srpskinacionalisti.com

Хрватска - смемо ли опростити?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Kaurin
Војвода
Војвода

Порука: 2015
Приступио: јан 2007
Место: Ниш

Порука Kaurin 27.5.2007. 17:23

Мој став није опростити али не заборавити.
Једном смо то урадили, чак се и "побратимили" у братству и јединству и сада жањемо, поред осталог, плодове тог опроста.
Смемо ли допустити још једно опраштање хрватској "браћи"?
По мени, спољнополитички циљ Србије не сме да буде само заокруживање српских земаља у једну државу, већ и санитарна операција уништења држава и других организација насталих на геноциду над Србима.
Поменуо сам Хрватску зато што она у томе предњачи, али се исти принцип може применити и на друге сличне наказне творевине које смисао постојања налазе у уништењу Срба.
Мене би, као човека, било срамота да се, након Јасеновца и најновијих срања изјашњавам као хрват. Да су то Срби учинили - ја би се изјашњавао нпр. марсовцем, али не Србином.
Смемо ли опростити?
Аватар
Четникус!
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 185
Приступио: мај 2007
Место: Срце, а у срцу СРБИЈА!

Re: Хрватска - смемо ли опростити?

Порука Четникус! 27.5.2007. 17:28

Нису сви хрвати правили злочине. Не треба опростити онима који јесу али, такође дати дознања онима који нису правили злочине да то НИСМО заборавили.
Аватар
__Сербон__
Војвода
Војвода

Порука: 6492
Приступио: јун 2005
Место: Требиње, Србија

Порука __Сербон__ 27.5.2007. 17:32

Никада опростити! Први светски рат, други светски рат, грађански рат... па људи докле праштати?? Хрвати су гамад, издајници, и нацистичка багра! То им је природа и никада се несме то заборавити.
ВЛАСТ НАРОДУ ! ..................................... СЛОБОДА СРБИЈИ !

Слика
Ројалиста
Војвода
Војвода

Порука: 2909
Приступио: феб 2006

Порука Ројалиста 27.5.2007. 17:36

Осветићемо сваког Србина, Српкињу, свако Српче, злочин да се никад не заборави.
Последњи пут изменио Ројалиста дана 27.5.2007. 19:54, измењено укупно 3 пута.
Ројалиста
Војвода
Војвода

Порука Ројалиста 27.5.2007. 17:37

Никад се нису покајали за своје злочине, не пада ми на памет да им опростим. Сигуран сам да се никад неће ни покајати.

Част онима добим људима, али тих је заиста у промилима.
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 27.5.2007. 17:38

Коме нико није од родбине није страдао од Хрвата и ко лично није од њих пропатио нема шта да опрашта, а једино они вичу како им „ми“ требамо опростити.

Што се мене тиче, ја им не опраштам ништа. Као прво, треба сами да траже опроштај, а то не чине, а као друго, тај опроштај треба да им дају људи који су од њих пропатили, а они им не опраштају. За мене, који све гледам са стране, Хрвати су крвни непријатељи српског народа и српске државе, и увек ћу их тако (као колектив) посматрати, јер је то истина.

Ја их ценим по ономе како се понашају, шта говоре, какве ставове имају и шта конкретно раде. А ништа од тога ми не даје повода да о њима мислим икако другачије него крајње негативно. Још ћу само додати да откад имам рачунар и везу са интернетом о њима имам вишеструко горе мишљење него што сам икада имао. Изузетака наравно има, и они су увек добродошли. Има поштених и правдољубивих Хрвата по питању српско-хрватске прошлости, чак и такви се могу наћи. Али генерално - најгори могући утисак. Чак и људи који делују ОК док причају о музици, филму, светским дешавањима или стручним темама могу начисто да полуде кад се дотакне питање српско-хрватских односа у ближој и даљој прошлости, а то се најчешће и дешава.
Последњи пут изменио Банат дана 27.5.2007. 17:44, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Српски Радикал
Војвода
Војвода

Порука: 1018
Место: Книн, Србија

Порука Српски Радикал 27.5.2007. 17:40

Све је почело 1941. усташама, касније Јасеновац и етничко чишћење РС. НИКАД ОПРОСТИТИ, покушали смо то за време СрпскоХрватског рата али су они то искористили да се наоружају и прекршили мировне споразуме. Хрвати су ђубрад и не смемо им веровати или ћемо опет добити јасеновац и бљесак или шта већ.
Слика
Ројалиста
Војвода
Војвода

Порука Ројалиста 27.5.2007. 18:07

Почело је то и пре, још у Првом светском рату. Па и друг Тито је ту учествовао. Ко се бави историјом сигурно је чуо и где се он показао, у покољу у Мачви.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2688
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 27.5.2007. 18:51

Hrvatska i Hrvati ce nam uvek biti neprijatelji i mrzece nas uvek,zato sto je ta zemlja sklepana sa ciljem da se uniste Srbi.Dakle to je smisao njihovog postojanja.Verovatno su razradili i nove planove koje zele da realizuju u buducnosti a to su unistavanje Srba u biH i Vojvodini i Crnoj Gori.
Аватар
Kaurin
Војвода
Војвода

Порука Kaurin 27.5.2007. 19:11

Банат ::Коме нико није од родбине није страдао од Хрвата и ко лично није од њих пропатио нема шта да опрашта...

Знаш како, мислим да морално право на сатисфакцију уништењем хрватске државе и других геноцидних пиздарија, имају сви који су били обухваћени умишљајем злочинаца.То би значило - сви они које је отпад људски који се назива хрватима имао намере да уништи (цео српски народ) има морално право на сатисфакцију.
То што су неки страдали а други не, не мора да значи да их измет који се назива хрватима не би побио да је био у могућности и не умањује одговорност гамади која се назива хрватима.
До Јасеновца смо и могли правити разлику на одговорне и оне који то нису, али данас сви они шире гузице на српској земљи коју су злочинци очистили геноцидом, па се не сматрам обавезним да подвлачим разлику између њих када ни они сами то не чине.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10244
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 27.5.2007. 19:26

НИКАДА!
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2688
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 27.5.2007. 19:29

То што су неки страдали а други не, не мора да значи да их измет који се назива хрватима не би побио да је био у могућности и не умањује одговорност гамади која се назива хрватима.
До Јасеновца смо и могли правити разлику на одговорне и оне који то нису, али данас сви они шире гузице на српској земљи коју су злочинци очистили геноцидом, па се не сматрам обавезним да подвлачим разлику између њих када ни они сами то не чине.

Treba shvatiti jednu stvar a to je da Hrvati zele da unsite Srbe iz prostog razloga jer su Srbi nezgodan svedok da tako kazem,posto je najveci broj Hrvata srpskog porekla.Inace pa naravno da su bili u mogucnosti u 2.svetskom ratu masakrirakli bi Srbe i u tvom Nisu i u Kragujevcu da nije bilo Nedica koji je prihvatio da budu okupacioni namesnik Srbije ali je s druge trane spasao i oko 600.000 Srba koji su izbegli iz NDH na teritoriju pod Nedicem.Onace da nije prihvatio to granica bi bila negde kod Kragujevca izmedju NDH i Bugarske,a sta bi radili mozemo samo da zamislimo,
Аватар
Хусар
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 650
Место: француска

Порука Хусар 27.5.2007. 19:53

БОЖЕ !!!

Какав само наслов "теме" !!!!!!!!!!

Хееервати сви у исти кош ! :evil:

Не питају се ОНИ ТАМО да ли је који Србин
или Србкиња крив, по њима, за ово или оно,
НЕГО КОЉУ РЕДОМ, ЧАК И БЕБЕ НАШЕ СРБСКЕ,
господо Србска !!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
"HUSSARORUM ALIAS RACOW"
Аватар
Kaurin
Војвода
Војвода

Порука Kaurin 27.5.2007. 20:22

Хусар ::БОЖЕ !!!

Какав само наслов "теме" !!!!!!!!!!

Хееервати сви у исти кош ! :evil:

Не питају се ОНИ ТАМО да ли је који Србин
или Србкиња крив, по њима, за ово или оно,
НЕГО КОЉУ РЕДОМ, ЧАК И БЕБЕ НАШЕ СРБСКЕ,
господо Србска !!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Запажање ти је потпуно на месту, али врло често провејава схватање у стилу - опростићемо, али нећемо заборавити и то од врло утицајних људи који могу креирати мишљење милиона.
Као израз потпуног неслагања са таквим гледиштем је и настала ова тема па јој је и наслов такав какав је.
Када бих само презентирао своје мишљење, тема би гласила другачије нпр: ко од хрвата заслужује да живи?
Мој став је - звекнути само оног ко се усудио да нам ради о глави, а то никако нису деца. Онолики дечји лешеви су и разлог мог гађења према хрватима.
Аватар
Хусар
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 650
Место: француска

Порука Хусар 27.5.2007. 20:56

Кад би гледали ко од хееервата је дете,
ко није,
за било који "опроштај",
то би већ било знак,