srpskinacionalisti.com

[СНП1389] Тадићева полиција хапси неистомишљенике

Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

[СНП1389] Тадићева полиција хапси неистомишљенике

Порука Nenad 21.5.2009. 19:30

Српски народни покрет 1389 најоштрије осуђује хапшење свог бившег председника Радета Љубичића као и хапшење вође Анархиста Ратибора Тривунца током посете америчког злочинца Џозефа Бајдена Србији. Љубичић који је после смене у СНП 1389 наставио да организује свакодневне протесте у 17 сати на Тргу Републике ухапшен је и осуђен на 10 дана јер је покушао да одржи скуп који је полиција предходно неосновано забранила док је Тривунац осуђен на исту затворску казну због паљења заставе САД.

Љубичић је један од оснивача Покрета „1389“ и први председник Управног одбра. После смене у децембру 2008. године напустио је Српски народни покрет 1389 али је наставио да учествује у организацији свакодневних антирежимских протеста на Тргу Републике због хапшења Радована Караџића који трају већ 10 месеци. Љубичић је већ био ухапшен 2007. године јер је учествовао у лепљењу плаката Булевар Ратка Младића и био осуђен на 30 дана затвора али му је пресуда била укинута после 8 дана проведених у затвору у Падинској Скели.

Последња хапшења доказ су да диктаторски режим Бориса Тадића кренуо у коначни обрачун са неистомишљеницима и да су спремни да своје функције бране терором над грађанима и гушењем слободе говора.

Слобода за све ухапшене, Тадића и Дачића у затвор!
Инфо служба СНП 1389
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
dantes
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 4
Приступио: мај 2009

Re: [СНП1389] Тадићева полиција хапси неистомишљенике

Порука dantes 28.5.2009. 23:38

Tuzno je sto se sve desava na ovaj nacin i sto smo prinudjeni da se obratimo ovako. Posebno u ovakvom trenutku!
Naneto je mnogo lazi i neistine, stoga je lose da se jos iste propagira i potura na ovako nizak nacin.

Radojko je aktuelni predsednik 1389.

http://www.1389.rs/registracija.html

Potpisnik "Info sluzba SNP 1389" nema ovlascenja da zastupa srpski narodni pokret 1389 nastao 2004. godine, a upisan u drzavni registar udruzenja gradjana 21.02.2005.

Kao ni da izvedene i aktuelne akcije srpskog narodnog pokreta "1389" pripisuje sebi kao svoje.

Ljudi koji su organizovali u proteklih pola godine sajt http://www.snp1389.rs/ i takozvano udruzenje gradjana SNP1389, koje nije ni upisano u registar udruzenja gradjana Republike Srbije, su u decembru 2008. godine udaljeni iz srpskog narodnog pokreta "1389" zbog finansijskih malverzacija, laznog predstavljanja pokreta u javnosti i otvorenog uplitanja pokreta u domacu stranacku politicku scenu.

Saopstenje
http://www.1389.rs/dok/saopstenje,_decembar_2008..pdf

Ujedno ti ljudi konstantno obmanjuju o svojim aktivnostima, akcijama i zaslugama i pripisuju aktivnosti i akcije srpskog narodnog pokreta "1389" sebi kao svoje.

Na zalost, moramo se javnosti obratiti cak i na ovaj nacin, pa cak i u trenutku hapsenja Radojka, zbog sve veceg broja ljudi koji pod utiskom lazi, laznog predstavljanja, raznih malverzacija i obmana propagiranih od strane sajta http://www.snp1389.rs dolaze u zabludu oko srpskog narodnog pokreta "1389".

Stoga, javno bih apelovao, cak i na ovaj nacin, da se prestane sa zloupotrebom imena i akcija srpskog narodnog pokreta "1389".

Za sve informacije o pokretu mozete pogledati sajt
http://www.1389.rs

ili se obratiti na mejl
jedan389@yahoo.com
Аватар
barabasasela
Војвода
Војвода

Порука: 2440
Приступио: јан 2008
Место: Звездара

Порука barabasasela 2.6.2009. 14:05

Ако Радојко пристане да посети психијатријско оделење болнице у Падинској Скели, и тамо добије писмену потврду да не болује од психичких болести (превасходно шизофеније), уважићемо све гласове у његовој глави који кажу да је он и даље председник покрета 1389.

Можда још није касно да почне да се лечи.

С' љубављу,
БарабаСаСела, Активиста СНП 1389.
dantes
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука dantes 3.6.2009. 0:32

Ako postoji jedan jedini dokument koji ukazuje na legalnost delovanja takozvanog SNP 1389, a da datira, kako su sami naveli, iz februara 2005. godine, kada kazu da je njihova "organizacija" registrovana voleo bih da ga vidim. Naravno, overen u nadleznim ministarstvima i ustanovama.
Jer u suprotnom ljudi koji organizuju pomenut sajt i lazno se predstavljaju podlezu krivicnoj odgovornosti.

Ja sam prethodno naveo osnove legalnosti rada pokreta 1389 ciji je Radojko predsednik.

A na primitivizam upucen od strane barabesasela nemam razloga da odgovaram.
Аватар
ekstrem
Војвода
Војвода

Порука: 7536
Приступио: јун 2006
Место: НАЈВЕЋА СРБИЈА

Порука ekstrem 3.6.2009. 22:05

документ ?

па да ли си ти нормалан?

дела друшкане дела казују ! може и на плоту да пише шта хоћеш и да се то овери али то и даље остаје плот.
Друго тај документ http://www.1389.rs/registracija.html јесте из времена док је Радојко био председник, тачније док је био здрав,нормалан, за похвалу и истицање патриота, верник , другарчина и човек.
Али данас тај исти није више ништа од наведеног. И смењен је још крајем новембра проле године на скупштини Покрета 1389. Узгред на тој скупштини је дефинисана и застава покрета и коначно име, јер је до тада у пракси било више вариација 1389- удружење 1389,покрет 1389, народни покрет 1389, српски народни покрет 1389 и организација 1389, па како не би било мешања од тад је одлучено да се користи назив само Српски народни покрет 1389 тј. скраћеница СНП 1389
Е сад, ти си очигледно злонамеран и манипулишеш хартијама од никаквог значаја или си и сам гадно изигран.
На тој скупштини је било 96 делегата, активних припадника СНП 1389,тј. тада покрета 1389 и сви су једногласно гласали за смену поменутог радојка због његовог психичког стања. Он тад није избачен из организације. Он је потом својевољно иступио притом узурпирајући печат и сајт. Апсолутно сам, се одметнуо и на причу пљувања и клеветања дотадашњих пријатеља и сабораца кроз лажи и измишљотине какве само једном болесном мозгу могу да падну на памет,почео је око себе да окупља људе који до тада никакве али ни најмање везе нису имали са покретом 1389, и да се кроз лажно представљање њима наметне као некакав гуру/њихов самозвани вођа. Притом ај што је те људе лагао,већ константно и даље лаже,и није на њима стао. Па је лагао и Српску православну цркву лажно се представљајући као и даље председник 1389, лагао нашу руску браћу из Наши-х од којих је искукао накакву подршку која је тек под знаком питања, када чују целу причу. И да не набрајам даље отворене саботаже које је изводио директно против других патриотских организација.
И да скратим , довољно добро познајем радојка, и он је особа без игде икога, тако да наставиш ли да браниш ту неодбрањиву шупљу причу, а да се притом не индетификујеш бар на ПП, то ће недвосмислено значити да си ти лично радојко, што свакако показује твоју лудост да о себи пишеш у 3. лицу :)
а и радојко и ти и сви гласови у вашој лудој глави добро знају ко сам ја!
dantes
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука dantes 4.6.2009. 2:32

Suvisna prica, filozofija i demagogija iz prethodnog posta me ne interesuje, i kao takva ne tangira ni na koji nacin.
Sto se recnika, kao i nivoa kulture tice, svoj filter tolerancije sam podigao na zavidan nivo, tako da cu odgovoriti shodno tome.

I da naglasim, da ne bude spekulacija, nisam Radojko, a to se i jasno vidi po vremenu moje registracije na ovaj forum, kao i postovanja poruka, sto onih objavljenih, sto onih cenzurisanih.

Ali isto tako ne nameravam se predstavljati dokle god dobijam privatne poruke pretece forme, kao i otvorenu netrpeljivost i mrznju za stavove koje zastupam.

Sto se pravne regulative o smeni Radojka, a o kakvoj ti govoris, znas i sam da je to apsolutni apsurd iz vise cinjenica.
Kao sto i sam znas, "Skupstinu Udruzenja cine svi njegovi clanovi", a po statutu pokreta pod kojim je isti registrovan. Zvanicna baza clanstva ne postoji, niti je ikad postojala. Odnosno osnova na kojoj ti baziras tezu da se okupila neka tamo skupstina na kojoj je nesto tamo odluceno u startu pada u vodu.
Mogao je da se okupi moj pradeda Zivko, sa mojom prababa Stanislavom i da donesu neke odluke, a jednako pravno validne.
U prevodu, mogao je da se okupi bilo ko, bilo kad i bilo gde, i da se "donesu" bilo kakve odluke.

Ako nisam upravu, onda ukazi na zapisnik sa te takozvane sednice, jasno utvrdjeno postojanje kvoruma, a po statutu pokreta, spisak takozvaih clanova skupstine koji su prisustvovali, mesto i vreme odrzavanja. Teme dnevnog reda, rezultate glasanja, kao i potvrdu istih i njihovo usvajanje i overavanje, respektivno.

Ovo je samo jedna letva u tom "plotu" koji ti pominjes.

Sto se "dela koja kazuju" tice, aktivni sam pripadnik pokreta, ucestvovao sam u mnogim akcijama i znam ko je koliko radio, a sto je jos gore, znam i ko je sta radio.

Tako da svoje stavove imam da potkrepim i "delima koja kazuju", a i kvalitetnim, jakim plotom.

I nemam nameru da mlatim praznu slamu, jer je kontraproduktivno, nista pametno i korisno ni za koga ne moze dalje iz ovoga izaci.

1389 nastavlja da radi uprkos svemu.
Аватар
barabasasela
Војвода
Војвода

Порука barabasasela 4.6.2009. 18:08

Дечкић,

пошто очигледно ниси био ту у тренутку смењивања Радојка, опраштам ти што не знаш ко је тад био у покрету. Тачно је да није постојала база чланова (још један разлог због кога је дотични смењен, мрзело га да прикупља чланарину) али и без те базе смо сменили Радојка. Кажеш, нису то били чланови покрета...
Па који су били? После Радојковог одбијања да преда печат већини, они који су гласали против њега су иступили. У "покрету" су "остали" Радојко, неки дебели дечкић кога до тада нисам видео и једна баба.

Толико о чланству, толико о вашем "1389" који "наставља да ради".

Немате чланства једну улицу да облепите плакатима, а камоли било шта озбиљније да организујете.

*Мислим на Радета, Бабу и Дантеа Алигијерија, јер ви покрет нисте - ви сте шака јада.
Аватар
ekstrem
Војвода
Војвода

Порука: 7536
Приступио: јун 2006
Место: НАЈВЕЋА СРБИЈА

Порука ekstrem 4.6.2009. 18:25

Sto se pravne regulative o smeni Radojka, a o kakvoj ti govoris, znas i sam da je to apsolutni apsurd iz vise cinjenica.
Kao sto i sam znas, "Skupstinu Udruzenja cine svi njegovi clanovi", a po statutu pokreta pod kojim je isti registrovan. Zvanicna baza clanstva ne postoji, niti je ikad postojala. Odnosno osnova na kojoj ti baziras tezu da se okupila neka tamo skupstina na kojoj je nesto tamo odluceno u startu pada u vodu.
Mogao je da se okupi moj pradeda Zivko, sa mojom prababa Stanislavom i da donesu neke odluke, a jednako pravno validne.

што се скупштине тиче !
били су сви припадници који су крвавили за покрет 1389, давали сво своје време, новац, труд, рад, били због тога малтретирани од стране МУПа, под притиском у школама, факултетима и на послу, они су своје предходне 3-4 године дали покрету и Србији !
и они су покрет! Е они су и сменили радојка !
Доста је расправе са тобом, горе наведеним речима си показао још једном колико цениш неког ко све своје и целог себе да Србији!
Данте, интернет је мали после немој да буде, "нисам ја и нисам хтео" !
dantes
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука dantes 5.6.2009. 1:49

Pricajuci o legalnosti rada moze se otvoreno reci, a sto ste i vi prethodno potvrdili, radite nelegalno. To je de fakto ustanovljeno.

Sto se delovanja tice, i toga ko je krvario i davao novac i ispastao na fakultetu zbog toga, ko je jurio za plakate, pravio ih, lepio ih, pisao grafite, jurio pare, jurio ljude, animirao ih, "spucao" kredit na mobilnom za organizovanje akcija, ko je odnosio pakete, ko je jurio podrsku, ko je hapsen, maltretiran... Bio sam, radio sam, znam ko je sve tu bio u prici, kao i ko je sta radio sa strane... I dzaba vam ta bajka o babi, Radojku i Aligijeriju... Da ne duzim jer mi nije cilj da nastavljam ovu diskusiju.

1389 nastavlja sa radom, kako je to prethodno dramopateticno receno, "tri hendikepirana, dezmekasta clana".
A vi, "mladi, vitalni", registrujte neku organizaciju, pa nastavite da se "krvavo borite za Srbiju" zvrljajuci fasade imenom sajta koji ste otvorili, i drugim akcijama tamo navedenim.

Toliko.
Аватар
barabasasela
Војвода
Војвода

Порука barabasasela 5.6.2009. 8:15

Алигијери, очигледно не знаш ко је овде давао свој новац, а ко је одбијао новац људи који су донирали из иностранства (неки су чак и на овом форуму). Што се кредита тиче, екстрему је рачун за мобилни долазио редовно 8.000 динара, па ти види...
Овде имамо људе из Ирске, Канаде, Немачке који су одвајали од уста да би дали покрету, само како би Радојко рекао да је то "новац од страних амбасада".
Уосталом, количина акција које смо урадили од почетка године, као и безброј застава, дуксева и чега све не показује колика је Радојко био кочница за покрет, јер је код њега ово што смо ми урадили у Јануару, Фебруару и Марту било једва изводљиво током целе године.
Аватар
Игорутин
Војвода
Војвода

Порука: 3732
Приступио: апр 2009

Порука Игорутин 5.6.2009. 10:04

dantes ::Pricajuci o legalnosti rada moze se otvoreno reci, a sto ste i vi prethodno potvrdili, radite nelegalno. To je de fakto ustanovljeno.

Sto se delovanja tice, i toga ko je krvario i davao novac i ispastao na fakultetu zbog toga, ko je jurio za plakate, pravio ih, lepio ih, pisao grafite, jurio pare, jurio ljude, animirao ih, "spucao" kredit na mobilnom za organizovanje akcija, ko je odnosio pakete, ko je jurio podrsku, ko je hapsen, maltretiran... Bio sam, radio sam, znam ko je sve tu bio u prici, kao i ko je sta radio sa strane... I dzaba vam ta bajka o babi, Radojku i Aligijeriju... Da ne duzim jer mi nije cilj da nastavljam ovu diskusiju.

1389 nastavlja sa radom, kako je to prethodno dramopateticno receno, "tri hendikepirana, dezmekasta clana".
A vi, "mladi, vitalni", registrujte neku organizaciju, pa nastavite da se "krvavo borite za Srbiju" zvrljajuci fasade imenom sajta koji ste otvorili, i drugim akcijama tamo navedenim.

Toliko.

Прво било би лепо да се представиш јер само тако би твоја реч на овом форуму нешто вредела.

1. Раде Љубичић није поштовао стату 1389, одбио је да закаже Скупштину па смо је заказали птписом већине чланова како стоји у Статуту и сменили га апсолутном већином гласова.

2. Све укупно 5 чланова 1389 није било на тој Скупштини тако да је она била и легална и легитимна.

3. Радојко је узурпирао печат и тиме онемогућио да се документација у министарству усклади са реалним стањем у организацији.

4. Ти ако ниси Раде или Стојан сигурно ниси био активиста 1389 , бар не један од редовних на свакој акцији, до те Скупштине. То што не желиш да се представиш ми је додатни доказ за то.

5. Раде јесте радио за 1389 ал му то не даје право да непоштује Статут, д апроглашава себе за богом изабраног и несменјивог вођу и да избацује људе из Покрета.

6. Раде има украдени печат али ми имамо организацију и она се зове Српски народни покрет 1389. Реалност ћеш видети на Видовданском маршу.

Поздрав Игор Маринковић
А ја што ћу, али са киме ћу? Мало руках, малена и снага, једна сламка медју вихорове, сирак тужни без нигдје никога..
Аватар
__Сербон__
Војвода
Војвода

Порука: 6492
Приступио: јун 2005
Место: Требиње, Србија

Порука __Сербон__ 5.6.2009. 17:58

Без обзира на саме детаље целе приче, ако више од 95% чланова нема поверење у председника покрета и ако више од 95% чланова покрета гласа за његову смену, тај председник је СМЕЊЕН. Он може да мисли да је то неправедно, он може да сматра ту одлуку погрешном, али онда је на њему да остане активан у покрету и да се докаже како би поново заслужио поверење чланова. Ни један појединац нема право да самог себе поистовећује са једним народним покретом и да се држи за фотељу па макар и цео покрет пропао. Ако се тај човек бори за опште добро Србије, а не за свој лични интерес, он ће уступити место председника некоме ко има поверење већине чланова како би осигурао успешан даљи рад самог покрета. Ово што Раде ради је штетно за покрет и за интересе Србије! За разлику од нпр. већине у Образу, већина у СНП 1389 је повукла прави потез.

Тужно је да ти Дантесу (предпостављам да ти је циљ каљање угледа једног Едмонда Дантеса) на темама Видовдански Марш и овде на теми подршке ухапшенима мораш да шириш сујету, неслогу, и мржњу. Лични интереси по страну, Србија изнад свега!
ВЛАСТ НАРОДУ ! ..................................... СЛОБОДА СРБИЈИ !

Слика
Аватар
Игорутин
Војвода
Војвода

Порука: 3732
Приступио: апр 2009

Порука Игорутин 6.6.2009. 16:05

E da evo ti jednog dokumenta, dopis suda SNP 1389 pa pogledaj ko je predsednik

download/file.php?id=19344&mode=view
А ја што ћу, али са киме ћу? Мало руках, малена и снага, једна сламка медју вихорове, сирак тужни без нигдје никога..

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост