srpskinacionalisti.com

Национални фронт (Француска)

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Re: Национални фронт (Француска)

Порука Republikanac 23.3.2015. 3:10

Sekretar ::Изгледа да Саркозијеви десничари воде након првог круга локалних избора у Француској, судећи према излазним анкетама.

Саркозијевци имају око 32%, Ле Пенкини око 24%, а Оландовци око 23%.

Левичар Валс је већ честитао Саркозију што је поразио Ле Пенку.

А чуј, својевремено је један аналиста саветовао Марин да попут пичкасте Сиризе прихвати евро рекавши да ће уколико то уради засигурно освојити власт али је она то одбила и сад смо ту где смо...

Но добро, резултати јесу разочаравајући (глобалисти се видим радују) јер се очекивало да Фронт освоји барем 29-30 посто али:

-Фронт је освојио 26 посто гласова док је 2011 на локалним изборима добио 16 што је нет раст од 10 посто

-на изборима за европски парламент Фронт је освојио 25,5 гласова што значи да је сада добио 0,5 посто више.

Што с обзиром да су сви медији били против Фронта и нису тако лоши резултати.

Оно пак што је забрињавајуће је да се НФ изгледа зацементирао на 25-26 посто. А с обзиром да Марин не жели да одустане од своје идеје о изласку из евро зоне (а већина Француза се противи „повратку франка“) простор за даљи раст је веома сужен. Поготово што се Фронт свакодневно суочава са медијском харангом против њега а сви знамо да је политички тешко напредовати без подршке медија.

ЗА КОНТРАША: Извини Контраш, нисам раније видео оно твоје питање о Соралу. Шта дакле мислим о њему? Па за мој укус је сувише „у лево“ (марксиста, подржава класну борбу и декадентни венецуелански режим итд) али ми се у сваком случају свиђа што комбинује левичарске и десничарске идеје (лично мислим да је то и најбољи начин да се направе масовни и вишекласни народни покрети). Допада ми се и што је као марксиста и комуниста имао муда да уђе у НФ (из кога је изашао 2009-е али данас, колико ми је познато, подржава Марин Ле Пен). Није додуше једини, један комуниста је данас саветник Ле Пеновице „за питања секуларизма“ а и политика Фронта је иначе да се привлаче левичари па чак и комунисти (од којих Фронт уопште не тражи да се одрекну својих левичарских идеала већ само да поштују Програм и политику странке).

Делим неке његове ставове о исламу, наиме Сорал је против „анти-исламске хистерије“. Он сматра (баш као и ја) да је „радикални ислам опасан и да се против њега треба борити“ али прави разлику између радикалног и умереног ислама и упозорава да би била велика грешка када би европски националисти повели некакав „рат“ против ислама као религије.

Подржавао је Србију у најтежим тренуцима, данас подржава Сирију и противник је америчке политике што је у сваком случају позитивно.

ПС. Иначе, баш ме занима како би се код нас реаговало да нека патриотска странка почне да прима левичаре у своје редове, мислим да би по форумима било прилично кукњаве и пљувања. Ми смо ипак примитивци, код нас је „или-или“, само кад се сетим како су неки наводни националисти пљували по Слоби само зато што је био левичар одмах ми дође мука...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Srbin - Sremac
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 113
Приступио: јул 2012

Порука Srbin - Sremac 24.3.2015. 16:48

Po meni u Francuskoj se desava ista ona prica koja je bila u Srbiji kad je SRS bio blizu da osvoji vlast.Kad god bi nacionalna partija bila u porastu digne se kuka i motika u vidu placenickih medija i NATO stranaka.I onda se svi ujedine protiv "zla" da bi se ne kraju ponavljala fraza da "zlo" pobedjuje i razara dalje drzavu.

Najveci problem razbijanja satanista jeste u tome da se razbije medijski mrak u zemlji.Gebels je rekao da hiljadu puta izgovorena laz na kraju postaje istina.Ko bi rekao npr 1997 godine da ce 2015-te 98% politicara Srebrenicu nazivati genocid.Ali mic po mic i korak po korak danas se na prste jedne ruke moze izbrojati neko ko misli drugacije.Mada dokaza nema nigde i cak i satanisticki sud Hag nema dokaza ali narod ipak misli da je tamo pocinjen genocid.

To je dokaz kako se godisnjim ispiranjem mozga dolazi do krajnjeg cilja a to je da laz postaje istina.Nacionalni front da bi pobedio prvo mora da srusi tvrdjavu zvanu medijski mrak.Jer satanistima je to glavni instrument vladavine.Nas veliki vodja je to najbolje shvatio i zato je uspeo ono sto cak i DS nije.

Ja sam se pre par dana zaista ponadao da moze da se desi cudo u Francuskoj i da satanisti izgube.Ali nazalost to se nije desilo.E sad nadam se da Francuzi nece plakati kao mi nad prolivenim mlekom.Treba staviti prst na celo i razmisliti kako to da satanisti dobijaju svake izbore a oni ih gube.Dr Petrovic je lepo rekao da nije poenta u pojedinoj stranci.Poenta je da ta stranka sluzi Americkim interesima kad dodje na vlast.

Vi imate slucaj da je Sarkozi dok je bio predsednik davao bezuslovnu podrsku Amerikancima.A danas kritikuje Orlana zasto radi ono sto je on radio.Ista prica je u Srbiji.Imamo Vucica koji je bio do pre par godina desnicar a kad se popeo na vlast postao je veci evrofanatik nego Ceda.A danas Tadic govori da je zlo neo liberalni kapitalizam a bio je najveci zagovornik toga pre samo par godina.

Zakljucak po meni je da trebamo i mi i Francuzi da prekinemo da budemo posmatraci dogadjaja i da placemo nad prolivenim mlekom.Treba se zadubiti u to sta rade satanisti da toliko dugo uspevaju da drze vlast.Tek kad shvatimo na koji nacin oni pobedjuju mozemo da se nadamo nasem uspehu.Jer i vrapci znaju da satanisti imaju za cilj da se prosire na Rusiju i da kao topovsko meso koriste Srbe ,Francuze i ....

Zaista je iluzorno pricati o takvim stvarima.Treba konacno neko da gleda da okrene tocak u nasu korist.U Srbiji mislim da to na zalost nema sanse.Ali ukoliko bi se u Francuskoj desio prevrat nas patriotski blok bi i te kako profitirao.Dobio bi jednog mocnog saveznika.A pacovi iz evroatlantskih stranaka bi sami otisli kad bi videli da ne mogu vise da cerupaju.Videli smo kako se DS srusio kao kula od karata.Ista prica ce se desiti i sa sadasnjom vlasti jer rade na istom principu.
Srbija je vecna dok su joj deca verna
Dobrovoljni
Националиста
Националиста

Порука: 393
Приступио: јун 2011

Порука Dobrovoljni 25.3.2015. 0:09

Марин Ле Пен и национализам :lol: нај обичнија Француска интелектуална Кобилетина :badgrin:
Ако се не углача ни драги камен не светли.
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука: 1080
Приступио: јан 2015

Порука Sekretar 30.3.2015. 0:07

Према прелиминарним резултатима Ле Пенкин Фронт није успео да освоји власт нити у једном граду у Француској, након другог круга локалних избора.

Убедљиву победу су однели Саркозијевци, освојивши власт у око 65 градова и општина.

Социјалисти су доживели велики пад и победили су у преко 30 градова и општина.

Гласало се у укупно 101 комуни. Избора није било у Паризу и Лиону.

http://www.bbc.com/news/world-europe-32104760
kutuzov
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 587
Приступио: мај 2012

Порука kutuzov 30.3.2015. 1:27

Francuzi imaju izborni sistem gde i na ovim lokalnim treba da imas preko 50 posto na lokalu da bi pobedio. A tamo gde treba udruzuju se mejnstrim sistemska levica i desnica protiv FN. Inace FN odneo dosta glasova al zbog tog izbornog sistema oni ne uspevaju da pobede i nemaju s kim da udju u koaliciji, mada su u mnogim mestima pojedinacno najaca partija. Primera radi 2011 na lokalnim su imali milion i nesto glasova u prvom kruga sad su dobili preko pet miliona.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 30.3.2015. 3:27

Тачно Кутузов, добро написано.

Иначе, Фронт и поред тога што је добио мање од очекиваног није тако лоше ни прошао. Од 98 регија у 43 кандидати Фронта су добили највише гласова али... Ни у једном региону нису добили већину тако да нигде неће моћи да формирају власт.

Марин и даље прича о „походу на Јелисејску палату“ али ја сам лично скептичан. Јер чак и ако 2017-е Марин уђе у други круг традиционална левица и традиционална десница ће се удружити и то је то, побеђује њихов кандидат. Једини начин да Марин победи је да добије више од 50 посто гласова а то је с обзиром на лево-десну коалицију прилично тешко оствариво, практично немогуће (управо је та незванична „анти-НФ“ коалиција и један од разлога што Марин тврди да између Саркозијевог УМП-а и социјалиста нема никакве разлике).

Наравно, Марин би можда и побољшала своје шансе да дође на власт кад би пристала да „вучићизује“ странку тј. кад би издала неке своје старе принципе. Рецимо многи јој саветују да напусти идеју о напуштању евро-зоне (јер се већина Француза томе противи) али она одбија изјављујући да без изласка из евро зоне „нема ни слободне Француске“. А са тим ставом по свему судећи максимум јој је неких тридесетак посто. Било како било жена је принципијелна политичарка што је данас права реткост и што се, волели је ми или не, ипак мора поштовати.

ПС. Бај д веј Секретаре, колико су гласова добили твоји комунисти (ово те питам пошто ти тврдиш да си комуниста мада ја лично сумњам у то)?
kutuzov
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 587
Приступио: мај 2012

Порука kutuzov 30.3.2015. 16:24

Па и ја сам врло скептичан по питању њене победе 2017 практично немогућа мисија. Једноставно удруже се глобалистичка левица и десница, мејнстрим медији и то је то амери су тамо зацементирали утицај. Једино да буде неких великих проблема типа крах евра или устанак исламиста у Француској :D па би онда имала неке озбиљне шансе, ал добро и поред тога ФН је тренутна најозбиљнија национална парија у Европи. Не знам само како ови Французи могу да гласају за Саркозија опет поред свега што је радио :?:
А што е тиче комуниста они су нешто лоше прошли, изгубили су пар градова који су им били тврдо упориште ваљда на југу Француске.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 4.5.2015. 3:18

Сукоб оца и ћерке тј. левог и десног крила странке се наставља: http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299 ... me-stranke

Овде треба додати да је матори Ле Пен недавно критиковао утицај који бивши „шевенментисти“ (присталице левог националисте Жан Пјера Шевенмена) имају у странци што се нимало није допало Марин јер је њен први саветник (и архитекта новог имиџа Фронта) бивши „шевенментиста“ Флоријан Филипо (који иначе и дан-данас јавно тврди да се поноси што је 2002 учествовао у Шевенменовој председничкој кампањи).

Поред тога што је љут због све већег утицаја бивших левих националиста маторог Ле Пена нервира и све већа јавна приврженост руководства НФ-а историјском наслеђу деголизма. Ле Пен је наиме непоправљиви петеновац (присталица француског колаборационисте из Другог светског рата маршала Петена) и Де Гола не може да смисли.

Марин о имиграцији: http://rs.n1info.com/a57182/Svet/Le-Pen ... ntima.html

Инцидент на скупу НФ-а: http://rs.n1info.com/a56799/Svet/Femen- ... -Pena.html
Аватар
Sekretar
Војвода
Војвода

Порука: 1080
Приступио: јан 2015

Порука Sekretar 4.5.2015. 17:01

A šta se zbiva sa Marininom sestričinom? Je li aktivna u ovim gibanjima?
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 4.5.2015. 18:32

Sekretar ::A šta se zbiva sa Marininom sestričinom? Je li aktivna u ovim gibanjima?

Десно крило странке и стара гарда је виде као будућег лидера који ће једног дана да прекине са свим „левим скретањима“, „крипто-деголизмом“ итд. и од НФ направи оно што је некад био: петенистичку, ултра-конзервативну и неолибералну странку крајње деснице. Она лично нема ништа против с тим што је свесна да је још увек млада и неискусна и да би је тетка појела за доручак уколико би отворено кренула на њу па се зато не излеће превише. Чека вероватно да Марин пукне на председничким изборима па да онда фронтално удари на њу.

Ја лично никада нисам имао превише симпатија према оном „старом Фронту“ и надам се да ће „лево и про-деголистичко крило“ однети победу у овом малом, идеолошком рату.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 9.5.2015. 5:46

Марин у Прагу критикује ЕУ: http://www.blic.rs/Vesti/Svet/556600/Pr ... rin-le-Pen

Матори Ле Пен поручује ћерки да мења презиме: http://www.kurir.rs/planeta/zaratili-ot ... ak-1771379
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 30.5.2015. 13:58

Марин Ле Пен бистри политику са браћом Русима: http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299 ... icajem-SAD
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 31.5.2015. 20:29

Марин Ле Пен се у Каиру, на властити захтев, састала са водећим египатским имамом Ахмедом Ал Тајебом. Иако јој је имам поручио да неке своје ставове о исламу мора да „коригује“ постигнута је сагласност о важности борбе против „екстремизма“. Сама Марин Ле Пен је изјавила да је изузетно задовољна састанком и да се слаже са имамом да се „ислам не може поистоветити са насилним делима почињеним у његово име“. У Каиру се Марин такође састала са представницима Копта и пружила им пуну подршку.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... cting.html
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 3.6.2015. 2:43

И док Вучко сања о ЕУ „Национални фронт“ жели референдум о изласку: http://www.advance.hr/vijesti/francuski ... ske-unije/

НФ против Катара: http://www.advance.hr/vijesti/katar-pod ... diktatura/
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 11.6.2015. 13:03

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију