srpskinacionalisti.com

Национални фронт (Француска)

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2161
Приступио: мај 2009

Re: Национални фронт (Француска)

Порука roadrunner 27.6.2014. 15:50

Jes vala, mrzi me da čitam stranačke programe, još u Vrancuskoj, nemam pametnija posla.

Nego ti si lepo izvalio da je NF super i tako to, pa onda sigurno mora da znaš u par rečenica glavne premise, zašto su to super, tj koji im je to ekonomski program i kako će to u njemu da razvlaste bankarsku oligarhiju koja je kriva za krizu (i krize), a ne zla EU koja nam dovlači smrdljive imigrante iz Rumunije, Srbije, Tunisa itd, koji peru klozete, oni su krivi za krizu

To nam razjasni, u dve tri rečenice, pa ćemo svi da postanemo nacionalfrontaši

Pitah te već par puta, pa nikako da nas prosvetliš i uvedeš u svoja saznanja
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 28.6.2014. 13:20

Чему нервоза дечко? Па фино сам ти рекао “сад немам времена“ а кад будем имао да ћу се „осврнути и на то што тебе мучи“. Ја знам да си ти нестрпљив да читаш моје постове али хебига време је окрутни диктатор како то кажу Јенкији...

Жао ми је што ниси прочитао Програм НФ-а. Да си прочитао можда би мало и кориговао неке своје тезе које, узгред буди речено, немају везе са животом...

Добро, пре него што укратко изнесем неке битније ставке из Програма да се мало осврнем и на оно што си ти написао: дакле, као прво јасно је да ти о Фронту, његовом Програму, активностима и политици коју води немаш појма. Нешто си мало прочитао у нашој дневној штампи, нешто начуо на ТВ-у, нешто можда и покупио од својих пајтоса ултра-левичара и то ти је било довољно да постанеш стручњак за Фронт и да овде, прилично самоуверено изнесеш неке своје закључке о тој странци. Почео си наравно са већ изанђалом причом ултра-левичара како се „елита игра с Фронтом“ као што се „20-их и 30-их играла са сличним покретима“. Хајде мало да то протабиримо. Прича коју ултра-левица до изнемоглости понавља већ више од 80 година је да су „слични покрети“ а ту наравно алудираш на Хитлерове нацисте и Мусолинијеве фашисте били „оруђе у рукама крупног капитала“. Дакле, инсиниураш да је НФ „оруђе у рукама крупног капитала“ с којим се „елита мало игра“. Потом си додао да један део те елите припада „стандардним политичким странкама“ мислећи ваљда на СП Француске и на конзервативни УМП. По теби значи ситуација је оваква: елита је креирала или пак подржава једну странку која тој истој елити свакодневно хебе матер. Елита дакле подржава једну крајње анти-елитну странку а да ствар буде занимљивија та иста елита која је по твојим речима „једним делом заступљена и у стандардним странкама“ гура и подржава један покрет који је управо највећа претња тим по теби елитистичким партијама. Значи, елити или је досадно или је ауто-деструктивна ја другог објашњења ту немам...

То је наравно део ултра-левичарске митологије. А истина је сасвим другачија. Управо се елита највише плаши Фронта (ултра-левица нема шанси да икада дође на власт тако да се ње нико и не плаши). Управо та елита која се наводно „игра са Фронтом“ као што је радила и са „сличним покретима 20-их и 30-их година“ чини све и могуће и немогуће да Фронт никада не дође на власт. На стотине „политички коректних“ новинара, многи од њих левичарске оријентације, добро су плаћени управо од „елите“ да свакога дана по медијима блате Фронт. Једна од омиљених теза која се просипа и која је нарочито драга левичарима је та да је НФ у ствари реинкарнација „сличних покрета из 20-их и 30-их година“. Тако је по „политички коректним“ плаћеницима корумпиране елите Марин Ле Пен у ствари нови Хитлер који би ваљда имигранте да шаље у гасне коморе. Други не иду тако далеко али инсинуирају да је Ле Пеновица нека врста француског Мусолинија која би Французима да заведе диктатуру. Има и оних којима се привиђа да је Марин у ствари нови Франко (мислим да си га и ти нешто спомињао). А ту је и незаобилазна и већ горе споменута ултра-левичарска догма да је НФ у ствари „оруђе у рукама крупног капитала“.

Наравно сва та трабуњања плаћеника елите, разноразних глобалиста, ултра-левичара итд. све теже и теже пију воду како код доброг броја Француза тако и код многих Европљана. Марин Ле Пен за разлику од Хитлера не сматра да је њен народ некаква „виша раса“. Марин Ле Пен не жели никога да шаље у гасне коморе. Неће ни да води освајачке ратове. Није ни анти-семит (њен отац руку на срце јесте због чега ту и тамо долази у сукоб с њим). Рецимо Марин подржава „право Израела на постојање“ (под условом да и Палестинци добију државу) што се баш не може протуматичити као анти-семитизам. Такође Марин није ни потенцијални Мусолини јер се управо она данас највише залаже за „јачање демократије“. У Програму који ти нажалост ниси прочитао јасно стоји да се „Фронт залаже за пропорционални изборни систем јер је више демократичан од тренутног већинског“ и да се нпр. „оштро противи свакој цензури па и оној на Интернету“. Неко са таквим идејама баш и не личи на неког будућег диктатора. А и неко ко у свом програму има читаво једно поглавље посвећено секуларизму и одбрани секуларне републике (но критичаре НФ-а мрзи да читају Програм па то и не знају) тешко да може да буде неки нови Франко који је као што сви знамо био ултра-католик и Шпанцима је турао религију и где треба и где не треба.

Једна од омиљених ултра-левичарских клевета на рачун НФ је и већ споменута теза да је „Фронт оруђе у рукама крупног капитала“ (као и „слични покрети 20-их и 30-их“ што би ти рекао). То је иначе једна и од највећих глупости. Свако ко је пратио активности овог „новог“ НФ Марин Ле Пен могао је да пре пар година види жестоки сукоб који је Марин имала са председником Уније француских послодаваца, иначе организацијом која окупља углавном крупне капиталисте. Председник дотичне организације се иначе толико изнервирао да је чак и написао књигу у којој је покушао да исмеје економски програм Фронта. Ја још нисам видео да је неки крупни капиталиста написао књигу где исмева програм традиционалне левице или традиционалне деснице што само по себи довољно говори...

Где се то Марин тако замерила крупним капиталистима? Па рецимо њој никако није јасно како то да „мали предузетници плаћају већи порез него велике корпорације“ и обећава да ће то исправити чим дође на власт. Такође НФ се залаже за „селективни протекционизам“ што се многим крупним капиталистима (поборницима идеје о „слободној трговини“) не допада. НФ је такође поборник идеје о „јакој држави“ и одређеној дози економског планирања на државном нивоу а сама помисао на некакво државно уплитање у „бизнис“ или на било какво „планирање економског развоја“ код већине крупних капиталиста изазива отпор. НФ се такође залаже и за неку верзију „радничког акционарства“ (где би осим класичних акционара и запослени у предузећу поседовали одређени број акција) на што се крупни капиталисти углавном мрште. Ту је и залагање за „рестаурацију баланса између ситних продавача и великих супермаркета“ што опет не личи баш на повлађивање интересима крупног капитала...

Ту долазимо и до финансија које тебе Роуд видим веома муче. Е па, као што сам већ и рекао Ле Пеновица није марксиста и она не сања о томе да финансије да на управљање пролетерима. Али се залаже за следеће: стриктна законска сепарација између комерцијалних и инвестиционих банки (што је Рузвелт учинио у Америци 1933 а Реган касније поништио), закон који би ограничио износ који банке наплаћују грађанима и фирмама на рачун „пружања услуга“, координасану међународну акцију против финансијских шпекулација, таксу на интернационалне трансфере новца (тзв. „Тобинова такса“), укидање монопола банака и „тржишта“ који имају у вези финансирања јавног дуга, повратак финансијске суверености и престанак са политиком задуживања код страних поверилаца тако што ће се поништити закон по коме Француска централна банка не може да позајмљује држави са 0 посто камате и у случају и САМО у случају угрожености депозита грађана делимична национализација банака. Предлаже се и „јачање државне контроле над финансијским сектором“ а критикују се и „финансијски лобији“ за које се каже да је „феномен који је дошао из САД и Енглеске“.

Е сад, ја нисам ни неки финансијски гуру ни ништа слично али видим да је банкарски лоби стопроцентно против свих тих предлога (нарочито им сметају колико сам видео онај Рузвелтов закон као и „Тобинова такса“) тако да ми се чини да је Ле Пеновица ту на правом путу. Јер где има дима има и ватре...

Е добро да се сад мало вратимо на ону причу о томе како је НФ „оруђе у рукама крупног капитала“. НФ је као што сви знамо највише познат по томе што је једина странка у Француској која жели да реши проблем масовне имигрантске инвазије. Поред тога што подједнако криви и левицу и десницу за фијаско у вези имиграције НФ такође жестоко напада и крупни капитал чије је наводно „оруђе“. Јер по Програму НФ-а „масовна имиграција је стимулисана од стране крупног капитала који жели тиме да обезвреди плате француских радника“. Левица ће наравно рећи да то није тачно али још увек нико није видео нити једног, јединог крупног капиталисту како се противи масовном увозу имиграната.

Због чега је Фронт толико против масовног прилива имиграната? Па углавном због демографије. Све озбиљне анализе говоре да ће уколико се настави са садашњом политиком за неколико деценија Французи бити мањина у сопственој држави. А „фронтовци“ ето неће да буду мањина у сопственој држави што је за левицу смртни грех. Јер левицу као што знамо боли нека ствар за демографију. За њих су имигранти браћа пролетери и будући гласачи. И нашу левицу је рецимо дуго година болела нека ствар за косовску демографију па смо ето видели како је то завршило...

Две кључне ставке у Програму поводом имиграционе проблематике су ове: садашњих 200,000 имиграната годишње треба смањити на максимум 10,000. Француз може постати само онај коме у тренутку рођења један од родитеља има држављанство ( а не као сада где свако ко се роди на територији Француске аутоматски стиче право на држављанство). Има ту још разноразних предлога (од којих ниједан није ни гасне коморе ни жуте траке за имигранте) но та два су, барем за мене, најбитнија. Левица све то наравно оштро критикује и банализује оптужбама за „фашизам“ (што ја зовем „класично левичарско пренемагање“) а како би рецимо ултра-левица решавала имиграциону политику показује и председничка кампања Левог фронта који је тада свим имигрантима обећавао држављанства. Ти се Роуд колико видим веома бринеш за то ко ће Французима да чисти клозете уколико се смањи број имиграната. Па реци ми колико је то клозета у Француској па да сваке године морају да увезу 200,000 легалних имиграната (колико уђе оних илегалних то ни Бог не зна)? Или то можда Французи претерано пишке и каке (јаки им они њихови сосови) па им је зато потребно да за неколико деценија буду мањина у сопственој земљи? Вишемилионска армија имиграната ради клозетске проблематике? Типична левичарска банализација и ништа више...
Жилко, пуши га!.
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2161
Приступио: мај 2009

Порука roadrunner 29.6.2014. 16:58

ma lepo sti ti to napisao i to baš ono što sam pitao :D

Prvo čitavih par pasusa deklamovanje i držanje lekcija o markzizmu, umesto da kratko i jasno odgvoriš kako će i DA LI TO UOPŠTE IMAJU U POROGRAMU kako razvlasiti bankarsku oligarhiju.

Kao što vidim, nemaju, nego neka opšta mesta, polumere a i od toga šta će se stvarno uradi ako stvarno dodju na vlast...Čista zejabancija i populizam za mase da se okrenu od pravih uzorka krize, kao što rekoh.

I naravno zadnji deo tvog pisanija, imigranti su krivi za sve =D> ...da, da naravno..i klasične fore "Све озбиљне анализе говоре да ће уколико се настави са садашњом политиком за неколико деценија Французи бити мањина у сопственој држави". Ajd, navedi mi te ozbiljne analize? Dovoljno imam godina pa se sećam još 80-ih se govorilo da će za 20 godina Francuzi biti manjina, a evo od tada prodje 30 godina, pa još nismo ni blizu toga :D
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 30.6.2014. 12:51

roadrunner ::ma lepo sti ti to napisao i to baš ono što sam pitao

Ето видиш како сам ја фин па излазим у сусрет браћи форумашима. Е сад, пошто сам се ја потрудио да ти објасним како би то НФ решавао финансијско-имиграциону проблематику био би ред да и ти објасниш како би се твоја левица позабавила истим питањима. Услуга за услугу, такав је обичај. Па да онда упоредимо...

Иначе морам да те похвалим. Више не упоређујеш НФ са нацистима, фашистима и франкистима (са којима се елита само „мало игра“) нити питање масовне имиграције сводиш на проблематику чишћења клозета. Неки напредак је изгледа ипак постигнут...

„Развлашћивање банкарске олигархије“? Па шта су који к....све оне финансијске мере које сам ти побројао у претходном посту ако не својеврсно „развлашћивање“? Додуше нема експропријације, стрељања и гулага па је можда у томе проблем...

Видим спомињеш нешто осамдесете, као ти си тада слушао неке приче итд. Занимљиво је то са осамдесетим. Рецимо поткрај осамдесетих муслимана је у Француској било око 3 посто. Још занимљивији период је крај шездесетих тада их је било негде око 1 посто. Данас их је негде око 10 посто. Дакле на сваких 20-25 година они се процентуално утроструче. Па ти сад израчунај колико ће их бити за рецимо 25 година (уколико се садашњи трендови наставе разуме се, а све говори да ће се наставити). Или за 50. Пази, говорим само о муслиманима. Барем још 10 посто популације данас су не-муслимански имигранти и њихови потомци но ради лакшег рачуњања ти се позабави само са муслићима. Па ми онда јави шта си израчунао и да ли је забринутост „фронтоваца“ због демографских кретања оправдана или не...

Иначе, ако ико зна да би аларми требали да се огласе када један део популације почне нагло да се „утростручава“ онда смо то ми Срби. Но и наша радикална левица је деценијама само одмахивала руком и говорила како је све у реду а оне који су упозоравали на дотично „утростручавање“ називала мрским националистима и фашистима баш као што и данас левичари називају НФ. На крају се испоставило да је разлога за забринутост ипак било. Чије су овце онога је и ливада је старо правило које важи и у Француској и у Србији и у Босни и било где у свету. Наивни левичари тога још увек нису свесни а када једног дана то постану биће нажалост касно...

ПС. Где сам ја то изјавио да су „имигранти криви за све“?
Жилко, пуши га!.
kutuzov
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 587
Приступио: мај 2012

Порука kutuzov 30.6.2014. 20:22

Интересантно је ко све напада НФ. Од америчких нео-либерала и глобалиста преко еу-фанатика и радикалне левице у Француској. А та иста радикална левица у Француској без проблема улази у коалиције са ''мрски'' капиталистичким левим-социјалдемократским странкама које ето и подржавају и понеку војну интервенцију Атлантиста.
Са друге стране НФ и људи блиски њему су више пута изражавали симпатије за лево патриотске државнике у Јужној Америци.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 6.7.2014. 16:04

Марине Ле Пен одбија сарадњу са екстремистима, нео-нацистима итд: http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299 ... ko-po-svom

Мађарски Јобик пљује по Ле Пеновици и Герту Вилдерсу: http://www.blic.rs/Vesti/Svet/476529/Li ... onistickom

Што се тиче Вилдерса, лично сматрам да је човек будала. Рецимо купио је америчку измишљотину о „рату цивилизација“ па сад води рат против ислама (Куран је рецимо упоредио са „Mein Kapfom“). То је идиотизам. Борба против масовне муслиманске имигрантске инвазије не треба да буде борба против њихове религије. Њихова религија, њихов проблем, ко смо то сад ми да им доказујемо да „њихов Бог није прави Бог“ и да упоређујемо Куран са Хитлеровим фантазијама. Борба против муслиманске имиграције је пре свега борба за очување неких европских традиционалних вредности (хришћанских али и секуларних), борба против демографског освајања и борба против економског пропадања (чињеница је да имиграција више кошта него што доприноси). Марин Ле Пен је то схватила па је једном да би подвукла разлику са Вилдерсом изјавила да њој није циљ „рат против ислама“. И то је исправан став. Мени рецимо не пада на памет да прихватим глупост, коју је само ограничени амерички ум могао да измисли, о „рату цивилизација“. У то да „наша цивилизација“ треба да ратује са „њиховом“ и да „наша цивилизација“ треба да бомбардује и осваја „њихов цивилизацијски простор“ са циљем наметања „наших вредности“ могу да верују само ментално поремећени Јенкији и будале које их слепо следе. Ислам је религија милијарду и по људи и са њима свако ко је паметан треба да сарађује и политички и економски што наравно не значи да им треба дозволити демографско освајање Европе. Чак је и матори Ле Пен друговао са Садамом Хусеином (није му сметало то што је Садам муслиман а није ни ишао у Багдад да би га учио „нашим вредностима“ или му објашњавао како је Куран исто што и Хитлерова књига) иако је онда заступао још чвршће анти-имиграционе ставове него његова ћерка данас...
Жилко, пуши га!.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 10.8.2014. 16:41

http://www.lexpress.fr/actualite/politi ... 63136.html

Чланак је нажалост на француском па ћу га укратко препричати. Марин се у интервјуу на питања о Гази залаже за успостављање палестинске државе и критикује радикале и са једне и са друге стране. Сматра да решење треба тражити у преговорима умерених палестинских и израелских политичара.

У чланку се потом наводи како је отац Марин Ле Пен и бивши вођа странке Жан-Мари Ле Пен 2010-е осудио израелску војну операцију у Гази и како је Газу назвао „правим гетом тј. концентрационим логором“. Такође се спомиње како је НФ септембра 2011 подржао иницијативу о признавању палестинске државе док је већина десничарских странака била против. Наводи се и како је током своје политичке каријере матори Ле Пен подржавао палестински Фатах који је он наводно сматрао покретом „секуларних националиста“.

Хе, хе, „исламофили“ што би рекао Дејан Националиста.

Видео где Жан-Мари Ле Пен критикује Израел и подржава Палестину.

http://www.chaos-controle.com/archives/ ... 77657.html

Јевреји о Фронту.

http://www.thejc.com/news/world-news/66 ... ews-get-it

Овај део ми је најзанимљивији:

But speaking exclusively to the JC, Ms Le Pen defended Iran's nuclear programme and warned that an attack on the country would be a "violation of international law".
She said: "As far as I know, Iran's nuclear effort is defensive, not offensive."
The party leader, whose father and FN founder, Jean-Marie Le Pen, is a well-known Holocaust-denier, insisted: "There is no proof today that the Iranians have any other purpose than a civil nuclear programme and, even if that were not the case, they won't be the first to use the bomb."

Каже како Марин брани ирански нуклеарни програм и како упозорава да би „напад на Иран био кршење међународног права“.

Потом се цитира матори Ле Пен који каже: „Данас не постоји доказ да Иранци имају било какву други циљ него цивилни нуклеарни програм а чак и да није тако они не би били први који би употребили бомбу“.

http://www.gatestoneinstitute.org/4160/ ... -chauprade

Чланак у коме се говори како Марине Ле Пен сматра да је „амерички глобализам“ једнако опасан као и „исламизам“ и за ширење „агресивног, џихадистичког исламизма“ оптужује Саудијску Арабију. Марин такође тврди да је Иран противтежа „Саудијској Арабији и вехабизму“ и да га треба подржати.
Жилко, пуши га!.
Аватар
Контраш
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 622
Приступио: мар 2014

Порука Контраш 11.8.2014. 15:07

Републиканац, ти си негде помињао републиканске вредности, јел можеш то да образложиш, ту подразумеваш вредности либералног грађанства у борби са монархијом или нешто друго?
"Если кто погубит Россию, то это будут не коммунисты, не анархисты, а проклятые либералы"
Фёдор Михайлович Достоевский.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 12.8.2014. 13:51

Контраш ::Републиканац, ти си негде помињао републиканске вредности, јел можеш то да образложиш, ту подразумеваш вредности либералног грађанства у борби са монархијом или нешто друго?

Ma јок, нема то више везе са монархијом, републиканизам је као и већина идеологија еволуирао. Републиканске вредности у неком европском контексту би биле ове:

-строго поштовање народног суверенитета и народне воље. Свака аутократија и диктатура сматра се „анти-републиканском“ (то је остало из времена кад су се републиканци борили против апсолутизма краљева). Исто тако принцип да од народа неизабрани функционери не могу да доносе одлуке које утичу на судбину „Републике“ (банкари, економске групе, бриселске технократе нпр.). Због тога су већина модерних републиканаца анти-ЕУ оријентисани јер сматрају да европске бирократе немају право да „народу Републике“ намећу одлуке с обзиром, да их у већини случајева, тај народ није ни бирао.

-принцип да ниједан појединац, класа, економска група или религиозна заједница не могу бити изнад државе тј. изнад „Републике“.

-залагање за „опште добро“. За разлику од либерала који сматрају да држава ни у ком случају не сме да интервенише модерни републиканци верују да је државна интервенција сасвим оправдана уколико је „опште добро“ угрожено.

-залагање за „социјални уговор“ између „Републике“ и народа. По том старом републиканском концепту Република је дужна да обезбеди народу одређени социјални мир као и физичку сигурност. Народ је са своје стране дужан да буде лојалан Републици и да извршава обавезе које му она наметне.

-анти-сектаризам.

-залагање за јединство државе. Република мора да обавља своје основне функције на целој својој територији. Нема држава у држави. С тога можемо рећи да је нпр. Устав из 1974 који је Србију поделио на три дела био изразито анти-републикански.

-залагање за секуларизам и одвојеност Цркве од државе. То не значи, барем у европском контексту, аутоматско негирање чињенице да се припада „хришћанској цивилизацији“ као ни негирање „хришћанских вредности“. Дотичне вредности (љубав према ближњему, заштита слабијих и угрожених, солидарност, једнакост итд.) се могу подржавати и промовисати али се религија не сме наметати, она је приватна ствар сваког појединца.

-одбрана државних јавних сервиса и одбрана државе уопште. Модерни републиканци су углавном против приватизације поште, водовода, енергетских система, социјалне заштите итд. јер их сматрају саставним делом „социјалног уговора“ о коме сам већ писао. Такође, за разлику од либерала нису анти-етатисти и не сматрају да је држава „непријатељ“.

-концепт „републиканске нације“. За разлику од рецимо етничких националиста који се фокусирају искључиво на „заједничко порекло“ републиканци се фокусирају на држављанство. То значи да су сви они који поседују држављанство „Републике“ аутоматски и део нације. Стога „Република“ мора да гарантује иста права (али и исте обавезе) свим својим држављанима, без обзира на порекло, верску припадност итд. Нема дакле грађана првог и другог реда, нема дискриманиције на послу или школи (или у војсци), нема посебних привилегија ни за кога. Припадници „нације“ су наравно дужни да поштују законе „Републике“ као и основне културне норме које у њој владају, да јој буду лојални грађани, да не раде против њених интереса итд. Концепт „републиканске нације“ код нас на брдовитом Балкану делује помало егзотично, поготово међу сељоберима који сањају о томе како ће један део „нације“ да истребе (хвала Богу, углавном се ради о безопасним клинцима који се као нешто курче а у животу се нису ни потукли како треба) и од свих „републиканских вредности“ он најтеже пролази.

Најпознатији „републиканац“ модерног кова у историји је вероватно креатор француске Пете Републике Шарл Де Гол. Код нас није било експлицитно „републиканаца“ тј. нико се тако није изјашњавао нити се изјашњава (поготово што асоцира на јенкијевску „Републиканску странку“) али ако ћемо судити по делима ја би рекао да је Слоба имао чврсте републиканске принципе (у овом модерном смислу). Устав из 1990 (тзв. „Милошевићев Устав“) био је по свом садржају републикански (свим држављанима је строго загарантована једнакост пред законом, сви су имали иста права и обавезе, укинуте су „државе у држави“ и загарантована је власт „Републике“ на целој њеној територији итд.). Слоба је такође био „суверениста“ (веровао је да држава мора бити суверена и да се никоме ко није биран од стране народа не може дозволити да управља земљом) што је, као што сам већ и објаснио, такође стари републикански принцип.

Постоји и нешто што поједини интелектуалци зову „републикански националисти“. То су они који у политичком, економском и војном смислу националне и државне интересе стављају на прво место али то чине без призвука шовинизма и без позива на дискриминацију тј. без кршења горе наведених „републиканских принципа“. И за већ споменуте Де Гола и Слобу можемо рећи да су били „републикански националисти“ иако се ни један ни други нису тако изјашњавали.

Е сад, што се Фронта тиче они су као и сва француска екстремна десница некад били изразито анти-републикански оријентисани (француска екстремна десница је рецимо била позната по свом „анти-парламентаризму“ што је за републиканце непојмљиво јер је национални парламент интегрални део државе тј. „Републике“). С временом су се поправили па је тако данас Марин Ле Пен једна од највећих заговорница секуларизма (у прошлости су били изразито про-католички настројени) а и често се позивају на Де Гола (Ле Пеновица је својевремено рекла да је њен идеал „деголистички тип државе“) иако су га у прошлости (као и сва француска екстремна десница) изузетно мрзели. Стога не искључујем могућност да једнога дана и наша „екстремна десница“ почне да се позива на Слобу...
Жилко, пуши га!.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 7.9.2014. 15:10

Ле Пеновица о Путину: http://www.pravda.rs/2014/09/06/le-peno ... -politiku/

Ле Пеновица о односима са САД: http://www.blic.rs/Vesti/Svet/492729/Ma ... o-Mistralu

Анкета: http://akter.co.rs/25-politika/103153-m ... vorit.html
Жилко, пуши га!.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 13.9.2014. 6:09

Жилко, пуши га!.
Аватар
Контраш
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 622
Приступио: мар 2014

Порука Контраш 25.9.2014. 12:26

Заборавио сам да ти одговорим на ово о републиканским вредностима. Занимљиво у сваком случају, мене лично подсећа на основне принципе Кемализма.
"Если кто погубит Россию, то это будут не коммунисты, не анархисты, а проклятые либералы"
Фёдор Михайлович Достоевский.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10334
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 27.9.2014. 19:37

О Националном фронту као озбиљној снази се прича већ 30 година и они порасту до близу 40% као код нас некада СРС, али онда се сви удруже против њих. Тако ће бити и у Француској. не треба се надати никаквој промени у ЕУ преко институција. ЕУ за неки дан потписује трговински споразум са САД где постаје део интегранлог економског простора, тј. периферија америчке империје. Постојаће ваннационални судови који ће одлучивати о свим споровима, што значи да се земље одричу у потпуности суверенитета. Буне се понека удружења индустријалаца али од странака и институција нико у Европи, нити би нико на тој причи могао да дигне грађане. Десничарске странке у ЕУ су провинцијалне и једино на шта могу да дигну људе су приче о илегалним имигрантима и исламском екстремизму и ту се завршаа њихово деловање. Као у осталом СРС што код нас није ништа имала осим националног популизма који је био користан у време рата да мобилише јавност али у миру не даје одговра на ниједно питање, па се природно трансфромисао у овај данашњи СНС.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 3.10.2014. 13:06

Марин Ле Пен о својим амбицијама: http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299 ... cu-Jelisej

Кад смо већ код Ле Пеновице... Недавно је раскинула сарадњу са једним познатим француским политичарем који је од ње тражио да напусти оријентацију „ни лево ни десно“ и да се позиционира на класичној десници што је она одбила (политика Фронта данас је комбинација левичарских и десничарских ставова). Паметан потез што се мене тиче...
Жилко, пуши га!.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 2.11.2014. 15:28

Марин Ле Пен тражи расписивање ванредних парламентарних избора. За политичаре у Француској, како оне који су номинално на левици тако и оне који су номинално на десници, тврди да „представљавају искључиво ЕУ“. Обећава да ће прекинути са политиком „екстремног либерализма“ (мисли на економију), повратити националну валуту, дати предност домаћим компанијама у односу на стране као и подићи царине ради заштите од „нелојалне конкуренције“.

За главни национални проблем означила је „незапосленост“.

Као два „главна тоталитаризма 21 века“ прогласила је „глобализам и исламизам“.

Негира сукобе са оцем и тврди су и она и матори Ле Пен посвећени одбрани „идентитета, слободе и суверенитета“.

Такође је потврдила да се размишља о промени имена странке.

По најновијим анкетама 60 посто Француза Ле Пеновицу сматра за „највећег опозиционара председника Ољандеа“ док свега 24 посто мисли да је „највећи опозиционар“ Николас Саркози.
Жилко, пуши га!.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Republikanac и 8 гостију