srpskinacionalisti.com

Australijski sudija odobrio izručenje Vasiljkovića Hrvatskoj

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
НенадЦ
Војвода
Војвода

Порука: 2222
Приступио: феб 2004
Место: Нови Сад

Re: Australski sudac odobrio izručenje Vasiljkovića Hrvatskoj!

Порука НенадЦ 3.2.2009. 20:45

Мислим да сада није ни место ни време да се пљује капетан Драган због тога да ли је учествовао или није у дешавањима петог октобра. Тема је његово изручење онима због којих је бранио српски народ у Крајини. Аустралија га изручује НДХ, а наша држава то ни не спомиње у медијима, а камоли да се потруди да му на било који начин помогну. Нека их је стид и срам и нека их стигне клетва Лазарева.
Капетане, теби сада само истина, правда и Бог могу помоћи!!! Да ли ћеш ту истину и правду дочекати на овом свету или на оном, наши потомци ће бити сведоци! А ми знамо да си ти у праву!
,,Од Будима, до Солуна,
И где Тимок златни стиже,
И где шуми бистра Уна,
И Ловћен се небу диже -
То су моје кршне горе,
Куда Срби српски зборе``.

Одломак из песме ,,Разговор мале србадије с отаџбином`` Војислава Илића из 1889.
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука: 2000
Приступио: авг 2008

Порука SlobodnaKrajina 3.2.2009. 23:05

Србима нажалост није јасно да је у свијету вец давно отворен Л О В над Србима!
Са друге тачке гледалишта, ни у Србији није баш толико другачије!

Живјео Капетан Драган!

БОГ ЧУВА СРБЕ !
Аватар
SpartanSerbia
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 184
Приступио: јан 2009

Порука SpartanSerbia 4.2.2009. 12:32

Изгледа да је изјавио да у Хрватску може да се врати само на тенку! :D
Што спомињеш Косово , Милоша? Сви смо на њем срећу изгубили, ал су мишца, срце црногорско, ускрснули с косовске гробнице,над облаком, у витешко царство, ђе Обилић над сјенима влада.
"Boris Tadic is Serbian Kennedy"-unnamed Western politician
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука: 4921
Приступио: мар 2005

Порука odisej 4.2.2009. 19:35

Овде неко питао оће ли ови наши доле направити неке пиздарије у Аустралији?
Кладим се да неће!
Направиће једну ломачу, попити сандук пива и на истој испећи роштиљ, па се разићи кући на трежњење.

Али нешто се сетих, јел бре српски националисти јел тај самопрокламовани капетан имао каке улоге "5. октобра"?
Јел тај војник од "части" ишао у Хаг да сведочи против Срба, па кад му припретили да ће проћи као онај што му језик жилетом испангловали, НАПРАСНО СЕ СЕТИО ДА ЛАГАЊЕ У ХАГУ МОЖЕ БИТИ ВРЛО - НЕЗДРАВО!
Препреке не постоје да нас зауставе, већ да нас упуте у правом смеру!
Аватар
SpartanSerbia
Млади националиста
Млади националиста

Порука SpartanSerbia 4.2.2009. 19:51

Њега не изручују усташама због улоге у 5 октобру или свједочења у Хагу већ због измишљених злочина у Хрватској.И наравно да ћу да да га подржим. Као што бих и сваког Србина.Кад се ради о одбрани нације и српској солидарности заборављају се све несугласице. Најбољи примјер је дао др. Војисла Шешељ.Шта би са оним СССС?
Што спомињеш Косово , Милоша? Сви смо на њем срећу изгубили, ал су мишца, срце црногорско, ускрснули с косовске гробнице,над облаком, у витешко царство, ђе Обилић над сјенима влада.
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука odisej 4.2.2009. 20:34

SpartanSerbia ::Шта би са оним СССС?

И ја се питам. :roll:
Баш нешто размишљам о крсту и оцилима, али ето увек ми мисли падају на страну оних "србаља" који су аплаудирали бомбардовању Србије и залагали се за континуитет агресије НАТО злочинаца.
Познато?
SpartanSerbia ::Кад се ради о одбрани нације и српској солидарности заборављају се све несугласице. Најбољи примјер је дао др. Војисла Шешељ.

Слажем се, само прецизирај на који пример мислиш.
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3076
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 4.2.2009. 20:36

Слање Дагана у Хрватску је само склапања једног великог мега фалсификата и мозаика о Србима у периоду од 1991-1999.Народ овде још нема појма и није свестан шта се припрема,а то је ревизија граница и историје и припрема легализације геноцида над Србима у Хрватској како деведетих тако и у време НДХ,јер ће Срби бити проглашени за реметилачки фактор,следећа фаза је укидање Републике Српске и протеривање Срба и одатле,и крајња фаза је успстављање границе на Сави и Дунаву тј одвајање Војводине од Србије,зато је у Хагу и покренуто питање ''ратних злочина'' у Војводини иако није вођен рат. По понашању нашег народа мислим да овога пута неће бити неког већег отпора нажалост...
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
SpartanSerbia
Млади националиста
Млади националиста

Порука SpartanSerbia 4.2.2009. 21:37

odisej ::
SpartanSerbia ::Шта би са оним СССС?

И ја се питам. :roll:
Баш нешто размишљам о крсту и оцилима, али ето увек ми мисли падају на страну оних "србаља" који су аплаудирали бомбардовању Србије и залагали се за континуитет агресије НАТО злочинаца.
Познато?
SpartanSerbia ::Кад се ради о одбрани нације и српској солидарности заборављају се све несугласице. Најбољи примјер је дао др. Војисла Шешељ.

Слажем се, само прецизирај на који пример мислиш.

Мислим на Шешеља и Милошевића.
Да та 4 оцила су се преметнула у " Србин Србина сјекиром сијече". Нажалост.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3804
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 4.2.2009. 21:37

Da samo za bilo kakvo menjanje granica je potreban Savet Bezbednosti tojest Rusi ,sto neznaci da ga ponovo nece preskociti kao sto su i ranije cinili ali (da to je ono ali sto im srecu kvari) takva tvorevina ce u tom slucaju da postoji sve dok Amerika bude na prvom mestu u svetu sto se tice ekonomije sto kao sto vidimo nece jos dugo da bude(15-20 godina maksimalno).
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука odisej 4.2.2009. 22:05

SpartanSerbia ::Мислим на Шешеља и Милошевића.

Знао сам.
Види, Шешељу и најгори непријатељи не споре једну ствар - да је паметан.
Размисли о свему само мало другачије.

Шешељ није глуп човек. Мислиш да би он тек-тако стао у одбрану "балканског крвника", па да му децу и генерације иза њега прозивају и упиру прстом у њега.
Јеси ли гледао сведочење Шешеља у случају против Милошевића?
Зар ниси стекао утисак (макар енормно мрзео Милошевића) да су њих двојица имали чак врло пријатељски однос у судници?
Замисли зашто би Шешељ уложио толико енергије у одбрани потоњег, ако ће га неко после тога кињити кроз читаву српску будућу историју? Зар ти се не чини да он зна нешто што га чини опасним и што на целу причу баца сасвим другу слику?

Са друге стране, зар стварно мислиш да један човек може да смисли и ратове и "дафине" и "језде" и "стару девизну штедњу" и "зајам за привредни препород Србије" и "брзе пруге Србије" и убиства Стамболића, Ћурувије и .... и сва могућа и немогућа зала која су снашла Србију на крају 20. века?
Зар ти није мало чудно да су сви најгори српски непријатељи тог периода били против њега? Зар смо толико слепи код очију да не видимо шта су нам донели ови њихови "пријатељи" од 5. октобра наовамо?

И још нешто!
Знаш зашто је Шешељ опасан и зашто га не пуштају напоље?

Зато што ће он сутрадан у Србији јавно рећи зашто је бранио Милошевића, а тога се највише боје ови квислинзи и про-западни дупелисци што владају Србијом!

П.С.
Можда ће ти се чинити да сам "слобо-фоб" и "милошевићевац"?
Можда си и у праву.
Када су му сви черечили задњицу и носили му слику ја сам био против њега јер је био мекан, неодлучан и врло често доносио погрешне одлуке.
Данас, када је врло "ин" пљувати по Србији, Милошевићу и '90.-тим, ето као шатро то је "демократски" (запад то воли), е ја ћу да постављам незгодна питања баш о њему, а поготово о овом шљаму који уништава Србију.
Аватар
SpartanSerbia
Млади националиста
Млади националиста

Порука SpartanSerbia 5.2.2009. 11:32

Ја сам мислио на политичке и личне размирице( Милошевић је својевремено затварао Шешеље) преко којих је Шешељ прешао јер је видио да се обојица суочавају са много већим непријатељима(како унутрашњим тако спољним).Зло се трпи од страха горега.. Ниси требао све то да пишеш јер се ја слажем са 99% тога. Ја Милошевића оптужујем само за малодушност у тренуцима кад је требало показати одлучност.
А кад бих ја или било ко друго гледао да подржава само оне Србе који нису обиљежени као балкански крвници подржавао бих само Чеду Јовановића и оне јејине око њега.
четник-срс
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 855
Приступио: сеп 2008

Порука четник-срс 21.2.2009. 20:35

Живео српски херој Капетан Драган,држи се јуначе,не предај се усташама
Догодине у српском Книну
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Kapetan Dragan će biti izručen Hrvatskoj??

Порука SlobodnaKrajina 30.3.2010. 14:46

Kapetan Dragan će biti izručen Hrvatskoj
Datum: 30.03.2010 10:45
Autor: Srna, Agencije

KANBERA - Viši sud u Australiji u utorak je donio odluku da Dragan Vasiljković alijas kapetan Dragan bude izručen u Hrvatsku, gdje će se suočiti sa optužbama za ratne zločine počinjene tokom sukoba devedesetih godina.
Kapetan Dragan će biti izručen Hrvatskoj

U decembru prošle godine australijski Federalni sud donio je odluku da Vasiljković, koji ima i australijsko državljanstvo, ne može da bude izručen, jer neće imati fer suđenje u Hrvatskoj, zbog političkih ubjeđenja.

Tu odluku u utorak je poništio Viši sud u Kanberi, čime su uklonjene prepreke za njegovo izručenje Hrvatskoj.

Vasiljković, koji ima i dokumente na ime Danijel Sneden živio je u Pertu i radio je kao instruktor golfa, kada ga su ga u januaru 2006. godine uhapsili pripadnici australijske federalne policije na osnovu zahtjeva za izručenje iz Hrvatske.

On je u Australiju emigrirao kada je imao 14 godina i služio je u australijskim rezervnim snagama. Početkom devedesetih godina vratio se u bivšu SFRJ, kako bi se u Krajini borio na srpskoj strani.

Kapetan Dragan je kao komandant dobrovoljačkih jedinica u Hrvatskoj optužen za ratne zločine počinjene nad zarobljenim pripadnicima Hrvatske vojske i Hrvatske policije u Kninu, u ljeto 1991. godine, i u selu Bruška kod Benkovca u Dalmaciji u februaru 1993. godine.

Vasiljković, koji nije prisustvovao današnjem procesu pred Višim sudom, negira sve optužbe.

http://www.nezavisne.com/region/vijesti ... tskoj.html
радикализам
Војвода
Војвода

Порука: 1454
Приступио: мар 2009
Место: НОВИ САД

Re: Australijski sudija odobrio izručenje Vasiljkovića Hrvatskoj

Порука радикализам 30.3.2010. 17:30

Да ли постоји било каква могућност нове жалбе капетана Драгана на ову одлуку , којом би до његове жалбе , изручење бар било одложено ? Данас ниједна лепа вест - сваки дан у овој држави када помислиш да не може горе , демантује те стварност . Хрватска по читавом свету прогони невине Србе , а Борису Тадићу је свеједно да ли ће Ганић бити изручен Србији или Босни и Херцеговини . Ово је горе од кошмара . И наравно да је капетан Драган задужио бар неке Србе , јер није , као многи други за време рата , дезертирао , али данас уместо хероја у Србији славе слабиће и кукавице .
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Re: Australijski sudija odobrio izručenje Vasiljkovića Hrvatskoj

Порука SlobodnaKrajina 30.3.2010. 20:50

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 17 гостију