srpskinacionalisti.com

Severna Koreja

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5881
Приступио: мај 2004

Re: Severna Koreja

Порука Горан 4.6.2009. 16:05

gorskivuk ::Ја лично, немам никаквих проблема са сјеверно корејским комунизмом, и више ми је као такав прихватљив у односу на америчку репресивну "демократију", поготово наспрам малих народа, јер корејанци нису никад упутили неку пријетњу или ултиматум нама Србима, али не бих волио да неки наш ким ил борис или ким ил додик, покуша копирати сјеверно-корејски непотистички ситем на нашим просторима, е то неби прошло никако, а све су прилике да има индикација да би то као пародију жељели увести наши ки-милови!

Слажем се у потпуности.Кубанци су остали Кубанци, Кинези Кинези, Корејанци Корејанци у комунизму а ми Срби смо постали Југословени, а данас Европејци, а од комунизма настале црногорска, бошњчака, македонска нација.Код њих је комунизам национално обојен, а код нас изразито антисрпски.
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 4.6.2009. 18:38

Сви су остали своји, чак и усташе. направили су нове нације, само су нас Србе преобличавали у југословене, а ми из некаквог братства и јединства продавали смо историју и традицију. Но браварев комунизам се може назвати браваром конуњаризам, јер ниједан комунизам није радио, оно што је ћопавац радио нама.
Gromovnik
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 173
Приступио: апр 2008

Порука Gromovnik 5.6.2009. 14:18

јој северна кореја је** америчке нацисте већ 60 година и сад бум нуклеарне пробе 2006'2009 јој да заплачеш а ми то имали све за а бомбу пре јбн 40 година и ништа војска нам се свела на то ко пре ће добити стан или бољу прекоманду и што најгоре да будемо у саставу викиншког контингенте у ЧАДУ.свака им част купили су једно 500 година мира и просперитета својој нацији.

а добра саопштења руси и кинези дадоше као криво што СК има а бомбу а вамо ма нека ајмо причати са њима ваља се а амери у бунилу лепе им жеље Руци и Кинези желе око СК.ххахахахахахахахха

свак част за Северну Кореју......
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1180
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 7.6.2009. 13:45

Просперитета? Штета што неки који се диве том просперитету не могу да га осете на својој кожи, макар на месец дана.
Од Велике Србије до дај шта даш
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука ЈАРОМИР 7.6.2009. 13:46

Lurking ::Просперитета? Штета што неки који се диве том просперитету не могу да га осете на својој кожи, макар на месец дана.

Добро је жутаћ, иди ти у америку, па осјети амеерички сан, живјећи у картонској страћари.
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука Lurking 7.6.2009. 14:41

Све саме комуњаре, а к'о фол неки националисти. ;)
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 7.6.2009. 14:50

Lurking ::Све саме комуњаре, а к'о фол неки националисти. ;)

а одкад је то анационализам мрзити фашистичку УСА!?
Ја сам као и многи српски националисти, осјетио како пржи америчка "паметна" бомба, амерички томахавк, америчко оружје и оруђе по нашим главама, а ови корејски комунисти ми нису ништа на жао учинили, и зато немам ништа против њих, ни њиховог државног система!
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука ЈАРОМИР 7.6.2009. 14:51

Боље бити и комуниста, него амерички демократа.
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука Lurking 7.6.2009. 15:36

ЈАРОМИР ::

Боље бити и комуниста, него амерички демократа.

Нисам ни сумњао. :)

gorskivuk ::а одкад је то анационализам мрзити фашистичку УСА!?
Ја сам као и многи српски националисти, осјетио како пржи америчка "паметна" бомба, амерички томахавк, америчко оружје и оруђе по нашим главама, а ови корејски комунисти ми нису ништа на жао учинили, и зато немам ништа против њих, ни њиховог државног система!

Моја поента је да то што је неко у сукобу са САД-ом још увек не значи да је аутоматски добар, поштен или било шта слично. :)
Претпостављам да ти је овако нешто познато:

http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=37

То што се дешавало у то време код нас, у С. Кореји се дешава и дан-данас, терор над сопственим народом. И онда после неко пише о "миру и просперитету", "поносу" и шта све не. Ја мислим да је потпуно уврнуто дивити се и аплаудирати тако нечему, али некима то очито не представља никакв проблем. Шта има везе што је тамо настрадало преко милион људи у последњих 15-ак година... битно је да су они против глобализације, НСП и тако то.
Gromovnik
Млади националиста
Млади националиста

Порука Gromovnik 7.6.2009. 19:25

Просперитета? Штета што неки који се диве том просперитету не могу да га осете на својој кожи, макар на месец дана.

Све саме комуњаре, а к'о фол неки националисти.

@lurking
hahahahahaha joj koliko si ogranicen ko terasa, pajseru.
pa sta je spravljanje a bombe ako ne prosp[eritet, sta pravljene raketnih sistema za 4000-5000km a ko ne prosperitet, znas li koji mozak moras biti da to sproveo to u delo, koji instituti,laboratorije,mozgovi to moraju raditi.. sve to da bi se postiglo mora postojati prosperitet u grani drustva zvano obrazovanje...mislim da je to ipak vid prosperiteta u vojnoj nauci al ipak prosperitet( a znamo da sve prakticno odatle sve krece) ja razumem prosperitet i blagostanje (ekonomski) u toj zemlji nije dobro al postoji onako kako su ga oni uredili i ne treba biti cinican povodom toga oni su napravili tip vlasti kojim su postigli da budu sila za veliki broj zemalja sveta a medju njima i za nas u pogledu vojnog razvitka ocuvanja svoje teritotije i sl.
kao komunisitcka zemlja oni su centralizovani, i sve prakticno je pod kontrolom drzave................

a pogledaj obrazovanje tvoje degeneracije grand production,cs,wow leb te je'o pola sveta ne mozete naci na mapi a tek delove srbije,mozga nemate zuti pa koji je prosperitet u zutom sistemu lurking jel to ovo neznanje,mito,i slicno.

vi zuti stvarno kad lupite nesto vi stvarno ga odvalite za 110.

mi ne mozemo napraviti ovo sto ima SK ni za 100 godina jer nemamo mozgova za to (mislim vojno tehnoloski napredak).znash da 1 1 raketni sistem koji imamo je neva koji se nemoze porediti sa SK

za ovaj drugi komment mislim sta reci nemoc tvog polemisanja s kombinacijom gluposti koje iznosis (tamo na temi ekonomija srbije sam ti rekao sve o prosperitetu kroz budzet srbije tvojih kvislinga i gospodara da necemo imati nikakav prosperitet narednih 150 godina kako radimo) je suvisno komentarisati.

ja jesam za tvoju info nacionalista i svojoj sam otadzbini sluzio i sluzicu i o5 a prijateljima moje zemlje zelim prosperitet i mir kao sto je slucaj sa SK koja nikad nece priznati Kosmet nadam se za razliku od tvoje voljene Juzne Koreje marionete USA tvojih velicanstvenih gospodara koji su prvi priznali nasu pokrajinu Kosmet
nadovezacu se na jednog forumasa pre ovog posta idi u ameriku i okusi njihov prosperitet......

Моја поента је да то што је неко у сукобу са САД-ом још увек не значи да је аутоматски добар, поштен или било шта слично

hahahhahahaah ovo je da vristish mislim ti bi hteo kao madlen jugend u moldaviju i ukrajinu da uspostavljas sistem zapadnih vrednosti, i tako u svakoj zemlji za koju smatras da treba nesto menjati..
covece SK je definitivno kupila sebi mir 500 godina a samim tim vreme ce pokazati i verovatno ce prosperirati i u nekoj drugoj sferi drustva sigurno...
navedi zasto je los? po cemu? pa nisu svi ljudi isti, multikulturalnost razlicitih zemalja za koju se zalaze zapad :D je bicete kao mi svi isti i sa nasim vrednostima jel to po tebi dobro ja nemogu biti isti kao crnac u kongu ili kinez u kini nismo istog mentaliteta mislim lupetas na kvadrat, ne shvatam sto je iran los po tebi pa oni su za 30godina postali sila a imaju golu pustinju i jedan resurs naftu, izabrali su sistem sami koji ih je doveo na to mesto danas a njihovi naucnici za ove nase su ajnstajni....ne shvatam uopste poentu tvog posta sta je lose kod tih zemalja to je njihov izbor kako ce da zive verovatno u skladu sa svojim verovanjima u buducnost, prosperitet, istorijsku podlogu religiju mentalitet......prosto objasni sta je tu problem?

2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006
1.3 % 3.7 % 1.2 % 1.8 % 2.2 % 1.0 % 1.6 %
izvor http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view&id=14799&Itemid=393 sa sajta IMF preuzeli i napravili studiju rast bnp SK

То што се дешавало у то време код нас, у С. Кореји се дешава и дан-данас, терор над сопственим народом. И онда после неко пише о "миру и просперитету", "поносу" и шта све не. Ја мислим да је потпуно уврнуто дивити се и аплаудирати тако нечему, али некима то очито не представља никакв проблем. Шта има везе што је тамо настрадало преко милион људи у последњих 15-ак година... битно је да су они против глобализације, НСП и тако то.

nijedna info iz sk nije dostupna svetu oni imaju vrlo ogranicen sistem telekomunikacije pod nadzorom vojnih struktura.tako sve info dobija svet iz prebega disidenata ili pojedinacnih ljudi u JK koji da bi dobili drzav;ljanstva JK pricaju price....jedna napomena IRC (crveni krst) je boravio u SK i nije podneo nijedan izvestaj UN u vezi bilo kakvih podrum zatvora i sl. vec je na sednici SB 2001 USA ceo izvestaj zamenila i ubacila info svojih pretpostavki od strane cia ,jk,jpn-a i slicnih.

za tvoju informacija 1990 SK je imala nekoliko susnih godina,razorne zemljotrese i ekonomsku destabilizaciju usled novih reformi i lose vodjenje administracije i ekonomije u to vreme 1994-1997 oko 300000-800000 SK je umrlo http://www.cnn.com/WORLD/asiapcf/9808/19/nkorea.famine/ hahahah pogledajte zapadnu demokratiju odakle je podatak za wikipediu preuzet br.87 i nema ga al dalje nastavlajju
vecina ljudi je umrla od bolesti a ne zbog izgladjvanjai?!

The deaths were most likely caused by famine-related illnesses such as pneumonia, tuberculosis, and diarrhea rather than starvation.[87]

The Bush Administration took criticism for using "food as a weapon" during talks over the North's nuclear weapons program, but insisted the U.S. Agency for International Development (USAID) criteria were the same for all countries and the situation in North Korea had "improved significantly since its collapse in the mid-1990s." Agricultural production had increased from about 2.7 million metric tons in 1997 to 4.2 million metric tons in 2004.[75]

hmmm........ sta povecali proizvodnju zita nije li ovo tacno??????pogledaj na koji nacin tvoja USA ubija 1 narod

http://www.uriminzokkiri.com/Newspaper/english/2006/2006-04-08-A1.htm

tax free land jos 1974 april 1 kad je zakon stupio na snagu- patronat drzave--citaj pazljivo ovaj link

svo vreme pomoc je uputivana SK zbog zaista teske ekonomske i poljoprivrede situacije u toj zemlji sredinom 90tih, sto je normalno da se posledice osecaju i danas al oni se prema svim statistikama oporavljaju sporo i no ipak treba dosta vremena da prodje da predbrode te teske godine..UNICEF I dalje pomaze deci SK i salje pomoc
http://www.globalpolicy.org/socecon/hunger/relief/2005/0520nkorea.htm cik pronadji ovo na zapadu za ovaj komment(dead link)

Beginning in 1997, the U.S. began shipping food aid to North Korea through the United Nations World Food Programme (WFP) to combat the famine. Shipments peaked in 1999 at nearly 700,000 tons making the U.S. the largest foreign aid donor to the country at the time. Under the Bush Administration, aid was drastically reduced year after year from 350,000 tons in 2001 to 40,000 in 2004.[90]

zbog cega???? prosperiteta u naoruzanju (obrazovanju koje su postigli) na koje ima pravo svaka zemlja na svetu.......

http://en.wikipedia.org/wiki/Ryugyong_Hotel ovo cemo sagraditi kad nam daju lego kockice SK turizam
zar ovo nije prosperitet u gradjevinarstvu? mi bre ni u sfrj nismo imali ovakvu zgradu a kamoli sad kad smo prosperitetni.....

http://en.wikipedia.org/wiki/K%C5%ADmgangsan_Tourist_Region e pogledajte koje turooperater iz koje zemlje

The Pyongyang Metro (MTR)-Construction of the metro network started in 1968- 22 km -

http://en.wikipedia.org/wiki/Pyongyang_Metro e al pazi gde je sve citation needed i izvori za vagone prilikom posete olbrajtove 2000.
e sad kad smo mi sagradili beometro a kad oni zar to nije vid prosperiteta lurking....

ja necu da kazem da tamo nema progona i slicno ali koji je to obim niko ne zna vec se sve pretpostavlja....
nikad nisam tvrdio da oni imaju blagostanje ekonomije, al imaju prosperitet jer sam prosperitet obuhvata mnogo veci pojam od onog sto ti mislis prakticno prosperitet je ono sto smo postigli do dana danasnjeg al teze je to objasniti nekom kome je jedini pojam prosperiteta novac
ja iako ne volim USA necu reci nesto sto nije tacno oko njenog prosperiteta i uspeha ali postavlja se pitanje kako su ga postigli klasicnim neokolonijalistickim poduhvatima u 20.veku i tako se odrazavaju... a pored svega sto ima ta zemlja je i dalje jedina superrazvijena drzava zapada koja nema universal health care kako oni kazu... zar to ne bio prosperitet u pogledu prava gradjana USA lurking i amerike uopste, da li se stvarno postojanje prava na antiprirodnosti (lgtb prava) moze poimati prosperitetetom ili je to nesto drugo
zar proepseritet u usa ne bio skucavanje 31miliona beskucnika... evo nacionalizuju sve hipotekarne kredite i plene kuce pa zasto sad kao humano drustvo kakvim se prave ne udele mnogim svojim sugradjanima a medju njima je veliki broj veterana koji nemaju krov nad glavom...mislim ne zalim ja njih posebno jer koliko su patnje naneli svetu ovo je mala stvar sta bi trebalo da im se desi
zato nemoj cinicno govoriti o necemu sto neznas informisi se prvo pokusaj sagledati sve aspekte drustvenog dostignuca i poglede pa uz info koje imas izneti sud a ne sabanski kako svi tupe tako je pa zar mi nismo bili u slicnoj situaciji 90tih svi su govorili srbija rupa bez dna srbi ovo srbi ono i sl. zar prihvatas takvo vidjenje stvari lurking....ja ne.

ps izvinite zbog latinice
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука Lurking 7.6.2009. 23:27

Хехе... немој се узбуђивати толико. ;) И немој расправљати о нечему о чему ништа не знаш. :) Кад помињеш образовање - иди пронађи колико факултета постоји у С. Кореји.
Само ово што си цитирао показује колико ништа не схваташ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ryugyong_Hotel ovo cemo sagraditi kad nam daju lego kockice SK turizam
zar ovo nije prosperitet u gradjevinarstvu? mi bre ni u sfrj nismo imali ovakvu zgradu a kamoli sad kad smo prosperitetni.

Просперитет у грађевинарству? :lol: То је хотел у који је улупано страховито много пара и који никада није прорадио, типична комунистичка мегаломанска грађевина, завршена до пола и то ти зовеш просперитетом? Куку, :mrgreen:
Поновићу само да ми је жао што не можеш да осетиш просепритет на својој кожи макар месец дана... мењао би све бомбе за кило 'леба.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 8.6.2009. 2:01

Lurking ::Хехе... немој се узбуђивати толико. ;) И немој расправљати о нечему о чему ништа не знаш. :) Кад помињеш образовање - иди пронађи колико факултета постоји у С. Кореји.

Па ко им је онда направио атомску бомбу? Камионџије са пајсерима?? :?
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Gromovnik
Млади националиста
Млади националиста

Порука Gromovnik 8.6.2009. 9:57

Хехе... немој се узбуђивати толико. ;) И немој расправљати о нечему о чему ништа не знаш. :)

kakvo uzbudjivanje indijancu.vidim ja koliko si snishihodljiv prema bilo cemu sto se postize u zemljama koje nisu po tvojoj volji. post si isprekako bez razloga jer sam izneo tacne podatke zalosno je kako mlad covek kao ti moze tako biti maliciozan prema stvarima i nacijama koje se neuklapaju u tvoj pogled u svetu.poentu nisi shvatio necu ti je ni objsnjavati nemam sagovornika vec duduka koji misli da nesto zna......

Кад помињеш образовање - иди пронађи колико факултета постоји у С. Кореји.

pa iznesi podatak koliko ih ima ti se kacis na ovaj forum i pokusavas biti pametan............
i da ih ima 4 zna li sta su oni postigli u nuklearnim naukama ili nauci uopste za razliku od nas lurking.... zar to nije prosperitet???
joj aj sjasi sa foruma majke ti....

Само ово што си цитирао показује колико ништа не схваташ:Просперитет у грађевинарству? :lol: То је хотел у који је улупано страховито много пара и који никада није прорадио, типична комунистичка мегаломанска грађевина, завршена до пола и то ти зовеш просперитетом? Куку, :mrgreen:

zgrada je plnirana da se izgradi do 2012, investicije nisu samo SK vec novca ima iz inostranstva.....
pa kad zavrse zar to nije prosperitet mislim sta je ????
pa mi gradimo prokop 1000 godina i nismo odmakli od prvog sprata ovima bar im ostao entrijer mislim cudno vezes stvari u celinu lurking.... zar nismo gradnjom bgdmetroa rekli da je to velika mogucnosti prosperiteta grada beograda sta je smesno ako nesto vanserijski izgradi zar to nije dokaz da su za to sposobni?
zasto si cinican oni su hteli da izgrade i izgradice..... sto mi ne izgradimo nesto tako ili slicno ,a da cekamo da se delta smiluje....pa kakav je prosperitet u gradnji u srbiji lurking sta bi sa autoputem zar to nije projekat dovoljno jasan da shvatis da omogucava prosperitet celoj drzavi......no jbg vi ste hteli da kraduckate nesto vam oko racuna nije htelo da se poklopi... i sta sad nemamo autoput.....joj ili evo sad djilas gradi most preko save i jasno kaze da je to propsperitet za grad beograd i ja se slazem tu sa njim sta je tu sad smesno lurking a most treba da izgleda stvarno lepo i ja sad po tvojoj logici treba da kazem da to nije srpski prosperite u gradjivinarstvu kad (ako) se izgradi ili 1000 slicnih stvari...glavni problem je kod tebee sto ni neshvatas sta znaci prosperitet i to je kljuc.....
zovem prosperitet zato sto svaki arhitekta smatra izgradjenu zgradu prosperitetom za bilo koji grad, nije proradio jer nije zavrsen tek bi trebalo 2012!
koliko si osion da je to neverovatno......

Поновићу само да ми је жао што не можеш да осетиш просепритет на својој кожи макар месец дана... мењао би све бомбе за кило 'леба

ne citas post al zato lupas za 1110. procitaj ponovo ceoo post ,tesko je tebi nesto shvatiti preskaces post nevidjeno zato sto nisi sposoban da artikulises odgovore logicki vec to radish sabanski....

zalosno je koliko vi zuti pokusavate glumiti pamet al ste arhiduduci na kilometre...evo danas ispostavilo se moje pisanije na temi ekonomija ili nesto kuba... oko budzeta srbije pukli na kvartalu u odnosu na 2008 za 17.7 milijardi dinara joj i kakav prosperitet cemo imati.......sad ce tek da se zaduzuju joj pameti gde ode....
ne mogu sve zemlje sveta da se razvijaju uporedo i isto nesto sto je za nas lose za nekoga je u redu,oni koji su bogati kao sto je slucaj za zapadom ne zele da u svetu ima veliki broj prosperitetnih nacija i bogatih takodje i onda sprecavaju njihov razvitak evo primer kube zbog cega embargo 40 godina je na snazi na kubi??? oni i pored toga imaju najbolju preventivnu medicinu na svetu zar to nije dostignuce za tako unesrecenu naciju kao sto su oni znaci uspeli su prosperirati na polju preventivne medicine i tu su prvi i sta sad ja treba da se smejem tome ili pismenosti njihove nacije....neke zemlje postizu prosperitet u manjem broju oblasti drustva al to ne mozes okarakterisati kao sad oni nemaju nikakav prosperitet, vec kao slab prosperitet i to je sasvim normalno konstantovati a ne lupetati kao ti....prosto svako trazi nacin na koji ce prosperirati u odrenoim oblastima u odnosu na druge neko sa vise uspeha (kao zapad ali postavlja se pitanje kako su oni dosli na ovo danas) neko sa manje uspeha zato tu postoje kriterijumi ekonomski koji ocenjuju nivo prosperiteta i drugi koji tu odredjenu naciju rangiraju i evo SK je 75 bila prema UN 1998, a prema2008 CIA 192 od 230 zemalja.jednostavno svako kroji svoju sudbinu al ne treba biti snishodljiv prema nekome zato sto ima manje od tebe novca ili sto je dolazi iz sveta koji mi nerazumemo previse....

Until 1998, the United Nations published HDI and GDP per capita figures for North Korea, which stood at a medium level of human development at 0.766 (ranked 75th) and a GDP per capita of $4,058.[60] The average salary is about $47 per month.[61] Despite chronic economic problems, quality of life is improving and wages are rising.[62]

In 2008, the CIA World Fact Book estimated North Korea's GDP per capita (based on Purchasing Power Parity (PPP)) to be $1,700 (ranked 192 out of 230 countries), a level similar to that of Chad and Cote d'Ivoire.[63] North Korea's economy is completely socialized, which means that food rations, housing, healthcare, and education is offered from the state for free.[64] The payment of taxes has been abolished since April 1, 1974.[65][unreliable source?] North Korea's GDP growth is slow, but somewhat steady, floating around 1-2% per annum.

i ko ovoj zemlji najvise sprecava razvitak upravo oni koji sa najvise busaju o humanosti, pomoci, i slicno... e to je licemerstvo bez granica
a tek izvali GDP rast prethodni post i izvestaj CIA 2008, da li ja sad mogu reci amin CIA podatku ili uzeti sa dozom opreza zbog https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2004rank.html

da li sad ja treba da se smejem srbiji je ispred nas je st.lucia,liban,ekvatorijalna gvineja i td jeli lurking....ili cu reci ok imaju koji resurs slobodne tax zone i prosperirali radi toga i sta sad ajmo svi u smeh....
dalje s tobom nije moguce pricati dosta si ti ogranicen.....

@treci
ne znam marsovci valjda :D
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука Lurking 8.6.2009. 10:50

Трећи ::Па ко им је онда направио атомску бомбу? Камионџије са пајсерима?? :?

С. Кореја је углавном била у одличним односима и са Кином и са Русијом (данас можда не толико као пре)... сабери два и два. :)
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука ЈАРОМИР 8.6.2009. 10:56

Lurking ::
Трећи ::Па ко им је онда направио атомску бомбу? Камионџије са пајсерима?? :?

С. Кореја је углавном била у одличним односима и са Кином и са Русијом (данас можда не толико као пре)... сабери два и два. :)

Фала Богу да су добри са Русијом и Кином, то је само позитивно, а не негативно.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију