srpskinacionalisti.com

Русија је била на страни Хрватске

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: Русија је била на страни Хрватске

Порука Трећи 11.9.2011. 21:36

nenadkg ::Нека комуњара на власти не представља цео народ. Од тада су се ствари много промениле, не можеш да упоређујеш Русију из 91. са данашњом Русијом.

Јесте; она је дала одликовање Туђману, а ова - Месићу. Питам се само за шта: за учешће усташа у бици за Стаљинград (на страни Немаца), за Јасеновац, или за „Ја сам свој задатак обавио, Југославије више нема, и - хвала вам лијепа“. :doubt:
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Morski_orao
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 152
Приступио: дец 2009
Место: Српско море...

Порука Morski_orao 11.9.2011. 21:41

Трећи ::
nenadkg ::Нека комуњара на власти не представља цео народ. Од тада су се ствари много промениле, не можеш да упоређујеш Русију из 91. са данашњом Русијом.

Јесте; она је дала одликовање Туђману, а ова - Месићу. Питам се само за шта: за учешће усташа у бици за Стаљинград (на страни Немаца), за Јасеновац, или за „Ја сам свој задатак обавио, Југославије више нема, и - хвала вам лијепа“. :doubt:

Браво Трећи...

Можда за Олују и геноцид над Србима до којег је и Месић свесрдно гурао али и његов стриц заробљен под Стаљинградом као усташа, преобучен у комуњару и враћен партизанима као њихов. Дочекао је дубоку пензију са југословенским и руским одликовањима о прсима.
Аватар
Sudajev
Националиста
Националиста

Порука: 348
Приступио: апр 2011
Место: Бања Лука

Порука Sudajev 11.9.2011. 21:45

Morski_orao ::Moжеш рећи није признала још увијек...а неће дуго проћи.

Знам, знам... сутра ће Ватикан признати Косово, а прекосутра Русија.
Претпоставке неких овдје су наравно гаранција да ће тако бити.
Morski_orao
Млади националиста
Млади националиста

Порука Morski_orao 11.9.2011. 21:46

Вјероватно је Русија одликовала мајмуна Месића за ово....

Пуковник Марко Месић био је командант 369. SS дивизије, познате као "Вражја дивизија". Та дивизија, састављена од Хрвата и Бошњака, страдала је у бици код Стаљинграда.

Крис Бишоп у књизи " SS Hitler's foreign division" даје преглед свих нењемачких добровољаца који су се борили у њемачким јединицама. Међу њима је и 369. дивизија, која је бројала 3.895 официра и војника. У бици код Стаљинграда поражени су још прије зиме, а за неколико седмица изгубили су више од 1.000 људи. Тотални пораз им је био у фабрици трактора, гдје су биле борбе прса у прса, а преживјело је само 18 рањених Хрвата.

Међу њима био је и Месићев стриц Марко Месић, који се вратио у земљу и којег је 1944. године помиловао Јосип Броз Тито и примио у партизане.
Аватар
Иди Амин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 816
Приступио: јун 2008

Порука Иди Амин 11.9.2011. 21:51

E Трећи, Трећи, сад кад те види Бранка има да падне у депресију, таман те је похвалила пре неко време и почела да полаже наде у тебе, а гле сад :mrgreen: .

Бранка, зар ћеш само да стојиш поред и гледаш како ови тако против руса? Па за шта си се ти борила све ово време, гле сад ови како нагрдише наше русе. Па зар су они (руси) стварно најгори? Из ових прича, ја ћу почети да мислим свашта о њима.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 11.9.2011. 21:55

Али... Опет не дам на Русе! По истој аналогији по којој не дам ни на Србе. Ако је српска власт (или руска; свеједно) погана, не значи да су и сви Срби. У то сам се не једном уверио. Исто важи и за Русе.
Уосталом, не рече ти нама ништа о Миловим узданицама лепшег пола... Јесу ли боље од Рускиња?

Иди Амин ::E Трећи, Трећи, сад кад те види Бранка има да падне у депресију
Неће... Само да се она докопа Путина; има да га зграби за гушу и дрмуса док не повуче одликовање дато Месићу. Видећеш; знам ја Бранку...
Последњи пут изменио Трећи дана 11.9.2011. 21:59, измењено укупно 1 пут.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Kraljević Marko
Националиста
Националиста

Порука: 464
Приступио: јан 2010

Порука Kraljević Marko 11.9.2011. 21:55

BARABA-IT ::Nemaju veze Rusi nisu cim... srpski mentalitet ne moze da svati da svako danas gleda svoj interes. U to vreme je trebalo ponuditi Rusima koju miliardu dolara pa da vidis na cijoj bi strani bili :D

I Šešelj je rekao da bi se trebali ugledati u Hrvate koji gledaju samo svoje uske sebične interese,a ne opšte i sad bi uzgred budi rečeno bili najsretniji da postoji Jugoslavija da bi nas Srbe optužili za svoje grehe:sebičnosti,krađe,nemorala i hipokrizije.

Ne može se i ne smije uspoređivati mala i slaba Srbija sa jakom i moćnom Rusijom,mi smo energiju i vreme izgubili na ratove sa iskompleksiranom i ljubomornom braćom kako 1941 tako i 1991 i sa zapadom,dok su oni energiju i vreme 1991 izgubili na votku i na akumulaciju kapitala.

Rusi kao jača i brojnija braća imaju dužnost i moralnu obvezu da pomažu mlađeg i slabijeg od sebe,nas Srbe,ko što istu obvezu imaju npr.Srbi prema Slovencima,Rusi svoju zadaću nisu ispunili,Srbi jesu.

Kao što rekoh,Rusi su na nas ljubomorni jer smo mi Srbi nebeski izabrani Božji narod,a ne oni. :lol:
Ne hodaj ispred mene možda neću slediti.

Ne hodaj iza mene možda neću voditi.

Hodaj pokraj mene i samo budi mi prijatelj.
Аватар
Sudajev
Националиста
Националиста

Порука: 348
Приступио: апр 2011
Место: Бања Лука

Порука Sudajev 11.9.2011. 21:57

Саша72 ::Pa ni vecina Africkih zemalja nisu priznali Kosovo iako su siromasne a imali su ogroman pritisak od natovskih zveri. Dok kreml iako supersila sa vetom je toliko puta izdala Srbe i jasno se pokazala kao foliranti.

Хоћеш знати зашто већина афричких земаља није признала Косово?

Пакистан није у Африци, али говори отворено.

In April 2011, the Pakistani Foreign Office stated that "Islamabad is willing to recognise the Kosovo Republic, Pakistan is being pressed by several Muslim states and the United States to recognise the republic. Also, the people of Kosovo, whom it had been supporting in their freedom struggle against Serbian occupation, are also eagerly awaiting recognition by Pakistan, but the situation in Balochistan does not allow us to do so... We are sorry we can't do so, Pakistan finds it impossible to translate its desire into a reality."

Чисти сопствени интерес. Пакистанцима су косовски шипци чак дражи од нас, али не могу признати Косово јер би Балочистан тражио независност.
Тако ти је и са другим државама које имају своје проблематичне регије.
Morski_orao
Млади националиста
Млади националиста

Порука Morski_orao 11.9.2011. 22:13

Трећи ::Али... Опет не дам на Русе! По истој аналогији по којој не дам ни на Србе. Ако је српска власт (или руска; свеједно) погана, не значи да су и сви Срби. У то сам се не једном уверио. Исто важи и за Русе.
Уосталом, не рече ти нама ништа о Миловим узданицама лепшег пола... Јесу ли боље од Рускиња?

Иди Амин ::E Трећи, Трећи, сад кад те види Бранка има да падне у депресију
Неће... Само да се она докопа Путина; има да га зграби за гушу и дрмуса док не повуче одликовање дато Месићу. Видећеш; знам ја Бранку...

Ко ће се поредит са Рускињама јес луд? Па оне су надалеко чувене у свим љтовалиштима свијета :lol:

Да је Путин маркетиншки трик запада нијесам чуо од Срба него од Руса. Искрено нијесам хтио да им вјерујем јер сам мислио да лажу руске жуте пичке...али испаде по сред тога. Кажу двојица људи који ће распарачати Русију су Путин и Медведев који уживају огромно повјерење САД и постављени су са тим циљем...да отворе врата за продор на исток.
triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1652

Русија је била на страни Хрватске

Порука triatlon 11.9.2011. 22:43

Купио је Туђман, вероватно јефтино, тадашњег руског амбасадора у Загребу. То није било пресудно али је вероватно било корисно.
Morski_orao
Млади националиста
Млади националиста

Порука Morski_orao 11.9.2011. 23:18

triatlon ::Купио је Туђман, вероватно јефтино, тадашњег руског амбасадора у Загребу. То није било пресудно али је вероватно било корисно.

Купио је он много више од амбасадора. Масу спискова и докумената је нестало са Гојком Шушаком када је смјењен посебно о куповини руског наоружања, дум-дум метака, ракета али и руских пилота и њихових услуга.

Да није Месић купио Путина кад му уручи ону медаљу?
Недићевац
Националиста
Националиста

Порука: 295
Приступио: феб 2011

Порука Недићевац 12.9.2011. 10:31

Ово су глупости,пар плаћеника "Руса" и нешто католичких Украјинаца је ратовало за усташе,али је 1000 руских добровољаца ратовало за нас.

Morski_orao
Млади националиста
Млади националиста

Порука Morski_orao 12.9.2011. 11:47

Недићевац ::Ово су глупости,пар плаћеника "Руса" и нешто католичких Украјинаца је ратовало за усташе,али је 1000 руских добровољаца ратовало за нас.

За Србе су ратовали Козаци...који су као и четници настрадали од совјетске власти која је и данас на челу Русије само мало закамуфлирана за навне попут Бранке и осталих.. За Хрватску је ратовала нова руска дипломатија Русије. Биланс рата је стога и познат.

Погледај заставу на почетку овог спота који си линковао као и заставу коју држи један од козака у споту и ако ишта имаш у глави схватићеш да између руске државе и ових добровољаца из Русије али и Украјине нема никакве везе.

У исто вријеме док Козаци крваре за православље Русија одликује двојицу усташа, Туђмана и Стипа Месића чији је стриц био командант усташке вражије дивизије под Стаљинградом.

Такође би требао да знаш да је већина Козака ратовала и против Совјетије у другом свјетском рату. Ови добровољци у РС су већином били њихови потомци. Сретао сам се са њима на ратишту и разговарао о томе.

Лили Марлен на руском у узвођењу Олге Чекове

http://youtu.be/OkzoBY2FZmo
Аватар
SORCERER
Војвода
Војвода

Порука: 1096
Приступио: нов 2008

Порука SORCERER 12.9.2011. 13:00

Lili Marleen је --- ЉУБАВНА песма --- ПРВИ ПУТ пуштена из .. БЕОГРАДА !

1941 - Soldatensender Belgrad !

Песма је настала по идеји поеме ,, Das Lied eines jungen Soldaten auf der Wacht ,, - ,, Песма младог војника на стражи ,, ...
Потом је снимљена као песма у препеву Norbert Schultze_а ,, Das Mädchen unter der Laterne Слика ,, - ,, Девојка под светиљком ,, а од стране Liese-Lotte Helene Berta Bunnenberg Слика

Песма која је била популарна НА СВЕ СТРАНЕ !

Обзиром да су је и Англо - Америчке трупе ВРЛО РАДО слушале БРЗО је доживела препев на Енглески , prepev Tommy Connor_а а певана од стране ОФИЦИЈЕЛНЕ ЗАБАВЉAЧИЦЕ Британских трупа

Anne Shelton

Сама Liese-Lotte aka Lale Andersen не да није имала вајде од свог хита већ .... То ни непријатељу не би пожелео :roll: ...

Снимљен је и филм о томе http://www.imdb.com/title/tt0082661/ , који пуно тога казује ...

Посебно ме је насмејао пасаж из филма ....

... ,, Изволите сести Госпођице ? ...

- Andersen ... Lale ...

- Занимало ме је ... Песма , коју изводите је напросто ... Дивна !

- Друго .. Ваш акценат ... Ви сте Немица ? !

- Да , Немица сам ...

- Па шта онда радите у Schauspielhaus у Zürich_у ? ! Знате провинција , какава је Zürich уме бити препуна шљама : - Јевреја , цигана , педера , социјалдемократа , интелектаулаца ......
Зашто не дођете у Berlin да певате јер управо отварамо Kabarett der Komiker ,,
...... Изрече то све Мајор Abwehr_а у једном даху :lol: ....

Нисам знао да су је и Руси препевали ? !

Аватар
Mina
Националиста
Националиста

Порука: 336
Приступио: окт 2009

Порука Mina 12.9.2011. 23:48

Tačno je da je Rusija glasala za sankcije Srbima početkom 90-tih,
ali nemojte preterivati.

Nisu oni bili protiv svih Srba i sa hrvatske strane, već za princip.
Tad su Srbi označeni kao osvajači republika, koje su imale pravo na Ustav iz 1974 godine,
pa je po pravnom zakonu vojska JNA bila agresor.

Rusi su jednostavno tada morali zbog pravnog zakona da budu protiv Srba.

Međutim stvar je drugačija danas.
Danas je na kosovskoj temi, pravo na strani Srba jer od nas jedna teritorija želi da se otcepi nelegalno.
Rusija opet brani pravo i princip, a ne neki određen narod.

Iz istog razloga ne podržava ni otcepljenje Republike Srpske jer ne može se
biti i za jare i za pare.

Rusija je za princip ne menjanja granica kakve su sad i za to će biti ako ne uvek,
a ono bar dok sve dok zapad u UN ne popusti oko Abhazije i Osetije.
Svako ima pravo da gleda svoje interese, pa tako i Rusija.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију