srpskinacionalisti.com

Evropa Masoni i Totalitarizam

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука: 2000
Приступио: авг 2008

Порука SlobodnaKrajina 1.7.2009. 18:48

http://www.youtube.com/watch?v=mIHHUInlQYE

Dobra reklama za "evropsku" Srbiju!
Последњи пут изменио SlobodnaKrajina дана 2.7.2009. 11:14, измењено укупно 1 пут.
четник-срс
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 855
Приступио: сеп 2008

Re: Evropa Masoni i Totalitarizam

Порука четник-срс 2.7.2009. 0:05

Слободна свака част за овај видео клип,ово би требало да погледају они што овде држе срп и чекић и величају Стаљина,Тита....
Да виде како комунисти у Русији руше стару Руску цркву и уништавају све
И да виде какве су логоре комунисти имали за Русе,55 милиона Руса су комунисти убили за време њихове тираније
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука SlobodnaKrajina 2.7.2009. 11:16

Чудно да има људи који носе такве симболе!
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1048
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 4.7.2009. 18:23

Добро је, само не ваља што је на усташком писму и што има много граматичких и правописних грешака! То кад види неко, стварно оставља лош утисак... :( Причамо против глобализма, комунизма и унитаризма а пишемо писмом које нам је наметнуто за време комунизма и које је измишљено ради потреба хрвата у измишљању свог вештачког језика и нације! :( Немој више, молим те! Наш народ је због ћирилице бацан у јаме и клан и никад није хтео да је се одрекне јер је то писмо које користимо већ 7000 година а сад неки "Srbi" пишу тим огавним писмом само зато што их мрзи да подесе пар ствари на рачунару. Након тих подешавања само стиснеш Алт+Шифт и пишеш српском ћирилицом. Зар је то толико тешко? :cry:

А ево једне паметне ствари на ову тему:
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
срећкица
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 771
Приступио: јун 2009
Место: тамо где Љубав станује

Порука срећкица 5.7.2009. 18:03

Постоји милион ситница које у тој јевРоБској унији не функционишу и које су праве одлике тоталитаризма, а које се нама овде од стране "наше" власти прећуткују.
Првенствено због тих ситница (које живот значе), одричем се такве јевРоБске уније!
Јесам за Европу, али не и за јевРоБску унију! :wink:
Пази шта желиш, може ти се остварити.
Пази шта желиш, можеш зажалити.

Стојте, дакле, у слободи којом нас Христос ослободи,
и не дајте се опет у јарам ропства ухватити

(посланица Галатима, гл.5, стих 1)
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 6.7.2009. 0:28

срећкица ::Постоји милион ситница које у тој јевРоБској унији не функционишу и које су праве одлике тоталитаризма, а које се нама овде од стране "наше" власти прећуткују

Не прећуткују се; него нам то (ропство) представљају као ИДЕАЛ СЛОБОДНОГ СВЕТА.
И сад... О каквој ли се то „памети“ ради, кад неко поверује у то?? А има их...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5884
Приступио: мај 2004

Порука Горан 6.7.2009. 0:38

четник-срс ::Да виде како комунисти у Русији руше стару Руску цркву и уништавају све

Једно се добро мора признати руским комунистима, задржали су ћирилицу!
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука SlobodnaKrajina 6.7.2009. 10:10

Боки_СРС ::

Добро је, само не ваља што је на усташком писму и што има много граматичких и правописних грешака!

Па латиница је једно писмо као што је и ћирилица..
Не можеш рећи да је текст неисправно формулисан само зато што је написан на латиници?

Ако има других грешака осим чињенице да је кориштена латиница, онда би ја волио знати које су то грешке? Дали можеш дати примјер или је само латиница у питању?
Аватар
стаљин
Војвода
Војвода

Порука: 1925
Приступио: феб 2008

Порука стаљин 6.7.2009. 11:57

Слободна свака част за овај видео клип,ово би требало да погледају они што овде држе срп и чекић и величају Стаљина,Тита....
Да виде како комунисти у Русији руше стару Руску цркву и уништавају све
И да виде какве су логоре комунисти имали за Русе,55 милиона Руса су комунисти убили за време њихове тираније

ГОВОР ЊЕГОВОГ ПРЕОСВЕШТЕНСТВА ПАТРИЈАРХА МОСКОВСКОГ И СВЕ РУСИЈЕ АЛЕКСЕЈА НА ПАРАСТОСУ Ј.В.СТАЉИНУ, ИЗРЕЧЕНА У ПАТРИЈАРШИЈСКОМ САБОРУ НА ДАН ЊЕГОВЕ САХРАНЕ

Великог вође нашег народа Ј.В.Стаљина више нема. Нестала је велика сила, морална,друштвена: сила у којој је наш народ осећао сопствену моћ, којом је он руководио својим стваралачким трудом и подухватима, које је ободравао током многих година. Нема области у коју не би проникао његов дубоки поглед великог вође. Научници су се зачуђивали његовој дубокој научној обавештености о најразноврснијим областима, његовим генијалним научним уопштавањима; војници- његовом војном генију; људи најразличитијих делатности, примали су од њега моћну подршку и драгоцена упутства. Као генијални човек, у сваком поступку откривао је нешто невидљиво и недоступно за обичан ум.
О његовим напорима и подвизима за време Великог Отаџбинског рата, о његовом генијалном руковођењу војним дејствима, подаривши нам победу над моћним непријатељем и уопште над фашизмом; о његовим неизмерним, свакодневним напорима у руковођењу државним пословима - опширно и убедљиво су причали у штампи, и посебно при последњем опроштају данас, на дан његове сахране, његови најближи сарадници. Његово име, као поборника мира у целом свету и његова славна дела, живеће вековима.
Ми овде,окупивши се да се помолимо за њега, не можемо а да не поменемо његов благонаклон и учестао однос према црквеним потребама. Ни једно питање по ком смо му се обратили, није било одбачено, удовољавао је свим нашим захтевима. Много доброг и корисног, захваљујући његовом ауторитету, учињено је за нашу цркву, од стране наше Владе.
Успомена на њега за нас је незаборавна и Руска Православна Црква, оплакује његов одлазак од нас, испраћа га на последњи пут, живом молитвом.
У овим тужним за нас данима, са свих страна наше отаџбине,архијереја, духовника, верујућих, и из иностранства од поглавара цркава, како православних и других, добијам много телеграма, о молитвамаза њега и изражава нам се саучешће за овај наш тужни губитак.
Молили смо се за њега кад смо сазнали о његовој болести. И сада када њега нема, молимо се за мир његовој бесмртној души.
Молитва препуна хришћанске њубави, долази до Бога. Верујемо да ће наша молитва покојнику бити прихваћена од Бога. А нашем многовољеном и незаборавном Јосифу Висарионовичу ми молитвено, с дубоком, живом љубављу, проглашавамо вечну успомену (славу).
НЕ АТАКУЮТ СЕРБИЮ ИЗ-ЗА МИЛОШЕВИЧА,НО АТАКУЮТ МИЛОШЕВИЧА ИЗ-ЗА СЕРБИИ!!!

Хтео бих да подигнем чашу у здравље нашега совјетског народа, а пре свега руског народа. Пијем пре свега у здравље руског народа, зато што је он најистакнутија нација од свих нација које улазе у састав СССР. Дижем ову чашу у здравље рускога народа, не само зато што је он руководећи народ, већ и зато што он има бистар ум, чврст карактер и стрпљење.
Нека је хвала њему, рускоме народу! У здравље рускога народа! Стаљин
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 6.7.2009. 13:13

SlobodnaKrajina ::Ако има других грешака осим чињенице да је кориштена латиница, онда би ја волио знати које су то грешке? Дали можеш дати примјер или је само латиница у питању?

*коришћена (корист+јен>корисћен (јотовање)>коришћен (једначење сугласника по месту творбе))
*бих (само за 1. лице једнине аориста; на основу би додаје се х)
*да ли (упитне речце да и ли; уколико се напише (неисправно) спојено "дали" може да се тумачи и као м.р. једнине радног глаголског придева глагола дати нпр: они су дали; исправна реченица: Да ли су они то теби дали?)

Е сад, има, поред Uсташког писма, још милион разних граматичких и правописних грешака и ја имам воље да ти их предочим све до једне уколико хоћеш да исправиш цео клип и напишеш га граматички и правописно тачно и на једином српском писму, ћирилици. Уколико не, онда нема сврхе да се малтретирам.

Све ти ово причам јер је веома ружно кад овакав клип види неко са стране и каже "види он мене учи нечему, патриотизму итд. а пише усташким писмом (које су нам наметнули комунисти) а не писмом које ми користимо већ 7 000 година и хоће нешто да објасни а неписмен је тотално!"
:cry:
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука SlobodnaKrajina 6.7.2009. 19:54

Брате Боки_СРС

Па није свак овдје школован у Србији..
Прихваћам ти понуду и написаћу филм у ћирилићи.
Али молим те објасни ми које су то грешке?

Извини ја нисам школован у Србији тако да не знам граматику...
Ако желиш да би помогнеш ја бих ти био захвалан и наравно да ћу да напишем то све у ћирилици!

Унапријед хвала!
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 7.7.2009. 0:40

СлободнаКрајина ::Извини ја нисам школован у Србији тако да не знам граматику...
Ако желиш да би помогнеш ја бих ти био захвалан и наравно да ћу да напишем то све у ћирилици

Ма шта се извињаваш!? Многи су школовани у Србији па су много неписменији од тебе, али ја сам срећом скоро завршио Основну школу па ми је свеже знање. :D Битно је да ти имаш воље да све то исправиш и да се учиш на грешкама. :)

Грешке:
1. (и најбитнија) писано је латиницом, треба ћирилицом (то сам образложио једно милион пута па и у мом предпрошлом посту на ову тему)
2. у Себиру треба у Сибиру (словна грешка)
3. Анте Павелиц треба Анте Павелић (словна грешка, ошишана латиница)
4. њемацким треба њемачким (словна грешка, ошишана латиница)
5. оруждјем треба оружјем (словна грешка)
6. Срби И Руси треба Срби и Руси (везник не треба да буде великим словом)
7. љевог И десног треба љевог и десног (везник не треба да буде великим словом)
8. измедју треба између (ђ постоји и у српској ћирилици и у усташкој латиници тако да је ово словна грешка)
9. 1917 треба 1917. (иза редног броја иде тачка)
10. "pravoslavlje" мора Православље (велико почетно слово због изузетног поштовања као и код речи Бог)
11. цркву од спаситеља Христоса треба Цркву спаситеља Христоса (или Христоса спаситеља) (Црква се пише великим почетним словом јер је прво слово назива институције)
12. Цар треба цар (титула иде малим словом)
13. отцу треба оцу (гласовна промена губљење сугласника; отац+у>отацу (непостојано А)>отцу (губљење сугласника)>оцу
14. скраћенице УССР и УСА нису такве на српском већ СССР и САД
15. Америчке треба америчке (јер није властита именица већ присвојни придев)
16. вјеруј те мени треба вјерујте мени ("вјерујте" је глагол у императиву (3. лице једнине) а као "вјеруј те", "вјеруј" је 1. лице једнине а "те" нема никакво значење)

*Посебно компјутерско правило је да се после сваког интерпункцијског знака ставља размак. Дакле, после тачке, упитника, узвичника, две тачке, три тачке итд. Кад се такви знаци нађу један до другог, између њих се не ставља размак. Испред знака узвика и знака питања се не ставља размак, али зато исред отворене заграде и испред отворених наводника да.

Можеш ли ми само рећи у ком програму радиш те клипове? И да... Кад исправиш све ово, избаци нам линк! :mrgreen:
Аватар
Satriani
Националиста
Националиста

Порука: 433
Приступио: мар 2006

Порука Satriani 7.7.2009. 2:16

Западна мисao о демократији, гола истина сатанске идеологије. Ако би неко превео на ћирилицу, било би добро. Подебљано и обојено је моје, у суштини цели чланак је коц у ђавоље срце.

Unspeakable Foolishness Called “Democracy”

Democracy in the widest sense of the word includes any system of government by which the people decide things. A republic is simply indirect democracy. The result of making it indirect is to slightly slow the degradation inherent in the choice to let every citizen — or “stakeholder” — have a voice, and creates a much larger and more persistent ruling class separate from the people.

The very act of pretending the people have an interest and stake in things means the primary form of criminal behavior will be based on deception. While tyrants may use deception to delay negative reaction until after the thing is done, the fundamental nature of democratic assumptions will guarantee deception from start to finish. The notion there is something sacred in the will of the people assumes a level of character in government people which simply does not exist. That we do have a few now and then makes them exceptional, noteworthy. Power and wealth are two edges of the same sword of oppression, and once a man gets hold of the handle, it’s more intoxicating than any drug.

History offers too many consistent examples to refute this. History shows there is no advantage to placing any power in the hands of the governed, because they will inevitably hand it over for all the wrong reasons to all the wrong people. It is an utterly silly basis for deciding anything which matters. All it does is beg for someone to become proficient at manipulating the masses. In our current condition in the West, we have been shaped over several generations to be particularly easy to manipulate. The difference between what we now have and the old “divine right of kings” is a greater share of society is dishonest by necessity.

Thus, to tinge the notion of “consent of the governed” with some mystical holiness is a lie in itself. It guarantees deception will be the fundamental essence of the entire society. Not the sort of “mind your own business” privacy of civility, but this is the outright denial of justly informed decision making. It has never been otherwise in human history. All that pretty talk about earning respect is just noise. The only way anyone can justly hold your respect is when you see their actions first hand, and the results of those actions. When that person can go away, out of your sight, and return with the bacon, you have no way of knowing if it’s even bacon. You have to be there for the slaughtering of the hog, the butchering, and help guard the smokehouse door as a member of a close community. Otherwise, you have no business trusting them, as they go away to become part of another community, one fundamentally based on serving self.

The biblical standard remains: No one has any business under God’s Heaven of governing you unless they are related by marriage or blood. Government is family, and family is government. Any other system is damned. What appears to the Western mind as the random results of birthright is actually protected and guided by God when Noah’s Laws are observed. That does not remove evil patriarchs, but limits the harm they do. Instead, we have the modern world which dissolves households and follows the enticing piping of Satan.
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука SlobodnaKrajina 7.7.2009. 9:55

Боки_СРС ::Посебно компјутерско правило је да се после сваког интерпункцијског знака ставља размак. Дакле, после тачке, упитника, узвичника, две тачке, три тачке итд. Кад се такви знаци нађу један до другог, између њих се не ставља размак. Испред знака узвика и знака питања се не ставља размак, али зато исред отворене заграде и испред отворених наводника да.

Можеш ли ми само рећи у ком програму радиш те клипове? И да... Кад исправиш све ово, избаци нам линк! :mrgreen:

Много хвала брате. Сада су ми неке ствари много јасније! Те граматичке савјете ми много значе!
Требате браћо нас Србе који живимо ван Србије мало описменити! Нису сви неписмени али ја сам нажалост српски научио овако на дивљи начин!

Ја користим програм ''windows media player'' za video snimke а за слике користим ''fireworks''.
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 6702
Приступио: мар 2003
Место: Холандија

Порука LiJA 27.9.2009. 7:25

Poslanici osnovali grupu prijateljstva sa kontroverznom organizacijom iz Rima
Malteški red u Skupštini!
Sreda - 23.09.2009
Poslanici Skupštine Srbije ove godine prvi put su formirali grupu prijateljstva sa „Malteškim redom“, kontroverznom organizacijom o kojoj se vrlo malo zna u široj javnosti, a koja se često dovodi u vezu sa masonima.

Zanimljivo je da je predsednik grupe prijateljstva poslanik LDP-a Nenad Prokić, čija je fotografija sa masonskim obeležjima pre nekoliko godina objavljena u novinama, a da većina od 22 poslanika, koji su članovi ove grupe, ne znaju šta gotovo ništa o „Malteškom redu“!
Prokićev telefon juče nije bio dostupan, a njegove kolege nisu znale čak ni kojim aktivnostima bi trebalo da se bavi grupa prijateljstva sa „Malteškim redom“.
Poslanik DS-a Gorica Mojović priznaje u izjavi za „Alo!“ da ne zna čime se bavi „Malteški red“.

- Koleginice su me nagovorile da se učlanim, jer sam bila član samo jedne grupe prijateljstva. Tek treba da vidim o čemu se tu radi. Računam da to nije nešto iz čega ne mogu da istupim ako mi se ne svidi, pa nismo se verili! Nije to neka sekta ili škola - smatra Mojovićeva.
Na pitanje da li je čula za vezu između masona i „Malteškog reda“, Mojovićeva kaže da su „to sve spekulacije i da joj je to već postalo smešno“. I šef poslaničke grupe manjina Balint Pastor kaže da se učlanio iz radoznalosti, ali da „ponešto zna“ o „Malteškom redu“.
- Čuo sam da se „Malteški red“ dovodi u vezu sa masonima, ali ne znam da li je to tačno. Moj motiv da se učlanim je to što se ne radi o državi, već organizaciji. Još nismo imali sastanak grupe i baš me zanima kako će se odvijati rad - poručuje Pastor.
Jelena Trivan iz DS-a kaže da bi joj mnogo smetalo kada bi znala da „Malteški red“ ima veze sa masonima.
- Nisam za to čula, ali smetalo bi mi! Moj motiv da se učlanim bio je da saznam nešto o oblicima saradnje sa organizacijom koja nije država, ali je subjekt međunarodnog prava. „Malteški red“ bavi se humanitarnim i socijalnim poslovima i moja ideja je da vidim na koji način oni mogu da nam pomognu - objašnjava Trivanova.
Poslanik SRS-a Zoran Krasić kaže da grupa prijateljstva sa „Malteškim redom“ u Skupštini ne bi smela da postoji, jer ne ispunjava uslove.
- Koliko ja znam, ovakva saradnja moguća je samo sa parlamentima, a „Malteški red“ nije država i nema parlament - smatra Krasić.

Zagorac: Vitezovi „Malteškog reda“ su uglavnom katolici

Mason Dragutin Zagorac, veliki komander Velike ujedinjene lože Srbije, tvrdi da ne treba izjednačavati masone i „Malteški red“.
- Vitezovi „Malteškog reda“ su katolici, mada u poslednjih nekoliko godina čujem da su se pojavili i u okviru pravoslavne vere. Masonerija, sa druge strane, nije vezana za veroispovest niti politiku. Braća (masoni, op. a. ) su ljudi na dobrom glasu koji na teritoriji gde žive omogućavaju boljitak u nauci, tehnologiji, umetnosti - objašnjava on.

Ko su vitezovi i gospe „Malteškog reda“

Ova katolička organizacija, osnovana pre 1050. godine u Jerusalimu, prihvaćena je kao subjekt međunarodnog prava, mada od „teritorije“ poseduje svega dve vile u Rimu. Uticaj koji uživa daleko je veći, a red ima diplomatske odnose sa 96 zemalja i ima stalne misije u UN-u i njegovim specijalnim agencijama i delegacije u internacionalnim organizacijama. „Malteški red“ aktivan je u oblastima medicinske i društvene nege i humanitarne pomoći u više od 120 zemalja.
Misija „Malteškog reda“ je sumirana u motu „Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum“ - odbrana vere i pomoć onima koji pate.
Red je sačinjen od više od 12.500 vitezova i gospi, prisutan je u 54 zemlje. Ima šest velikih zajednica vitezova, pet zajednica vitezova i 47 nacionalnih asocijacija.

Poznatiji članovi

1. Nenad Prokić (LDP)
2. Aleksandra Ilić (NS)
3. Balint Pastor (SVM)
4. Gordana Čomić (DS)
5. Gorica Mojović (DS)
6. Ivan Andrić (LDP)
7. Jelena Trivan (DS)
U katoličkoj crkvi Srca Isusovog u Zagrebu 28-12-2010 je služena misa zadušnica
za ustaškog poglavnika Antu Pavelića, uz pominjanje zločinca Jure Francetića,
komandanta nekadašnje ustaške "Crne legije".

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*
sto je službeno dokumentovana 1998. godine u izveštaju Stejt departmenta !!!

Patrijarh SPC poziva Papu u bratsku posetu
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 69 гостију