srpskinacionalisti.com

„Турски ток“

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука: 1080
Приступио: јан 2015

Re: „Турски ток“

Порука Sekretar 6.5.2015. 23:15

...
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1615
Приступио: мар 2011

Порука Sistem 6.5.2015. 23:43

У Турској су општи избори за месец дана. Не знам да ли ће се градити или неће, вероватно хоће, али избори морају да се итекако укуључе у причу када ових дана слушае изјаве из Селџукије.
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1615
Приступио: мар 2011

Порука Sistem 7.5.2015. 14:34

Gazprom, Ankara agree to start gas deliveries via Turkish Stream in December 2016
The Turkish Stream pipeline will become operational in December 2016, said head of Gazprom Aleksey Miller, as quoted by RIA Novosti.

"An agreement [between Russia and Turkey] has been reached on operational commissioning and the start of gas deliveries via Turkish Stream in December 2016,” said Miller.
http://rt.com/business/256509-gazprom-turkey-pipeline-launch/
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6392
Приступио: мар 2006

Порука Коста 7.5.2015. 18:32

- друг Беувц ово неће преживети.

- а и Вранац ће пасти у кризу...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука Sekretar 7.5.2015. 23:56

Зашто? Ја сам писао о потешкоћама које и даље стоје.

Што се тиче Милерових изјава, да ли је ико од вас чуо за Јужни ток? Па ту су већ биле готове цеви, спремне да се уграде, пресецане врпце, отварани вентили... Па? Изјаве, потписи и меморандуми се не сипају у трактор.

Ја лично мислим, да ће Путин пристати на све Ердоганове економске услове, да ће неког гасовода до Турске бити и да ће се тиме остварити могућност да се Турска снабдева искључиво преко Црног Мора.

Али од алтернативе Јужном току, комплетног снабдевања Европе мимо Украјине, нема ништа.

Узгред и Ердоган је одбио да оде на Параду у Москву. За разлику од нпр. Француза, неће послати чак ни министра, већ амбасадора у Москви.
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука Sekretar 8.5.2015. 9:11

Ево шта руски медији пишу.

Према овоме, Томислав Николић је изјавио да Србија неће учествовати у пројекту "Турског тока".

http://www.rbc.ru/rbcfreenews/554bac959a7947ded7947dc9

Президент Сербии исключил реализацию «Турецкого потока» в своей стране
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2161
Приступио: мај 2009

Порука roadrunner 8.5.2015. 16:47

http://vk.com/military_press

Skorlovati do vesti o Nikoliću. Pogledati komentare Rusa. Mislio sma da trošim vreme i da probam da im objašnjavam ali ne znaš prosto odakle da kreneš kad veze nemaju i imaju toliko arogantan odnosi..I glavno im je kao kod onog Pravosudova, da neće oni da hrane Srbiju, i kakva su nam to braća Srbi ..

Inače, ovo je sajt gde su skupljaju uglavnom patrioti Ruski..pa vi vidite...

Ovo je za mene razočarenje za razočarenjem što se tiče Rusa...znači, što pre u NATO, bolje
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 8.5.2015. 18:58

roadrunner ::što pre u NATO, bolje

Боље за НАТО и његове овдашње плаћенике (укључујући и 'добошаре').
Јбт, ја се понадао да су се овдашњи натољупци до сада већ одомаћили међу украјинским нацистима у борби за „људска права и слободе“, кад оно - још увек се врзмају овде по форуму...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука roadrunner 8.5.2015. 19:05

jesi pročitao šta pišu o Srbiji i to Ruski nacionalisti tamo? Vox populi...govori samo da onaj Pravosudov nije izlovan slučaj..

Ja sam dugo na forumu, i svi znaju, pa i ti, da sam bio proruski nastojen, a i dalje sam...ali sam pre svega srpski nacionalista..i gledam šta je Srbiji dobro...U trenutnom odnosu snaga, našeg položaja na mapi (naročito bez izalaza na more do kad se CG odcepila), a još više sa boli nas k**** stavom Rusije, tj mogli bi sami da se malo kurčite protiv NATO, o vašem trošku (ekonomskom, diplomatskom, političkom, bezbedonosnom), čisto malo da zajebavate NATO za naš račun...neka hvala..Od Rusa, barem u dogledno vreme NIKAKVA pomoć doći neće.

Žalim slučaj ali je tako...Ko misli drugačije i da mi da neke patriotske antinato alternative, molim da obrazloži, da da predloge a kako bi on to sa Srbijom okruženom NATO sam protiv NATO, pre nego što manita i imputira nekome da je NATOvac
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2073
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 8.5.2015. 20:06

Који је имбецил овај Николић!
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб, Republikanac...
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 8.5.2015. 20:06

roadrunner ::Od Rusa, barem u dogledno vreme NIKAKVA pomoć doći neće.

Па могао би и НАТО мало да одмори...
Већ смо добили од њега уништење државе и финансијско ропство; и њихове чиновнике са српским именима и презименима. Мало ли је?
Шта још очекујеш од њих? Да нас „бране” од Руса са пушкама кад почнемо крепавати од глади да нас Руси случајно не би нахранили? 'Оће они... Не сумњам.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
...K.U.G.A...
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 770
Приступио: дец 2011

Порука ...K.U.G.A... 9.5.2015. 4:38

СлобаСрбија ::Који је имбецил овај Николић!

Аватар
Vjaceslav
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 783
Приступио: феб 2014

Порука Vjaceslav 9.5.2015. 20:15

СлобаСрбија ::Који је имбецил овај Николић!

On je pametniji od tebe. To nam jos fali, da nas Turci ucenjuju.
Bolje je verovati u Boga, nego imati poverenja u ljude.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 10.5.2015. 1:06

По чему се разликују коментари од српских кад се појави нека вест у нашим медијима како су нас Руси откачили, зезнули или шта већ. Цена гаса, Косово, отказивање Јужног тока и тако у недоглед.

Не знам шта је Николић желео да каже, вероватно је хтео да се прави паметан.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука roadrunner 10.5.2015. 12:35

Nenad ::По чему се разликују коментари од српских кад се појави нека вест у нашим медијима како су нас Руси откачили, зезнули или шта већ. Цена гаса, Косово, отказивање Јужног тока и тако у недоглед.

Razlikuje se, jer је mesto gde se skupljaju Ruski nacionalisti i oni koji se malo bolje razumeju u spoljnu politku i vojsku. A kod nas nemaš ovako uniformne komentare protiv Rusa čak ni na B92, nego je max pola pola, a kamoli na nekim patritoskim portalim. I naročito ne ovako ponižavajućih, i sa visine kakvi su ti Ruski. Plus, Rusija tipuje da bude ne samo regionalna, nego svetska sila, i kao takve MORA da vodim mnogo samostalniju i ozbiljniju politiku nego Srbija. A iz komentara je jasno da "nećemo mi da ih hranimo", da mali Srbi imaju mnogo šire poglede nego silni Rusi. Dno dna

A zar nas nisu otkačili?

Kosovo...pa zar nisu..i glasali i gurali sanjcije sve vreme od 91, pa 99, pa povukkli vojsku 2003..bilo im skupo..

Južni tok, cena gasa itd, pa zar nije? Kolko je kod nas gas? Zar im nismo dali NIS jeftini ne bi li zaradjivali na tranzitu od Južnog toka? Čak sam i ja x puta branio to koristeći taj argument. Sad je samo vrednost nafte i gasa što su izvadili bez rudne rente mnogo veća nego što smo im dali NIS

Nenad ::Не знам шта је Николић желео да каже, вероватно је хтео да се прави паметан.

Pa ako ti posle ovoga u Makednoniji nije jasno šta je hteo da kaže, i da je to čist fantomski PR projekat onda ne vredi ni da ti se crta. A mi da izlećemo na rudu NATO, zbog Kremaljskog PRa, ja neću a ti ajd slobodno. A naročito pod tim uslovima, da moramo sami da finansiramo prolaz i da nećemo imati pravo na tranzitnu rentu, ako si čitao šta piše u tom Ruskom članku, a Rusima je i to mnogo, je mi kao hoćemo se se grebemo, i oni treba da nas hrane zato što bi vraćali kredit kroz prihod od tranzita kako je bilo predvidjeno za Južni tok

Da ne širimo dalje temu, ovo su samo šlagovi na tortu. Sa obzirom na naš geografski položaj, a naročito posle otcepljenja CG, a još više sad kad udju u NATO, mi moramo u NATO moramo ŠTO PRE, to bolje. Sve drugo su vlažni snovi koji nas skupo koštaju. Drugo je ono šta bi ja hteo, a šta je realnost.

Ako Rusi ne mogu pomognu Rusima u Ukrajini (a i tu sam raspravljao i to sa patriotskim Rusima, ne bi oni tu ništa više nego što je Putko, gde se rizikuje standard ili ne daj bože treći svetski zbog neke tamo Ukrajine ne daj Bože), neće sigurno nama, tako da je su tu sve Srpske dileme gde moramo, lažne
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 69 гостију