srpskinacionalisti.com

Доналд Трамп

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Re: Доналд Трамп

Порука Republikanac 13.3.2016. 17:50

По најновијим анкетама Секретаре Трамп води и у Мисурију и у Северној Каролини...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука: 1080
Приступио: јан 2015

Порука Sekretar 13.3.2016. 19:22

Republikanac ::По најновијим анкетама Секретаре Трамп води и у Мисурију и у Северној Каролини...

Ако се не варам, последња анкета на нивоу државе Мисури је направљена током лета прошле године.

У Северној Каролини је у последњих месец дана направљена само једна анкета. Но, свакако С. Каролина као суштински пропорционална држава, није мета која ће ми заокупљати нарочиту пажњу у уторак. Једноставно, тамо ће победник у односу на другопласираног, имати свега неколико делегата више.

Такође, подсетићу да су анкете давале јасну предност Трампу и у Канзасу и у Мејну, па је тамо Круз однео веома убедљиве победе (25% и 13% разлике).

Ево, даћу своју прогнозу за уторак.

Трамп: Флорида и Илинојис.

Круз: Мисури, Северна Каролина и Северномаријанска острва.

Кашић: Охајо.

Рубио: Ништа и повлачи се из трке.

-------------

Уколико буду овакви резултати Трамп ће имати неких 30 до 35% шанси да избори директну номинацију. Круз 20% , Кашић можда 5%, а 40 до 45% шанси ће имати "договорна конвенција".

Више о томе шта је "договорна конвенција" - https://en.wikipedia.org/wiki/Brokered_convention
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 13.3.2016. 20:27

Секретаре, имаш на realclearpolitics најновије анкете, не да ми се сад да линкујем па потражи сам...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Vjaceslav
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 783

Порука Vjaceslav 13.3.2016. 21:24

Bolje je verovati u Boga, nego imati poverenja u ljude.
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука Sekretar 14.3.2016. 0:03

Republikanac ::Секретаре, имаш на realclearpolitics најновије анкете, не да ми се сад да линкујем па потражи сам...

Само потврђује оно што сам написао.

http://www.realclearpolitics.com/epolls ... -5605.html

У Мисурију је у последњих годину дана сачињена само једна анкета.

У Северној Каролини су јуче и данас објавили нове две, а претходна је направљена у првој половини фебруара.

----------

У вези овога што је Вјачеслав окачио, треба напоменути и да је Трамп био ватрени заговорник агресије 1999. године. Шта више, он је напомињао, како су ваздушни удари сувише слаби и да би делотворније било ангажовати копнене снаге.

Једини кандидат данас, који се противио агресији и то јасно и гласно је републиканац Џон Кашић (иначе Чех по оцу, а Хрват по мајци. Мајка му је од Вуковића из Далматинске Загоре).

Е сад, Шешељ и други агенти Кремља наравно не подржавају Кашића који је дугогодишњи српски лобиста и који ужива велику подршку српске заједнице у Охају, из простог разлога што Кашић не воли Путина и противи се његовој политици.

Зато им није проблем да подржавају антисрбина Трампа, који је тражио да се тенковима сломи и окупира СРЈ. Зашто? Па зато што је Трамп Путинов обожавалац. Кремљ гледа своје интересе, то ми је јасно.
Али зашто Срби не гледају свој?
Аватар
Vjaceslav
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Vjaceslav 14.3.2016. 0:25

To sa Trampom nisam znao. Ali od takvog tipa se ni ne ocekuje nesto pametno, dok bi Sanders verovatno mnoge razocarao.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 14.3.2016. 1:53

Ево ти линк за најновије анкете. У Мисурију анкета направљена пре два дана, води седам посто.

http://www.realclearpolitics.com/epolls/latest_polls/

Tрамп о бомбардовању Србије: http://newswatchreport.com/item/228551_ ... world-wars
Жилко, пуши га!.
Аватар
Vjaceslav
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Vjaceslav 15.3.2016. 11:29

Jos jedan koji je bio "krivo obavesten".

https://media.giphy.com/media/JtOYaMg8CKPGo/giphy.gif
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука Sekretar 16.3.2016. 3:27

За сада сам погодио Флориду и Илинојис, које је узео Трамп. Међутим, невоља за наранџастог је у томе што неће узети више од пола делегата у држави Илинојис како сада ствари стоје, јер Круз и Кашић заједно имају више од њега.

Погодио сам и за Рубија да ће изгубити и повући се.

Погодио сам и за Кашића да ће победити у Охају (и то прилично лагано са 10% разлике), иако је Круз тамо имао добру кампању и узео солидан број гласова.

Једино је могуће да ћу омашити за Круза и да ће он данас остати без држава, али не и без делегата.
Трамп је добио Маријанска острва (око 500 гласача укупно али и свих 9 делегата), јер га је подржао Карсон који је тамо имао подршку. Трамп води и у Мисурију и у Северној Каролини, али са веома малом разликом у односу на Круза, тако да ни у ове две државе неће узети више од пола делегата.

Сачекаћу коначне резултате, мада након Трамповог пораза у Охају и повлачења Рубија, мислим да смо за пола корака ближе договорној конвенцији.

---------

Док демократа, Хилари изненађујуће убедљива у Охају и С. Каролини, очекивано на Флориди. Води и у Илинојису и у Мисурију, мада не тако убедљиво, али тешко да ће је друг Сендерс стићи. Онда је данас скоро па и теоретски обезбедила кандидатуру.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2728
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 16.3.2016. 5:51

Ја мислим да су владари САД-а решили да после ццрнца следећи председник буде жена тј Хилари,наравно ово је све циркус за народ,као да је битно за кога гласају Латиноси,амиши,пекинезери кад се зна да су председници у САД-у изабрами одавно нема места неким испадима..А после ће се ићи та неко време хомић или лезбејка за председника још боље црнкиња лезбејка. :D
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука Sekretar 16.3.2016. 17:07

Рубио се повукао из трке, лоша вест за Трампа.

Кашић остаје у трци, добра вест за Трампа.

Трамп је на крају добио Северну Каролину са 3.2% разлике у односу на Круза, дакле анкете су опет омануле и веома потцениле Круза. Ипак, захваљујући пропорционалном систему, Трамп је у овој држави освојио само два делегатска места више од Круза.

Трамп је напослетку добио Илинојис са осетно мањом разликом него што су анкете предвиђале. Круз је добио комплетан центар државе и у граду Чигагу је смањио заостатак, а у тој држави је сасвим солидно прошао и Кашић и заправо директно онемогућио Круза да оствари тријумф, на крају 8% разлике за Трампа. Делегати тек треба да се распореде, Трамп ће узети несразмерно много, можда и више од половине, али опет не све. Илинојис има најкомпликованију рачуницу по којој се деле делегатска места, а велика је држава у питању.

Флориду и 99 делегатских места је Трамп глатко добио, а Кашић лагано Охајо и 66 делегатских места. Код Флориде су анкетари погодили "у длаку", док су у Охају преценили Трампа, па уместо да стварно буде Бог зна како тесна трка, Хрват је на крају добио са 11% разлике, иако је Круз освојио знатан број гласова.

Мисури је убедљиво најзанимљивији. Ја сам очекивао да ту државу добије Круз, иако су оне ретке анкете на које се позивао друг Републиканац, предвиђале прилично лагану победу наранџастог. И умало да будем у праву. Можда ћу и бити. Наиме, још увек нису обрађена два бирачка места из центра града Канзас сити, а Трамп тренутно води у односу на Круза за 0.2% или за 1.600 гласова.
Делегати тамо још увек нису распоређени, али је јасно да ће Трамп узети највише, слично као у Илинојису, мада не све, можда не ни већину, видећемо то још.

У сваком случају, на данашњи дан, Доналд Трамп има 45% освојених делегатских места.
Поређења ради, у исто време пре четири године Мит Ромни је имао 56% места, па опет није био сигуран победник. Све је извеснија "договорна конвенција", а тек онда нас чека циркус.

.....

Код демократа, Хилари је узела свих пет држава и осигурала номинацију, независно од "суперделегата". Тренутно води по свим критеријумима, броју "народних делегата", укупном броју гласова, броју суперделегата и броју држава у којима је победила. Друг Сендерс ће остати до краја у трци и проносити комунистичке идеје.

Америка и Енглеска биће земља пролетерска...
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3253
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 19.3.2016. 4:10

Uzeo je Trampara debelo preko pola. Trenutno ima 694 delegata. A njegove drzave (NY, NJ, PA, RI) tek dolaze, i sve su WTA. Zapadna obala je doduse nepoznanica.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука Sekretar 20.3.2016. 20:08

Verterdegete ::Uzeo je Trampara debelo preko pola. Trenutno ima 694 delegata. A njegove drzave (NY, NJ, PA, RI) tek dolaze, i sve su WTA. Zapadna obala je doduse nepoznanica.

Није.

Круз, Кашић и Рубио заједно имају 730 делегата.

Трамп има 678. И да му додамо свих Карсонових 8 делегата, опет је испод пола.

http://www.realclearpolitics.com/epolls ... n_map.html

Чак и када бисмо узели цифру од 694 делегата коју ти наводиш, као релевантну, са све Карсоном, опет је испод пола. 702:730

А да не помињем да остали кандидати, који су одустали, имају још десетак делегатских места и да је барем још двадесетак у статусу "необавезаних", тј. сами ће на конвенцији одлучити кога ће подржати.

Следећи избори су 22. На реду су Јута и Аризона.

Трамп ће победити у Њу Јорку и Њу Џерзију, заправо мора тамо победити, Њу Јорк му је и матична држава. Али, како сада ствари стоје, требаће му више од тога да би стигао до 1250 делегатских места.
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3253
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 21.3.2016. 18:08

Pogresno sam razumeo na koju vecinu mislis. Inace, Trump treba da bude na 691 ili 694, jer raspodela delegata u Misrujiju jos nije zavrsena. Valjda se vrsi prebrojavanje.

Uzece on i Pensilvaniju i Rod Ajlend. Oni idu u paketu sa NY i NJ. Na zapadnoj obali ga podrzao Klint, i obecao da ce ucestvovati u Trampovoj kampanji. Valjda ce to Trampu pomoci tamo. Sigruno je da zapadna obala nece glasati za Kruza. Pitanje je kako Kesic stoji.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6403
Приступио: мар 2006

Америчко пролеће?!

Порука Коста 21.3.2016. 21:12

- општа напомена: ниiе мени до Трампа због Трампа, него iе његова поiава макар наговештаi "Америчког пролећа", хехе...

- режим се "узмувао", нешто их жуља. Па макар Трамп и подлегао разрађеним механизмима Естаблишмента - нема везе, доћи ће други Трамп, iош "гори" од овога. Важно да им неко "дрма кавез", хехе...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 2 гостију