srpskinacionalisti.com

Избори за парламент ЕУ

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Re: Избори за парламент ЕУ

Порука ЈАРОМИР 21.5.2014. 10:47

У Пољској је Ruch Narodowy или Народни Покрет, а у Чешкој је странка NE Bruselu – Národní demokracie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Narodowy

http://www.nebruselu.cz/
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4115
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 21.5.2014. 14:57

Нико не помиње немачки NPD, они су прошли пут имали укупно око 2% у целој Немачкој, а како сада нема цензуса, имаће и они шансу да добију своје представнике.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 21.5.2014. 21:45

Шта људи мисле о ЕУ:

Слика

Сутра гласа УК. Излазност ће бити мала широм Европе вероватно.

Иначе, слажем се Вранац да су избори у Индији занимљивији, али мало знам о победнику осим да га описују као националисту, па ми глупо да отворим тему.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2161
Приступио: мај 2009

Порука roadrunner 21.5.2014. 22:25

Vidi se da je sa EU najoduševljenija bukvalno SVAKA od ove novoprimljene buranije na istoku, koju je EU odrala i pretvorili se u tržište za EU proitvode i banke, domaća proizvodnja uništena, izvor jeftine radne snage, i gde vlada demografska katastofa jer je sve mlado i sposobodno pobeglo u EU pored naravno lošeg nataliteta...(tu je samo Luksenburg pri dnu lestvice, jer profitira kao mala i bogata zemlja bze granica..isto i Švabe, negde u sredini..)

Tako da ta priča sa Ukrajinom, sad će oni da vide kako je lepo sa EU pa će se okrenu Rusiji, veza sa životom nema...

PS. Ko zna nešto o Inidji više nek stavi...na zapadu pišu da je "nacionalista", što možda nema nikakve veze sa vezom...kakav je lik, kakav mu je pedigre, predistorija, itd?
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 21.5.2014. 22:55

Мени је јасно одакле оваква расподела за-против. Пронашли су добру формулу да манипулишу народима источне и југоисточне Европе, зато што смо наивни и лаковерни. Да не причам сада о другима (а лако је проверљиво колико су заиста комшије "напредовале" у ЕУ), погледајмо Србију.

Не само да ништа нисмо добили од ЕУ, него смо само губили. Косово и Метохију су директно из ЕУ отели (Еулекс), да не причамо даље о Црној Гори или РС. Финансијски ништа, заправо од када ЕУ нема алтернативу наша економија се неповратно урушава и све смо сиромашнији. А шта добијамо као резултат избора - убедљиву победу про-ЕУ снага. Ако је тако код нас, онда ми је сасвим јасно зашто је тако код Румуна и Бугара.

Погледајте само коментаре на вест о милијарду евра из ЕУ, која је била у Блицу пре неки дан. Прво, свако са једним грамом мозга, без да зна ишта о фондовима ЕУ, може да наслути о каквој се глупости ради - посебно када се помиње тако астрономска цифра. Али од стотине и стотине коментара, ама ниједан није укапирао колика лаж је у питању. Чак ни они ретки који су пљували ЕУ, углавном због бомбардовања или не знам већ шта, нису посумњали у истинитост вести већ из ината реаговали.

А шта смо сазнали сутрадан (то јест, шта било очигледно од почетка), да је реалност можда 10 милиона, укупно, и можда за 6 месеци, и под условом да се направе пројекти (а ти пројекти се увек стварају тако да додатно промовишу ЕУ иначе нема ништа од пара). Али ефекат је постигнут, маса ће вероватно и после следећих избора веровати да смо ми заиста добили милијарду, јер су тако некада негде прочитали. То што су Руси дошли и ризиковали животе да нам помогну када нам је било најтеже, хвала, али милијарда је милијарда. Чак је било коментара, ето русофили, ваши само послали авион, а ЕУ милијарду евра! Еј! Неописиво смо наиван и неиформисан народ - подложан најглупљој пропаганди - а ту особину очигледно делимо са комшијама.
kutuzov
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 587

Порука kutuzov 21.5.2014. 23:10

Највише шанси за победу имају наравно француски НФ и УКИП ту су негде на ивици да победе и њихове земље вуку доста места они су некако и најозбиљније партије. И Штрахеова партија се доста добро котира, не заборавите и левичарске партије које делом евроскептичне. Биће ту нека два,три блока евроскептика.
Ненаде ако већ критикујеш народ да је неинформисан онда се и ти сам боље информиши о ставовима појединих покрета.Златна Зора и Јобик су били против еуромајдана и немају везе са Десним Сектором чак их ови нападају и воде се као крајње десне партије које су подржале Русију. Немам намеру да хвалим Јобик ал тако је.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 21.5.2014. 23:18

Вероватно сам претерао у оцени сарадње Златне зоре и Јобика са Правим сектором (мада ме не би чудило), али реално Јобик су чисти фашисти. То што се као не слажу са неким стварима у Украјини - јер се вероватно и мрзе по националној основи - је само детаљ. Да је ситуација обрнута и да се Мађарска враћа под утицај Русије, веруј да би Јобик био ударна песница Запада против таквих тежњи.
kutuzov
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 587

Порука kutuzov 21.5.2014. 23:31

Наравно Јобик је према нама непријатељски оријентисан и с те стране су екстремисти. Сад тренутно је ситуација таква они што због својих претензија према Украјни и због неких других ствари имају такав став. Ал сам приетио да има доста тих мађарских националиста, па и оних који потпадају под неке мађарске евроскептичне конзервативце који поштују Русију због њене суверености пре свега. Има доста ствари у Руској држави што се свиђа националистима у Европи. Контам да и сама Русија даје простора на медијима разним евроскептицима и разним анти-ЕУ покретима. Ако си чито текст Иље из Образа он је причо о некој Десној интернационали у Европи који је трабала Русија да подржи, мада ми је то мало претерана прича.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 21.5.2014. 23:42

Сербо Макеридов ::Какве су шансе Златне Зоре?

Тек су им прошле недеље дозволили да се кандидују, пише око 8%. http://rt.com/news/158368-party-nazi-elections-golden/

Такође, у горенаведеном графикон се види да су Ирци више за ЕУ него против. Што није необично, Ирска је највише пара узела од ЕУ од свих земаља. Међутим, чак и они су у два наврата гласали против повећања ингеренција ЕУ (и два пута су их терали да понове гласање) ... тако да чак и овај "барометар" зависи од питања. Да је питање, да ли ингеренције ЕУ треба да се прошире, вероватно би оно "против" било далеко израженије.
gatorlale
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 638
Приступио: авг 2010

Порука gatorlale 22.5.2014. 6:31

roadrunner ::Vidi se da je sa EU najoduševljenija bukvalno SVAKA od ove novoprimljene buranije na istoku, koju je EU odrala i pretvorili se u tržište za EU proitvode i banke, domaća proizvodnja uništena, izvor jeftine radne snage, i gde vlada demografska katastofa jer je sve mlado i sposobodno pobeglo u EU pored naravno lošeg nataliteta...(tu je samo Luksenburg pri dnu lestvice, jer profitira kao mala i bogata zemlja bze granica..isto i Švabe, negde u sredini..)

Tako da ta priča sa Ukrajinom, sad će oni da vide kako je lepo sa EU pa će se okrenu Rusiji, veza sa životom nema...

PS. Ko zna nešto o Inidji više nek stavi...na zapadu pišu da je "nacionalista", što možda nema nikakve veze sa vezom...kakav je lik, kakav mu je pedigre, predistorija, itd?

А и њима је толико стало до Украјине једва чекају да приме државу која је најсиромашнија и којој треба ни не зна се колико милијарди али најмање 15 милијарди сталне инфузије да одржава овакав ниво а иначе су сиромашнији и од неких најсиромашнијих земаља.Боље и њима и овима у ЕУ док су одушевљени са ЕУ а да немају никакве обавезе ни једни ни други.Русију занимају само делови Украјине остало су приче за малу децу,и да постави НАТО ракете које су као 3 минута од Москве, да неће можда да их стварно лансира.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 22.5.2014. 11:03

Примили би Украјину без условљавња, слично као Румунију и Бугарску, јер им одговара да их увуку у Унију из које реално нема изласка, посебно не за колоније.

Једино што их кочи је јавно мњење. Видећемо ових дана како ствари стоје, ако евроскептици буду јаки, процес проширења ће вероватно успорити.

Данас гласају британци и холанђани - али званичних резултата неће бити до недеље у 23:00 - таман времена да испеглају резултат :D Ваљда ће вечерас бити неких пројекција.
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 22.5.2014. 12:29

Nenad ::Вероватно сам претерао у оцени сарадње Златне зоре и Јобика са Правим сектором (мада ме не би чудило), али реално Јобик су чисти фашисти. То што се као не слажу са неким стварима у Украјини - јер се вероватно и мрзе по националној основи - је само детаљ. Да је ситуација обрнута и да се Мађарска враћа под утицај Русије, веруј да би Јобик био ударна песница Запада против таквих тежњи.

Десни сектор је јеврејска творевина, а ниједан прави европски националиста не жели да са таквима има икаква посла. Златна Зора је јасно и гласно рекла да је уз Русе.
Аватар
Контраш
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 622
Приступио: мар 2014

Порука Контраш 22.5.2014. 12:36

Све ми се чини да је термин "евроскептицизам" постао тотално депласиран, исто као и "антиглобализам".
Свакакви (безидејни) индијанци су се крили иза ових термина, код нас рецимо издајници какви су ДСС.

Чуди ме да нико није споменуо ниједну левичарску странку или покрет, само екстремне десничаре и популисте.
"Если кто погубит Россию, то это будут не коммунисты, не анархисты, а проклятые либералы"
Фёдор Михайлович Достоевский.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 22.5.2014. 12:48

А који левичари? Где то има правих левичара у Европи данас?

Наводно коалиција Сириза у Грчкој има нешто против ЕУ, али то је све нешто недефинисано, нит смрди нит мирише.

Десница је популарнија јер напада ЕУ првенствено због имиграције, али и бриселске елите и бирократије.
Аватар
master
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 93
Приступио: мај 2014

Порука master 22.5.2014. 12:49

Контраш ::Чуди ме да нико није споменуо ниједну левичарску странку или покрет, само екстремне десничаре и популисте.

Наравно да неће, јер су левичарске свиње непријатељи сваког народа, јер се залажу за:

- уништење нације
- уништење културе и културни марксизам
- уништење морала и културе
- разарање генетичке основе
- педерлук и сличне девијације ...

Nenad ::Наводно Сириза у Грчкој има нешто против ЕУ, али то је све нешто недефинисано, нит смрди нит мирише.

Сириза је комуњарска странка, а уз то су најгори демагози.

Десница је популарнија јер напада ЕУ првенствено због имиграције, али и бриселске елите и бирократије.

Тачно.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију