srpskinacionalisti.com

Источна Крајина

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1232
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Источна Крајина

Порука Српски родољуб 22.9.2017. 14:26

!!!
Приложени фајлови
14081472_1279746425392258_2057679808_n.jpg
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 854
Приступио: јул 2015

Порука M-91 23.9.2017. 21:30

Српски родољуб ::!!!

Фикција. :wink:

1. тзв. "македонци" су измишљена нација - мешавина Срба, Грка, Влаха, бугара, татара, цигана, турака и шиптара. Тито ју је створио на уштрб Срба и Србије.

2. ми смо у прошлом веку управо због тих прича и причица о "братствима и јединствима" изгубили барем 3 милиона људи, на овај или онај начин.

3. сходно томе, једино примарно је српски национални интерес . На нашем полуострву Хемусу (не турски "Балкан") једини народи са којима нам се интереси већински поклапају су Румуни и Грци. Остали су смртни непријатељи.
Србија нема алтернативу!
Слика
Аватар
Част
Националиста
Националиста

Порука: 292
Приступио: мар 2015

Порука Част 24.9.2017. 23:58

M-91 ::
Српски родољуб ::!!!

Фикција. :wink:

1. тзв. "македонци" су измишљена нација - мешавина Срба, Грка, Влаха, бугара, татара, цигана, турака и шиптара. Тито ју је створио на уштрб Срба и Србије.

2. ми смо у прошлом веку управо због тих прича и причица о "братствима и јединствима" изгубили барем 3 милиона људи, на овај или онај начин.

3. сходно томе, једино примарно је српски национални интерес . На нашем полуострву Хемусу (не турски "Балкан") једини народи са којима нам се интереси већински поклапају су Румуни и Грци. Остали су смртни непријатељи.

У праву си већином осим о румунима, какви румуни какви бакрачи. Румуни су се показали као дно дна, не постоји веће улизице НАТОа од Румуније, 1999 су већина румуна ладно гледали како НАТО напада Србију од Румуније.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1301
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 28.9.2017. 7:39

Српски родољуб ::То није тачно. Данас већина Бугара нема аспирације према Србији....

Нажалост, јесте тачно. Па навео сам ти чист пример, бугарска држава дели бугарске пасоше по Србији у деловима који се граниче са њом и у деловима које је она означила као ,,бугарске територије". Наравно да они те пасоше не деле тек ,,онако", већ зато што им је дугорочни циљ да запоседну те територије. Исто то раде и у Македонији, деле пасоше и чекају да она пукне да би узели оно што сматрају да је њихово.
Е сад, ти можеш да кажеш да то ради бугарска власт, али ја ћу да те питам ко је изабрао ту власт? Па нисам ја, него већина Бугара својим гласовима.
Не можеш поредити Бугаре и Хрвате, Хрвати нису православни, немамо исти поглед на свет. Ја не спорим да је било бугарских злочина у прошлости, али, то не значи да се не требамо окренути будућности. Било је грешака и са српске стране. Доста је пробугарских Македонаца побијено док смо држали Македонију од 1913-1941. године. То је неспорна чињеница. Доста сам читао о томе. И Срби и Бугари су подједнако правили грешке. Ти ратови морају остати иза нас, не смеју се више никада поновити!

А зашто не могу? И једни и други су вршили злочине над Србима, атаковали на србске територије, национално асимиловали Србе, итд. Реко си да су Бугари православни? Да, јесу, али то никако не мења ово што сам навео. То је још горе, јер бугарска је политика увек користила веру и Цркву за остваривање својих циљева. Није случајно да је баш Бугарска Црква осуђена за етнофилетизам, јерес у којој се Црква и вера подређују нацији и националним циљевима. Пошто си рекао да си читао о томе, погледај шта је бугарска егзархија радила у тим крајевима доле, погледај како су се нечасно и неправославно понашали бугарски попови и комите који су заједно ишли и бугаризовали домаће србско становништво. Прочитај о томе. Давали су нове крштенице, поново крстили људе у којима су им уписивали бугарска имена и презимена. Ко би одбио, био би преклан од бугарских комита. Иако православци, њихови попови и комите понашали су се зверски према Србима. То је чињеница. Не тврдим да је и данас тако, бар што се Цркве тиче, али то не значи да не треба да будемо на опрезу. Ја бих волео да је овако како ти причаш, али није нажалост.
Такође, ово што сам поменуо са бугарске стране нису никакве ,,грешке", већ континуирана и систематска политика њихових власти од оснивања модерне бугарске државе.
Бугари су доказани русофили, док Хрвати то никада нису били, ништа их за Русију не веже.. Тако да ти опет поређење није на месту. Ја сам у контакту са доста Бугара, ниједног тренутка нисам приметио да пишу нешто лоше о Србији. Сви Бугари који су русофили имају добро мишљење о Србима. Покојни Павел Чернев је био наш велики пријатељ.

Свака част Бугарима који су русофили и србофили. Нека их буде што више. Само, опет ти кажем, кад су Бугари у питању, треба бити на опрезу. Анти-ЕУ и русофилске странке јачју код свих европских народа, Бугарска ту ништа није посебна. Не би требало да се залећемо, пробугарске партије у Македонији рецимо су знале врло добро да сарађују са Шиптарима. Бугарска је признала Косово, гласала за улазак истог у УНЕСКО, једноставно, политика им је много ближа шиптарским, него србским интересима.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1301
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 28.9.2017. 7:59

Част ::[
У праву си већином осим о румунима, какви румуни какви бакрачи. Румуни су се показали као дно дна, не постоји веће улизице НАТОа од Румуније, 1999 су већина румуна ладно гледали како НАТО напада Србију од Румуније.

У праву је и за Румуне. Румуни јесу пријатељски настројена држава и нација према Србима. Румунија је, поред Грчке, једина држава са којом нисмо ратовали. Румунија никада није имала никакве аспирације према србским територијама. Остало је забележено да, када је Хитлер свим својим савезницима у региону, понудио да отму које парче територије од Југославије, Румунији је понудио Банат, а тадашњи вођа Румуније иако и сам фашиста, Јон Антонеску одлучно је то одбио рекавши да ће ,,пре да исече вене него да отима земљу краљице Марије". Ни румунски националисти, када су прогласили границе ,,Велике Румуније" (România Mare) никада у њен састав нису стављали србске територије. Ми смо се, преко наших краљевских династија, и ородили са њима. У историји смо увек имали коректне и пријатељске односе.

Што се тиче НАТО агресије, Румунија ту ништа није могла да учини. Са друге стране, своју солидарност са србском браћом, многи Румуни су показали долажењем у помоћ као добровољци, да се боре на србској страни. И данас румунски националисти подржавају Србију и Србе, румунске националне и десне партије су на страни Срба. Говорим о јаким партијама и покретима, а не о маргиналцима.
Што се тиче НАТО и Русије, нису Румуни улизице НАТО, него они, нажалост, имају лоше искуство са Русима, СССР им је наиме, отео територију, Бесарабију, на сличан начин на који је нама Америка отела Косово и Метохију. Зато постоји извесни зазор и неповерења код Румуна према Русији, али и то се може превазићи.

Румуни у Србији су најлојалнија мањина која Србију сматра својом Отаџбином је спремна је да се бори за њу. И Румуни у Румунију су србофили и сматрају Србију и Србе својим пријатељима. Чак има једна изрека у Румунији: ,,Ми немамо пријатеља сем Срба и црног мора". И поред свих притисака, Румунија није признала Косово, а права србске мањине максимално су испоштована у Румунији: Срби имају тамо своје цркве, школе, новине, чак и радија, итд. Док не буде супротно, мислим да не треба да се кваре односи Срба и Румуна.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 801
Приступио: нов 2009
Место: Србско Царство

Порука Обилић 28.9.2017. 13:15

Истина је да су нам Грци и Румуни једина искрена и права браћа на Балкану са којима смо увек имали коректне и пријатељске односе у историји, а верујем да ћемо имати исто тако и у будућности. =D>
Сви остали на Балкану су имали непријатељски став према нама и не можемо никада веровати таквима који су нам нанели толико зла у историји, посебно мислим на Хрвате, као и на Бугаре који су нам сваки пут забијали нож у леђа, и једни и други су починили стравичне злочине у историји над србским народом и отимали нам територију. Историја се памти и не може да се заборави, јер ако заборавимо историју онда затварамо очи пред истином и правдом и губимо сопствено достојанство. :?
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР - ФРАТРИЯ - ΘΥΡΑ 7
Најјаче братство у Европи
Сильнейшее братство в Европе
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe

Од Крушевца, Призрена, Цетиња, Дубровника, Книна, Невесиња,
са Авале, Ловћена и Шаре кличе србство "устани Лазаре"!

Догодине у Призрену и Книну!!!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.9.2017. 21:16

Имам и ја бугарски пасош. Па шта онда?! Узео сам га из одређених разлога. То ти није неки аргумент. Да ли си икада поставио питање колико Срба има хрватски пасош?!

Атака је јавно осудила признавање Косова као независне државе. Њихов посланик је поцепао карту те лажне државе. Организовали су тада и протесте. Атака је русофилска и антиглобалистичка партија. Да не говорим да су многи Бугари организовали протесте у време нато агресије 1999. године.

Што се тиче Македоније, она је независна држава, и то морају прихватити и Срби и Бугари. Народ који тамо живи има посебну националну свест, не жели да буде део српског ни бугарског корпуса. За почетак СПЦ мора признати аутокефалност МПЦ. Зашто СПЦ жели да тамо има јурисдикцију?! Зашто је СПЦ тамо оснивала цркву, такозвану ПОА? Та црква има више слова него верника!

За мене ће Бугари и Македонци увек бити браћа. Никада нећу рећи ништа лоше за њих! Не интересују ме сукоби, и лоше ствари које су се догађале у прошлости. То је иза нас!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.9.2017. 21:29

Македонци се никада нису осећали као Срби. Укапирај то Србски ратниче. То што смо хтели насилно да посрбимо то становништво је друга ствар. Краљевина СХС је завела државни терор на простору тадашње Вардарске Македоније. 80 % жандарма је било тамо распоређено, на хиљаде људи је малтретирано. Спроводила се насилна србизација. То се радило преко цркве и школе. Прочитај какви су грозни масакри чињени. Имам доста докумената који моје тврдње могу поткрепити.

Прочитај делић онога што се дешавало након гашења Тиквешког устанка! Државно насиље је само провоцирало активности ВМРО-а.

"У устанку је погинуло око 1.000 Тиквешана. Од тог броја за 500 њих се може рећи да су били невини мушкарци, жене, деца, старци који су убијени, заклани и живи запаљени.

150 Кавадарчана је било везано у центру града. Остављени су 30 сати на пакленом сунцу, а после тога заједно са 50 осталих одведени су до месне пољане и стрељани. Војска је вршила страшан терор у региону око Криволока. Људи су клани, а у фурунама су горели децу
".
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4271
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 29.9.2017. 1:44

Đukanoviću ne seri više molim te.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 29.9.2017. 2:07

SMUK ::Đukanoviću ne seri više molim te.

Смуче, ме млати! ;-)
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 29.9.2017. 2:14

НЕКОЛИКО РАЗМИШЉАЊА О ГЛИГОРУ СОКОЛОВ/СКОМ/ИЋУ

Војвода Глигор Соколовски рођен је 1870. године у Небрегову у близини Прилепа. Након једног сукоба са Турцима убио је познатог турског зулумћара око своје 20. године (око 1890.године). После тог догађаја, ОН БЕЖИ У БУГАРСКУ, где се 1895. године прикључује ВМРО и постаје четник Дима Деда и Мирче Ацева, све до 1903. године.

Тек тада, после више од скоро 15 година он решава да пређе на српску страну, иако, видимо, никада пре тога није о Србији размишљао или помислио да погебне у њу!

Зашто је Глигор Соколоски, тј. Соколов и најпосле Соколовић, бежао у Бугарску увек, а НИКАДА У СРБИЈУ? Како се одједном сетио да је он уствари Србин?

Нема другог логичног одговора од оног да је, у трци за парама и привилегијама, Глигор био спреман да се одрекне и себе и свог народа, те да је прешао на ону страну која му "више нуди".
Приложени фајлови
FB_IMG_1506643993588.jpg
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 29.9.2017. 2:19

KAKO СУ ПЛАЧЕНИЦИ (ПЛАЋЕНЕ БАНДЕ - БАБУНСКИ И ДР.) „СТВАРАЛИ“ СРБЕ У МАКЕДОНИЈИ 1905. ГОДИНЕ

"Рапорт № 856

Скопје, 7. децембар 1905
„...српска чета, која је напала село Папрадиште (мијачко село близу Велеса - бел.наша), у Велеској кази, одвукла је као таоце четворо селских првенаца: Трајка Андонова, Трајка Андреева, Трајка Трајчева и Кузманова. На путу међу Новим селом и Старим градом у истој кази, чета је 3. децембра срела бугарског свештеника из Новог села, кога су и раније тражили, и заклали га насред пута.

После тога, четници су сами саопштили селу о извршеном од њих злочину, да би застрашили људе и да, ако село не пређе под њихову власт и ако не постану Срби, да ће само село доживети исту судбину.“

ЦДИА, ф. 335, оп.1, а.е.213, л. 52

"Рапорт № 796 Министру унутрашњих послова...

Скопље, 10. новембри 1906

“...Тако, 19. прошлог месеца (19. октобра) увече, једна велика српска чета напала је село Подржи - коњ...На жалење сељака, жандармериски поручник Шериф ефенди узвикнуо: "Постаните Срби, ако желите да вам се врати оплачкано и спаљено!" 22. истог месеца једна друга српска чета је опљачкала из села Градец у истој кази 80 овци и два грла крупне стоке, кои је припадао сељацима Н. Пешкову, Доде Митову и Мито и Цеко Георгиевим.
23. истог дана увечер убијен је изван села Станци, син првенца тога села, Крсто Иванов, 45 година. То се убиство приписује српским четама.
25. истог месеца, увечер, опет се једна српска чета ушуњала у село Градец, и спаљује кућу сељанина Косте.
26. истог месеца једна српска чета, пролазећи кроз реон села Псача, у истој кази, отела је 15 оваца Јакима Младенова.
1. овог месеца (новембар) иста чета, поново се вратила у село Псачу и овог пута отима 40 овци Арса Радева и двоици суседа негових.
Истог дана ујутро, Иван Атанасов и Наки Јосифов, из села Ранковци, иста каза, кренули су са три коња натоварени са житом, да оди на пазар у Куманово. На путу су били пресретнути од једне српске чете, и одвучени заеднос а коњима. Отети још увек нису пуштени. Говори се, да су убиени.
3. овог месеца 5 српских четника су отели 10 овци, кои припадају Трајку Стајкову и Атанасу Харачији из села Орах, Кумановска каза.
7. овог месеца једна српска чета улазила је у село Белјаковци, Куманово и спалила куче заедно са покучнинама и део стоке сељака...
23. истог месеца једна српска чета је напала село Орах, иста каза и одвукла 140 оваца, заедно са селанима тога села, Г. Самуилов и сина Петруша Палачанског.
13. истог овог месеца ночу је била запалена плевна Мицка Војнова у селу Бели, Кочанска каза. Ујутро и недалеко од догађаја нађено е једно писмо, писано на српском са следећим садржајем: "Сада смо вам спалили само једну плевну, но ако се у наредна три дана не одрекнете Егзархије и не постанете Срби, вратичемо се и спалити вам цело село".
Извршени злочини се приписују једној српској чети, за коју се зна да је дошла око почетка прошлог месеца и која се крила у чисто турском селу Бања...".

ЦДИА, ф.335, оп.1 а.е. 213, л.41-44
Приложени фајлови
FB_IMG_1506644228515.jpg
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 854
Приступио: јул 2015

Порука M-91 1.10.2017. 15:37

Ко да слушам наташу кандић, чеду наркомана, соњу бисерко или педофила панчића.....
Србија нема алтернативу!
Слика
Аватар
Обилић
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 801
Приступио: нов 2009
Место: Србско Царство

Порука Обилић 2.10.2017. 21:51

Ова славна песма која је посвећена србским јунацима из Великог рата веома добро осликава сву борбу Србске војске против Бугара, као и бугарске злочине над србским народом.

БОЈ НА МОРАВИ
Српска војска на Крф пала
под острво жагор бруји
из облака киша лије
узбуркано море хуји
под столетним маслинама
шатори се српски беле
под њима се одмарају
српске чете оживеле
шатори су тесна кућа
ал за све има места
згрчио се друг до друга
те је тако топло свима
разговор се живо води
на причу се прича ниже
а досетке и пошалице
једна другу бурно стиже
само један војник млади
мутна ока, бледа лица
ћути тужна невесела
сред песама и пошалица.
А и њега задиркују
и са њим се свако шали
Дед олакшај срцу своме
повери нам тајне твоје
та ће прича лепа бити
причај друже Радивоје
Радивоје махну руком
испунићу вашу жељу
ал ће и то краја бити
вашој шали и весељу
крвава је прича моја
то је било после оног
на Морави љутог боја
непријатељ беше јачи
ми морамо даље ићи
а ја реших на растанку
часак своме дому сићи
стигох кући али касно
ено прве страшне слике
обешен ми бабо стари
а на прагу јао боже
сва у крви мајка лежи
и слабачким гласом виче
Радивоје сине бежи
а ја мајку непослушах
већ у кућу ступих
излудети тада хтедо
покрај моје мртве љубе
лежи моје мртво чедо
и оно се невинашче
већ растало с овог света
видео сам да је било
прободено бајонетом
а у другом крају собе
где стара школа стоји
као да су у гостима
вино пију шест бугара
мени крвац зали очи
па ја јекнем из дна груди
простите ми мртве душе
у пакао ви нељуди
па убацим једну бомбу
усред оне руље клете
и ниједан од бугара
не умаче од освете
од тог дана порушеног
дим се диже у висине
а кад пламен све пригуши
ја умако у планину
не да склоним пусту главу
нисам зато још на свету
већ и даље да продужим
страшну казну и освету
Радивоје сврши причу
под шатором тајац наста
нико ништа не говори
и дисање ко да заста
тако мало заћуташе
повикаше сви из гласа
и ми ћемо с тобом друже
у освету сваког часа.

*
Напомена:- Песма је посвећена српским јунацима из 1915.године после крвавог боја са Бугарима на мосту Јужне Мораве код села Гложане према Власотинцу, где постоји и спомен обележје. Тај српски јунак је аутентични Радивоје Николић из село Крњане у општини Бабушница-Лужница, који је погинуо приликом пробоја Солунског фронта 1918. године.

https://sr-rs.facebook.com/savic.milunk ... 9299141644
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР - ФРАТРИЯ - ΘΥΡΑ 7
Најјаче братство у Европи
Сильнейшее братство в Европе
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe

Од Крушевца, Призрена, Цетиња, Дубровника, Книна, Невесиња,
са Авале, Ловћена и Шаре кличе србство "устани Лазаре"!

Догодине у Призрену и Книну!!!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 2.10.2017. 21:57

"У устанку је погинуло око 1.000 Тиквешана. Од тог броја за 500 њих се може рећи да су били невини мушкарци, жене, деца, старци који су убијени, заклани и живи запаљени.

150 Кавадарчана је било везано у центру града. Остављени су 30 сати на пакленом сунцу, а после тога заједно са 50 осталих одведени су до месне пољане и стрељани. Војска је вршила страшан терор у региону око Криволока. Људи су клани, а у фурунама су горели децу".
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију