srpskinacionalisti.com

Руска интервенциiа у Сириiи

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Re: Руска интервенциiа у Сириiи

Порука Republikanac 15.4.2018. 14:06

Vranac ::Пошто је Сирија званично руски савезник, интересује ме да ли може Русија да гађа крстарећим ракетама неку чланицу НАТО или макар неког савезника као Саудијска Арабија или Израел па макар се радило о празним складиштима.

Може и то 'ладно али... По руским објашњењима мора да тражи од других држава (ваљда Турска) дозволу за "прелет својих пројектила". Па пошто би ту дозволу добила на Свети Никад од свега тога вероватно не би било ништа...

Руси иначе много серу са тим својим С-300. Нису хтели да га дају нама, нису хтели да га дају Иранцима а ево због "западних партнера" ни свом највећем савезнику Сирији. Тотално лудило!

ПС. Питам се само да ли би Америка одустала да гађа неког крстарећим ракетама у случају да не добије "дозволу за прелет"...

ПС2: Нисам ја љут на Русе што нису започели Трећи светски рат, знао сам ја да они то неће урадити због неколико празних зграда, већ због тога што су пропустили златну прилику да на време до зуба наоружају своје савезнике. А времена изгледа више нема.

ПС3: И сад пазите ово. Својим савезницима не дају С-300 а Турцима (који су им историјски непријатељи и то ће бити и у будућности, без обзира на садашње лизање Путина и Ердогана) продају - С-400! Ако то није шизофренија онда не знам шта је...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10229
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 15.4.2018. 16:05

Све ово ми је мање страшно наспрам тога када се сетим како су у Одеси у позоришту горели проруски грађани и нико није одговарао за то.

Руси имају С400 у Сирији у својим базама. Али нису ни С300 ни С400 некаква свемогућа чуда. НАТО би са свим војним базама на свим странама по Блиском истоку за један дан испразнио све руске ПВО ракете које поседују и шта онда? Остаје једино потапање носача а онда нуклеарни рат?

Ово је само отварање фигура, и Американци ће следећи напад извести још бахатије и агресивније, можда на територију Донбаса или негде у близини Русије.

Мислим да НАТО жели да Русија ескалира конфликт до највишег нивоа изузев нуклеарног рата и онда да се ојача западно јединство и Русија тотално изолује... Видећемо да ли Русија има икакав одговор на то.

Проблем је и што Русија у спољној политици нема ниједног савезника за разлику од САД. Када би дошло до економске изолације Русије, Кина би била уздржана као што је увек у време неког кључног сукоба.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6281

Порука Коста 15.4.2018. 16:16

- ево доказа да савремени амерички интелектуалац не мора да буде ретардирани маiмун:

Џефри Сакс: Направили смо рат у Сирији, 500.000 људи је убијено, 10 милиона је расељено, молим Трампа да бежи одатле

Професор на Универзитету Колумбија Џефри Сакс замолио је америчког председника Доналда Трампа да “побегне из Сирије“.
Он је то изјавио за мрежу МСНБЦ, коментаришући напад САД, Велике Британије и Француске на Сирију, после наводног хемијског напада.

“Морамо да се вратимо на почетак, ово је америчка грешка која је почела пре седам година. Сећам се дана када је Барак Обама рекао да Башар ел Асад мора да оде. Тада сам упитао како то мисли да уради и где је политички план за то“, навео је Сакс.

Слика

Он је додао и да је амерички председник за то “ангажовао“ ЦИА и Саудијску Арабију.

“Резултат је катастрофа која је створила Исламску државу и друге џихадистичке организације, а у све је увучена и Русија. Ми копамо све дубље, а треба да изађемо одатле, да не бацамо ракете, да се не конфронтирамо са Русима. Имамо седам година катастрофе под Обамом и сада наставак под Трампом“, додао је Сакс.

Према његовим речима, криза у Сирији је постала “трајно стање“.

“ЦИА и Пентагон желе да задрже Иран и Русију ван Сирије, али једноставно нема начина да се то уради. Направили смо рат у Сирији, 500.000 људи је убијено, 10 милиона је расељено... И тада сам рекао и сада кажем, нема начина да се Асад сруши, направиће се хаос. Молим Трампа да бежи одатле. То је био његов инстинкт, то је рекао раније, али је цео естаблишмент, укључујући и медије, говорио да је то неодговорно. Његов инстинкт да побегде одатле је био добар. Доста смо штете направили за ових седам година“, истакао је Сакс.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 15.4.2018. 16:30

То је исти амерички интелектуалац који је водио економске реформе Јелцинове Русије :mrgreen: , и чији је један од ђака Божидар Ђелић... Отац је термина "шок терапија".
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6281

Порука Коста 15.4.2018. 16:38

- ма не сери. Заеби сад његове економске теориie (уосталом, ниiе он економски скењао Србиiу него Лабус, Динкић и остали домаћи антикомунисти) - а ти си ми па iачи интелектуалац од њега?

- човек iе врхунски - без грешке! - изанализирао америчку политику у Сириiи. И тиме заслужио свако поштовање.

- а тебе, Србине, ниiе уништио Џефри Сакс, него твоi антикомунизам. Значи: ћути, не iеђ` го*вна!
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 15.4.2018. 17:38

Данас бити комуниста или антикомуниста је анахроно... Као када бих се опредељивао да ли сам за Обреновиће или Карађорђевиће.. Проблем људи твоје генерације је што још увек живите у 80-им и бавите се ирелевантним стварима које никога не интересују...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 15.4.2018. 17:46

Vranac ::Руси имају С400 у Сирији у својим базама.

Па имају Руси С-300 и С-400 у својим базама у Сирији али ја пиздим због тога што га немају Сиријци. Амери неће дирати руске базе и то је то. Али би много значило кад би славна Сиријска арапска армија поседовала барем С-300. За мене је представљало прави шок кад сам сазнао да га још увек немају а поготово кад сам чуо руског ђенерала како прича да су „стопирали испоруку због захтева западних партнера“.

Прочитах Лазанског. Донедавно је причао како су Руси у Сирији „Бог и батина“ а сада пише како су Амери у том делу света толико надмоћни да Руси могу само да га дудлају. Коме сад веровати, оном старом или овом новом Лазанском?

Оно што јесте забрињавајуће је чињеница да Путин није у Сирију послао додатну технику, авионе, бродове и подморнице иако је већ месец дана знао шта се спрема.

Није Џефри Сакс једини који критикује Трампа. Највише га критикују они који су га до јуче најватреније и подржавали. Легендарни Пат Бјуканан је један од њих. Затим Алекс Џонс. Линкујем видео где Џонс отворено .ебе матер Трампу и његовој фамилији: https://www.youtube.com/watch?v=fq7Q2Gi5ClI

Такер Карлсон, једини на Фоксу који отворено доводи јенкијевску политику у Сирији у питање (исто бивши трамповац): https://www.youtube.com/watch?v=cSGf2ZpDENU

Наш стари српски пријатељ Мајкл Савиџ (човек који је својим радио програмом доста помогао Трампу у изборној кампањи): https://www.youtube.com/watch?v=cSGf2ZpDENU

Шта то показује? Па то да ипак нису сви Амери идиоти (мада огромна већина јесу)...
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2060
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 15.4.2018. 18:07

Ово је све обична игра.

Број жртава = 0
Број уништене технике = 0
Промењено стање на терену = 0%

Трамп показао како може да лупа Сирију упркос Русији - успех
Путин показао да не смеју да дирају Русе у Сирији - успех
Асад показао способност да брани земљу - успех

Сви срећни, сви задовољни. Крај приче.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 15.4.2018. 18:43

СлобаСрбија ::Трамп показао како може да лупа Сирију упркос Русији

Биће још лупања по Сирији, то је оно што је проблем Слобо...
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 861
Приступио: мај 2011

Порука Човек 15.4.2018. 21:57

M-91 ::
Нема ништа од нападања Русије докле год она поседује нуклеарно оружје. Не смеју ни Сев. Кореју да нападну, а напашће Русију. :roll: :roll:

Велико је питање да ли она поседује нуклеарно оружје. Ја никоме не верујем на реч. То што неко тврди да има нуклеарно оружје, не значи да га и стварно поседује.

А чак и да поседује, где је гаранција да ће га употребити? У време сукоба у Донбасу 2014. украјина војска је више пута гранатирала територију Русије (Ростовску област). Русија је одговорила тако што је евакуисала граничаре и царинике. Где је гаранција да ће одговорити када Украјина буде озбиљно напала?

Ко то?
Србија је нажалост дубоко у НАТО окружењу, нарочито откада је ЦГ ушла у ту банду, иако су је бомбардовали као део СРЈ. Жвалави и они након њега ће и даље наставити да је упропаштавају по налогу међународног јеврејства/тзв. "Запада".

Међу Србима и даље има много занесењака који верују да ће Русија да нас одбрани, ослободи, шта све не. До пре пар месеци је било таквих и међу Курдима. Они су бар схватили да их је Русија продала уваженим турским партнерима. Присталице Асада у Сирији и даље верују у Русију. И даље ништа нису научили.

Северна Кореја је као нуклеарна сила превелик залогај , нико је неће ни таћи. Иран исто.

Опет, нема доказа да поседују нуклеарно оружје. То што Запад плаши своје јавно мњење причом о нуклеарном оружју и уједно тако правда своје пљачкашке походе, не значи да Северна Кореја заиста има нуклеарну бомбу.

И они ће доћи на дневни ред. О томе сам већ писао овде. Американци ће поткупити довољан број севернокорејских генерала, и прича ће ићи по ирачком сценарију.

Иран чека контрареволуција. Она, заправо, већ траје. Засад је неуспешна, али не значи да у једном тренутку пета колона неће преовладати и свргнути ајатолахе.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1886
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 15.4.2018. 22:19

Човек, како ове коментаришеш? Асадове снаге напредују. До јуче си писао да ће изгубити Сирију...

https://www.blic.rs/vesti/svet/sirijska ... ka/32fct7c

Асад и даље хвали Русију!

https://www.blic.rs/vesti/svet/oglasio- ... ju/bbcxs01
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Човек 15.4.2018. 22:35

И Срби су напредовали у Босни, па видимо крајњи резултат.

Ја и даље тврдим да Асад не може да победи у овом рату. Да, заузели су Думу. Остаје још неколико енклава, две око Дамаска и две око Хомса. И то ће, вероватно, узети. Међутим, после тога има још југ Сирије, подељени град Дара, па део око Голанске висoравни, онда граница према Ираку, па провинција Идлиб, па север Сирије где Американци имају базе...

Далеко је ово од краја.

Мислим да је илузорно веровати да ће Асад успети да успостави пуну контролу над целом земљом. Да би то урадио, мора да истера Турке и Американце из Сирије. А то је, заиста, нереално очекивати.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1212
Приступио: јул 2015

Порука M-91 15.4.2018. 22:38

Човек ::Међу Србима и даље има много занесењака који верују да ће Русија да нас одбрани

Rusija nece zapoceti Treci svetski rat zbog nas, to stoji. Narocito zbog toga sto vecito sedimo na dve stolice i sto nikada od kraja PSR nismo bili ruski saveznici.

Американци ће поткупити довољан број севернокорејских генерала, и прича ће ићи по ирачком сценарију.

Aha, 100%. :mrgreen: :mrgreen: Korejci sa prosecnim IQ 104 ce pasti na istu foru ko Iracani sa IQ 85. :mrgreen:

Иран чека контрареволуција.

Vec je bilo protesta oko Nove godine, i pojeo vuk magarca. Nista. :wink:
Србија нема алтернативу!
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Човек 15.4.2018. 23:11

Rusija nece zapoceti Treci svetski rat zbog nas, to stoji. Narocito zbog toga sto vecito sedimo na dve stolice i sto nikada od kraja PSR nismo bili ruski saveznici.

Не само због нас. Неће ни због Руса. Већ сам писао, руски олигарси држе паре на Западу, деца им живе на Западу, деца кремљовских вуцибатина живе на Западу. Неће они да гађају државе где су им паре и где им живе деца.

Korejci sa prosecnim IQ 104 ce pasti na istu foru ko Iracani sa IQ 85.

Не видим какве везе има коефицијент интелигенције са парама? Што, онај са коефицијентом 104 је гадљив на паре?

Vec je bilo protesta oko Nove godine, i pojeo vuk magarca. Nista. :wink:

Протести се и даље одржавају, с времена на време. Не кажем да ће сутра да сруше режим, али је очигледно да неко тамо по потреби подгрејава хаос. Економска ситуација у Ирану није баш завидна, омладина је у приличној мери вестернизована. Много је фактора које ајатоласима не иду на руку.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1886
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 15.4.2018. 23:21

Човек, де реци шта требамо онда да радимо. Где је алтернатива? Ово ме подсећа на Вучићеву причу... И он ће сутра рећи да смо у таквој ситуацији да морамо ући у НАТО. Лепо и ти реци да си за то, немој врдати. Код људи ценим искреност!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију