srpskinacionalisti.com

Brexit

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2183
Приступио: феб 2014

Re: Brexit

Порука Republikanac 24.6.2016. 12:53

Не волим Енглезе (а ко их воли) али свака част за ово. Дан независности, како то назива победнички табор. И Марин Ле Пен пршти од среће, најављује референдум и у Француској али тамо је већина народа за ЕУ, тешко да би опција изласка прошла. Мада након овога, ништа није немогуће...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 24.6.2016. 13:01

Ах, какав расплет. Феноменално.

Био сам уверен да ће гласати за излазак, знам колико је евроскептицизам јак у Британији, још се поклопило са мигрантском и економском кризом. Просто нисам могао да верујем да могу гласати за ЕУ осим крађом гласова.

Онда синоћ, прве анкете кажу гласали за останак. Тржишта и курс скочили, Фараж и Борис наводно признали пораз, катастрофа. Легох да спавам тотално депримиран. Будим се, нећу ни да погледам резултат, нећу да се нервирам. Кад оно!
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1537
Приступио: мар 2011

Порука Sistem 24.6.2016. 13:06

Ја када сам видео резултате из Њукасла и Сандрленда, међу првима стигли, сам почео да верујем да је могуће да изађу. То сам први и синоћ овде написао.
Иначе видим како прете неки да ће некакви Шкоти нешто да направе, нека швабе боље гледају на Фанцуску, Холандију, Данску, Шведску, Аустрију...ако неко мисли да ће Французи гледати да буду у швапско контролисаној ЕУ, то ће мало теже ићи.
Gromovnik
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 173
Приступио: апр 2008

Порука Gromovnik 24.6.2016. 14:01

игорсима ::Признајем да ово нисам очекивао, мада сам се надао.
Честитам Енглезима, јер више тешко да ћемо их звати Британцима... мислим да тај назив полако иде у ОUT :D

Не знам шта да мислим. Да је овај референдум одржан рецимо у Португалу, лако би их "убедили" да гласају поново док не гласају како треба. Са Енглезима тога нема.

Али, заиста ми није схватљиво да Британија изађе из ЕУ. Не само што ће то барем краткорочно бити лоше по Британију, него ће бити катастрофално по ЕУ. Чак и да ниједна држава чланица више не оде, ово је бламажа ЕУ од које веће није било и тешко да ће је и бити. ЕУ губи кредибилитет, губи причу, губи снагу....

ЕУ ће ипак морати на ремонт. А мислим да то није могуће... они нису способни за мењање курса.

Признајем да ми је тешко да замислим да за две године Британија неће бити у ЕУ. Да ће Шкотска да се оцепи. Да ће ЕУ да смисли неку другу причу о самој себи (коју?!?!)...

Не знам шта да мислим. Али видећемо... полако. :mrgreen:

А тек треба да видимо шта ће ово значити за нас...

Veoma intersantne stvari sam podvukao u tvom postu:

kao prvo: ostace Britanci na okupu jos uvek

kao drugo: boldovana recenica Skotsko otcepljenje ima dve strane kao prvo Salmond se zalagao protiv skotskog prikljucivanja EU i potpunog nezavisnosti skotske od Uk ali ne i do dogovora o ekonomskom delovanju ili uniji sa engleskom tj. sustinski on je trazio nezavisnu skotsku u nekoj labavoj konfederaciji po ekonomskim pitanjima sa ostatkom VB ,njegova suparnica sadasnja primijerka skotske je klasicni elitistia EU sustinski klon Kamerona samo u skotskoj osnovno nametanje nezavisnosti skotske pa prikljucenja u EU navlacenje jedne ponosne nacije u ruglo liberal retardiranih zemalja

kao trece: zar zaista mislite da bi englezi tek tako rasturili ili dozvolili da se rasturi VB? zar Vam je promaklo u sklopu kampanje krucijalna prednost OUT nad IN a to je donosenje trgovinskih sporazuma u korist VB Faraz i Dzonson na tamo su tokom cele kampanje insistirali.
Moje skromno misljenje je da ce aktivirati Britanski trgovinski komonvelt i verovatno uz podrsku novog americkog predsednika Trampa formirati novi trgovnski dogovor (Anglo-saksonski) kojem ce tesko Skotska odoleti (zar Tramp ne svrati u Skotsku :D )

kao cetvrto: slabi narodi i postoje da bi drugi vrsili "nuzdu" po njima Portugalci nekad kolonijalna sila danas 3-razredna zemlja EU koja zivi u svom svetu da se nista ne pita niti iznasnjava najbolji primer ubistva jedne nacije je Portugal-ija.

Sto se tice nas sa vlascu koja 16 godina siluje ovaj narod koji je dosao do tacke sludjenosti i ne zna, nezanima ga i gotovo letargicno gleda u velikog vodju (ili mozda slepo) dokaz je upravo zavrseno obracanje A. V. na RTS i komentari novinarskih (mogu slobodno reci) idiota o Brexit-u. Potpuno odsustvo nacionalnog ponosa i indetiteta spremnost na sluganstvo po ceni zadoveljenja licnih bolesnih ambicija koje imaju za cilj potcinavanje celog naroda jednom sistemu vrednosti koje nama stran i neprihvatljiv ali se mora nametnuti
doduse ostaje da se vidi
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 24.6.2016. 14:05

Слика
Gromovnik
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 173
Приступио: апр 2008

Порука Gromovnik 24.6.2016. 14:22

iako smatram da skotskoj sad ne bi bilo dobro da se otcepi ne znaci da ne podrzavam njeno otcepljenje ali opet Englezi su uradili vrlo dobru stvar i mislim (ipak su zaista brilijantni diplomate i pregovaraci ) da ce biti koreniti promena u UK no kao sto rekoh u prethodnom postu ostaje da se vidi

P.s. pare su cudo
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3045
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 24.6.2016. 15:23

Интересантан потез да реални господар ЕУ (англосаксонски фактор тј Лондон) формално изађе из те групације..Иначе знамо сви како они могу да неместе какав хоће резултат у Шкотској су један кроз један наместили резултат иако сви знамо да су Шкотланђани за независну државу.
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1537
Приступио: мар 2011

Порука Sistem 24.6.2016. 15:48

Слика
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1170
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 24.6.2016. 18:27

Слика

Sto se vise meanja karta sve vise izgleda isto.
Samo da li ce Nemacka ovoga puta krenuti na istok?

Molotov i Ribentrop su nesto podpisali, sada ostaje da Madam Merkel i Tovaris Putin to ostvare.

Otresli su Engleski kao slinu, bez zrna baruta.
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 844
Приступио: мај 2011

Порука Човек 25.6.2016. 12:08

Честитке свим форумашима који су предвидели излазак Велике Британије из Европске уније.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 25.6.2016. 13:27

Izrazito jaka reakcija od strane evropskih birokrata, bogataskog establismenta i levoliberala. Ovi poslednji idioti misle da ce drzanjem za ruke i kampanjama po drustvenim mrezama ovo da anuliraju. Narocito mi je simpaticna ova pricica kako svi imaju tamo nekog druga koji se pokajao posto je izglasan leave. Svojevrsan politicko propagandni meme.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3045
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 25.6.2016. 15:17

Реторика је слична као у Србији за одлазак из ЕУ је гласало необразовано,сељачко,старије становништво можда су као и овде убацили и ''крезуби'' а за останак у ЕУ млади,лепи,успешни,урбани,образовани. 8)
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 25.6.2016. 17:20

Исти принцип заплашивања, изолација, смањење инвестиција, успон националиста.... Шаблон је свугдје исти.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 25.6.2016. 18:39

To je demokratija isto vredi glas i lokanih alkosa i akademika ))
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 26.6.2016. 0:52

Ne znam nijednog akademika, ali znam dosta ljudi sa fakultetom. I znajuci kako oni rezonuju i donose politicke odluke, ne vidim nista nepravicno u tome sto imaju jednak glas kao i svi ostali.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију