srpskinacionalisti.com

Imamo novi ustav!

Аватар
Чича
Војвода
Војвода

Порука: 1179
Приступио: апр 2006
Место: Велика Србија, Бијељина, Маде Ин Сарајево

Re: Imamo novi ustav!

Порука Чича 30.10.2006. 0:09

СРЕТАН ТИ СРБИЈО НОВИ УСТАВ
Слика
„...ако треба ми ћемо понаво
за Косово храбро ратовати,
Космет бранит а Скадар мјеркати,
остаћемо овде ђе и јесмо
још се Скадра одрјекли нијесмо“
Аватар
Kapelna1
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 172
Приступио: јун 2006
Место: RSK

Порука Kapelna1 30.10.2006. 0:14

Чича ::СРЕТАН ТИ СРБИЈО НОВИ УСТАВ

x2
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006
Место: Београд

Порука агент провокатор 30.10.2006. 0:17

Честитам мојој Србији нови устав. Надам се да све критике које сам упутио на рачун овог устава, због чега нисам гласао ЗА, бити оповргнуте у будућности. Надам се ће у наредном периоду мане устава бити исправљене.
Желим Србији срећу под новим уставом, јер ипак СРБИЈА ЈЕ ВЕЧНА!!!
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
Чича
Војвода
Војвода

Порука: 1179
Приступио: апр 2006
Место: Велика Србија, Бијељина, Маде Ин Сарајево

Порука Чича 30.10.2006. 0:21

агент провокатор ::СРБИЈА ЈЕ ВЕЧНА!!!

Док су јој деца верна.
Слика
„...ако треба ми ћемо понаво
за Косово храбро ратовати,
Космет бранит а Скадар мјеркати,
остаћемо овде ђе и јесмо
још се Скадра одрјекли нијесмо“
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 30.10.2006. 0:25

Велика победа са фантастичним одзивом бирача. Да је била мало јача пропаганда преко медија, можда би и више људи изашло, али добро је. :wink:
vracarac
Националиста
Националиста

Порука: 223
Приступио: мај 2006

Порука vracarac 30.10.2006. 1:26

neverovatno je da je svima jasno da je bilo kradje ali ih boli dupe. to govori o moralu, ne samo politicara nego moralu svih gradjana.

nije da mi smeta, cak naprotiv, ali me zanima jel si napisao "sretan" umesto "srecan" u znak uvazavanja hrvatske manjine u srbiji? znao sam da volis hrvate. :razz:
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 30.10.2006. 1:33

vracarac ::neverovatno je da je svima jasno da je bilo kradje ali ih boli dupe. to govori o moralu, ne samo politicara nego moralu svih gradjana.

Ја сам мислио да су "теорије завере" радикалска мантра, то нам демократски блок стално приписује.

Желиш ли да кажеш да су неколико хиљада посматрача, чланова одбора из свих владајућих странака, ЦеСИД, РИК па чак и страни посматрачи и новинари сви укључени у ту заверу?

Неправилности је сигурно било, вероватно и великих на неким местима, али то не утиче довољно на резултат да би се променила одлука грађана. Медији су наравно такође помогли да се излазност подигне, мени то не смета ако је у питању "патриотска" пропаганда, што више тога то боље.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 30.10.2006. 1:40

vracarac ::nije da mi smeta, cak naprotiv, ali me zanima jel si napisao "sretan" umesto "srecan" u znak uvazavanja hrvatske manjine u srbiji? znao sam da volis hrvate. :razz:

Не мора да значи. Код мене у кући се говори "сретан", "несретан", "сретно" итд., а нисмо Хрвати.
vracarac
Националиста
Националиста

Порука vracarac 30.10.2006. 2:06

Nenad ::Желиш ли да кажеш да су неколико хиљада посматрача, чланова одбора из свих владајућих странака, ЦеСИД, РИК па чак и страни посматрачи и новинари сви укључени у ту заверу?

1. stranih posmatraca nije bilo. ako ti imas drugacije informacije, koja su to izborna mesta pokrivali ti strani posmatraci?

2. ne vidim kakve veze imaju novinari sa brojanjem glasova?

3. dobro si sam rekao "vladajuce stranke". ako je koalicija ds-srs-dss-sps pozvala da ljudi glasaju ZA ustav, a njihovi predstavnici kontrolisu glasanje i broje listice, onda naravno da mislim da ce da kradu cim vide da ne ide kako treba. to nije politicki stav, to je zdrav razum i logika. ako jedna zainteresovana strana ima monopol nad kontrolom referenduma ne moze se ocekivati da isti prodje bez kradje.

4. iz nastupa marka blagojevica iz CeSID-a moglo se jasno videti koliko je besan i koliko mu je neugodno. evropa je dala znak CeSIDu da ovog puta zazmuri. oni su se javljali redovno do 17h, kada su rekli da je izaslo 41% i onda nista, ne javljaju se sve do kraja glasanja. to CeSID nikada nije radio.

5. Da je sve bilo onako kako nam to mediji i politicari govore, onda je u zadnjem satu glasanja izaslo 5 posto biraca, ja sam obilazio u to vreme 20ak glasackih mesta na vracaru i okolini i nigde nije bilo guzve. kada su bili izbori 2003 u zadnjem satu je izaslo jako puno biraca, i ja sam glasao u zadnji cas, i tada je bila povelika guzva na biralistu. cekao sam u redu da glasam, a sad poluprazno.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 30.10.2006. 2:16

vracarac ::
Nenad ::Желиш ли да кажеш да су неколико хиљада посматрача, чланова одбора из свих владајућих странака, ЦеСИД, РИК па чак и страни посматрачи и новинари сви укључени у ту заверу?

1. stranih posmatraca nije bilo. ako ti imas drugacije informacije, koja su to izborna mesta pokrivali ti strani posmatraci?

2. ne vidim kakve veze imaju novinari sa brojanjem glasova?

3. dobro si sam rekao "vladajuce stranke". ako je koalicija ds-srs-dss-sps pozvala da ljudi glasaju ZA ustav, a njihovi predstavnici kontrolisu glasanje i broje listice, onda naravno da mislim da ce da kradu cim vide da ne ide kako treba. to nije politicki stav, to je zdrav razum i logika. ako jedna zainteresovana strana ima monopol nad kontrolom referenduma ne moze se ocekivati da isti prodje bez kradje.

4. iz nastupa marka blagojevica iz CeSID-a moglo se jasno videti koliko je besan i koliko mu je neugodno. evropa je dala znak CeSIDu da ovog puta zazmuri. oni su se javljali redovno do 17h, kada su rekli da je izaslo 41% i onda nista, ne javljaju se sve do kraja glasanja. to CeSID nikada nije radio.

5. Da je sve bilo onako kako nam to mediji i politicari govore, onda je u zadnjem satu glasanja izaslo 5 posto biraca, ja sam obilazio u to vreme 20ak glasackih mesta na vracaru i okolini i nigde nije bilo guzve. kada su bili izbori 2003 u zadnjem satu je izaslo jako puno biraca, i ja sam glasao u zadnji cas, i tada je bila povelika guzva na biralistu. cekao sam u redu da glasam, a sad poluprazno.

1. Било је страних посматрача, не могу више да се сетим ко се хвалио да их је било неколико стотина, ја мислим Марковић када је одржао онај говор после затварања бирачких места.

2. Ваљда би неки новинар, подразумева се да је добар и да има везе, приметио да се нешто мува, пренео информацију да се спрема/спроводи крађа.

3. Па зар је могуће да су сви људи у тим странкама, како ти кажеш, неморални. Ја не верујем да су сви у тим странкама уопште подржавали Устав тако да би они први пренели информације о крађи.

4. Благојевић је био љут због озбиљних инцидената на 2 бирачка места од 600, још 6 спорних ситуација је било на осталим, и то је јасно објаснио. Не заборави да су тих 600 бирачких места "репрезентативни", значи ако је ту прошао референдум није било потребе да се краде на оним местима која нису покривена јер би таква излазност и резултат био свуда. Зашто би "Европа" дала подршку изборној крађи? Ја не волим ЦеСИД ни мало, можда зато што ми се никада до сада њихове прогнозе резултата (значи често и резултат) нису свиделе, и мислим да се тај Благојевић апсулутно погрешно понео када нас је обавестио о тим неправилностима.

5. Од 19 до 20 је изашло 3-4%, превише слушаш Б92 (мада видећемо кад буду званични резултати). ЦеСИД је рекао да је до 19 изашло 50.0% значи до коначне излазности од 53.нешто нема 5%.
vracarac
Националиста
Националиста

Порука vracarac 30.10.2006. 2:44

Nenad ::1. Било је страних посматрача, не могу више да се сетим ко се хвалио да их је било неколико стотина, ја мислим Марковић када је одржао онај говор после затварања бирачких места.

to znaci da je na nekim birackim mestima bilo stranih posmatraca. drugim recima, to ne garantuje nista, sem da na tim mestima nije bilo kradje.

Nenad ::2. Ваљда би неки новинар, подразумева се да је добар и да има везе, приметио да се нешто мува, пренео информацију да се спрема/спроводи крађа.

valjda ti je do sada jasno da kod nas slobodnog medija nema. stranke sve kontrolisu. mozda se sporadicno cuje nesto sa b92, pre svega radija, ali to je sve.

Nenad ::3. Па зар је могуће да су сви људи у тим странкама, како ти кажеш, неморални. Ја не верујем да су сви у тим странкама уопште подржавали Устав тако да би они први пренели информације о крађи.

naravno da je moguce. i nije uopste toliko neverovatno. prosto, njihovim strankama je u interesu da ustav prodje, sami su, niko ih ne gleda, samo ce oni znati, sto da ne muvaju? uostalom citiracu neke sa ovog foruma na cije komentare niko nije reagovao, a radikali se kao ponose visokim moralnim vrednostima:
Горан ::Мислим да устав пролази, одобравам мувачину, ма средиће ови нешто, морају :)

Далибор ::Ма РИК ће то да среди!!!

vlado ::Боље РИК да среди, него ми сви да рикнемо :)

i ovo je napisao jedan forumas na burek forumu:
"Ljudi srecan sam zbog ustava,ali moram nesto da vam saopstim a tice se rezultata i te kako.Rekoh na temi koja je zakljucana da mi je devojka bila ispred DS na referendumu,kada se vratila imao sam sta da cujem svi ali svi su se slozili da treba da glasaju umesto ljudi koji nisu izasli danas ii juce, tako da se niko nije bunio.Neznam sta da kazem ostao sam bez komentara kada sam cuo"

naravno da ovo nisu nikakvi dokazi, ja nisam u poziciji da imam dokaze, ali onome ko zeli da mu bude jasno jasno mu je.

4. Благојевић је био љут због озбиљних инцидената на 2 бирачка места од 600

ne bih rekao, ali radi se o mom utisku i citanju izmedju redova, tako da je duza rasprava nepotrebna.

5. Од 19 до 20 је изашло 3-4%, превише слушаш Б92 (мада видећемо кад буду званични резултати). ЦеСИД је рекао да је до 19 изашло 50.0% значи до коначне излазности од 53.нешто нема 5%.

u redu ako je tako, samo ono sto su oni rekli i dalje nema veze sa onim sto sam ja video. ali mozda su vracarci glasali na vreme da se ne bi gurali u zadnji cas, pa ispalo da nije ni bilo guzve. :roll:

i jos jedna bitna stvar. da li stvarno verujete da je procenat
biraca koji je zaokruzio ne i nevazecih listica 1-2% kako su rekli zadnji put kada su o tome pricali?
Аватар
Кнински Крајишник
Војвода
Војвода

Порука: 1707
Приступио: дец 2005
Место: Ковачић - Книн

Порука Кнински Крајишник 30.10.2006. 3:07

vracarac ::neverovatno je da je svima jasno da je bilo kradje ali ih boli dupe. to govori o moralu, ne samo politicara nego moralu svih gradjana.

nije da mi smeta, cak naprotiv, ali me zanima jel si napisao "sretan" umesto "srecan" u znak uvazavanja hrvatske manjine u srbiji? znao sam da volis hrvate. :razz:

Vracarac i Sretan i Srecan su Srpske rjeci. Hrvati govore "srican", ako nisi znao.
"Могу се сви људи лагати неко време
и неки људи све време
али се не могу сви људи залуђивати све време"

Абрахам Линколн
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 30.10.2006. 11:55

Те приче рекла казала су одувек биле подвале, некоме се не свиђа резултат па крене машта. Толико сам пута слушао некога како ми прича неку невероватну причу и тек после инсистирања се испостави да је у потпуности измишљено тако да ме ништа не изненађује. Не кажем да је ово аргумент против сваке примедбе, али против већине јесте.

Само ћу поновити да је индикативно то што је референдум успео на "репрезентативним" бирачким местима где је било пуно посматрача и где ваљда није било крађе. То значи да је скоро сигурно и на свим другим местима успео (не баш појединачно али кад се сабере) и да крађа уопште није била потребна.

Медији нису независни уопште, то је истина, али то не значи да се не нађе бар један новинар или медијска кућа, Б92 би једва дочекала тако нешто да сазна.

ЦеСИД је пристрасан и зато су тако, као и увек, изнели резултате. Размисли како то да у Црној Гори под много већим притиском и гором атмосфером су констатовали малтене исте секунде после референдума да је успео без неправилности. Не видим како би успех референдума био у интересу цесида.
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука: 2966
Приступио: јул 2003
Место: Београд

Порука DjordjeB 31.10.2006. 7:37

Да, имамо устав, али немамо ДОБАР устав! Овај устав није добар (види http://forum.srpskinacionalisti.com/pos ... e&p=104739). Овај устав уствари ништа не ваља, и треба га, после озбиљне стручне анализе, хитно мењати. Наравно, то ће бити могуће тек после парламентарних избора.
ЂорђеБ
----------
"Свако свога убијте субашу!"

Укључите се у рад "Покрета за Србију" - http://narodnipokretsrbije.org/

Информације о величанственом скупу поводом 10 година НАТО агресије 24.03 на сајту скупа: http://1999-2009.info
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 367
Приступио: јун 2004

Порука rade 31.10.2006. 9:48

Neizmerno mi je drago sto smo izbegli dodatno politicko mrcvarenje oko najviseg pravnog akta u narednih godinu (ili vise) dana, sto smo iskoristili ovu jedinstvenu priliku da svetu posaljemo poruku o KiM, sto smo ustav nezavisne drzave dobili pre CG, sto smo izbegli lakrdiju zvanu ustavotvorna skupstina i sto smo se barem jednom pred svetom pokazali jedinstveni...

Daleko od toga da je ovaj ustav savrsen i da sam zadovoljan svim njegovim stavkama, ali je ipak dobar temelj za izgradnju jedne nezavisne i nacionalno orijentisane Srbije. Ima stvari koje treba menjati, neke sto pre, neke u perspektivi, i ima nekih pravnih nedoumica koje treba jasnije zakonski odrediti, ali otom potom. Drago mi je da je ovog puta razum pobedio inat i da smo konacno drzava u pravom smislu te reci...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост