srpskinacionalisti.com

Sukobi Makedonaca i Albanaca

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1265
Приступио: јул 2015

Re: Sukobi Makedonaca i Albanaca

Порука M-91 27.7.2018. 22:05

Српски родољуб ::Черноземски је херој, борац против тираније!

Вероватно су и тачи, ругова, јашари, харадинај, павелић, лубурић, туђман, алија.... "хероји и борци против тираније".... :roll: :roll:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1947
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 2.8.2018. 14:05

Илинден има посебно значење у историји македонског народа. Један датум, други август, а два велика празника.
Први је сећање на 02.08.1903. године када је подигнут Илинденски устанак у Крушеву, и други кад је 02.08.1944. године, у манастиру свети Прохор Пчињски одржано Прво заседање АСНОМ-а.

На данашњи дан, 1903. године почео је Илинденски устанак македонског народа против османске власти, који се сматра за један од најзначајнијих догађаја у историји македонског народа. За време устанка водиле су се окршаји код села Смилево, Демирхисарске околине, на Слива и на Мечкином Камену, у близини Крушева, код Карабунице, у близини Кичева, код села Арменско, у близини Лерина, Чаништа- Мариово, као и у Рашанец – околина Охрида. Тамо су били најкрвавији илинденски окршаји.
Након дугачких припрема за почетак Илинденског устанка и коначно, након вишесатне борбе са турским аскером, македонска војска успева да ослободи град Крушево другог августа 1903. године, и да оснује праву македонску републику која је, на жалост била кратког трајања-само 10 дана. На челу Крушевске република стаје револуционар Никола Карев. Највиши огрган цивилне власти био је Савет месне револуциенерне власти.

У бици код Мечкиног камена посебно се истакао војвода влашког порекла Питу Гули!

Четири деценије након Илинденског устанка у манастиру свети Прохор Пчињски је одржано Прво заседање АСНОМ-а, на коме су ударени темељи равноправне, федералне државе Македоније. На заседању је било 115 делегата.
Панко Брашнаров који је отворио заседање је рекао: "Данас је други Илинден, кад се ударају темељи македонске државе". За председника је једногласно изабран Методија Андонов - Ченто. На заседању је донето решење да македонски језик буде службени језик у држави и Декларација о људским правима грађана у демократској Македонији.

Слика

Слика

Слика

Сликаprintscreen

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1265
Приступио: јул 2015

Порука M-91 2.8.2018. 17:17

Кога брига за мешанце цигана, бугара, турака, татара, шиптара са понешто српске и грчке крви???
Србија нема алтернативу!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4553
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 3.8.2018. 0:50

Српски родољуб ::Илинден има посебно значење у историји македонског народа

Znaš koliko me boli uvo za istoriju severnomakedonskog naroda.. :roll:
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 537
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 3.8.2018. 12:51

a jel' znaju oni da tog drugog avgusta te 1903. nije bio sveti ilija?
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1084
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 8.8.2018. 21:07

Atreid ::a jel' znaju oni da tog drugog avgusta te 1903. nije bio sveti ilija?

Кога брига, лажна нација - лажни празници.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1947
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 8.9.2018. 21:42

На данашњи дан, пре 27. година македонски народ је на референдуму већински гласао за независност. Тиме је Македонија изашла из СФРЈ, и постала независна држава!

Нека је срећан Дан независности братском македонском народу!

Слика

Сликаphoto uploader

Слика

https://youtu.be/j-xzskprRww
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 9.9.2018. 14:58

Љупчо Георгиевски 100% потомак старих српских четника из Маћедоније! :D
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 30.9.2018. 19:59

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... oniji.html

Чокалије масовно бојкотовале референдум. Ако, нешто паметно и од њих.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 13 гостију