srpskinacionalisti.com

Руска интервенциiа у Сириiи

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1261
Приступио: јул 2015

Re: Руска интервенциiа у Сириiи

Порука M-91 15.4.2018. 23:23

Човек ::руски олигарси држе паре на Западу, деца им живе на Западу, деца кремљовских вуцибатина живе на Западу.

То јесте. А ти руски олигарси су махом јевреји и то је велики проблем данашње Русије. Зато
Русија и није деловала у Украјини, јер Украјином отворено владају јевреји (Порошенко, Кличко, Кернес.....).

Не видим какве везе има коефицијент интелигенције са парама?

Постоји нешто звано колективна друштвена динамика. И она је махом условљена просечним ИК становништва и менталитетом. Сев. Корејци и остали жути као народ добро знају вредност нације и слободе, за разлику од тупавих Арапа које свако преводи жедне преко воде. :wink:

Чак и Ј. Корејци и Јапанци , иако под америчком контролом итекако повлаче суверенистичке потезе, управо због менталитета и колективне друштвене динамике.

Економска ситуација у Ирану није баш завидна, омладина је у приличној мери вестернизована. Много је фактора које ајатоласима не иду на руку.

Донекле. Стандард им је негде на нивоу Србије, дакле беда :mrgreen: , омладина жели све више јефтин провод, али полиција и војска добро обављају посао. Обесе сорошевске провокаторе ко пршуте у року од одма'. Они протести око Нове године су начисто пропали након пар дана. :wink:
Последњи пут изменио M-91 дана 15.4.2018. 23:27, измењено укупно 1 пут.
Србија нема алтернативу!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1261
Приступио: јул 2015

Порука M-91 15.4.2018. 23:24

Српски родољуб ::Човек, де реци шта требамо онда да радимо. Где је алтернатива?

И ја се питам. Углавном, не може се више седети на две столице. Време нам убрзано истиче. :!: :!:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1945
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 15.4.2018. 23:26

Наравно да не може, због тога сам му и поставио ово логично питање.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10233
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 16.4.2018. 7:22

Човек ::Међу Србима и даље има много занесењака који верују да ће Русија да нас одбрани, ослободи, шта све не. До пре пар месеци је било таквих и међу Курдима. Они су бар схватили да их је Русија продала уваженим турским партнерима. Присталице Асада у Сирији и даље верују у Русију. И даље ништа нису научили.

Kурди су амерички партнер а не руски. Никада они нису имали подршку Русије за независност.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 16.4.2018. 19:33

Срђа Трифковић: „Јасно ми је да Руси нису хтели да потопе ниједан амерички брод јер би то вероватно довело до Трећег светског рата али брате, могли су да им сруше који авион“.

Исти Срђа Трифковић: „Чак и да је све ово било договорено Руси су показали велику слабост. А то ће Запад учинити само још агресивнијим“.
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2159
Приступио: мај 2009

Порука roadrunner 16.4.2018. 22:30

Da, ukačio sam Trifkovića, to je bilo jutros u Jutarnjem programu, kod Šarape Do sad sam ga veoma poštovao ali zbog takve budalaštine više ne.

Inače, na Vučićevim medijima, Pink i Happy, počeli masovno da dovlače NATO lobiste kao "analitičare", onaj bivši Julovac "profesor" Darko Trifunović ne izbija, sa istog "fakulteta"(za bezbednost) Zoran Dragišić, pa Orhan Dragaš, pa onaj neki mladi crni kratko pošišani picopevac "analitičar" iz SPO-a, Radulović, debeli Dejan Miletić iz "Centra za proučavanja globalizacije" ( moš misliti :D ) Par puta sam i nekom mladog Beogradskog Šiptara vidjao, zaboravih mu prezime, on je valjda iz NATO saveta.

Elem, pušta se spin ( pošto su iz NATO lobija skapirali očigledno da ne mogu narod ubediti da je NATO u pravu), da su eto sve velike sile iste, to se oni tamo krljaju, svi su loši, nas se to ne tiče itd ( a zaboravlje se ko je počeo s**nje, ko je doveo džihaduste itd...čak na MSNBC i veseli Džefri Saks to otvoreno pričao, a ovde se kao prave mutavi

A što je ta izjava Trifkovića budalština. Prvo "malo da im obore avion"?!! A zašto? Zbog srušenog napuštenog objekta u Siriji? Kakve su to ciljeve AMeri postigli u Siriji ovim? Asad oslabio, vojno, bilo kako? (nikad jači od 2011) Poubenjenicima pomoglo, ojačali, koriste taj vazdušni udar za nezadrživu ofanzivu? Rusi i Iranci isterani iz Sirije? Moli se za mir i pregovore po Američkim dikatima? To daje odgvor na drugu budalšatinu koju je izovorio "da su Rusi poniženi"?! Kako, tako što pobeduju u Siriji? I još jedna budalština "mogli su da uoptrebe S400!!" A zašto, pa ovo je poligon za "snimanje" šta i koje stvari protivnik ima, kakve realne karakteristike (šta vidi, šta ne, kako može se oslepi, vremena reagovanja, elektronsko ometanje i isetljivost na to i koje itd itd i milion takvih finesa koje su sad suština ratovanja, a ne ko nekad rokaj, bitan je domet, preciznost i kolko džebane imaš )...što bi ofirali karte za ništa...Ameri već uveliko kukaju što su bez veze koristili F22 u istočnoj Siriji ranije, i Rusi snimili šta im je trebalo...ne kolje se vo za po kile mesa, to zna svaki seljak ali izgleda ne zna prof Trifković ( a i mnogo ovde naši "nacionalisti")....uostalom, sin mu jetrenutno u marincima, čisto da se zna...

Inače, ja se slažem da mi zbog geopolitike gde se nalazimo ne možemo da idemo otvoreno protiv Amera itd itd, ali ovaj fazon, eto sve su to ista govna mi se kod Vučića and co tj NATO plaćenika koje dovlači, NI MALO NE SVIDIDJA U zadnje vreme
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4541
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 17.4.2018. 18:51

.Ameri već uveliko kukaju što su bez veze koristili F22 u istočnoj Siriji ranije, i Rusi snimili šta im je trebalo...ne kolje se vo za po kile mesa

Ma da, Putin ih je opet nadmudrio. Bravo, 5:0 za Ruse! Rusi deru Amere kao što mi deremo Šiptare.
roadrunner
Војвода
Војвода

Порука: 2159
Приступио: мај 2009

Порука roadrunner 17.4.2018. 21:31

Mogao bi to parolašenje da za početak da probaš da obrazlošil, kako su to Rusi prsli sa ovim, a Ameri odvalili i Asad samo što nije pao...

Upravo videh budaletinu ( do juče je bio za mene ugledni profesor) sad da je jutros bio i kod Marića, i opet prvo što je krenuo da ponovo budali što im to Rusi nisu skinuli avion (ajd ono kod šarape, možda mu se omaklo, pa reko prenoćilo, video šta je izjavio, a ako niđta video stanje u Siriji. Prestao da gledam od roku od odmah, a nekad sam baš uživao slušajući ga...
..људи (па и Срби) се иначе деле на добре и поштене људе и ОЛОШ, а не на црвене, плаве, зелене...
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2062
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 17.4.2018. 22:12

Ко си ти да некога не поштујеш и називаш будалетином?

Пише латиницом а некога нашао да критикује. Лопов виче - држ'те лопова...
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4541
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 17.4.2018. 22:14

Mogao bi to parolašenje da za početak da probaš da obrazlošil, kako su to Rusi prsli sa ovim, a Ameri odvalili i Asad samo što nije pao...

Ameri su rekli da će bombardovati ruskog saveznika Siriju i to su i ostvarili i lepo dokazali da Rusi nisu u stanju da zaštite svoje saveznike. Dakle ako si ruski saveznik može da te bombarduje ko hoće.. A Rusi će da kukaju da je prekršeno međunarodno pravo i slične budalaštine..

Upravo videh budaletinu ( do juče je bio za mene ugledni profesor) sad da je jutros bio i kod Marića, i opet prvo što je krenuo da ponovo budali što im to Rusi nisu skinuli avion (ajd ono kod šarape, možda mu se omaklo, pa reko prenoćilo, video šta je izjavio, a ako niđta video stanje u Siriji.

Profesor je sve lepo obrazložio: https://www.youtube.com/watch?v=nbF3d0D6vpA
Ali putinofili će uvek neći neko objašnjenje da su Rusi opet pobedili..
Човек
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 861
Приступио: мај 2011

Порука Човек 18.4.2018. 0:51

Српски родољуб ::Човек, де реци шта требамо онда да радимо. Где је алтернатива? Ово ме подсећа на Вучићеву причу... И он ће сутра рећи да смо у таквој ситуацији да морамо ући у НАТО. Лепо и ти реци да си за то, немој врдати. Код људи ценим искреност!

За почетак, да престанемо да живимо у филму Три карте за Холивуд. Да престанемо да живимо у илузији да ће доћи неки Руси да нас ослободе, да нам помогну и шта све не. Исто тако, да престанемо да верујемо да ћемо ући у неку Европску унију у којој тече мед и млеко. Укратко, да престанемо да се залуђујемо идејама да ће неко са стране доћи да нам реши проблеме. Неће. Сами то морамо да радимо.
Сврха/циљ/намера ове поруке није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 535
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 18.4.2018. 15:27

.
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 24.4.2018. 4:56

Након јенкијевског бомбардовања Сирије, сетићете се сви, Руси су се прилично узбудили и одмах су брже-боље потрчали да изјаве како ће Асаду да дају С-300 не би ли тако био у стању да се одбрани од неке будуће агресије. Ја сам био прилично шокиран сазнањем да Сиријци још увек немају С-300 а још више сам се шокирао кад сам сазнао да је испорука истог обустављена на захтев "западних партнера" но рекох, 'ајд боље икад него икад, битно је да су Руси коначно прогледали.

Кад данас читам и Лавров и Песков тврде да "испорука С-300 још није готова ствар". Дакле Рује се још увек премишљају и пренемажу. Вероватно су им "западни партнери" припретили са додатним санкцијама па су мало повукли ручну.

Тако да изгледа никад с Русима на зелену грану. Направе један корак напред и педесет уназад и после се још чуде што нико неће с њима и што сви беже Америци у загрљај.

А ми? Шта ми можемо да очекујемо од Руса? Па како ствари стоје не превише. Када се пренемажу у вези свог највернијег савезника можемо само замислити како би се само ми провели. Кад су нас Јенкији рокали деведесетих говорили смо да је то зато што је Русија слаба али да је јача "видели би Јенкији свога Бога". Сад мислим да би се, да Јенкији не дај Боже опет ударе, исто провели као и онда. ОК, можда би нас Руси мало јаче подржавали на дипломатском пољу, вероватно не би ни Хрватима дали С-300 као што су то онда учинили али даље од тога не би ишли.

И онда, шта нам је чинити? Прекинути домунђавање с Русима? Никако, треба нам њихово оружје. Наставити сарадњу, наставити опремање војске и обавезно подићи војни буџет на најмање 3 посто од БДП-а. Али и не слуђивати народ с причама о "уласку у ОДКБ" који ће нас "бранити од НАТО-а" јер сви знамо да ће нас бранити кад на врби роди грожђе...
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6305
Приступио: мар 2006

Порука Коста 24.4.2018. 10:57

- а како би било да прво потпишеш са Русима макар iедан одбрамбени пакт? Па да онда сереш како Руси не бране савезнике?

- iедини одбрамбени пакт са Русима имао iе маршал Тито, потписан 1945-те. Траiао кратко, до свађе са Стаљином 1948-ме.

- за те три године - колико знам - нико те ниiе напао. Разумеш, соме?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 24.4.2018. 12:43

Коста ::- а како би било да прво потпишеш са Русима макар iедан одбрамбени пакт?

Јел' исти овакав какав имају и Сиријци? Па да онда нас завлаче са С-300 као што завлаче њих...

Срамота је ово велика за Русе са које год стране да се погледа. Кад су Амери испоручили Израелу ракете "Патриот" (што је онда било чудо модерне технологије) није било завлачења него "реците браћо Израелци колико вам треба". А Руси прво "даћемо" па онда "не знамо да ли ћемо дати, још се размишљамо". Брука...

Наравно, ми с Америма не можемо (из више разлога) али то нимало не значи да треба да будемо наивни кад су Руси у питању. Капираш соме?

ПС. Да се неко од наших данас-сутра појави у Москви са идејама о "одрамбеном пакту" вероватно би га сами Руси послали у неку ствар...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 8 гостију