srpskinacionalisti.com

Rusija ce dominirati

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1947
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Rusija ce dominirati

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 18:58

Ово нису препуцавања на клиначком нивоу. Ја сам ти лепо поставио питање. А ти си написао "Причаш бесмислице". Дакле, могао си одмах рећи "Схватио сам неке ствари, па сам због тога променио мишљење". Легитимно је променити ставове. Али, немој писати да ниси о Слоби некада имао другачије мишљење. Подсетићу те примера ради да је Слободан Антонић некада био велики Милошевићев противник. Међутим, значајно је ревидирао ставове о његовом лику и делу... Замисли да сада он каже како деведесетих није био против њега... Не би ли то било бесмислено?

Што се тиче претходне поруке, ово си написао.

Дечко, заеби ме с тим форама ,,ниси тад ни био рођен", јок ти си био рођен.

Јасно сам нагласио да се ради о твојој старој поруци, због тога сам је и ставио као цитат. А ти ово написа... Што значи да си заборавио што си некада писао....
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 30.3.2018. 19:02, измењено укупно 2 пута.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 30.3.2018. 18:58

Србски ратник ::Осим што си заборавио да је Шешељ био гласноговрник режима, ,,омиљени опозиционар", човек чију је странку и створио Слобин ДБ, итд. И по налогу Слобиног режима он је залуђивао народ свим тим што си поменуо.

Ниси ваљда то испустио из вида?

ПС: Што се историјске улоге Слободанове тиче, знаш и сам да се ту нећемо сложити, расправљали смо већ о томе, али и та његова политика, коју ти сматраш позитивном а ја крајње негативном и катастрофалном по Србе, је у ствари у многим елементима била ван разума и препуна фанатизма. Разума и мудрости, сем можда кад је потписиван Дејтон, у тој политици није било, само углавном фанатизам.

Уф, уф, уф, луди Шешељ „гласноговорник режима“ (бај д веј, „гласноговорник“ је хрватски термин, на српском се каже портпарол). Да није то Слоба можда желео „реторзију“, протеривање муслимана „у Анадолију“ и остале глупости које је Шешељ изваљивао на скоро дневној бази? Ја би рекао да ипак не...

Једини разлог због кога је војвода толерисан био је његов обрачун са издајничком, про-западном опозицијом. То је радио веома ефикасно, далеко ефикасније од социјалиста. И због тога му је даван простор на режимским медијима. Умногоме захваљујући Шешку Драшковићев СПО престао је да представља било какву реалну опасност и ја лично за то му скидам капу.

Што се историјске улоге Милошевића тиче она је наравно неоспорна и позитивна. Између две катастрофалне политике које су се онда нудиле Србији, безусловна капитулација и „рат до последњег Србина“ Слобина политика била је најрационалнија и тада једино могућа. Састојала се у следећем: пружити отпор али истовремено преговорима доћи до неког прихватљивог решења. Милошевић није био никакав фанатик, знао је добро са каквим ресурсима располажемо ми а са каквим наши бројни непријатељи, а доказ одсуства било каквог фанатизма код њега је и чињеница да је с изузетком оног плана лорда Карингтона из 1991 пристао на све западне мировне понуде. Фанатик сигурно не би тако поступио...

Иначе... Гледао сам пре који дан полемику између Чанка и Мркоњића у вези Слобиног споменика. Било ми занимљиво кад је Чанак почео да износи „аргументе“ које сам од стране „српских националиста“ на овом форуму прочитао једно барем милион пута. Живи доказ да између издајника попут Чанка и (псеудо) националиста нема никакве разлике (дотични закључак се, узгред буди речено, не односи на тебе)...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1511
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:02

Српски родољуб ::Ово нису препуцавања на клиначком нивоу. Ја сам ти лепо поставио питање. А ти си написао "Причаш бесмислице". Дакле, могао си одмах рећи "Схватио сам неке ствари, па сам због тога променио мишљење". Легитимно је променити мишљење. Али, немој писати да ниси о Слоби некада имао другачије мишљење. Подсетићу те примера ради да је Слободан Антонић некада био велики Милошевићев противник. Међутим, значајно је ревидирао ставове о његовом лику и делу... Замисли да сада он каже како деведесетих није био против њега... Не би ли то било бесмислено?

Па и не негирам да сам неке ставове променио, то сам ти и рекао. Али ти ниси ни читао шта ја пишем. Јел тако било? Па јесте.

Зато ти и кажем да ти је начин дискусије клиначки, не читаш ни шта пишем а нападаш ме. То је то.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:05

Србски ратниче, ово си написао када сам те писао откуд та промена мишљења...

Глупости, ја и Републоиканац смо се жестоко расправљали око тога, он бранио Слобу, ја га критиковао. Према томе, причаш бесмислице

Да си одмах рекао, не бих цитирао твоје старе поруке. Као што претходно рекох, легитимно је променити мишљење. Али, не треба нико од нас да глуми Новака Килибарду. :) У некој емисији је рекао да није држао националистичке говоре током деведесетих, иако је врло добро познато шта је радио.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:06

Српски родољуб ::Србски ратниче, ово си написао када сам те писао откуд та промена мишљења...

Глупости, ја и Републоиканац смо се жестоко расправљали око тога, он бранио Слобу, ја га критиковао. Према томе, причаш бесмислице

Да си одмах рекао, не бих цитирао твоје старе поруке. Као што претходно рекох, легитимно је променити мишљење. Али, не треба нико од нас да глуми Новака Килибарду. :) У некој емисији је рекао да није држао националистичке говоре током деведесетих, иако је врло добро познато шта је радио.

Па не знам шта ти ту није јасно, ја и Репубиканац смо се стварно расправљали о томе, он бранио Слобу, а ја га критиковапо.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:09

Добро, вероватно си га нападао. Нисам прочитао те поруке. Али, ако прочитамо шта си писао 2015. јасно је да ниси имао негативно мишљење о њему. М-91 је писао да смо тада требали дати базе Американцима, и да би све било другачије да смо од 1990. водили проамеричку политику. Писао си тада да је то бесмислено, да нам ништа не би било боље.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:14

Српски родољуб ::Добро, вероватно си га нападао. Нисам прочитао те поруке. Али, ако прочитамо шта си писао 2015. јасно је да ниси имао негативно мишљење о њему. М-91 је писао да смо тада требали дати базе Американцима, и да би све било другачије да смо од 1990. водили проамеричку политику. Писао си тада да је то бесмислено, да нам ништа не би било боље.

Опет те враћам на то да је данас 2018. а ове расправе са Републиканцем су много ,,свежије". :wink:

Тако да је твоја порука да сам до ,,до скоро бранио и величао Слобу", заиста бесмислица. Безз љутње, али тако је. :wink:
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:15

Извини, али прошле су три године. Шта је то него до скоро? :) Није прошло 10 и више година... Није ни Антонић променио за пар година мишљење о Слоби... Прошле су године и године...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:19

Српски родољуб ::Извини, али прошле су три године. Шта је то него до скоро? :) Није прошло 10 и више година... Није ни Антонић променио за пар година мишљење о Слоби... Прошле су године и године...

За данашње убрзано време и темпо жиувота то је итекако доста времена. Притом, што су расправе са Републиканцем много свежије, те то још више потврђује мој одговор теби да је то ,,до скоро си хвалио Слобу" бесмислица. Јер та моја критика, која је наступила доста касније је много више ,,до скоро" него оно из 2015. :wink:
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 30.3.2018. 19:22

Родољубе, немој да си тако строг са Ратником. Није он ни први ни последњи који данас прича једно а сутра друго. Шта да се ради, у Срба је то скоро па нормално...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:22

Добро, за мене то није неки велики временски размак. М-91 је у том смислу рекордер. Мишљење о Слоби је променио за мање од годину дана. :) Можда чак и пола године. Не сећам се.

Да ли и ти сада сматраш да је Милошевић требао водити проамеричку политику 1990? То мишљење имају одређени форумаши. Сматрају да би смо боље прошли...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:26

Republikanac ::Родољубе, немој да си тако строг са Ратником. Није он ни први ни последњи који данас прича једно а сутра друго. Шта да се ради, у Срба је то скоро па нормално...

Па да, само лудаци мисле да су 2 и 2 једнако 5 иако сви докази указују да нису. Или ти мислиш да су људи требали, због ,,доследности", да остану при томе да је земља равна плоча иако све чињенице кажу да није?

Ја мислим да се мишљења формирају на основу чињеница, па тако ако чињенице некад укажу да је неко мишљење погрешно. Мислио сам да озбиљни људи тако размишљају, или ти то сад демантујеш?
Последњи пут изменио Србски ратник дана 30.3.2018. 19:36, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:28

http://www.nspm.rs/politicki-zivot/slob ... -crno.html

Србски ратниче, вероватно си прочитао текст Ненада Пиваша о Слободану Милошевићу. Ненад и ја смо заједно ишли у средњу школу, дружили смо се. Добро ми је познато какве је ставове тада имао о Слоби. Када бих рекао да је имао негативно мишљење, то би била исувише блага реч. Данас не само да није против њега, него је велики поштовалац његовог лика и дела.

Међутим, није брзо променио мишљење. Пар година након средње је исто имао негативно мишљење о њему...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:35

Republikanac ::
Уф, уф, уф, луди Шешељ „гласноговорник режима“ (бај д веј, „гласноговорник“ је хрватски термин, на српском се каже портпарол). Да није то Слоба можда желео „реторзију“, протеривање муслимана „у Анадолију“ и остале глупости које је Шешељ изваљивао на скоро дневној бази? Ја би рекао да ипак не...

Прво, и на српском се каже гласноговорник. Укуцај ту реч на википедији или нило где наћи ћеш је. Реч и јесте оригинално словенска, док је реч порртпарол страног порекла, нема чак везе ни са једним словенским језиком. То што данас Срби можда више користе ту страну, несловенску реч (мада, опет нема основа тврдити да је то српска реч или да сае она друга у српском језику не користи), не мења чињеницу да је она више српска и словенска, него портпароло. Као што ни чињеница да Хрвати користе реч ногомет а ми енглеску реч фудбал, опет не значи да је реч ногомет страна српском језику, а реч фудбал није.

Толико о едукацији о српском језику.

Е сад, о политици.
Да није то Слоба можда желео „реторзију“, протеривање муслимана „у Анадолију“ и остале глупости које је Шешељ изваљивао на скоро дневној бази? Ја би рекао да ипак не...

Није желео али му је добро користила, тиме је национална енергија усмеравана на те глупости, уместо да се народ буни против њега. Слично ко што и Вучић не да не мисли него зна да ми не можемо, бар не тренутно, у ОДКБ, али му користи кад Шешељ увесељава масе са тим причама.
Једини разлог због кога је војвода толерисан био је његов обрачун са издајничком, про-западном опозицијом. То је радио веома ефикасно, далеко ефикасније од социјалиста. И због тога му је даван простор на режимским медијима. Умногоме захваљујући Шешку Драшковићев СПО престао је да представља било какву реалну опасност и ја лично за то му скидам капу.

Приче за малу децу, и сам Слоба добро је знао и да дикује и да сарађује са том комплетном опозицијом кад му је то одговарало.
Све је радио за власт, нажалост. А и имао је неких својих фикс идеја.

Између две катастрофалне политике које су се онда нудиле Србији, безусловна капитулација и „рат до последњег Србина“ Слобина политика била је најрационалнија и тада једино могућа. Састојала се у следећем: пружити отпор али истовремено преговорима доћи до неког прихватљивог решења. Милошевић није био никакав фанатик, знао је добро са каквим ресурсима располажемо ми а са каквим наши бројни непријатељи,

Прво,Милошевић је потписао безусловну капитулацију, зар не? Кумановски споразум је безусловна капитулација, где се наша војска и све снаге повлаче са Косова, а улази НАТО. Заебимо сад неке појединости, то је безусловна капитулација.

Да је знао каквим снагама ми располажемо, онда би учинио све да избегне војни сукоб са НАТО пактом, прихватио би чак можда и велике уступке (оно што је нуђено у Рсмбујеу, рецимо), јер нми војно да се сукобимо са натовцима нисмо имали шансе. На крају опет знамо шта је било, НАТО је ушао на Косово, а ми тј. наше снаге су напустиле Косово. Исправи ме ако грешим.

А можда је и знао све то (да ми не можемо да водимо рат са НАТО), али је био фанатик који је веровао да ће ,,Русија да се пробуди", да ће да нас спасе (можда чак и подсвесно веровао у оне Шешељеве приче, итд), нзм. Ја не могу другачије да опишем његову одлуку да се одбије споразум у Рамбујеу чија последица је и била агресија НАТО на СРЈ.
и чињеница да је с изузетком оног плана лорда Карингтона из 1991 пристао на све западне мировне понуде. Фанатик сигурно не би тако поступио...

Па да, али тек након рата и притисака тешких. Није то прихватио пеговорима. На пример скотро све што је нуђено у Рамбујеу, он је прихватио али након НАТО аггресије, кад је видео да ми не можемо да се боримо са њима, а да Русија или неко рећи неће да се умеша да нас заштити. Онда је пристао на оно на шта се заклео да неће пристати да НАТО трупе не уђу на Косово.

Зар није тако, опет исправи ме ако негде грешим.

(дотични закључак се, узгред буди речено, не односи на тебе)...

Ако мислиш да се односи и на мене, слободно кажи. Уопште не боилујем од тога да ме неко збогф мог мишљења пореди са Чанком или Чедом. Ја имам своје мишљење и смем да га изнесем, и баш ме брига са ким ће да се пореде јер ја најбоље знам ко сам и шта сам.

Тако да.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 30.3.2018. 19:39

Србски ратник ::Ја мислим да се мишљења формирају на основу чињеница, па тако ако чињенице некад укажу да је неко мишљење погрешно. Мислио сам да озбиљни људи тако размишљају, или ти то сад демантујеш?

Радикална промена мишљења не дешавају се у тако кратком року тако да то јесте мало чудно и Родољуб је у праву што је збуњен...

Мислим, која је то чињеница која неког практично преко ноћи може да натера да промени мишљење за 180 степени, морало би да буде стварно нешто до јаја...

ПС. Но ја ти то не замерам, ко што и рекох, ниси ни први ни последњи...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 13 гостију