srpskinacionalisti.com

Руска интервенциiа у Сириiи

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Re: Руска интервенциiа у Сириiи

Порука ЈАРОМИР 7.4.2017. 10:17

Чек Руси га довели, како то сад, а још Воја агитовао? :?
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 514
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 7.4.2017. 12:24

s300, s400... то не ради, или су и тамо послали макете?
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2053
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 7.4.2017. 19:57

Ти системи могу обарати балистичке ракете, а не крстареће. Крстареће ракете лете ниско, "испод радара" (па се тешко уочавају) и лете хоризонтално. Систем Панцир би могао да их обара, на мањим даљинама. Могу их обарати и ручни ПВО системи, али исто на малом домету. Не постоји систем дугог домета против крстарећих ракета.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука СлобаСрбија 7.4.2017. 19:58

Трамп вероватно показује зубе Кини, овим нападом.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 858
Приступио: мај 2011

Порука Човек 7.4.2017. 20:27

Ово је још једна шамарчина Русијанској Федерацији. Мада, све је то већ виђено у рату у Босни и Херцеговини када је НАТО бомбардовао положаје Војске Републике Српске.

У сваком случају, из сиријске авантуре Русијанска Федерација може да изађе само поражена и понижена.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2502
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 12.4.2017. 13:08

Једна будала из руске Думе, мислим да је потпредседник или тако нешто, рече јуче да "Русија неће одговарати уколико дође до новог америчког напада на Сирију".

Невиђена будала (вероватно неки петоколонаш). Па те се ствари не говоре јавно чак и да руско руководство заиста мисли тако. Практично је дао Америма зелено светло за нова рокања.
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 12.4.2017. 14:00

Ево на шта личи аеродром након томахавк преоравања:

https://www.youtube.com/watch?v=xfTLjOzf3jA
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука СлобаСрбија 12.4.2017. 21:47

Нису само Томахавци коришћени. И авијација је била умешана. Видео сам снимке ових "бункера" за авионе. Показује сиријски официр "кров", види се рупа пробијена вертикално (неколико метара армираног бетона) и каже "ево шта је Томахавк направио". До мојега. Томахавк који лети хоризонтално, и који нема пробојне могућности (алуминијумско кућиште и бојева глава) је пробио заштитни бункер и то вертикално. То могу да ураде само авио бомбе против бункера (bunker buster). Не знам зашто се то не помиње.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1818
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 25.4.2017. 19:48

Ја признајем да више не могу да похватам ко кога бомбардује у Сирији , ово мислим да ни Кустурица не би успео да режира ...
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука СлобаСрбија 26.4.2017. 20:00

Овде можеш да пратиш: https://www.youtube.com/user/crimeanfront
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4439
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 11.4.2018. 23:09

Tramp izgleda postrojio trupe.. :mrgreen:
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 899

Порука ДејанНационалистa 11.4.2018. 23:46

Видећемо како ће се ствари одвијати
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... apadu.html
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 12.4.2018. 19:33

Незгодна ситуација за Русе...

Ако западњаци ударе а Руси не одговоре адекватно испашће (опет) пи.ке...

А ако у свом одговору „претерају“ може лако да дође и до нуклеарног рата.

Зајебано, не би волео да сам у Путиновој кожи. Али ни Трамповој...
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3063
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 13.4.2018. 11:33

Домаћи американофили ће навући тешке фрустрације,свемогућа Америка која све може опет довукла носаче авиона и опет одустала због слабог интересивања,јер би они да гађају а да други морони гину за њих, неће ни Турци ни источни Европљани ''који су побегли од Руса главом без обзира'',ни Немци,да не помињем Италијане и Шпанце. :D :lol: А и ево посластица чувене Мадлен Олбрајт,е да смо ,тј оно е да је баба деда шта би било. :D

Velika polemika vodi se o ulozi bivšeg predsednika Baraka Obame u ratu u Siriji. Nakon što je Tramp kritikovao svog prethodnika zbog toga što nije preduzeo odlučnu akciju u Siriji pre nekoliko godina, bivša državna sekretarka Medlin Olbrajt izjavila je da želi da Obama objasni koja je "crvena linija" za sirijskog predsednika.

Kako prenosi Njuzvik, Olbrajtova, koja je od 1997. do 2001. godine obavljala funkciju državne sekretarke SAD, rekla je da se ne slaže sa Trampovom kritikom Obame. Ona se, ujedno, nije složila ni sa Obaminom odlukom da ne pokrene vojnu akciju protiv Asada nakon što je sirijski lider navodno upotrebio hemijsko oružje protiv svog naroda.

- Volela bih da je Barak Obama pritisnuo crveno dugme, a ja sam lično poželela da smo prošli kroz to - rekla je Olbrajtova i dodala:

- Međutim, ono što se desilo jeste da je Barak Obama tražio podršku Kongresa, jer nije želeo da uradi nešto izvan zakona, a onda Kongres to nije podržao.

Njuzvik podseća da je 2012, godinu dana nakon što je počeo krvavi rat u Siriji, Obama rekao da će upotreba hemijskog oružja opravdati američku vojnu akciju na Bliskom istoku, rekavši da bi takav potez označio „crvenu liniju". Ali kada je predgrađe Damaska pod kontrolom pobunjenika pogođeno gasom sarinom u napadu u kojem je ubijeno blizu 1.500 civila, Obama je odlučio da sačeka sa odlukom o napadima i zatraži odobrenje od Kongresa. I Kongres i veći deo američke javnosti bili su protiv intervencije SAD u Siriji.

Taj list prenosi i da je u tom trenutku, tada magnat nekretnina Donald Tramp, takođe, na Tviteru pozvao Obamu da ne pokrene vojnu akciju:

- Ako Obama napadne Siriju i nevini civili budu povređeni i ubijeni, on i Amerika će ostaviti loš utisak!

Njuzvik ocenjuje da je skoro pet godina kasnije predsednik Tramp promenio ploču. U subotu veče stigle su vesti iz Sirije da je izvršen još jedan napad hemijskim oružjem u predgrađu Damaska. Tramp je odmah izjavio da će napadači platiti cenu. On je takođe napao Obamu zbog toga što ranije nije rešio problem.

- Da je predsednik Obama prešao svoju crvenu liniju, sirijska katastrofa bi već davno bila završena! Životinja Asad bi bio istorija!
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 14.4.2018. 4:03

Људи, почео рат!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 7 гостију