srpskinacionalisti.com

Rusija ce dominirati

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1903
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Rusija ce dominirati

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:41

Србски ратниче, да ли си погледао документарну трилогију о нато бомбардовању СРЈ? Први део се зове "Пут у рат". Ту су говорили многи људи, многи новинари. Тврде да је споразум у Рамбујеу био такав да га ниједна влада не би прихватила, јер су били такви услови... Тврдиш да је Кумановски споразум капитулација... Ок. Зар то није исто и споразум у Рамбујеу? Предвиђао се референдум кроз пар година. Исто би највећи део војске и полиције морао да напусти покрајину.

Тих година се водио страховити медијски рат против нас. Оптуживали су нас да вршимо терор над Шиптарима и да планирамо некакав "геноцид" и "етничко чишћење".
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1509
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:41

Српски родољуб ::
Да ли и ти сада сматраш да је Милошевић требао водити проамеричку политику 1990? То мишљење имају одређени форумаши. Сматрају да би смо боље прошли...

Не би било боље у смислу остварења наших националних циљева (јер САД сигурно не би дозволие ујердињење Србије, РС и РСК), али ако узмемо у обзира да је НАТО у том тренутку био најача сила на свету (после победе у хладном рату), можда би било боље да је прихваћено све што су нудили (укључујући ту и, на пример, план З-4 за Крајину), и избећи страдање нашег народа, па онда чекати неки повољнији тренутак, да Русија ојача, а НАТО ослаби. Јер ми видимо да су они остварили све своје циљеве, а ми скоро ништа, иако смо доста страдали.

Е сад, опет ништа не тврдим сигурно, јер ми опет не знамо дал би све тако било да је Милошевић и прихватио све што су тражили. Не знам, право да ти кажем.

На пример, једна од главниг Милошевићевих грешака је, по мени, и његова подршка пучистима и зјугановљевцима у Русији, мислим да је тиме пресекао везе са тадашњом Русијом коју су тад водили неки други људи.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:43

Republikanac ::
Србски ратник ::Ја мислим да се мишљења формирају на основу чињеница, па тако ако чињенице некад укажу да је неко мишљење погрешно. Мислио сам да озбиљни људи тако размишљају, или ти то сад демантујеш?

Радикална промена мишљења не дешавају се у тако кратком року тако да то јесте мало чудно и Родољуб је у праву што је збуњен...

Мислим, која је то чињеница која неког практично преко ноћи може да натера да промени мишљење за 180 степени, морало би да буде стварно нешто до јаја...

ПС. Но ја ти то не замерам, ко што и рекох, ниси ни први ни последњи...

Није ту ништа толико ,,радикално" мислим да ту претерујеш и ти и он. :wink:

Ал добро.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:46

Све и да није подржао пучисте у Русији, чисто сумњам да би било нешто другачије. Русија је тада била у великим проблема, није могла ни себи да помогне. Баш сам пре неки дан прелиставао архиву новина "Наша борба". Односи са Јељцињом су након 1995. били коректни. Али, и поред тога он није учино апсолутно ништа за нас. Јер, као што рекох, на коленима су тада били, у великим проблемима. Ем што су били у економској кризи, ем су имали проблем у Чеченији...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 30.3.2018. 19:46

Србски ратник :: бла, бла, бла, Слоба крив, бла, бла, бла, Слоба потписао безусловну капитулацију, бла, бла, бла...

Ало Зораде, ти ли си? Хаковао си Ратнику профил? Ко зна зна, свака част...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:47

Српски родољуб ::Србски ратниче, да ли си погледао документарну трилогију о нато бомбардовању СРЈ? Први део се зове "Пут у рат". Ту су говорили многи људи, многи новинари. Тврде да је споразум у Рамбујеу био такав да га ниједна влада не би прихватила, јер су били такви услови... Тврдиш да је Кумановски споразум капитулација... Ок. Зар то није исто и споразум у Рамбујеу? Предвиђао се референдум кроз пар година. Исто би највећи део војске и полиције морао да напусти покрајину.

Да, погледао сам.

Па управо о томе причам ја овде, која је поента рата и страдања ако смо на крају добили исто? Онда је можда боље да смо без рата цсве прихватили па чекали неки други повољнији тренутак да Русија ојача, НАТО ослаби, итд.

Тих година се водио страховити медијски рат против нас. Оптуживали су нас да вршимо терор над Шиптарима и да планирамо некакав "геноцид" и "етничко чишћење".

Да, познато ми је. Па у суштини, ја и нисам сад ,,променио мишљење" у смислу да мислим да нас запад нешто сад воли или да би било све бајно да смо ми све њих слушали. Али, у том тренутку кад су били толико јачи, можда је било боље не опирати се, да се не би толико страдало, да се сачува биолошки потенцијал а онда чека нека боља прилика.

Опет каже, не знам, са сигурношћу ништа не мгу да твдим, тешка су то времена била.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:51

Србски ратниче, па и Коштуница је 2000. рекао да је Милошевић исправно поступио што није прихватио споразум у Рамбујеу.
Све и да је Милошевић то прихватио, ништа се не би променило... Опет би га данас многи оптуживали за капитулацију и предају Космета Шиптарима. Знаш ли да је чак и Вук Манити те 1998. рекао да Милошевић није крив за Косово. На референдуму је гласао јавно против.

Они су тврдили да се у покрајини спроводи "геноцид". То можеш начи на сајту "Наше борбе". Чим су почели први сукоби 1998. претили су бомбардовањем. И говорили како проблем Косова није унутрашња ствар Србије.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 30.3.2018. 19:53

Зораде 'ајд буди друг па ми реци како се хакују профили да и ја неког малко хакнем...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:54

Republikanac ::
Србски ратник :: бла, бла, бла, Слоба крив, бла, бла, бла, Слоба потписао безусловну капитулацију, бла, бла, бла...

Ало Зораде, ти ли си? Хаковао си Ратнику профил? Ко зна зна, свака част...

Толико о ,,аргументима". Лако је тако ,,расправљати". Лакше4 је рећи ,,Зораде то си ти", него бранити свој став аргументима.

Ок, ја сам Зорад, нека тако буде и тиме ћу завршити своје писање и о овој теми и на овом форуму. Јер не могу да се расправљам са људима који немају аргументе, већ се користе паранојом, етикетирањем и вређањем саговорника.

Верујем да је то у комунистичком, а не у српском духу. Тако да, толико од мене.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 30.3.2018. 19:55

ПС: Још нешто, такав став Републиканац, одлика је фанатизма.А ти као ниси фанатик. Комедија жива.

Алки, не замерам ти ништа, уживај. :wink:
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 19:57

Србски ратниче, могу ти потврдити да је Коштуница заиста то рекао 2000. године. И ово да се против нас водио медијски рат. Све је архивирано.

http://www.yurope.com/nasa-borba/arhiva ... 0403_3.HTM Запретили су санкцијама већ 04. марта 1998. године.

Ово је Коштуница рекао 2000. године. Изјавио је да споразум у Рамбујеу нико не би прихватио...

"Prestali su da ga smatraju faktorom mira kada se pobunio zbog Kosova, odnosno zbog onoga što su oni hteli da nametnu kao rešenje za Kosovo i celu Srbiju. To je stvarno apsurd: osudili su ga zbog toga što nije prihvatio Rambuje, a nema nijednog odgovornog političara u svetu koji bi to prihvatio. Dakle, osudili su ga zbog jedinog ispravnog poteza koji je povukao. Tad su se setili njegove autoritarnosti, nedemokratičnosti, svega. Otkrili su mlaku vodu", rekao je Koštunica."

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2 ... 00410.shtm
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 30.3.2018. 20:04

Србски ратник ::ПС: Још нешто, такав став Републиканац, одлика је фанатизма.

Какав став?

Србски ратник :: Лакше4 је рећи ,,Зораде то си ти", него бранити свој став аргументима.

Па моји аргументи се, откад сам на овом форуму, нису променили, шта сад треба да по милијардити пут понављам једно те исто?

Србски ратник ::Ок, ја сам Зорад.

Нема грешке, ставови су идентични.
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 861
Приступио: мај 2011

Порука Човек 30.3.2018. 21:57

Српски родољуб ::Какав то прљав посао треба да одради Путин?! Баш да чујем.

Он увелико одрађује прљав посао за драге западне партнере. Што у Сирији, што у Донбасу, што широм света.

Само једна напомена. Како руска војска долази до Сирије? Бродовима, преко Босфора и Дарданела. Турска, чланица НАТО, у сваком тренутку може да затвори тај пролаз, и руска групација тамо ће остати одсечена. Да Русија у Сирији ратује на своју руку, а не уз одобрење Путинових западних партнера, одавно би Босфор и Дарданели били затворени.

Не надај се да ће доћи нека марионета. Да ли си погледао резултате избора. Марионетске снаге су освојиле занемарљиву подршку. Једва 2 %. Одмах иза Путина иду комунисти и Жириновски. Они су радикалнији од њега. Много
.

Путин је марионета. Исто као и Вучић. Ту суштинске разлике нема. Чак им је и реторика иста. Комунистичка партија, Либерално демократска партија, Јединствена Русија и Праведна русија су само четири фракције једне партије која влада Русијом. Никакве разлике између њих нема. Да, Жириновски и Зјуганов су радикалнији у реторици. У пракси, подржавају све што режим ради. Исто као радикали овде.

Зјуганов је чак рекао да ће ако дође на власт одмах објавити рат нато пакту!

И ти си у то поверовао? Онда мора да си веровао Шешељу да ћемо да гађамо Рим, или Вучићу да ће у Србији да буде изграђена фабрика микрочипова и резервних делова за Боинг.

Једно је стање пре рата, а друго сада. Сети се да је Асад у почетку сам имао велике успехе, није ни тражио помоћ Русије. Чим је званично затражио Русија је дошла у помоћ. Ово јесте велики успех, свиђало се то теби или не.

Дакле, пре рата си контролисао 100% територије, а сада у најбољем случају 60-65%. И теби је то успех? Ја то доживљавам као губитак 35-40% територије.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 30.3.2018. 22:15

Човек, то су обичне теорије завере. Ништа није поткрепљено доказима. Твоје приче су само "рекла-казала". Поткрепи доказима да је Путин западна "марионета".

Турска јесте чланица НАТО-а, тренутно. Али, све се чешће може чути како покреће питање о изласку Турске из НАТО пакта. Односи са западном су врло хладни. Никада нису били толико затегнути.

Марионетске партије су освојиле максимално 2 % на руским изборима. Ту се свака даља прича завршава.

Шешељ је увек волео да лапрда. Смешно је упоређивати снагу некадашње СРЈ и садашње РУСИЈЕ. То није за поређење. Зјуганов би се сигурно упустио у ту ратну авантуру. Е сад, да ли би имао успеха, то је већ посебна прича.

Опет понављам, то је било пре рата... Наравно да је тада контролисао 100 % територије. Није ли толико и Гадафи контролисао пре почетка рата у Либији?! И шта је после било. Тако да је ово више него велик успех.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1037

Порука ДејанНационалистa 30.3.2018. 22:49

Човек ::Само једна напомена. Како руска војска долази до Сирије? Бродовима, преко Босфора и Дарданела. Турска, чланица НАТО, у сваком тренутку може да затвори тај пролаз, и руска групација тамо ће остати одсечена. Да Русија у Сирији ратује на своју руку, а не уз одобрење Путинових западних партнера, одавно би Босфор и Дарданели били затворени.

Тачно је да се ради се о турским територијалним водама, али је статус Босфора и Дарданела регулисан још 1936. године Конвенцијом у Монтреу, па они све и да хоће не могу да заврћу како им се прохте.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију