srpskinacionalisti.com

Сириза

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: Сириза

Порука Трећи 6.7.2015. 8:16

SMUK ::И онда ће један неверник да спасе Грчку од неверника са Запада. Ма да..

Може бар да проба. До сада су верници („верници“!) на власти верно служили 'неверницима са Запада'.
О каквим се „верницима“ ради, види се и по томе што се монаси Свете Горе више уздају у једног неверника (атеисту) него у досадашње „вернике“. А бар монаси са Свете Горе знају (знам и ја! ал' нећу да ти кажем) КО су заиста ти 'неверници са Запада'.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 6.7.2015. 10:11

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4480
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 6.7.2015. 15:49

Може бар да проба. До сада су верници („верници“!) на власти верно служили 'неверницима са Запада'.
О каквим се „верницима“ ради, види се и по томе што се монаси Свете Горе више уздају у једног неверника (атеисту) него у досадашње „вернике“.

Не може јер је он човек система, а он систем неће да сруши већ хоће само да га поправља. Грчкој треба рушитељ, а не поправљач.

А бар монаси са Свете Горе знају (знам и ја! ал' нећу да ти кажем)

Ма знаш ти мој к****
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.7.2015. 15:55

Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6271
Приступио: мар 2006

Порука Коста 6.7.2015. 16:42

^ ^

- ништа се ти не секираi за "ћелавог", таi iе наiпаметниiи у Сиризи. Склонио се да "не буде на сметњи" а уместо њега долази исти такав тврд преговарач.

- моiа прогноза: "ћелави" iе следећи премиiер Грчке, кад се Ципрас истроши или умори.

- стављам гаiбу "Заiечарског" на то...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.7.2015. 16:45

- моiа прогноза: "ћелави" iе следећи премиiер Грчке, кад се Ципрас истроши или умори.

На овом форуму ти се није остварила ни једна прогноза, али ајде..

Ђе нађе то најефтиније?
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6271
Приступио: мар 2006

Порука Коста 6.7.2015. 18:09

SMUK ::На овом форуму ти се није остварила ни једна прогноза, али ајде...

- а да ниси мало малициозан? Мене ми се баш чини да умем да "набодем". Дзирни овде:

viewtopic.php?f=1&t=28298

Re: Војвода се вратио, шта сада?

Порука Коста 20.11.2014. 15:00
- Воiвода се вратио, и - ништа. Може да се бори за максимум 10% гласова, што му iе изгледа и iедини циљ. Да се врати у парламент - њему доста.

- а имао iе историiску прилику да се постави као национални лидер. Са великим кредитом из Хага, могао iе бар да покуша да шире захвати. Кажем, да буде национални лидер. Он iе ипак скромно одлучио да буде само четнички лидер.

- четничка реторика жешћа него икад. Као да iе Дража лично. Дакле, моi глас нема и - тачка. Не подносим Дражине сирочиће. А и има их сасвим довољно и без Шешеља.

- а као убеђени либерал (не заборавимо да iе спроводио приватизациiе "за 1 динар") сигурно неће прихватити никакве социiалистичке идеiе.

- а као суiетни лидер сигурно неће прихватити никакву дискусиiу о своiоi "идеологиiи". Мада тврдим да великодржавље ниiе идеологиiа него ратни циљ. И не треба махати великодржављем у временима без рата.

- и коначно iе признао - у неком интервiуу коiи ће се сигурно шире цитирати ових дана - да iе Вучића истерао из странке. Зашто? - каже: зато што iе интелигентан па iе могао потпуно да преокрене странку. Па шта? Зар то ниiе легитимно, млађи лидер има неку замисао, тражи - рецимо - промену реторике. Па нека, ако успе да убеди већину - онда се прави нова политика, или макар нова реторика. Али не - "стара каiла" га моментално отера из странке. И сада има остатак од неких 10% чланова и гласача. А Вучић одвукао 90%. И - ко iе ту био у праву? Ваљда већина пресуђуiе.

- дакле, као што сам давно овде писао и био анатемисан, велико iе питање ко iе ту кога издао. Та упрошћена слика о "издаiницима Томи и Вучићу" коiу iе Шешељ цинично пустио у iавност - сада добиiа велики обрт: сада се Шешко iавно хвали: "истерао сам Вучића из странке!"

- Шешељ? - проклети усамљеник. Он ратуiе сам. Увериће се да не може много. Кажем - максималних 10%, реалниiе: 7-8%. Ако поживи и ако буде у форми.

- толико, и ич више...

- дакле, набоде га iа, а? - или не признаваш?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2616
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 6.7.2015. 18:24

SMUK :: Грчкој треба рушитељ, а не поправљач.

Говориш као члан КП тамо двадесет и неке...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.7.2015. 19:21

- дакле, набоде га iа, а?

И ћорава кока убоде по неко зрно..

Republikanac ::Говориш као члан КП тамо двадесет и неке...

Као Алија Алијагић! :mrgreen:
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука: 1080
Приступио: јан 2015

Порука Sekretar 6.7.2015. 19:55

Коста ::^ ^

- ништа се ти не секираi за "ћелавог", таi iе наiпаметниiи у Сиризи. Склонио се да "не буде на сметњи" а уместо њега долази исти такав тврд преговарач.

Хммм, дакле по другу Кости, Варуфакис је најпаметнији у Сиризи, друг Коста га види као будућег премијера Грчке, очито навија за њега, подржава га, прижељкује развој ситуације у којој Варуфакис или ти "ћелави" долази на чело Грчке, која је, јелте, устала, по друг Костиним речима, против америчког империјализма.

Е сад, друг Коста има једног другог фаворита, идола, божанство, на ког не да на овом форуму мува да падне, а ако се пак го убеди да ишта лоше каже о Владимиру Владимировичу Путину, он устаје у одбрану лика и дела свог идола и грешника који је на ЊЕГА ударио, вређа и понижава.

Али, шта бива када најпаметнији спаситељ Грчке, који је из окова капитализма изводи, удари на божанство?

The above three questions are being asked not because I want to challenge the notion that Mr Putin is a dangerous despot. I have no doubt that he is. Indeed, I wear as a badge of honour the fact that I was in a minority of one in the Faculty Board meeting of the University of Athens in 2003, where I voted against the award of an honourary doctoral degree to Mr Putin by the University of Athens (denying the University the opportunity to state that the award had been unanimous, and thus incurring the wrath of most colleagues who had been ‘requested’ politely by the Greek Ministry of Foreign Affairs to honour Mr Putin during his visit to Athens).

http://www.nakedcapitalism.com/2014/03/ ... -role.html

Варуфакис о Путину.

За оне који слабије знају енглески:

"Горња три питања (у линкованом тексту прим.прев.) су постављена не зато, што желим да доведем у сумњу запажање по ком је господин Путин опасни деспот. Ја немам сумње да он то јесте. Заиста, ја носим као медаљу части чињеницу да сам био у мањини на састанку У.О. факултета (или Ректората прим. прев.) на Атинском универзитету, 2003. године, када сам гласао против награде "почасног докторског звања" коју је господину Путину доделио Атински универзитет, чиме сам онемогућио прилику Универзитету да саопшти како је награда била једногласна и на тај начин навукао бес већине колега, које су добиле "љубазан захтев" од стране грчког МИП да подаре част господину Путину, током његове посете Атини."

...............

Е мој Коста, е моја багатело...
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 651
Приступио: мар 2014

Порука SrbijaIznadSvega 6.7.2015. 23:31

На страну идеологија коју заступа Сириза.

Сириза је урадила нешто за чим сви чезнемо,а то је жесток ударац у сам темељ ЕУ.Сада свим силама наша опозиција треба да подржи Сиризу и захтева исти референдум и код нас.И то не само ми већ и Бугари,Хрвати,Мађари,Румуни буквално цео Балкан терба да крене путем Грчке.

Подржавам Грке више него икада и само нек истарју и нек сачекају да и код нас дође до референдума где ћемо прећи не ЕУ,мада дуго ће чекати,треба истрајати.
https://www.youtube.com/watch?v=VR9u-F7U_rI

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.7.2015. 23:38

SrbijaIznadSvega ::
Сириза је урадила нешто за чим сви чезнемо,а то је жесток ударац у сам темељ ЕУ.

Пропаде ЕУ нема шта. :badgrin:

Сада свим силама наша опозиција треба да подржи Сиризу и захтева исти референдум и код нас

Ми нисмо у еврозони.
Последњи пут изменио SMUK дана 7.7.2015. 0:00, измењено укупно 2 пута.
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 651
Приступио: мар 2014

Порука SrbijaIznadSvega 6.7.2015. 23:54

Али тежимо ка истој.Не би наше НЕ било драматично као Грчко,али опет би вукло остале за нама.

Грци су утавали стазу којом многе земље,па и ми треба да кренемо.
https://www.youtube.com/watch?v=VR9u-F7U_rI

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.7.2015. 23:59

SrbijaIznadSvega ::Грци су утавали стазу којом многе земље,па и ми треба да кренемо.

Па Грци треба да изађу из ЕУ и НАТО да би се тек изједначили са нама, па онда евентуално треба негде да нас поведу да идемо за њима.
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука: 1080
Приступио: јан 2015

Порука Sekretar 7.7.2015. 10:00

SrbijaIznadSvega ::На страну идеологија коју заступа Сириза.

Сириза је урадила нешто за чим сви чезнемо,а то је жесток ударац у сам темељ ЕУ.Сада свим силама наша опозиција треба да подржи Сиризу и захтева исти референдум и код нас.И то не само ми већ и Бугари,Хрвати,Мађари,Румуни буквално цео Балкан терба да крене путем Грчке.

Подржавам Грке више него икада и само нек истарју и нек сачекају да и код нас дође до референдума где ћемо прећи не ЕУ,мада дуго ће чекати,треба истрајати.

Какав референдум? У Грчкој није био одржан референдум о изласку из ЕУ, чак ни о изласку из еврозоне. У Грчкој је био одржан референдум о предлогу међународних поверилаца (ММФ, СБ, ЕК – тзв. Троика).
Сириза се грчевито бори да Грчку одржи у еврозони, мали милион пута су поновили да опција напуштања евра као валуте и преласка на драхму, тј. повратка на њу – није опција. Што се тиче изласка из ЕУ, о томе нико у грчкој влади ни не говори, нити на то помишља. На сваком референдуму на ком би се гласало о ЕУ, опција останка у истој би убедљиво победила. Да је одржан референдум о останку у еврозони и та би опција убедљиво победила, па нису ни Ципрас ни Варуфакис луди што су се упињали да докажу грчким грађанима како не кредиторима на референдуму, не значи и излазак из еврозоне.

Што се Балкана тиче, Бугари и Хрвати су већ у процесу преласка на евро и то је прокламовани циљ њихових влада које су (и за то) добиле мандат од народа. Слично је и у Румунији и Мађарској (које узгред и нису на Балкану, изузев једног малог дела румунске територије).

Али тежимо ка истој.

Не тежимо. Ти изгледа не разликујеш еврозону и ЕУ. ЕУ има 28 држава чланица, а у еврозони је њих 18. Постоје државе попут Данске и Британије које ни не помишљају да пређу на евро и то су усагласиле уговорима са Бриселом. Код нас нико још увек није озбиљно помињао прелазак на евро. Јесте Божидар Ђелић пре 10-ак година, али више као жељу и процену, у смислу, боље би нам било да имамо евро уместо динара, па чак и као Црна Гора (која га једнострано користи).

Чак је и Томислав Николић док је још био радикал у опозицији једном приликом рекао, како можда и не би било лоше да Србија једног дана пређе на евро. Али било какав потез који би ка томе водио, још увек нико није повукао.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 8 гостију