srpskinacionalisti.com

Национални фронт (Француска)

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2182
Приступио: феб 2014

Национални фронт (Француска)

Порука Republikanac 14.6.2014. 13:21

Интервју Марин Ле Пен РТ. Обратите пажњу на позитивне коментаре левичара од којих неки чак и кажу да би гласали за НФ. То је управо оно што Марин и хоће: да левици преотме изборно тело.

http://www.advance.hr/vijesti/marine-le ... -interesi/
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Republikanac
Војвода
Војвода

Re: Национални фронт (Француска)

Порука Republikanac 17.6.2014. 12:30

Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 17.6.2014. 13:15

Ако имаш превод програма НФ убаци га, да видимо за шта се залажу. Jа отприлике знам, али многи не знаjу па лупаjу глупости.
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 18.6.2014. 12:35

Сербо, немам превод Програма а и да имам ко би то читао, програм НФ-а је прегломазан.

Сажете идеје Марин Ле Пен могу се прочитати на енглеској википедији, мање-више су коректно представљене, претпостављам да овде већина форумаша барата енглеским.

http://en.wikipedia.org/wiki/Marine_Le_Pen#Ideology
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 21.6.2014. 14:50

Дигла се прашина поводом најновијих недавних анти-семитских изјава Жан Мари Ле Пена оснивача НФ-а. Марин Ле Пен наводно попиздела и прекинула комуникацију с оцем, већина Француза у некој анкети сматра да матори Ле Пен треба да се дефинитивно пензионише и да своју ћерку пусти да несметано води странку. Матори Ле Пен узвраћа са оптужбом да је „НФ постао конформистичка странка“.

Марин је иначе у задње три-четири године успела да промени имиџ странке али с времена на време матори Ле Пен га засере са некаквим безвезним коментарима што наравно нанесе и одређену политичку штету тако да је сасвим разумљиво да је Марин љута ко пушка...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 24.6.2014. 14:03

Брат Рус о Марин Ле Пен: http://fakti.org/globotpor/evroskeptici ... francuskoj
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2147
Приступио: мај 2009

Порука roadrunner 24.6.2014. 16:45

"velika pobeda"..i "preokret u Evropskoj politici"...kako da ne..http://www.nspm.rs/hronika/marin-le-pen ... -u-ep.html

Kao i 20' i 30', bogata elite kad joj zbog krize počnu da dovode u pitanje napljačkana blaga, malo se igra sa ovakvim likovima..
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 24.6.2014. 18:26

Ма jок, треба да победе комунисти и лажни конзервативци коjи довлаче имигранте у Европу. Само су теби драги комунци борци против богатих елита.
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 24.6.2014. 19:11

Колико ја видим Роуд богата елита се углавном игра (барем у Француској) са Ољандеовим социјалистима и Саркозијевим десним центром (којима узгред буди речено и не пада на памет да доводе у питање њихово „опљачкано благо“).

Наравно, од Марин се не може очекивати да по доласку на власт (ако икад и дође на власт с обзиром да „богата елита“ све чини да то тога не дође) изврши експропријацију „мрске“ буржоазије у рецимо кубанском или венецуеланском стилу јер Марин, иако је у свој програм унела многе левичарске елементе, ипак није марксиста тј. комуниста...

ПС: Одбијањем да уђе у коалицију са мађарским Јобиком Марин је показала да је једна од ретких политичара са принципима што је у сваком случају позитивно.
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука roadrunner 25.6.2014. 3:32

Jel' bre, a gde sam ja to rekao da će standarne politilčke stranke da dovode u pitanje imovinu "elite", ili da su to činile 20' i 30'? (vrhuška tih partije su sam deo te "elite" )

Prvo pročitaj šta sam napisao.

Nego, kad se zbog krize 20ih i 30ih , kao i sad pojavila opasnost da dodju snage koji bi lovu i privilegije dovele u pitanje i oduvale standardnu stranačku ikebanu, ulete sa populistima desnog tipa, koji bes naroda okrenu na drugu stranu (tad protiv Jevreja itd), sad protiv imigranata koji uzeše poslove jadnim domorodcima..(kako da da da su veseli imigranti krivi za krizu, a to što ima "oduzimaju poslove" je isto ludilo kao ludistički pokret početkom XIX veka (rade one poslove koji domorodci neće da rade, i čak guraju ekonomiju napred jer uglavnom rade za mnogo manje pare, i dolaze u najboljim radnim godinama, zreli za eksploataciju, tj država/poslodavac profitira od njih...). U Nemačkoj su to bili najkrupniji kapitalisti koji su finasirali celu priču, a u Italiji, Španiji, Portugaliji to + Vatikan
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 25.6.2014. 4:48

Па ко то може да доводи у питање „опљачкано благо“ ако не власт? Ниси ваљда мислио на комунисте и троцкисте? Јесте, све елита дрхти пред њима...Добро ако си мислио на њих онда се извињавам, нисмо се разумели.

Мали, добронамени савет: прочитај Програм НФ и погледај мало активности покрета и ставове Марин Ле Пен у задње три-четири године пре него што отпловиш у 20-е и 30-те у потрази за неким новим Хитлерима и Мусолинијима. Неке ствари ће ти онда бити јасније...
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука roadrunner 25.6.2014. 17:14

Socijlalisti su u Španiji bili došli na vlast, pa im je Katolička crkva, plus lokalna uglavnom feudalna oligarhija uvalila Franka

U Italiji i Nemačkoj su uzimali ogroman procenat glasova i postojala je opasnost da dodju na vlast, ili budu veoma bitan deo vlasti...To je oligarhija morala sprečiti..

I na tarabi piše svašta, (barem je to jasno po programima naših stranaka, to što piše i to što se radi, a naši samo uče od zapada), tj svako ko glasa za Nacionalni front itekako zna zašto glasa, nego je malo poltički nekorektno da se izjajsne otvoreno za otvoreno fašistički nacionalni front, pa je to malo umiveno, pa sad i uzoran gradjanin sme da kaže da je za Nacionalni Front (klasična zapadna dvoličnost, svi se samo smeškaju i poltički su korkektni, a u u duši pola njih su teški nacisti, barem smo mi to na koži osetili veoma dobro, evo sad i Rusi...ta mržnja tu i tamo ispliva u ponekoj izjavi ). Šta je program Nacionalnog fronta na osnovu koga dobojijaju 90% glasova - manje imigranata (ne EU, jer zli EU kao dovlači emigrante, mi ćemo sami da štitimo naše granice itd). Ništa oni tu ne razlikuju nas, Rumune, Arape..ko je bio u Francuskoj, zna o kakvim se arogantim kretenima radi (pričam za Francuze u proseku ). Kolko je to ekonomski besmiso, tj čist ludizam, već sam objasnio. Čist populizam da se narodu zamažu oči, da je tamo neka sirotinja koja je došla da radi poslove koji oni NEĆE, kriva za krizu...

Da nema Nacionalni Front možda program kako da razvlasti bankarsku-finansijsku oligarhiju? Ima k*
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 25.6.2014. 18:14

Извини Роуд али све то што си написао је класично левичарско пренемагање (у фазону ми смо добри а ови други су фашисти).

Прочитај Програм, фино сам те и добронамерно саветовао. И не само то, погледај ставове, анализирај мало активности. Мани ту левичарску хистерију где се свуда појављује некакав Франко и где имигранти долазе да раде оно што „Европљани неће“, то је већ потрошена прича...

У Програму ћеш наћи и један део посвећен финансијама (немам сад времена да препричавам). Наравно, нема „национализације и експропријације мрске буржоазије“, то су марксистички фазони а већ смо установили да Марин и поред симпатија према одређеним левичарским идејама ипак није марксиста (тј. комуњара како би то рекли код нас)...

ПС. Дупли пост, хебига...
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука roadrunner 25.6.2014. 19:25

Bez prenemaganja naravno, pa nam ti kao ekspert u taj super program i ideje NF ukratko prepričaj taj ekonomski program, tj kako bi oni razvlastili bankarsko-finansijku (uglavnom jevrejsko-anglosaksonku) oligarhiju, koja je ne samo kriva za ekonomsku krizu, nego se kao i svakoj krizi koju su izazvali još dodatno obogati na ledjima srednje klase (onih koji žive od svog rada)

nema tu nikakvog marksizma, "histerije" i slično, da vidimo kako bi to NF rešio (i da vidimo ko bi im radio poslove koji Francuzi NEĆE da rade, i popunjavao radnu snagu u tim segmentima)
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 25.6.2014. 21:05

Шта би, мрзи те да читаш, лакше би ти било кад би ти ја препричао Програм?

Немам сад времена, жалим случај. Имаш Програм на њиховом сајту, имаш идеологију Марин Ле Пен на википедији (мање-више коректно описана) па пошто видим да имаш времена на претек читај и уживај. А ја ћу се кад ухватим времена и уколико ми се буде дало осврнути и на то што тебе мучи...
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot], Yahoo [Bot] и 6 гостију