јевреји мрзе људе и Алаха (Куран, 5: 64),
8. Међусобно су завађени (Куран, 59: 14),
9. Гневни Алах их је претворио у мајмуне и свиње (Куран, 5: 60),
Прешли су све границе (Куран, 3: 112),
10. Пожудно се држе свог живота чак иако је понижавајућ и сраман (Куран, 2:96).

То су ти цитати из Курана који крајње негативно говоре о Јеврејима, све најгоре о њима. Када би неки наши домаћи антисемити (на пример, онај М-91 са нашег форума) знали за ово, постали би велики исламофили, ако не јавно онда приватно. Убеђен сам у то, јер то што Куран каже о Јеврејима сасвим одговара њиховим ставовима о истима.
Иначе, Куран није једини извор Ислама, други извор Ислама су хадиси, ту је описан живот ,,посланика Мухамеда", ту су описана сва његова дела, поуке, ,,пророчанства" и слично. И да завиримо мало у хадисе и да видимо шта Мухамед каже о крају света. Ево мало о томе:

,,Poslanik je rekao... poslednji čas neće doći sve dok se muslimani
ne obračunaju sa Jevrejima i ubijaće ih tako da će se Jevreji
sakrivati iza kamena i drveta, a kamen i drvo će reći: Muslimane,
slugo Alaha, evo Jevreja iza mene; dođi i ubij ga
."

(Извор: 5 Sahih Muslim, Book 041, Number 6985).

Дакле, то тврди Мухамед, према исламским изворима. Сами муслимани то отворено кажу, то не измишљам ја. Нема судњег дана док муслимани не побију Јевреје, што значи да је крајњи циљ Ислама истребљење Јевреја. Такође, по исламској есхатологији (наука о крају времена и последњим данима) када дође ,,исламски Месија", који се зове ,,Ел-Махдија", он ће ратовати против Израела и освојиће Јерусалим. Ево о томе овде:
Rekao je Poslanik Muhammed sallallahu alejhi we sellem:
"Kada vidite crne zastave da dolaze iz Horosana, priključite im se. Među njima je Allahov halifa el-Mehdi" (Ahmed)
Ebu Hurejre prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao: Crne zastave će doći iz Horasana. Niko neće biti u stanju da ih zaustavi sve dok napokon ne stignu u Eelya (Jerusalem) gdje će uzdignuti svoje zastave. (Tirmizi)

Пази, ово ниједан религиозни муслиман неће да негира. Имао сам пре неколико месеци на једном другом форуму расправу са једним муслиманом који је тврдио да је Ислам мирољубив, да Ислам није исто што и ,,радикализам", отприлике то што ти сада тврдиш и повели смо расправу о Јеврејима. И он је увијао, није смео отворено да тврди да Јевреји нису непрјатељи, али је правдао све ово тврдњом да Јевреји ,,мрзе муслимане" и да су увек ,,први нападали муслимане". Али када сам му ја поставио све ове цитате он је заћутао. Из простог разлога јер није смео да негира све ове цитате (јер и сам као муслиман и мислим да је чак он био исламски теолог, зна да су релеватни), а вероватно се он и слаже са свим тим цитатима, али није смео то јавно да каже, јер то руши теорију о ,,мирољубивом Исламу".
Многи данас мисле да јеврејско-арапска нетрпељивост постоји због Палестине, али то није тачно, то је грубо непознавање историјских чињеница и саме природе Ислама. Али, ево овде један познати исламски теолог лепо објашњава да њихова нетрпељивост према Јеврејима нема везе са Палестином и да би они (муслимани) били против Јевреја чак и да нема палестинског питања: https://youtu.be/_x0AlQW8lFM
И видиш, баш се и он сам позива на ове цитате Курана које сам ја навео овде. Толико о томе. Па људи моји, није случајно да се Хитлер дивио Исламу, и Химлер му се дивио и многе друге нацистичке главешине дивиле су се Исламу и сарађивали су са Исламом и муслиманима.

Можда је ово мало подугачак коментар, али морао сам да изнесем све чињенице у вези тога, јер једноставно наши људи, нажалост, данас врло мало познају Ислам и његову суштину, за разлику од рецимо Његоша који је Ислам познавао боље него скоро сви наши ,,интелектуалци" данас. И не само наши, већ и европски.
Republikanac ::Но добро, да не улазим у безвезне полемике. Постојe радикални и умерени муслимани, то је јасно ко дан и бројни су историјски примери који то потврђују. У последњих пар деценија дошло је нажалост до радикализације и појаве онога штп се данас назива исламизмом и против тога се треба борити. Трпати све муслимане у исти кош и све оне који то не раде проглашавати либералним мултикултурњацима је кретенизам. Па ето чак ни мадам Ле Пен то не ради а не би рекао баш да је она некаква либерална мултикултурњакиња...

Није тачно, пријатељу, историјски примери потврђују оно што ја пишем, а пример који си ти навео је један историјски изузетак који у суштини не доказује ништа. У поређењу са свим чињеницама које сам ја сада изнео, твоји примери су безначајни. Понављам не постоји ,,исламизам" то је измишљотина европских незналица који о Исламу и његовој суштини немају појма.
И каква сад ,,радикализација", зар Мухамед, његови следбеници, исламски ратници који су освајали по Блиском Истоку, нападали Европу, освајали Индију, па чак нападали и Кину- нису били довољно ,радикални"? Зар Ислам који пропагира џихад и Мухамед који каже да су они који се боре у џихаду ,,највећи верници" није довољно радикалан? Дај да се не заваравамо.

И врло сам јасан: нису сви муслимани терористи и џихадисти, али то не значи да сви муслимани не желе оно што желе терористи и џихадисти- укидање секуларизма и увођење шеријата широм света. О томе ја причам. Сад, наравно, већина муслимана неће то радити тако што ће се разносити бомбама по европским градовима, чак велики део муслимана сматра да је то ,,непрактично" и сматра да је боље насељавати неку територију, множити се на њој и тако постати већина. А онда зна се.
Republikanac ::Ма пусти сад Карађорђа... Нормално је да су у том рату страдавали цивили, да је било протеривања, да су се рушиле џамије итд,итд. Па још поготово кад се узме у обзир да се све то дешавало на почетку 19 века када нико ни на Западу а камоли у Србији није појма имао ни шта су људска права ни шта је ратни злочин. Чињеница је да у слободној Србији а касније Краљевини СХС односно Краљевини Југославији муслимани нису прогањани, да им нико није дирао имовину, забрањивао Куран или одласке у џамије. Ни деведесетих усред рата и санкција у Србији није било прогона муслимана (а ни других верских или националних скупина). Прогонити и малтретирати друге вере и народе страно је српском духу и српском менталитету а поготово је страно прогањање слабијих од себе.

Нећу да пустим ни Карађорђа, ни Његоша, јер ако причамо о србском духу и менталитету, зар они нису представници истог? Или ти период Југославије једино сматраш ,,сликом" србског духа и менталитета?

И наравно да се не слажем са прогоном других вера и народа, али поставља се једно питање: шта ако се припадници одређене вере постављају непријатељски према држави (тј. њеном секуларном уређењу) у којој живе? А они се постављају тако. Рекох ти већ, муслиман да би био муслиман, мора да буде противник секуларизма. И мора да се бори за успостављање шеријата. Тако му његова религија налаже, а муслимани своју религију сматрају врло озбиљно, за њих је Алах један страшан и реалан бог, који је створио цео свет и који може да их награди или казни. Да бих их наградио, Алах од њих тражи да испуњавају његову вољу. А Алахова воља је да се на целом свету успостави шеријат. И муслимани морају да раде на томе.
Иначе, у Краљевини Србији и СХС су били толерантни према муслиманима и због тезе (тачне, свакако) да су домаћи муслимани истог етничког порекла као и Срби и хтели су их уклопити у србску нацију. То је била велика грешка, јер муслимани не могу да идентификују ни са једном нацијом на свету, уколико она није исламска. Тај покушај је пропао, али не због СПЦ која је кобајаги ,,одбацила" муслимане како тврде левичарске и либералне незналице, већ због самог Ислама који једноставно не признаје нације. Једино што Ислам признаје је ,,уммет", тј. ,,заједница верника", тј. заједница муслимана.
Republikanac ::Ја сам иначе фино питао шта се предлаже, да ли да се копирајући кретена Вилдерса тражи забрана Курана, да ли можда а ла Карађорђе рушити џамије и протеривати муслимане или их можда на силу вратити „вјери прађедовској”? Ти си ми рекао да не знаш шта је чинити. Е онда сам ја изашао са неким предлозима и ти си рекао да се слажеш.

Тачно.
Republikanac ::Тако да ми уопште није јасно шта сад хоћеш...

Па хоћу да кажем да треба да се промени став према Исламу који је данас владајућ. Треба да се Ислам упозна, да се уваже све чињенице о њему, да се схвати његова догма, његова политичка идеологија и да се препознају његови циљеви. Треба се одбацити мултикултурализам. И да се коначно одбаце идиотски термини попут ,,исламизма" који не значи ништа. Муслимане треба пристиснути, ставити им до знања да овде морају да поштују секуларне државе и секуларне законе, оне џихадисте и опасне по безбедност треба протерати, и треба им ставити до знања да од шеријата у Европи нема ништа. Ако желе шеријат, нека иду у Арабију, Катар, Јемен, итд, где влада шеријат, а овде морају да поштују секуларне законе. Треба спречити и оволики прилив миграната у Европу.
И да сам на месту Енглеза, ја бих им укинуо и њихове паралелне системе и шеријатске трибунале које су им дозволили. Чему то, зашто? Каква је то држава у којој за једно становништво важе једни, а за друго неки сасвим други закони?

Ето, толико. Као што рекох, јесте мало дужи овај мој коментар, али надам се да ћеш га прочитати у целини и уважити све чињенице и аргументе које сам овде изнео. И препоручио бих ти да прочиташ нешто од професора Мирољуба Јевтића.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2176
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 15.1.2017. 14:45

Ја нигде нисам тврдио да је нама било лако под Турцима нити да је положај хришћана у Ирану песма. Само сам оспорио твој коментар о рушењу хришћанских богомоља (и то с пуним правом)...

Слично важи и за коментар о Јеврејима...

Иначе, већ сам рекао да је ислам зајебан тако да немам намеру да водим теолошке расправе о тој религији нити ме оне уопште занимају. Примери с почетка 19 века ме такође не занимају јер је од онда човечанство ипак мало напредовало (нпр. Декларација УН о људским правима и сличне стварчице)...

И ја стварно не знам шта ти хоћеш. Решења која ти спомињеш су иста она која сам спомињао и ја. Или би можда да наши политичари и интелектуалци почну да .ебу матер исламу и свима којима је он на срцу? Можда да Вучко изјави да између ислама (као религије) и исламског фундаментализма (исламизма како се то данас каже) нема никакве разлике, да је то све исти к****? Да то исто каже и Патријарх? Да прекинемо односе са исламским земљама? Да почнемо да убеђујемо лојалне и умерене муслимане (а веруј ми има код нас и таквих) да им је вера ср.ње? Нејасан си ми...

У Србији иначе муслимани чине процентуално око 2,5 посто становништва тако да не треба превише да се бринемо да ће нас колико сутра "појести" (као што то раде Французи или Холанђани). Можемо с те стране да будемо далеко опуштенији мада наравно према исламистима не треба бити ни најмање попустљив...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 16.1.2017. 1:44

Republikanac :: Ја нигде нисам тврдио да је нама било лако под Турцима нити да је положај хришћана у Ирану песма. Само сам оспорио твој коментар о рушењу хришћанских богомоља (и то с пуним правом)...

Да, дозволиш да цркве стоје, али забраниш људима да се окупљају у њима и укинеш им скоро сва верска права. И то је сад као ,,нека разлика". :roll:
И ниси ти ништа ,,оспорио", пошто Турци итекако јесу рушили и цркве, продавали их и преуређивали. Лепо сам ти то написао, то је радио чак и Мехмед-паша Соколовић.
Republikanac ::Слично важи и за коментар о Јеврејима...

Јевреји су у исламским државама имали исти статус као и у Трећем Рајху и свуда где су нацисти владали. То чињенице потврђују. Сам Куран говори о Јеврејима веома слично како о њима говори Адолф Хитлер у књизи ,,Моја борба". Ислам је крајње антијеврејска (намерно не кажем антисемитска, јер сматрам то бесмисленим појмом, пошто је Ислам настао међу Арапима који су семитски народ, као и сами Јевреји) религија и то је чињеница.

Исто важи и за положај хришћана у исламским државама.
Republikanac ::Иначе, већ сам рекао да је ислам зајебан тако да немам намеру да водим теолошке расправе о тој религији нити ме оне уопште занимају.

Па нико овде и не води расправу о исламској теологији, већ о политичким последицама те теологије. Јер, Ислам је неодвојив од политике и државе, Ислам је теократија. Сам ајатолах Хомеини је рекао да Ислам без политике не постоји. Тако да колико год то тебе занимало или не занимало, то питање се само намеће и све више ће се наметати како се време буде одвијало.
Republikanac ::Примери с почетка 19 века ме такође не занимају јер је од онда човечанство ипак мало напредовало (нпр. Декларација УН о људским правима и сличне стварчице)...

Напредовало је у науци, технологији, размишљању. Али, постоје неке ствари које се не мењају, нека правила која важе у свим временима. :wink: Зато је историја врло важна, јер је не зову џабе ,,учитељицом живота". Оно што су преци радили је наук нама како ми да радимо, из њихових добрих, али и лоших потеза се ми учимо и сазнајемо како и ми треба да радимо.
Republikanac :: И ја стварно не знам шта ти хоћеш.

Па врло сам јасно написао ,,шта ја хоћу", то што се ти правиш мало тоша (а приметио сам да често волиш то да радиш) и површно читаш мој коментар, то је твој проблем. :wink:
Republikanac ::Решења која ти спомињеш су иста она која сам спомињао и ја. Или би можда да наши политичари и интелектуалци почну да .ебу матер исламу и свима којима је он на срцу? Можда да Вучко изјави да између ислама (као религије) и исламског фундаментализма (исламизма како се то данас каже) нема никакве разлике, да је то све исти к****? Да то исто каже и Патријарх? Да прекинемо односе са исламским земљама?

Треба да се каже истина о Исламу, шта он стварно јесте, а не да нас разним манипулацијама и глупостима убеђују у нешто што није истина. Шта је теби важније- истина и чињенице или да се не увреде муслимани? Дакле?
Треба са муслиманима поступати строго, строжије него са другима. Јер немају будисти намеру да се насељавају и шире да би успоставили своју религију и свој систем вредности, али муслимани имају. И то јесте проблем и народ Србије треба да зна за то. Не сме да се то крије од њега и да му се потурају измишљени појмови као што је ,,исламизам" и слично. Наравно, не залажем се ја за укидање свих њихових верских права или за затварање џамија, али свакако сматрам да се муслиманима мора припретити. Нажалост, са њима не може као са другима, јер је њихова религија таква, она има циљ да се намеће.
Не треба прекинути везе са исламским државама, али се не сме дозволити тим државама да роваре и помажу џихадизам на овим просторима и подржавају исламске пројекте.
Republikanac ::Да почнемо да убеђујемо лојалне и умерене муслимане (а веруј ми има код нас и таквих) да им је вера ср.ње? Нејасан си ми...

Нема потребе ми да убеђујемо муслимане у било шта, јер они врло добро знају шта је Ислам, која је његова доктрина и његово учење. И они мисле да је Ислам ,,савршен" и мисле да је свака одредба шеријата ,,саршена". Они сматрају да је казна одсецања руке за лопове ,,савршена", да је казна каменовања за прељубу ,,савршена", итд, итд. И пази, муслимани када желе свима да наметну Ислам и шеријат, они немају злу намеру јер они искрено верују да је за све људе најбоље да буду муслимани и да се покоравају шеријату. Имао сам прилике да гледам како религиозни муслимани (иначе добри, часни и поштени људи) бране и оправдавају шеријат: рецимо, повела се расправа о шеријатској казни за муслимана који одлучи да напусти Ислам (казна је иначе смрт, ко напусти Ислам мора бити убијен, по шеријату) и они су правдали ту казну и на један крајње смешан начин покушавали да покажу како је та казна ,,исправна" и оправдана. Морам признати да ми је то било и помало тужно, да добри и честити људи на тај начин правдају једну зверску казну убијање човека зато што напусти Ислам.

А што се тиче лојалности-пази, ја верујем да један број муслимана воли Србију као земљу, али чисто сумњам да они воле систем који влада у Србији (секуларизам), чак сматрам да су они непријатељски настројени према том систему. И пази, верујем да има лојалних муслимана, али нисам баш нешто сигуран да је то неи велики број њих, а и питање је и многи који кажу да су лојални да ли су стварно лојални или то само кажу да јесу.

Па сећаш се оне чувене тајне камере у Немачкој, кад су поставили камеру у џамију у којој су се иначе окупљали ,,лојални" и ,,умерени" муслимани, који су чак јавно хвалили немачки секуларни поредак. И док су били у џамији они су, незнајући да их камера снима, причали све најгоре о Немцима и секуларизму, причали како ће полако преузети Немачку, отворено причали како се они само праве да су лојални и да подржавају секуларизам, а да им је прави циљ уништење истог, итд, итд. Касније су ти снимци и објављени јавно. А понављам, у питању су били ти, наводно, ,,лојални" и ,,умерени" муслимани.

Republikanac ::У Србији иначе муслимани чине процентуално око 2,5 посто становништва тако да не треба превише да се бринемо да ће нас колико сутра "појести" (као што то раде Французи или Холанђани). Можемо с те стране да будемо далеко опуштенији мада наравно према исламистима не треба бити ни најмање попустљив...

Али Србија је окружена муслиманима и то муслиманима који су итекако радикални. То није ствар коју треба занемарити. Друго, ја и Републику Србску гледам као нашу и њене проблем као наше, а она управо има директан проблем са тим.

Иначе, препоручујем ти одличну књигу ,,Сенка џихада" која баш говори о свему овоме и која указује на савез мондијалистичких америчких елита и исламских вођа против европских хришћанских народа и против Русије.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 16.1.2017. 14:59

Србски ратник ::...

Ајде сад, не вреди ти чупање. Почео си са причом како “ислам налаже рушење цркава” па кад сам се ја запитао како то да су наше цркве и манастири преживеле пет векова турског вакта променио си плочу у “јесу рушили цркве али их нису срушили све”. Када сам ти скренуо пажњу да у једној републици уставно дефинисаној као “исламска” нико нит руши нит пали хришћанске богомоље ударио си да кукаш о тамошњем тешком положају хришћана што благе везе нема са причом о рушењу цркава. И онда још тврдиш да ти нисам оспорио аргумент, тотално си се погубио...

Кажеш треба рећи истину о исламу. А ко то треба да је каже? Ако си мислио на државу, зајебо си се. По тренутно важећем Уставу религија је одвојена од државе и посао државних функционера није да утврђују некакве верске истине. Дакле, ко од државе тражи да говори истине о овој или оној религији треба прво да затражи промену Устава...

Кажеш да се са муслиманима треба поступати строго, строжије него са другима. Којим муслиманима? У Србији колико ја знам живи око 200 хиљада муслимана, на кога то конкретно мислиш? Ја лично немам ништа против да се са проповедницима исламског радикализма, џихада, те онима који шире нетрпељивост према хришћанима или пак отворено позивају на кршење Уставом загарантованих принципа секуларизма и републиканизма поступа строго, да их се хапси и кажњава. Али са муслиманима који поштују законе и гледају своја посла не може се поступати строжије него са другима. А не може зато што су они наши грађани и све док не прекрше закон имају апсолутно иста права као и ти и ја. Све друго била би дискриминација. А ко хоће дискриминацију грађана Србије нека тражи промену Устава који је изричито забрањује (амен што тај исти Устав гарантује слободу вероисповести што искључује свако .ебавање у мозак некога само зато што припада одређеној верској скупини).

Бити националиста не значи подршку дискриминацији, то је погрешно и примитивно схватање национализма.

Кажеш требамо се учити од наших предака. И требамо, слажем се. Али то ни у ком случају не значи слепо копирање свега што су наши врли преци радили. Уколико би баш све слепо копирали морали би да повучемо наш потпис са Декларације УН о људским правима или пак да изјавимо да у неком следећем рату нећемо поштовати Женевску конвенцију јер тамо негде у 18 веку нису ни наши преци. Дакле, треба бити обазрив по том питању...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 16.1.2017. 18:16

Republikanac ::
Ајде сад, не вреди ти чупање. Почео си са причом како “ислам налаже рушење цркава” па кад сам се ја запитао како то да су наше цркве и манастири преживеле пет векова турског вакта променио си плочу у “јесу рушили цркве али их нису срушили све”. Када сам ти скренуо пажњу да у једној републици уставно дефинисаној као “исламска” нико нит руши нит пали хришћанске богомоље ударио си да кукаш о тамошњем тешком положају хришћана што благе везе нема са причом о рушењу цркава. И онда још тврдиш да ти нисам оспорио аргумент, тотално си се погубио...

Ислам заповеда рушење немуслиманских објеката, па тако и цркава. Зато Турци и јесу рушили цркве. Ево, упутићу те на историјски извор који то потврђује: Бранислав Ђурђев, Продаја цркава и манастира за време владе Селима 2, Годишњак Историјског друштва БиХ, 9, Сарајево, 1957, стр. 246.

Па прочитај, ако мени не верујеш. Турци су рушили, преуређивали и продавали православне цркве. Иначе, велики број цркава и манастира које данас постоје нису ,,опстале" у то време, већ су велики део њих Срби обновили касније, велики део су нове цркве које су Срби подигли, и остало је што није срушено. Па највећи православни храм, Аја Софију, Турци су оскрнавили и претворили у џамију. И о чему ти онда овде причаш? Узми мало па прочитај како су пролазиле цркве, манастири и други немуслимански верски објекти свуда где су муслимани владали. Ето, за цркве сам ти навео извор, навео сам ти и за синагоге да су рушили и палили, а тек да ти знаш шта су радили са хиндуистичким храмовима кад су упали у Индију. То да ти не причам, брисали су све пред собом. И то ти могу навести све поуздане изворе и податке, али нећу да ширим тему.

Главно је да ти заиста ништа ниси оспорио, јер ако су муслимани заиста рушили и палили цркве и немуслиманске објекте, ако су то радили и Турци (а јесу, историјски извори нам то потврђују), како онда тврдиш да Ислам то и не заповеда? Па чак иако шитски Иран не руши цркве (иако хришћанима и осталим немуслиманима ускраћује сва верска права тамо), то није доказ да Ислам то не наређује. Према томе, не заваравај се, ниси ништа оспорио.

И да, приметио сам, пријатељу, да ти игноришеш чињенице и аргументе, које сам поставио, ти вртиш једну те исту причу, не читаш коментар у целини, као да је теби само овде циљ да ти будеш у праву. Као да је то циљ дискусије за тебе. И зато ти игноришеш, не уважаваш чињенице и аргументе и површно читаш коментаре својих саговорника. Искрено, ја не сматрам да је циљ ове дискусије да ја увек будем у праву, то није овде поента.
Republikanac :: Кажеш треба рећи истину о исламу. А ко то треба да је каже? Ако си мислио на државу, зајебо си се. По тренутно важећем Уставу религија је одвојена од државе и посао државних функционера није да утврђују некакве верске истине. Дакле, ко од државе тражи да говори истине о овој или оној религији треба прво да затражи промену Устава...

Али није у питању само религија, човече, у питању је идеологија, геполитика. Ислам је геополитички пројекат, друже. Ислам има империјалне претензије. Заеби човече секуларистичке небулозе о ,,одвојености религије од државе", ако се овако настави секуларизам ће да пукне као и сви ми са њим, шта је с тобом? Зар ти то не видиш? Имамо проблем са једним веома раширеним и озбиљним геополитичким пројектом који је бацио око на простор Европе. Тај пројекат се зове Ислам, његов извор јесте религијски и теолошки, али његов коначни циљ је крајње политички и идеолошки. А његов циљ је теократија, шеријат. За сад само за Европу, а на крају за цео свет. И у томе вође Ислама имају потпуну подршку америчке мондијалистичке елите, коју чине лудаци, који су спремни да предају европске народе на тацни муслиманима који овде желе да успоставе шеријат. Амерички савезник, Арабија, има намеру да гради по Европи џамије за мигранте. Плус тероризам, плус све већи број муслимана у Европи.

И ко овде говори о утврђивању ,,верских истина", какве су то сад небулозе? Па наравно да не кажем ја да држава Србија треба да се бави тиме да ли је Мухамед био ,,Алахов посланик" или само преварант, нити држава треба тиме да се бави. Кад сам рекао да треба да се изнесе истина о Исламу, нисам мислио на религијску и теолошку причу (јер то је нешто чиме држава не треба да се бави, наравно), већ да треба да се изнесе управо ова чињеница на коју ти ја сад указујем- да Ислам није само религија и теологија, већ политичка идеологија, друштвено уређење, геополитика чиста. Треба да се изнесе истина о овим крајњим циљевима Ислама, а то су глобални циљеви Ислама који су крајње политички. Треба да се коначно каже истина- Ислам је теократија која тежи да се наметне свима. То је поента. Кад тако видиш ствари, онда свакако видиш да је ово итекако и политичко питање, врло важно за безбедност и у крајњој линији за опстанак европских народа. Свих, па и Срба. Али и Руса.
А примећујем да је и твој проблем у суштинском неразумавању Ислама, ти мислиш да је Ислам тек само религија исто као Хришћанство или Будизам. Али није тако. Према Исламу се треба поставити као према тоталитарној идеологији, што он и јесте.
Republikanac ::Кажеш да се са муслиманима треба поступати строго, строжије него са другима. Којим муслиманима? У Србији колико ја знам живи око 200 хиљада муслимана, на кога то конкретно мислиш? Ја лично немам ништа против да се са проповедницима исламског радикализма, џихада, те онима који шире нетрпељивост према хришћанима или пак отворено позивају на кршење Уставом загарантованих принципа секуларизма и републиканизма поступа строго, да их се хапси и кажњава. Али са муслиманима који поштују законе и гледају своја посла не може се поступати строжије него са другима. А не може зато што су они наши грађани и све док не прекрше закон имају апсолутно иста права као и ти и ја. Све друго била би дискриминација. А ко хоће дискриминацију грађана Србије нека тражи промену Устава који је изричито забрањује (амен што тај исти Устав гарантује слободу вероисповести што искључује свако .ебавање у мозак некога само зато што припада одређеној верској скупини).

Са свим муслиманима, нажалост. Наравно, опет понављам да нису сви муслимани терористи и џихадисти и нису сви муслимани лоши људи, али сви муслимани (ако су муслимани и ако верују у Ислам) морају да буду непријатељи секуларизма. Да ли схваташ поенту? Човек не може да буде муслиман ако није непријатељ секуларизма. И не само секулризма, већ и сваког другог политичког уређења које није шеријат. Просто и једноставно, ствар је јасна.
Е сад, он може да се привремено прилагођава том систему, он може да јавно исказује лојалност том систему, али мора да буде противник тог система, мора непријатељски да се постави према њему и мора, кад буде већина, да смени тај систем. Опет те враћам на то да је британски channel 4 поставио тајне камере у џамијама у Енглеској (није Немачкој, моја грешка) и снимао разговоре муслимана и имама унутар џамија. И понављам, радило се о баш тим ,,умереним" и ,,лојалним" муслиманима који јавно исказују верност и лојалност секуларизму, али зато унутар џамија причају све најгоре и о секуларизму, и о држави-домаћину, и о самом аутохтоном народу, где говоре са презиром и мржњом о њима и где отворено кажу да им је крајњи циљ рушење секуларизма и увођење шеријата. Дакле, исказивали су, незнајући да их снимају, отворено непријатељство и мржњу према држави у којој живе и према систему у коме живе-секуларизму. И не само то, него причају и о томе да желе да уклоне тај систем. Иначе, у исламској традицији постоји обичај који се зове ,,такија", прочитај нешто о томе.
Ваљда сад разумеш зашто сматрам да се са муслиманима мора поступати другачије него са осталима?
Republikanac ::Бити националиста не значи подршку дискриминацији, то је погрешно и примитивно схватање национализма.

Е, видим нон-стоп дрндаш о дискриминацији, и ево сад ћу ти навести један пример, а везан је за то. Као што и сам знаш, у једној европској секуларној држави (мислим да је Шведска, али не сећам се најтачније) један муслиман је тражио да му држава дозволи да се венча са четири жене и да му тај брак буде признат. Наравно, нису му дозволили, јер у Шведској полигамија није легална. Рекли су му да може да се венча, али у некој другој држави, где је то легализовано. И знаш шта је он урадио? Тужио их суду, ваљда у Стразбуру. А знаш под којом оптужбом? Да врше дискриминацију над њим и његовим верским правима јер је право да се венча са четири жене његово верско право. И то што му то нису дали он је назвао ,,кршењем његових верских права" и дискриминацијом. Не знам како се то завршило, али поента је у томе да муслиманска верска права нису иста што и хришћанска или будистичка верска права јер Хришћанство, Будизам и Ислам уопште нису исти. Верско право муслимана је и да им се дозволи многоженство, верско право је и да им се дозволи да убијају оног ко вређа Мухамеда, и да секу лоповима руку, и да каменују прељубнике, и на крају крајева да уведу шеријат. За њих је све то њихово верско право, јер све те ствари извиру из њихове вере, све то они морају да раде јер им њихова вера то залаже. И зато они траже увођење шеријата.

Поента је да нису све религије, народи, културе и цивилизације исти. Самим тим, нису сви њихови менталитети, погледи на свет, њихове перцепције исте. Примера ради, твој поглед на свет, твоје вредности, твој менталитет, нису исти са погледом на свет, вредностима и менталитетом једног муслимана. За тебе је нешто ок, али за њега није. За њега није ок да се прељубница остави у животу, за њега је ок да се она каменује. Зашто? Зато што ,,шири блуд на земљи", а Алах каже да се за то она мора каменовати. А нико не сме да преиспитује оно што Алах каже, то има само да се поштује и извршава. Тако мисли један муслиман. Чак и ако је он ,,најумеренији" (мада не знам шта ти то значи, али ајд).
Е ту је заблуда секуларизма- он је настао на тези да су ,,западне вредности" и ,,западни поглед на свет" универзалне и да ће сви на крају да прихвате тај поглед на свет и те вредности и да ће сви имати исту перцепцију какву имају западњаци. Е, али то није тако. И показало се да то није тачно. Тако да ако ти мислиш да је садашњи секуларизам ок, муслимани не мисле тако. И то је корен проблема.
Republikanac :: Кажеш требамо се учити од наших предака. И требамо, слажем се. Али то ни у ком случају не значи слепо копирање свега што су наши врли преци радили. Уколико би баш све слепо копирали морали би да повучемо наш потпис са Декларације УН о људским правима или пак да изјавимо да у неком следећем рату нећемо поштовати Женевску конвенцију јер тамо негде у 18 веку нису ни наши преци. Дакле, треба бити обазрив по том питању...

И ја се слажем са тобом да треба да учимо из њихових грешака и да не треба све да копирамо, и то сам и написао већ. Дакле, оно што је било добро, треба се на то угледати, а оно што није то као грешке не смемо понављати, већ извлачити поуку.

На пример, једна од грешака наших предака је и та што кад су протеривали Турке нису протерали и њихов башибозлук-Арнауте тј. Шиптаре (сад не би имали ове проблеме које имамо) или формирање Југославије, итд.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 16.1.2017. 19:21

Србски ратник ::...

Сасвим непотребан пост...

Фино сам ти рекао шта ти је чинити, но пошто изгледа ниси укапирао, мало ћу то детаљније. Покрени петицију (то ти се зове “грађанска иницијатива” или тако нешто) за промену Устава. Па се у тој петицији заложи за то да се укине клаузула о секуларизму па ће тако држава, министри и остали владини чиновници моћи да тркељишу о томе која је религија добра а која није, која је "идеолошки пројекат", која би да руши богомоље других верских заједница итд. И успут затражи да се укину оне одредбе о слободи вероисповести и забрани дискриминације на националној и верској основи па ће тако држава легално бити поткована да Мују који поштено ради и зарађује, уредно плаћа порез и поштује законе .ебе у мозак и буде, како ти фино рече, строжија према њему него према осталима...

Успут би могао да се некако повежеш са оним идиотом Вилдерсом па да заједно заратите против ислама а његове врле идеје о забрани Курана који је по њему исти к**** као и Мајн Кампф (мало ме чуди да не тражи и забрану Мајн Кампфа, ал ајде, нећу сад да цепидлачим) би могао да почнеш да промовишеш по Србији, дуго нисмо имали режим који забрањује књиге па би се многи сетили старих добрих времена...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 17.1.2017. 1:54

Republikanac :: Сасвим непотребан пост...

Па можда си и у праву. Али, не због мене, већ због тебе. Више је него очигледно да ти не читаш коментаре у целини, да врло површно гледаш, да игноришеш све чињенице и аргументе које сам изнео, да се правиш блесав, итд, итд. А то све да би на крају испало да си ти у праву и да су твоји ставови ,,исправни". Да би то доказао, ти игноришеш све чињенице и аргументе који оспоравају твоје тврдње и стално вртиш једну те исту мантру у круг. У ствари, твоји коментари своде се на мантрање, а ту озбиљне дискусије нема.

А поред свега тога, ти показујеш једно велико незнање и неинформисаност. Ти чак не познајеш и не знаш историју сопственог народа, а камоли да познајеш једну тако озбиљну и сложену тематику као што је Ислам, историја Ислама и његови циљеви.
Према томе, пост је непотребан ако је намењен само теби, јер ти очигледно немаш намере да уважиш и прихватиш чињенице и да научиш нешто. Управо си ти пример незнања и непознавања које карактерише данашње Европљане, не само у Србији, већ у целој Европи.

Али, верујем да ниси на овом форуму само ти, већ да ће то све да прочита и некоп озбиљнији од тебе који ће схватитити и уважити све изнесене чињенице и аргументе.
Republikanac :: Фино сам ти рекао шта ти је чинити, но пошто изгледа ниси укапирао, мало ћу то детаљније. Покрени петицију (то ти се зове “грађанска иницијатива” или тако нешто) за промену Устава. Па се у тој петицији заложи за то да се укине клаузула о секуларизму па ће тако држава, министри и остали владини чиновници моћи да тркељишу о томе која је религија добра а која није, која је "идеолошки пројекат", која би да руши богомоље других верских заједница итд. И успут затражи да се укину оне одредбе о слободи вероисповести и забрани дискриминације на националној и верској основи па ће тако држава легално бити поткована да Мују који поштено ради и зарађује, уредно плаћа порез и поштује законе .ебе у мозак и буде, како ти фино рече, строжија према њему него према осталима...

Врло неозбиљан, небулозан коментар који се, опет, своди на чисту демагогију. Јеси ли приметио да се сваки мој коментар заснива на чињеницама, изворима, линковима, конкретним примерима, а сваки твој на небулозама и демагогији? Тако је било и на другим темама на којој ти учествујеш, не само на овој. То само сведочи да ти немаш аргументе, говори о твојој немоћи да аргументима супроставиш аргументе. Па се онда служиш небулозама и демагогијом.

Али, треба да схватиш да ништа ја, као појединац, не могу да урадим, озбиљним питањима треба да се бави држава и државне институције, а не појединци. Јер, држава је ту да безбедносно и у сваком другом погледу заштити свој народ и ако има проблем са једном тоталитарном идеологијом која жели њено уништење (а ми јесмо у тој ситуацији, као и цела Европа), онда треба да реагује.
Није то никакво ,,тркељисање", како ти дрндаш, јер не знаш шта се дешава, живиш у неком свом имагинарном свету Пинка и Информера и не видиш реалност. Е то је проблем.

Иначе, сматраш ли ти Републику Србску србском државом и сматраш ли њене проблеме србским или си је ти отписао, као и многи други што су то урадили?
Republikanac ::Успут би могао да се некако повежеш са оним идиотом Вилдерсом па да заједно заратите против ислама а његове врле идеје о забрани Курана који је по њему исти к**** као и Мајн Кампф (мало ме чуди да не тражи и забрану Мајн Кампфа, ал ајде, нећу сад да цепидлачим) би могао да почнеш да промовишеш по Србији, дуго нисмо имали режим који забрањује књиге па би се многи сетили старих добрих времена...

Пази, можда је тај Вилдерс (кога стално помињеш први и стално дрндаш о њему, иако га ја никад први поменуо нисам, слично је било и на теми о четницима, кад си смарао са Самарџићем) и стварно идиот, али чињеница је да Куран проповеда рат, убијање ,,неверника" тј. немуслимана (неистомишљеника), чињеница је да Куран заговара тоталитарну владавину и укидање свих других верских и осталих права немуслиманима. Чињеница је да је ,,посланик Мухамед" био тоталитариста, сличан Стаљину или Хитлеру. Чињеница је да Куран (а то сам поткрепио цитатима и референцама из самог Курана) о Јеврејима говори на исти начин као и Хитлерова ,,Моја борба". То су чињеница. Чињеница је да су у исламским државама немуслимани хришћани и Јевреји имали исти положај као антинацисти и Јевреји у Трећем Рајху и широм територија која су окупирали нацисти. Чињеница је да су се Хитлер и друге нацистичке главешине, међу којима спада и Химлер, дивили Исламу, Мухамеду и муслиманима.
Можда је тај Вилдер стварно идиот, али ово су чињенице и реалност:

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

И да, Мајн Кампф се може купити без проблема у арапским државама, на арапском језику:

Слика
Слика
Слика

И не очекујем ја сад од тебе да ти уважиш све ове чињенице које су јасне и које се не могу оспорити, али ниси ти само овде, има много других, озбиљних форумаша који ће увидети ове чињенице и прихватити их. :wink:
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 17.1.2017. 1:59

Иначе, да, Његош је био паметнији од свих данашњих либераних и секуларних ,,интелектуалаца", јер пет пута боље разумео шта је Ислам и шта су његови циљеви него што се то данас разуме и схвата. Зато Његоша тееба читати, а све данашње секуларне ,,интелектуалце" и идеологе треба одбацити. То је чињеница.

Препоручујем књигу ,,Његош и Ислам". Вреди прочитати. :wink:
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 17.1.2017. 5:45

Опет непотребни постови...

Ја сам те једаред фино питао шта ти хоћеш, који су твоји предлози и решења? Ти си мање-више поновио оно што сам ја већ и рекао у неком ранијем посту. Тако да не само да ниси био радикалнији од мене него си се са мном чак и сложио. Што је наравно позитивно.

Након тога си се мало радикализовао па је уследило оно да држава треба да “објасни истину о исламу”, да наше грађане муслиманске вероисповести треба “третирати строжије него све друге” (ниси додуше објаснио како би ти то извео ал’ добро сад, није ни битно) итд. Ја сам те упозорио да се то не може без промене Устава што видим да теби никако није јасно...

Тако да не видим даљу сврху ове расправе. Осим ако не желиш да мало будеш конкретнији. Рецимо да објасниш како би ти то 200 хиљада грађана ове земље третирао “строжије него остале” а да не буде дискриминације, то би рецимо мени било занимљиво чути...

ПС. Да, нацисти су симпатисали ислам и муслимани нацисте, то је општепозната чињеница. И шта сад с тим?

ПС2: Тачно, Мајн Кампф се може купити у многим арапским земљама. Али не заборави да може и у европским...
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 260
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 17.1.2017. 23:35

Republikanac ::
У реду, ислам може да буде зајебан, јасно нам је то. Него, шта ти предлажеш? Да секуларна држава Србија (где је религија приватна ствар сваког појединца) забрани ислам? Јавно спаљивање Курана? Минирање џамија? Насилно враћање муслимана Србије “вјери прађедовској”? Реци конкретно за шта си ти па да знамо на чему смо...

Ислам не да 'може да буде' него јесте зајебан. Вероватно ти личим на цепидлаку, али управо све почиње од малих ствари. Што те више читам, све ми се више чини да ти немаш малигну намеру, него да си просто површан, са девизом лако ћемо . . . што ја мислим да је врло опасно. Ти, мој је утисак, не схваташ како и колико је ислам опасан.

Друго, што такође нема везе са темом, налазим веома занимљивом и поучном дискусију између Србског ратника и Републиканца, спремам се да је детаљно ишчитам кад будем имао више времена.

Што се тиче тога шта ја предлажем. Ја сам отварао тему шта предлажем, али су ме прогласили за провокатора, исмејавали ме и вређали, а тему су ми обрисали. То је било пре шест година, али ништа нисам заборавио. Кул, мислим, не жалим се, само кажем. кога не мрзи, viewtopic.php?f=1&t=24922

Укратко, клин се клином избија. Како они са нама, тако и ми ш њима. :|
Узгред, ја бих забранио све религије. Ислам прво. С тим што бих муслимане терао да се преобрате (јер су агресивни без обзира на јагњећу кожу којом се често покривају) а хришћане, кинезе, ескиме, јевреје . . . само појединачне случајеве. Исламу је у днк да буде малигно инвазиван, већ сам писао. Србски ратник, колико сам читао, је то сасвим лепо елаборирао и објаснио.

Када муслимани буду добили по пич.ки у својој земљи, када њима неко силује 100 жена, када им обори зграде, када им се залети камионом и побије 100 верника, када им бомбом побије 300 људи у метроу . . . е, тада ћемо видети чија мајка црну вуну преде.

А те дечје фазоне и форе, попут паљења Курана, вербалних и папирних забрана . . . можете мачку о реп. То никакве практичне користи нема. За који мој ку.рац да ја минирам џамију у Србији. Треба минирати џамију у Меки. Тако они нама раде.

Они, већ сам рекао, не серу.цкају анонимно по форумима, они не плачу, не кукају, и јалово не криве Империју и мама краљицу . . . Они раде.

Змија се бије у главу!
Змија се бије у главу.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1242
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 18.1.2017. 14:28

Србски ратниче, ако те нисам побркао са неким, чини ми се да си раније похвално говорио о руској толерантности према муслиманима. А сада дижеш неку хистерију из ко зна ког разлога. Шта ли те навело да промениш став за 90 степени? И још нешто. Да чи ти стварно верујеш да су муслимани у Србији толико задрти у исламу. Као што се огромна већина Срба не понаша у складу са Хришћанством, зашто мислиш да муслимани поштују своју религију? Колико сам их само пута видео да крљају свињетину без проблема. Сви су они верници само на речима као и сви остали Срби. Ја искрено не видим чему оволика паника. Ми имамо много већих проблема од овога.
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 18.1.2017. 17:15

Делија са Севера ::Србски ратниче, ако те нисам побркао са неким, чини ми се да си раније похвално говорио о руској толерантности према муслиманима. А сада дижеш неку хистерију из ко зна ког разлога. Шта ли те навело да промениш став за 90 степени? И још нешто. Да чи ти стварно верујеш да су муслимани у Србији толико задрти у исламу. Као што се огромна већина Срба не понаша у складу са Хришћанством, зашто мислиш да муслимани поштују своју религију? Колико сам их само пута видео да крљају свињетину без проблема. Сви су они верници само на речима као и сви остали Срби. Ја искрено не видим чему оволика паника. Ми имамо много већих проблема од овога.

Прво, нема потребе да износиш овакве флоскуле типа ,,дизање хистерије",и слично. Јер, ја не ,,дижем хистерију", већ све што сам изнео јесу чињенице и аргументи, лако провериви. Дакле, ако ми не верујеш, провери. Па се онда јави. Ја ништа не измишљам, нити имам потребе за тим.
А зашто то радим, ти написа ,,из ко зна ког разлога", али то је одраз једног великог слепила европских народа уопште, не само Срба, који не виде да имају један велики проблем, а он се зове исламизација. Европа клизи ка томе. Да, код њих је стање горе можда него у Србији, али то не мења чињеницу да је и наш регион и окружење у истом том проблему.

Друго, одакле ти знаш да муслимани у Србији нису верници? И да не поштују своју религију? Колико си то пута видео да крљају свињетину? И колико си њих видео да то раде? Једног човека, два човека, три човека, десет човека? Па и да си видео десет човека, њих десет не могу да буду репер за целокупну популацију муслимана која живи на овим просторима и у самој Србији. Наравно да нисам ја тврдио да су муслимани 100% задрти, али мислим да велики број (онај већински) јесте.
На крају крајева, чак и да су се секуларизовали, Бакир им, бато, доводи Арапе и Турке у Босну, а они су итекако задрти и искључиви. А и имају подршку Саудијске Арабије која финансира цео тај пројекат. Турци, ако ниси знао, су почели да купују и куће по Србији, а у мом крају Србије где ја живим, има и Арапа. Долазе породично. И знаш шта је рекао онај први од њих који је дошао још за време СФРЈ? Рекао је ,,сад има да доведем моју браћу и њихову фамилију, и онда ћу да тражим да се гради џамија поред ваше цркве". То је баки постпенеа исламизација. Тај Арапин се оженио нашом девојком, има два сина, који су муслимани, којима је дао арапска имена, које учи арапски и који неће бити Срби, већ муслимани.

Треће, нисам ја хвалио руску политику због ,,толерантности" према муслиманима, већ због тога што су Руси научили да обуздају муслимане, да спречавају џихадизам и што им успева да одрже ред у земљи са толиким бројем муслимана. На крају крајева, нисам ја присталица идеје да се муслимани поубијају, џамије поруше или муслимани протерају (сем оних за које се зна да су део џихадизма, њихове мреже, да учествују на било који начин у том покрету и да га шире на ове просторе), тако да ни у том погледу ја ништа нисам променио.

И четврто, наш највећи проблем је што смо под окупацијом мондијалистичке НАТО-империје, која подупире и помаже на сваки начин џихадизам и његове циљеве на Балкану. Зато су ратовали против Срба, да би стварали џихадистичке центре у Босни и на Косову и Метохији. Дакле, највећи проблем нам је свакако НАТО-окупатор, али то не мења чињеницу да су директни савезници НАТО-окупатора- Ислам и џихад такође претња и опасност за нас Србе на овим просторима. И не само за Србе, него и за друге балканске православне народе.

Да ли сад разумеш или ипак не?
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 18.1.2017. 17:32

Republikanac ::Опет непотребни постови...

Не, нису непотребни постови, јер сви моји постови су ту да чињенице и аргументи које ја износим, поткрепе мој став који сам овде изнео. То што ти површно читаш моје коментаре, што игноришеш чињенице и аргументе и вртиш у круг твоју небулозну причу-то је твој проблем. Али мој сваки коментар има своју сврху и наравно да није џабе изнесен овде. Јер не читаш коментаре овде само ти, као што не учествујеш само ти у овим дискусијама.

А што се тиче твоје демагогије да ја као појединац мењам Устав и сличне глупости-то заеби. Те бесмислице не бих ни да коментаришем.
Тако да не видим даљу сврху ове расправе. Осим ако не желиш да мало будеш конкретнији. Рецимо да објасниш како би ти то 200 хиљада грађана ове земље третирао “строжије него остале” а да не буде дискриминације, то би рецимо мени било занимљиво чути...

Па јел ти прочитао пример који сам ти навео? За њих је дискриминација и кад им се не дозволи да ожене 4 жене. Пошто то у овој држави, колико ја знам, није дозвољено, ова држава одавно врши дискриминацију према муслиманима. Само немој да ми причаш да није тако, јер то шта је за тебе дискриминација, није за муслимана и обратно.

А то строжије је подразумевало строжије мере контроле њих у односу на друге. Јер ти терористи не долазе не знам одакле, већ из њихових заједница, њихове џамије су им центри обуке, њихове мреже су повезане, складишта оружја такође су им по џамијама, итд. Па Дрецун је лепо то објашњавао у оној емисији ,,Изазови истине"- скоро свака џамија на Косову и Метохији била је место обуке и чувања оружја за терористе. Молим лепо.

Нико то није проверавао и нико није контролисао ни те џамије, ни њихове имаме. Последице тога знамо.
Како је урадио Груевски, после оне побуне, лепо су македонске снаге ушле у шиптарску заједницу, упадале и у џамијем хапсиле имаме, дакле све провериле и изконтролисале. И није им требала никаква ,,промена Устава" да то ураде. Али су тиме спречили нову побуну и страдање људи.
Можда то неком изгледа ,,нехумано", али то је једини начин да се спречи страдање људи, па и страдање самих муслимана.
ПС. Да, нацисти су симпатисали ислам и муслимани нацисте, то је општепозната чињеница. И шта сад с тим?

Па шта ти говори чињеница да је један Хитлер симпатисао Ислам и сарађивао са муслиманима?

И да, погледао сам нешто о том Вилдерсу кога си назвао ,,идиотом". И право да ти кажем, он не изгледа ни као ,,нациста" или ,,ксенофоб", није чак ни неки религијски фундаменталиста (човек је, колико ми се чини, агностик), већ је, по свему судећи, он секуларистички фундаменталиста.
И мени је то стварно логично: мислим да ниједан секулариста не би требало да буде одушевљен Исламом пошто мислим да је Ислам данас највећи непријатељ секуларизма у Европи. То је сигурно.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 19.1.2017. 0:17

Србски ратник :: што игноришеш чињенице

Kоје чињенице? Да ислам може да буде зајебан? Па то сам ја рекао у првом посту посвећеном овој нашој расправи. Наравно, ја нисам сматрао потребним писање километарских постова да би изашао са тим ставом...

Србски ратник ::А што се тиче твоје демагогије да ја као појединац мењам Устав и сличне глупости-то заеби.

А јел’ теби неко у земљи Србији можда брани да покренеш иницијативу за промену Устава? Историја је иначе пуна појединаца који су далеко веће ствари покретали тако да се не би сложио да се ради о демагогији (марксисти додуше не верују да појединци могу да мењају ток историје већ ту улогу првенствено приписују развоју производних снага али ти, колико сам схватио, ниси марксиста)...

Србски ратник :: За њих је дискриминација и кад им се не дозволи да ожене 4 жене.

Ма да, нама су у Србији највећи проблем муслимани који би да имају 4 жене. Просто не знамо шта ћемо с њима. Од 200,000 наших муслимана барем њих 190,000 се осећа дискриминисаним јер у Србији нема полигамије. Измишљаш проблеме тамо где их нема...

Бај д веј, ја дискриминацију (теорије да држава према нашим муслиманима треба да буде “строжија него према осталима”) доживљавам овако: напијем се на пример ја и направим пичвајз у кафани, потпуно је демолирам. Суд ме прогласи кривим и одрапи ми 30 дана затвора. Напије се Мујо и то исто направи и суд му одрапи 3 године...

Или рецимо ја јавно на неком скупу изјавим како је ислам с.ање од религије и како Куран треба забранити и ником ништа. Онда се на неком другом скупу појави Мујо и каже како је хришћанство с.ање од религије и како Библију треба забранити и попије 3 године ћорке због “ширења националне и верске нетрпељивости”...

Србски ратник ::Нико то није проверавао и нико није контролисао ни те џамије, ни њихове имаме

Па и ја сам рекао да све имаме (или било ког другог) који би да шире џихад по Србији треба .ебати. Но, ниси ти причао само о имамима и џамијама ти си рекао да према СВИМ нашим грађанима исламске вероисповести треба бити „строжији него према осталима”. Што је наравно отворени позив на дискриминацију 200,000 грађана Србије и противно је Уставу. Тако да џабе сада гладиш...

Србски ратник ::Па шта ти говори чињеница да је један Хитлер симпатисао Ислам и сарађивао са муслиманима?

Говори ми то да је Хитлер (као и Мусолини који је себе сматрао “заштитником ислама”) сматрао хришћанство пи.кастом религијом ( Хитлер приде још и јеврејском) одговорном добрим делом за декаденцију европских народа. И да му се допадало то што је ислам мачо религија која не шири демагогију о “окретању другог образа”, “љубави према непријатељу” итд.

А што се самих муслимана тиче њихове симпатије према нацизму у много чему су биле мотивисане анти-британским и анти-француским осећањима и у нацистичкој су Немачкој видели снагу која би могла да сломи традиционалне европске колонијалне силе и њима донесе слободу. А сасвим је разумљиво и да им је пријао благонаклон Хитлеров став према њиховој религији...

Србски ратник ::И да, погледао сам нешто о том Вилдерсу

Вилдерс је лудак који води некакав рат против ислама и то не исламског фундаментализма него ислама као религије и прича о томе како је Куран исти к**** као и Мајн Кампф и да га треба забранити. Дакле, човек би да ислам практично стави у илегалу (ако забраниш Куран забранио си и ту религију, нема ту велике филозофије). Ако ти мислиш да би то у Србији била добра политика онда .ебига, немамо ми више ту шта да дискутујемо. Иначе, у Европи имаш два приступа исламском проблему, један је тај брутални и сељачки Герта Вилдерса и други је мадам Ле Пен (већ сам у једном од горњих постова то мало детаљније објаснио па не би да давим) и ја лично подржавам овај други.

Дакле, да резимирам: један од основних задатака државе је да својим грађанима (напомена: свим својим грађанима) обезбеди личну сигурност те сигурност њихове имовине. У ту сврху држава располаже са полицијом и обавештајним службама. Ја немам ништа против тога да држава користи своје службе безбедности за контролу и евентуално кажњавање свих оних који би по Србији да шире џихад, проповедају исламску фундаменталистичку идеологију (рецимо идеологију “Исламске државе” или Ал-Нусре) или који шире националну и верску нетрпељивост (ово задње важи и за друге а не само муслимане) и то сам већ у пар постова и истакао. Али пљување по једној религији а ла Вилдерс или позивање на дискриминацију наших грађана само због њихове вероисповести сматрам лошом политиком. Прво зато што је морално погрешно, друго зато што је неуставно и нарушава све принципе на којима се једна права република заснива и треће зато што не видим да су нам пиздарије с нашим грађанима исламске вероисповести у националном интересу...
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1242
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 19.1.2017. 11:58

Србски ратник ::Прво, нема потребе да износиш овакве флоскуле типа ,,дизање хистерије",и слично. Јер, ја не ,,дижем хистерију", већ све што сам изнео јесу чињенице и аргументи, лако провериви. Дакле, ако ми не верујеш, провери. Па се онда јави. Ја ништа не измишљам, нити имам потребе за тим.

Ти причаш о теорији, и то све највероватније стоји. Али у пракси је мало друкчије.

Друго, одакле ти знаш да муслимани у Србији нису верници? И да не поштују своју религију? Колико си то пута видео да крљају свињетину? И колико си њих видео да то раде? Једног човека, два човека, три човека, десет човека? Па и да си видео десет човека, њих десет не могу да буду репер за целокупну популацију муслимана која живи на овим просторима и у самој Србији. Наравно да нисам ја тврдио да су муслимани 100% задрти, али мислим да велики број (онај већински) јесте.

Знам из искуства. Доста њих је учило школу и студирало у Ужицу. Нисам бројао, али пљескавице су редовно јели. Комплет лепиње исто. О алкохолу да не причам. А да су иначе толики поборници шеријата, па девојке би им биле покривене до ушију, а не би шетале у допичњацима. :P

На крају крајева, чак и да су се секуларизовали, Бакир им, бато, доводи Арапе и Турке у Босну, а они су итекако задрти и искључиви. А и имају подршку Саудијске Арабије која финансира цео тај пројекат. Турци, ако ниси знао, су почели да купују и куће по Србији, а у мом крају Србије где ја живим, има и Арапа. Долазе породично. И знаш шта је рекао онај први од њих који је дошао још за време СФРЈ? Рекао је ,,сад има да доведем моју браћу и њихову фамилију, и онда ћу да тражим да се гради џамија поред ваше цркве". То је баки постпенеа исламизација. Тај Арапин се оженио нашом девојком, има два сина, који су муслимани, којима је дао арапска имена, које учи арапски и који неће бити Срби, већ муслимани.

А који је то крај ако није тајна? Први пут чујем за досељавање Арапа у Србију. (не рачунајући ове имигранте из Сирије и Ирака...)

Треће, нисам ја хвалио руску политику због ,,толерантности" према муслиманима, већ због тога што су Руси научили да обуздају муслимане, да спречавају џихадизам и што им успева да одрже ред у земљи са толиким бројем муслимана. На крају крајева, нисам ја присталица идеје да се муслимани поубијају, џамије поруше или муслимани протерају (сем оних за које се зна да су део џихадизма, њихове мреже, да учествују на било који начин у том покрету и да га шире на ове просторе), тако да ни у том погледу ја ништа нисам променио.

И четврто, наш највећи проблем је што смо под окупацијом мондијалистичке НАТО-империје, која подупире и помаже на сваки начин џихадизам и његове циљеве на Балкану. Зато су ратовали против Срба, да би стварали џихадистичке центре у Босни и на Косову и Метохији. Дакле, највећи проблем нам је свакако НАТО-окупатор, али то не мења чињеницу да су директни савезници НАТО-окупатора- Ислам и џихад такође претња и опасност за нас Србе на овим просторима. И не само за Србе, него и за друге балканске православне народе.

Апсолутно потписујем. Треба требити џихадисте и сличне. Али секуларизовани муслимани лојални држави Србији не би требало да буду икоме проблем.
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију