srpskinacionalisti.com

Како сте гласали на референдуму?

За
31
70%
Против
0
Нема гласова
Нисам гласао
13
30%

Укупно гласова : 44

Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 30.10.2006. 0:43

Ево, сад је све коначно готово. До неког новог устава, који ће у будућности донети неке нове патриотске снаге у компромису са неким новим издајницима и усташама.

Расправа по овом питању је била веома оштра пре одржавања рефередума. Ајде сада да опуштено и тајно оверимо како је ко гласао. Чисто да проверимо има ли разлике између статистике форумаша пре и после референдума.

Гласање је тајно, чисто да се види статистика.
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: окт 2006
Место: окупирана земља...

Порука katastrofa 30.10.2006. 10:14

Nisam glasao, niti cu ikada vise izaci na neke izbore, ni referendum,znaci bojkotovao.

Pravo da kazem, vise pun mi je QRATZ stranaka i politicara.Pogotovo nakon saglasnosti i pristajanja jedne stranke ciji sam dojucerasnji simpatizer na izvesna resenja u ovom USTAV-u. Olosh je to nevidjena.Bitno im je samo da naplate svoju poziciju.Kakva ideologija,programi i ideje...to je za budale i narod.Za njih je nesto opipljivo...
Бланко потпис...нека хвала !
Аватар
Кнински Крајишник
Војвода
Војвода

Порука: 1707
Приступио: дец 2005
Место: Ковачић - Книн

Re: Како сте гласали на референдуму?

Порука Кнински Крајишник 30.10.2006. 10:45

onda si stvarno katastrofa, koliko los da je ustav, Kosovo se spominje kao integralni dio Srbije. I koji ti je djavo, to je vise nego dovoljno. To sto Vojvodina dobija vise-stepenu ekonomsku samostalnost je nevazno. Zato je ustav i napravljen, da se mjenja, a da se prvo potvrdi sta je i cije je Kosovo i Metohija. Sta bi ti htio da su radikali bojkotovali referendum. Da li iko od vas moze da zamisli radikale ako jedina partija protiv ustava koja je presla censuz, tamo bojkotuje sa neprijateljima, cedom prskom, cankom, i kandickom.
Nego dobro smo mi i prosli, da nije bilo plemenitih rjeci Patrijarha Srpskog Pavla, tesko da bi referendum uspio. I on je isto nabacio nekih 10%.
"Могу се сви људи лагати неко време
и неки људи све време
али се не могу сви људи залуђивати све време"

Абрахам Линколн
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 30.10.2006. 11:15

Kninski Krajisnik ::onda si stvarno katastrofa, koliko los da je ustav, Kosovo se spominje kao integralni dio Srbije. I koji ti je djavo, to je vise nego dovoljno. To sto Vojvodina dobija vise-stepenu ekonomsku samostalnost je nevazno. Zato je ustav i napravljen, da se mjenja, a da se prvo potvrdi sta je i cije je Kosovo i Metohija. Sta bi ti htio da su radikali bojkotovali referendum. Da li iko od vas moze da zamisli radikale ako jedina partija protiv ustava koja je presla censuz, tamo bojkotuje sa neprijateljima, cedom prskom, cankom, i kandickom.
Nego dobro smo mi i prosli, da nije bilo plemenitih rjeci Patrijarha Srpskog Pavla, tesko da bi referendum uspio. I on je isto nabacio nekih 10%.

Lupetas brate iz daleke Australije...

I za sta se ja zalazem? Da u Ustav-u Kosmet ne bude deo Srbije.Kojesta.A videcemo koliko ce pomoci ocuvanju Kosmeta... ovim cemo im samo dati sami ono sto oni traze....Zivi bili pa videli.
Ovaj Ustav je po svom "karakteru" i "duhu" pisan za stanje "posle"...

A to da bi radikali bojkotovali referendum ? Pa to je nabolje potvrdio vodja "opozicione" partije Nikolic na konferenciji za stampu, gde je jasno i glasno rekao da ce radikali bojkotvati proces usvajanja novog Ustava ukoliko ne dobiju adekvatan broj mesta u birackim odborima...
Time je jasno pokazao svoju pravu prirodu i prirodu politike koju vodi...
Аватар
Кнински Крајишник
Војвода
Војвода

Порука Кнински Крајишник 30.10.2006. 11:36

pa dobro sta bi ti uradio katastrofo, da smo bojkotovali referednum bilo bi gore. I ovako i onako se potencijalan broj glasaca nebi slozio sa odlukama 1. SRS'a. Glasamo za = 80% se slaze,
2. Glasamo Protiv = 20% se slaze.
Koji je veci interes partije, naravno opcija broj 1.
Ja hocu da kazem, da kako god da su radikali okrenuli lose im bi se pisalo jer sa ovim referendumom su bili primorani da izgube jedan deo glasaca.
и неки људи све време
али се не могу сви људи залуђивати све време"

Абрахам Линколн
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 30.10.2006. 13:16

За! Дуго сам размишљао о томе како ћу гласати и једно време сам озбиљно размишљао да заокружим НЕ али нисам могао, не мислим да је ишта лошији у глобалу Устав од старог, није ни бољи. Када се узме у обзир да се о Космету одлучује ускоро и да немамо много опција, и још много фактора додато на то.

Живим за дан када ће излазност у Србији бити 90% када су у питању важна државна питања, када ће се водити нормална дискусија и када ће се рационално али патриотски одлучивати о нашој судбини. Ово баш и није био пример рационалности са свих страна, све се на крају свело на неколико потпуно апсурдних аргумената. Изгубићемо Космет, пркос Шиптарима, пркос чедоидима, али и са друге стране цепидлачење до апсурдности као да је икада и један устав свима био потпуно по вољи, и нереалан поглед на тренутно расположење у народу за неке промене које нису биле могуће провести у овом Уставу. Неки су погрешно усмерили свој протест против државе а не против политичара.

Видећемо шта ће бити, имамо нови Устав, последице још ни не слутимо вероватно, надам се да ће бити незначајне за опстанак дражаве иако ће вероватно бити на штету неких па можда чак и свих грађана.

Не мислим а је излазност, на крају, катастрофална, лоши бирачки спискови су сигурно велики део апстиенције, да кажемо још 10% оних који никада не гласају, Шиптари који су у списковима (мањине у војводини? то ћемо тек видети), Срби који су напустили земљу и наравно они који су бојкотовали.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Radoslav
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 573
Приступио: мај 2005
Место: Велика Србија

Порука Radoslav 30.10.2006. 22:35

За!Устав јесте далеко од савршеног,али смо могли проћи и много горе да је успео бојкот Чеде прашка и Чанка-крмка.
ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!
С ВЕРОМ У БОГА,СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 31.10.2006. 8:45

Kninski Krajisnik ::pa dobro sta bi ti uradio katastrofo, da smo bojkotovali referednum bilo bi gore. I ovako i onako se potencijalan broj glasaca nebi slozio sa odlukama 1. SRS'a. Glasamo za = 80% se slaze,
2. Glasamo Protiv = 20% se slaze.
Koji je veci interes partije, naravno opcija broj 1.
Ja hocu da kazem, da kako god da su radikali okrenuli lose im bi se pisalo jer sa ovim referendumom su bili primorani da izgube jedan deo glasaca.

Bas mi je zao sto juce prevideh ovaj tvoj post.
Bravo priko, vidis kako ti dobro kapiras...u pitanju je interes partije,odlicno si to zakljucio, a ja bih dodao interes pojedinaca unutar partije.
Ljudi se uclanjuju u politicku stranku,patriju,podrzavaju je, zbog ideja, zbog programa koji ima ta stranka.
Onog momenta kada ideje i program podredis interesima partije, odnosno stranke,tacnije intersu uskog kruga ljudi u toj organizaciji, to postaje interesna organizacija.
Nazalost,zaslepljenost idejama koje je SRS propagirala, nije mi dozvoljavalo do sada, da sagledam stvari na pravi nacin.
Cinjenica je,koju niko ne moze da ospori je, da su mnogi iz najuzeg rukovodstva SRS-a do sada debelo naplatili svoj "patritizam"!
Toliko...
Аватар
Старина Новак
Војвода
Војвода

Порука: 1230
Место: Београд, Источна Србија

Порука Старина Новак 31.10.2006. 13:06

Гласао ЗА! Србији треба нови устав, треба јој јединство, требају јој темељи. И наравно, Србима треба држава. Коначно су је, после века лутања, добили. Ако су моји преци пушком могли да се боре за српску државу, најмање што сам могао да урадим, јесте да заокружим ДА, да желим да Срби коначно имају државу!!!
Слика
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 31.10.2006. 13:18

superg ::Гласао ЗА! Србији треба нови устав, треба јој јединство, требају јој темељи. И наравно, Србима треба држава. Коначно су је, после века лутања, добили. Ако су моји преци пушком могли да се боре за српску државу, најмање што сам могао да урадим, јесте да заокружим ДА, да желим да Срби коначно имају државу!!!

Neobicno sam zadovoljan kada "srpski nacionalisti", zagovornici ideje "Velike Srbije", ushiceno slave dan i trenutak uspostavljanja nezavisnosti i drzavnosti AVNOJ-evske Srbije(da li bas cele, tek cemo da vidimo).
Prateci tu predorgazmicku ushicenost "udaranjem temelja" i novim Ustav-om, neumitno mi se provlaci jedna misao : "nije vazno kolika mi je livada i stado, bitno je da ja budem coban predvodnik. Taman i jedne jedine ovcice"...
Аватар
Старина Новак
Војвода
Војвода

Порука: 1230
Место: Београд, Источна Србија

Порука Старина Новак 31.10.2006. 13:21

katastrofa ::Neobicno sam zadovoljan kada "srpski nacionalisti", zagovornici ideje "Velike Srbije", ushiceno slave dan i trenutak uspostavljanja nezavisnosti i drzavnosti AVNOJ-evske Srbije(da li bas cele, tek cemo da vidimo).
Prateci tu predorgazmicku ushicenost "udaranjem temelja" i novim Ustav-om, neumitno mi se provlaci jedna misao : "nije vazno kolika mi je livada i stado, bitno je da ja budem coban predvodnik. Taman i jedne jedine ovcice"...

Ти само седи и чекај да ти Велика Србија падне у крило. А док се то не деси, потруди се да уништиш и ово мало Србије што нам је остало. Је л ако не можемо да имамо Велику, не треба нам никаква. :roll:

Ми постављамо темеље Србије, а не границе!
Слика
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 31.10.2006. 13:31

superg ::Ми постављамо темеље Србије, а не границе!

Od losih temelja nikada se dobra kuca nije sagradila, a kamoli sprat nadogradio...
Obicno se posle izvesnog vremena sama urusi...
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5884
Приступио: мај 2004

Порука Горан 31.10.2006. 13:48

Гласао ЗА!
И ово је напредак у односу на уставе после 1918.године.
Први пут се Србија слови као држава Српског народа.
Нормално, мањкавости има у то не треба сумњати, али на политичким странкама које се декларишу као српске, остаје обавеза да изборе заиста српску националну државу у реалном животу. Јер, слово из Устава и реалност су много далеко једно од другог.
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 31.10.2006. 17:14

Ko nije izašao?
31. oktobar 2006. | 13:01 | Izvor: B92
Beograd -- Posle političkih analiza referenduma, jedno od pitanja je čiji glasači nisu izašli na referendum.

Izvršni direktor CESID-a Zoran Lučić rekao je u Kažiprstu Radija B92 da se može zaključiti da 3,4 miliona ljudi, koliko ih je glasalo za ustav, predstavljaju biračko telo koje podržava stranke koje sede u parlamentu Srbije. Iako se u nekim analizama navodilo da su zakazali radikali, Lučić kaže da to nije tačno i da na referendum nisu izašle manjine.

"Tamo gde su radikali veoma jaki, u Vojovodini, glasalo je 53,44 odsto, u proseku, Najveći odziv je bio na jednom stratumu u užoj Srbiji, dakle bez Vojvodine, Beograda i Kosova, gde su radikali bili strahovito jaki i gde je odziv bio 65 odsto. Radikalski birač je izašao na referendum, to je ono što bih ja rekao i zaključio na osnovu rezultata našeg uzorka. Tokom izbornog dana stalno su vodili stratumi gde je Demokratska stranka jaka, ali pred kraj dana, očigledno na biračkim mestima gde su radikali imali odličan rezultat na izborima 2003, ti birači su uglavnom izašli", kaže Lučić.

Otvoreno je i pitanje regularnosti. Republička izborna komisija tvrdi postoji oko 20 prigovora, koje rešavaju nadležne opštinske izborne komisije. Kontrolori CESID-a su od 600 biračkih mesta, koliko su pokrivali, na osam uočili nepravilnosti, a to nema uticaja na konačan rezultat, kaže Lučić.

"Bilo je glasanja za drugog, bilo je ubacivanja glasačkih listića za osobe koje nisu prisutne i bilo je porodičnog glasanja. Toga je bilo u Rumi, Jagodini, Novom Pazaru, Tutinu, Obrenovcu, Trsteniku i Čačku. To su naši volonteri javljali sa biračkih mesta koja su bila u našem uzorku. Međutim kad obrišemo tih osam biračkih mesta rezultat se uopšte ne menja", kaže Lučić.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Кнински Крајишник
Војвода
Војвода

Порука Кнински Крајишник 31.10.2006. 22:46

ko je izjavio da su zakazali
и неки људи све време